Szombati foci: Fradi-Vidi!

tomi

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: tomi » 2022.09.23. 09:50

Adamek áll a legközelebb az igazsághoz, nem is ellenében, inkább kiegészítésként írnám

azért most már egy vezetőedző az nagyon nem az, mint régen, hogy egyedül mond meg mindent. a profi csapatoknál inkább már manager (most hagyjuk, hogy az angoloknál eleve így hívják) pozícióban van, ő az, aki összefogja a 10-15-20-x szaki munkáját. neki riportolnak a segédedzők, megfigyelők, dietetikusok, orvosok, stb. és nyilván a végső döntéseket ő hozza meg összeállítás-felfogás-stb terén, de ez már nagyon régóta nem one man show.

sok vezetőedző szerintem itt bukik el, érti ő a játékot, de ha a stábja szar, vagy félreinformálja, de ha nem tudja összefogni a játékosok egoját és a mögé rakott munkát, akkor baszhatja ő.

pl. ott van Csercse, szerintem a legjobb példa, amikor idejött egyből meg tudott lépni olyan módosításokat, amiket Stöger fél év alatt nem vett észre, majd most nyáron mintha elkezdett volna lemaradni, aztán megint utolérte magát és kifejezetten jókat húzott pl. a Trabzon ellen.

ez nem egy egyenes vonalú dolog, sokszor nüanszokon múlik, hogy mi jön be és mi nem, nyilván a hosszútáv magáért beszél.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40668
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.09.23. 11:22

"Kaptam egyet-kettőt, az egyik helyről éppenséggel akkora összeget kínáltak, amekkorát korábban még leírva sem láttam... Rengeteg pénz ajánlottak, csakhogy én sohasem a pénzért dolgoztam. Ha nem érzem, hogy meg akarom csinálni, nem vállalom el, ennyi. Ha jönne egy hívás, amely megmozgatna, bizonyára elgondolkodnék, de még nem jött. Nem mintha ezen görcsölnék. Azon már inkább, hogyan nyírom le a sövény tetejét... Tavaly, nem sokkal azután, hogy eljöttem a Herthától, kaptam két komoly ajánlatot, akkor úgy voltam vele, a nyáron visszatérhetünk rá. A nyáron viszont nem hívtak. Gond ezzel sincs, ez is benne van a pakliban. Az is megtörténhet, hogy már nem leszek többé edző – amúgy is azt terveztem, hogy ötvenévesen visszavonulok, legfeljebb ez most kicsit előrébb jön... –, de ha úgy alakul, hogy valamit elvállalok, tényleg azt szeretném érezni, hogy erre a munkára vágytam, ezt akarom! Ez lehet a Bundesligában, de lehet máshol is."
Dárdai
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2022.09.25. 19:13

Mech írta:Felnőtt szinten már szinte teljesen mindegy mit tesz hozzá egy külföldi edző egy játékoshoz. Itt minimum az U11-től kellett volna kigyomlálni az összes magyar edzőt a picsbe és feltölteni a helyüket külföldiekkel az egész országban. Ha már az alapok elvannak szarva tehetetlen lenne Guardiola vagy Mourinho is a Békéscsaba felnőtt csapatával, hogy egy példádat kiragadjam.

alapból a te véleményedhez sokkal közelebb állok, mint Adamekéhez, habár érteni vélem, amit ő mond. ettől függetlenül mégis csak kipróbálnám Guardiolát Csabán, Mourinhot meg nálatok. a Főni most készül elbaszni évi 8 millát a senkit sem érdeklő SuperCopára. inkább hozzon ide 16 spanyol, olasz, német klubedzőt, aki az elmúlt 3-5 évben az elsőosztályban nyomta, és most épp nincs munkája. mondjuk Stöger szintjén, darabját évi félmillió euros fizetéssel. nézzük meg, hoznak-e további fejlődést a klub labdarúgásunkba, ahhoz képest, hogy Sálast, Supkát, Kutyát, Pinyőt, Kavicsot, pörgetjük.

Adamek: én inkább ilyen osztály/műszak/csoportvezetőhoz hasonlítanám a vezetőedzők dolgát. nem az lenne a fő dolga, hogy megtanítson dolgozni, de az hogy egyszer-kétszer elmagyarázza, hogy konkrétan mit vár el tőled a munkahelyen, számonkérjen, motiváljon konkrétan elvégzendő feladat kapcsán, és hosszabbtávon is fenntartsa a motivációdat. hogy kihozza belőled a benned szunnyadó legjobbat.
ETO

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51165
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.09.25. 22:13

Én pártatlan kívülállóként eme nemes szagmai vitában csakis kizárólag Adamek elvtárás iránymutatásával értek egyet! Pl. én tuti megbuknék a DVTK vezetőedzőjeként - mert a sok lusta strici tuti megbuktatna, az 50. négyütemű fekvőtámasz és a bükki ólommellényes futás után , ellenben a CSZKA Moszkva trénereként meglóbálnám a kezemben Makarov elvtársat és davaj csaszi! egyből tudnák a megfelelő vonalat a játékosaim!

Szóval külföldi záróalakulatok kellenek a csapatok mögé!

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51165
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.09.25. 22:17

baszki! orbán már a nápolyiak honlapján is hír lett - és csúton lenne a meccs:

https://www.tuttonapoli.net/notizie/sup ... ria-517421

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46279
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: nyúl » 2022.09.27. 15:13

Maradonapoli írta:baszki! orbán már a nápolyiak honlapján is hír lett - és csúton lenne a meccs:

https://www.tuttonapoli.net/notizie/sup ... ria-517421
Azt hittem a Camorra keres új főnököt. Színre és súlyra megvan, dellára is.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51165
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.09.27. 15:17

nyúl írta:
Maradonapoli írta:baszki! orbán már a nápolyiak honlapján is hír lett - és csúton lenne a meccs:

https://www.tuttonapoli.net/notizie/sup ... ria-517421
Azt hittem a Camorra keres új főnököt. Színre és súlyra megvan, dellára is.

azér ott van stílusa a csirkefogóknak is, nem ilyen balkáni teknővájút fognak vezetőnek választani

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46279
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: nyúl » 2022.09.27. 17:18

Maradonapoli írta:
nyúl írta:
Maradonapoli írta:baszki! orbán már a nápolyiak honlapján is hír lett - és csúton lenne a meccs:

https://www.tuttonapoli.net/notizie/sup ... ria-517421
Azt hittem a Camorra keres új főnököt. Színre és súlyra megvan, dellára is.

azér ott van stílusa a csirkefogóknak is, nem ilyen balkáni teknővájút fognak vezetőnek választani
Jaja. Bár azért az Olasz Tesókkal és Salviniékkel spanol a kannadobos. Szóval ki tudja, mi lehet belőle, ha egyszer megszabadulunk tőle.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40668
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.09.30. 15:16

Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51165
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.09.30. 22:30

SuperDepor írta:Kaszinós come back :)
https://m.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_ ... on-2916055

én gatyás Bobbyt várnám come black, frissen szüretelő trinidad és tobagói gyapottszedőkkel

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40668
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.09.30. 23:00

Hátha sikerül a Mezőkövesdnek elindulni oda ahová való, az nb2-be. Persze a végcél az nb3 lenne. Kutya tökéletes alany ehhez.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4144
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: dingo » 2022.09.30. 23:15

SuperDepor írta:Hátha sikerül a Mezőkövesdnek elindulni oda ahová való, az nb2-be. Persze a végcél az nb3 lenne. Kutya tökéletes alany ehhez.

Nem bánnám, csak egy kérésem lenne. Ha kiesnek akkor Manbat ne minket válasszon új kedvencnek. Nagyon nem jó ómen :D
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.10.01. 19:28

Ez mi volt… 4-0-ról majdnem elkúrtuk.
Mindegy, rohadtul kellett a 3 pont, megvan.
Jövő héten Fradi, ugorjunk, szóval két hetet készülhetünk az Újpest ellen. Látom, szórtak egy négyest a Várdának, nem hangzik jól.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74816
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.10.01. 21:31

Cselszky írta:Ez mi volt… 4-0-ról majdnem elkúrtuk.
Mindegy, rohadtul kellett a 3 pont, megvan.
Jövő héten Fradi, ugorjunk, szóval két hetet készülhetünk az Újpest ellen. Látom, szórtak egy négyest a Várdának, nem hangzik jól.

nem kell már félni, idén összejön a Kutya-dupla
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.10.01. 22:49

Bévárdi kiváló 20 percet hozott a második félidőben: először csúnyán lemaradt Dominguesről (4-1), utána méteres előnyből mozizva csinált egy ostoba tizenegyest (4-2), majd durván beragadt az izandi gyerek kiugratásánál (4-3). Hogy ezután még 10 percig pályán lehetett, az kissé furcsa volt.

Gyanítom, jó időre kijátszotta magát a csapatból.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.10.01. 23:17

Tavaly 10 meccs után 9 ponttal álltunk, mikor Husztiék távoztak. Most 10 meccs után lesz 10 pontunk (bekönyvelve a Fradi elleni bukót), tehát nagyjából ugyanaz, de legalább már lepörgettük a szezont kezdő edző távozását és a 2 meccset az ideiglenes stábbal. Tavaly november elejéig ment az edzőkeresés, most szeptember 20. körülre túl lettünk rajta. Korai még ítélkezni, de az eddigiek alapján ez a szerb nem tűnik hülyébbnek Carrillonál, szóval óvatosan bizakodhatunk.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51165
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.10.01. 23:36

Adamek írta:
Cselszky írta:Ez mi volt… 4-0-ról majdnem elkúrtuk.
Mindegy, rohadtul kellett a 3 pont, megvan.
Jövő héten Fradi, ugorjunk, szóval két hetet készülhetünk az Újpest ellen. Látom, szórtak egy négyest a Várdának, nem hangzik jól.

nem kell már félni, idén összejön a Kutya-dupla

fúúú egyszer volt valamelyik nímand, aki egy szezonban 3 nb-s csapatot ejtett ki... talán Pacsi Bálint??

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51165
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.10.01. 23:38

SuperDepor írta:Hátha sikerül a Mezőkövesdnek elindulni oda ahová való, az nb2-be. Persze a végcél az nb3 lenne. Kutya tökéletes alany ehhez.

Kiváló hangulatú rangadókat és falunapokat kívánok nekik a Kisvárdával, a Tisza-csoportban!

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21348
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Mech » 2022.10.02. 07:55

Maradonapoli írta:
Adamek írta:
Cselszky írta:Ez mi volt… 4-0-ról majdnem elkúrtuk.
Mindegy, rohadtul kellett a 3 pont, megvan.
Jövő héten Fradi, ugorjunk, szóval két hetet készülhetünk az Újpest ellen. Látom, szórtak egy négyest a Várdának, nem hangzik jól.

nem kell már félni, idén összejön a Kutya-dupla

fúúú egyszer volt valamelyik nímand, aki egy szezonban 3 nb-s csapatot ejtett ki... talán Pacsi Bálint??

https://www.blikk.hu/sport/magyar-foci/ ... ok/mhnwm5b

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21348
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Mech » 2022.10.02. 08:05

Maradonapoli írta:
SuperDepor írta:Hátha sikerül a Mezőkövesdnek elindulni oda ahová való, az nb2-be. Persze a végcél az nb3 lenne. Kutya tökéletes alany ehhez.

Kiváló hangulatú rangadókat és falunapokat kívánok nekik a Kisvárdával, a Tisza-csoportban!

Ha már Várda, ott is érik az edzőváltás szerintem. 3 szopó zsinórban, Fraditól nyilván nem lényeg, de otthon a Honvédtól, plusz most ez a négyes a liláktól, hát erős.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég