Szombati foci: Fradi-Vidi!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75151
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.05.12. 11:12

Savaria1919 írta:
Szarka írta:
Mech írta:De minek mennének ki az emberek? Hát pont ez az. A Fradi felpumpálásával ölik meg végleg az összes többi csapatot, tábort stb.
Minek mennél ki egy meccsre, ha már júliusban tudod a bajnokság végeredményét? Senki sem akar asszisztálni ehhez a fradistákon kívül. Menjenek ki 15 ezren Fehérváron meg 20 ezren Debrecenben, hogy azt nézzék, hogy 28 ponttal bajnok a Fradi? Kit érdekel, őszintén. Nem divat már meccsre járni, csak egy helyen. De ott meg szó szerint csak divat.

Rosszak a prioritasok, ilyen alapon minek mesz ki valogatott meccsre, ugy se nyerunk EBt, VBre meg ki se jutunk.
Minek megy ki 50.000 Newcastle drukker is, hat 1969 ota semmit se nyertek .
A Bundasban minek mennek ki a szurkolok, a munchenieken kivul?

Ez van, lejjebb kell adni a celokat (bar a Vidi igy is megszorongathatna a Fradit). Vagy keresni egy masik klubot :)

Ha már nézőszám, akkor azt szerintem nem érdemes kihagyni, hogy a hazai szurkolói élet alaposan szét lett verve az utóbbi években, ebben a szövetség és klubvezetés kiváló partnerek. Kezdve a a megbonyolított jegyértékesítéssel, majd a klubkártyás rendszerrel, amit szerencsére azóta - a Fradit kivéve - mindenhol eltöröltek. Nem tudnék mondani olyan magyar klubot a pesti és vidéki fellegvárak közül, ahol ne lett volna valami nézeteltérés a klubvezetéssel. Újpesten a címer-ügy, Kispesten még az öreg Hemi maga záratta le olykor a Kanyart, a fradisták Kubatov házánál is tüntettek, Vasas négy évet az NB2-ben töltött, és a sort hosszan lehente folytatni a Lokival, fehérváriakkal, diósgyőriekkel, meg mondjuk velünk is.
Nincs közönségvonzó tényező, szerethető csapat, se semmiféle siker. NB2 középmezőnyért legyenek tömegek Szombathelyen? Olyan spílerek miatt, akiknek a klub csak egy állomáshely, és ha kettő egyeneset tudnak rúgni, már viszi őket valamelyik élvonalbeli brigád cserepadot koptatni?

ez egy igen összetett kérdés, ki miért és miért nem jár ki meccsekre, szerintem kb ahány ember annyi a válasz
az én álláspontom szög egyszerű, kinőttem belőle, ő meg belőlem, ez a foci (profi) már nem az amit én szerettem nézni
ha az összes zavaró tényező elkopna, politika, zsoldosok, szar színvonal stb. visszatérnék vajh? szerintem tuti nem, az a korszakom lezárult
a foci az persze örök (persze csak addig ameddig járóképes vagyok), de az egy tök más téma
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96405
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.05.12. 11:19

Szarka írta:
Mech írta:
tomi írta:
ja, mert akkor a logikád szerint 5000 nézőnek kellett volna lennie, hiszen a paksiak csak 2500-en tudtak jönni.

na hagyjál már a hülyeségeddel

az MLSZ ugyanúgy pénzből él, ha el tud adni 40 ezer jegyet és kereshet tízmilliókat, akkor miért adná el töredékét?

még a végén mi merjünk elnézést kérni, amiért az országban egyedüliként van értelmezhető mértékű szurkolói mozgalmunk?

kb. 8-10 meccs van egy évben, amin nemzetközi szinten is értelmezhető mennyiségű ember megy ki élőben, ennek a fele válogatott, a másik fele pedig Fradi meccs, ez a valóság.

nem mellesleg tegnap rengeteg gyerekes család volt az oldallelátón, végre valami talán megmozdulóban van.

persze értem, hogy a többi csapatot ez frusztrálja (bár teszem hozzá, pl. a Videotonnak is volt lehetősége erre, anno a Debrecennek is volt, de mindenki elherdálta), de évtizedek óta nem volt magyar klubmeccsen ennyi ember és akkor azt kell olvasni, hogy miért voltak ennyien.

Mit herdált el a Debrecen vagy a Vidi?
A Loki BL majd EL csoportkörben volt, a Vidi pedig kétszer EL-ben. Tized ennyi pénzből, mint most a Fradi.
Végtelen kasszából könnyű gazdálkodni. Megdolgozni nem is kell érte, hiszen ahogy írod megkapják a kiválasztottak a lehetőséget. Fradi után ki kerül sorra? Nem lenne jobb egy éles versenyt csinálni legalább két csapat között? Ha már ilyen mesterkélt az egész, ez is beleférne. Nekem az a meglepő, hogy ennyi fradista asszisztál ehhez. Csak Adamek látja reálisan a dolgokat közülük?

Szerintem itt a nézőközönségre gondolt, akkoriban azért jóval többen mentek ki a meccsekre a két említett klubnál is. Nem Fradi szintű tábor volt, de azért 7-8 ezrek is összejöttek ha jól rémlik.

A Vidinek pedig a második legjobb a büdzséje, nem sokkal elmaradva a Fraditól, tehát náluk tényleg elherdálták a szakmai munkát, a nemzetközi rutint. A Debrecen kegyvesztett lett, ott látszik a pénzhiány, de attól még lehetnének kint többen is.

Nálunk ugyan sok mindent elherdáltak, tehetségtelen és nemtörődöm vezetők sorát lehetne említeni, de így is mentek ki az emberek, amíg sikeresek voltunk. A 2000-es évek közepén, második felében 7500 körüli átlagnézőszámokat produkáltunk, az Oláh Gabin. A Levszki elleni BL-playoffra 15 ezren jöttek fel Budapestre. Liverpoolba kb. 1500 szurkoló repült/utazott ki.
Az utóbbi évek kilátástalan vergődésében a hazai nézőszámunk 3-3500 körülire apadt. A Ferencváros NB2-es nihil-időszakában ott sem jártak ki 4-5 ezer főnél többen. Hozzáteszem, a 2018-tól datálható sikerkorszak is "csak" 8-11 ezres átlagot hoz náluk a bajnokikat tekintve. És ott országos és állítólag milliós a bázis, a mienk maximum egy regionálisnak nevezhető klub, még ha vannak (?) is "Dunántúli lokisták".
Sok múlik a vezetés nívóján, nem vitatom, de azért a kiindulópontot ne tévesszük már el. Vannak "központilag irányba helyezett" klubok, ahol relatíve jó menedzsment, stáb és játékoskeret összerakásához van della (a Fradinál ez 7-8 évig így sem ment, a Vidinél meg inkább csak fellángolásokra futotta), és vannak tengődő futottak még kategóriások, mi pedig az utóbbiba tartozunk, ami Szima elzavarása óta sem változott. Nagyon mások a peremfeltételek.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

tomi

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: tomi » 2022.05.12. 12:00

ManBat írta:
tomi írta:
ManBat írta:nem volt a fele az övék, már a kezdő jegyárusítástól kezdve egyenlőtlen volt a kiosztás
ha a Felcsútnak járt a semlegesség, akkor a Paksnak is járt volna, de nyilván ti egyenlőbbek vagytok az egyenlőknél, remélem egyszer minden fradista fájdalmas kínhalált hal

minek lett volna övék a fele, ha úgysem jöttek ki annyian? azért, hogy mi legyünk kevesebben? végre van egy meccs, amire kimegy 40 ezer ember de te megjelensz és követeled, hogy a fele menjen haza.
így sem töltötték meg a szektorukat.
fogd fel úgy, hogy fele-fele volt a stadion, ők ennyien jöttek, mi meg ennyien.

ilyen egyszerű, de ez az irigy szarrágás...

azért, hogy semleges legyen a semleges mérkőzés, nyilván ez Kubatov országában túl nagy kérés a zöldek felé
júdáspénzen szereztétek a tegnapi fiesztát, örüljetek a harminc ezüstnek, Júdea népe


még egyszer mondom: van egy 67 ezer fős stadion.
Fradisták kinn voltak a hivatalos adatok szerint 33 ezren.
Az pont a fele.

Az, hogy a paksiak a saját szektorukat sem töltötték meg, mindent elárul.

Puszillak, további jó irigykedést, mert a legelső kommenttel elárultad, hogy igazából csak féltékeny vagy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomi 2022.05.12. 12:05-kor.

tomi

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: tomi » 2022.05.12. 12:02

Mech írta:
tomi írta:
Mech írta:De minek mennének ki az emberek? Hát pont ez az. A Fradi felpumpálásával ölik meg végleg az összes többi csapatot, tábort stb.
Minek mennél ki egy meccsre, ha már júliusban tudod a bajnokság végeredményét? Senki sem akar asszisztálni ehhez a fradistákon kívül. Menjenek ki 15 ezren Fehérváron meg 20 ezren Debrecenben, hogy azt nézzék, hogy 28 ponttal bajnok a Fradi? Kit érdekel, őszintén. Nem divat már meccsre járni, csak egy helyen. De ott meg szó szerint csak divat.


Azt azért mindenki, így te is elfelejted, hogy Kubatov érkezése, új stadion stb. és a valós szakmai siker között eltelt rengeteg év.

Könnyű és lusta érvelés az, hogy na hát a Fradinak odaadnak egy valag pénzt és emiatt tarol a mezőnyben. Én azt gondolom, a Videoton semmivel sincsen lemaradva mögöttünk lehetőségek terén és mégsem tudnak élni vele. A pénzt lehet rosszul is szórni és lehet okosan is elkölteni, és bár a Fradinál vannak elképesztően melléfogásos igazolások, azért igenis látszik a szakmai munka, amit elvégeznek.

Mondom, értem, hogy más szurkolónak ez visszás, de egyrészt a magyar fociban mindig is ilyen szinten benne volt a politika, tehát nem újkeletű, másrészt pedig ezt el is lehetne rontani. A Fradinak 4 év alatt 4 bajnoki cím, 1 BL és 2 EL csoportkör a mérlege, ez nagyjából a "modern" magyar foci legnagyobb sikerszériája, a magyar válogatott pedig 2 EB-n is kinn volt az elmúlt években.

Lehet finnyáskodni, de a magyar foci az elmúlt 10 évben sikeresebb, mint az előtte való 30-ban bármikor és ennek bizony a fő okozója részben a rá elköltött milliárdok. Valahol el kellett kezdeni, a Vidinél és a Fradinál történt meg ez igazán, utóbbi tudott is élni a lehetőséggel.

Én azt mondom, hogy döntse el végre a "nép", hogy akar-e jó magyar focit, vagy sem. Ha igen, akkor fogadja el, hogy olyan lemaradásban vagyunk mind szakmailag mind anyagilag, hogy egyetlen út van: pénzt önteni irányítottan a piacra és minőségi szakmaiságot vásárolni külföldről és megpróbálni így elrugaszkodni. Vagy fogadjuk el, hogy ez nem a mi sportunk, 0 állami csöcs, de akkor egy kurva szót ne mondjon itt nekem senki július 6-án amikor már egy magyar csapat sem érdekelt a nemzetközi porondon.

De a kettő együtt nem megy, hogy jó focit is akarunk (miközben ennek alapfeltételei hiányoznak), de ne is avatkozzon közbe az állam. Na, ez nem fog menni.

Azt egyébként miért nem kérdezi meg senki, hogy mondjuk milyen szakmai munka van Kispesten, ahol 5 éve bajnok volt a csapat, most meg a kiesés ellen játszanak döntő fordulót? Könnyű azt basztatni, aki jól csinálja és él a lehetőségekkel, de lenne még kibe rugdosni bőven. Engem a Kisvárda-Puskás kombó ezerszer jobban zavar, hamár.

Ez lenne a magyar foci sikerkorszaka az elmúlt 40 évből? Maximum nektek, de nem a magyar focinak. Miközben nb2-ben, meg nb3-ban rohadnak olyan csapatok, mint a Diósgyőr, ETO, Haladás, Békéscsaba, Nyíregyháza, Pécs stb., az első osztályban hétvégén meg a 23-szoros bajnok harcol a 14-szeres bajnokkal, hogy melyik szálljon alá a purgatóriumba. A Kisvárda meg a Felcsút meg megy égni a kazah kecskepásztorok ellen. Ez lenne az elmúlt 40 év csúcsa, hogy az idei szezonban az NB1 átlagnézőszáma 2764 fő (igen, veletek együtt ennyi), az Nb2-é meg 710 fő?
Ez a ti csúcsidőszakotok, nem a magyar futballé. Ne keverd a kettőt.


Nálam a sikert érmekben, teljesítményben mérik, nem pedig abban, hogy státuszukat elveszítő csapatok szurkolói keseregnek.

Mondj az elmúlt 6 évnél egyhuzamban sikeresebb időszakot a magyar fociban mondjuk az elmúlt 30-35 évből.

tomi

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: tomi » 2022.05.12. 12:10

De továbbra is oda lyukadunk ki, hogy az nem megy, hogy jó focit is akarunk, meg 25 tradicionális csapatot is az élvonalban, amikor látható, hogy a magyar piac nagyjából 1 max. 2 csapatot tud életben tartani saját erőből.

Viccesnek érzem a kesergést, hogy állami pénzből köcsög Fradi, miközben a többi csapatra egy-két kivételt leszámítva rekord alacsony az érdeklődés.

El kell fogadni, a magyar foci vagy piaci alapon elhal a nepáli bajnokság szintjén, mert jelenleg ennyi a magyar szakértelem, vagy pedig piactorzítva állami pénzből gründol kirakatcsapatot és a válogatott szezonális sikerein eléldegél.

Továbbra sem látom azt a forgatókönyvet, hogy itt PIACI alapon hogyan tudna működni a foci, de valaki mondja már meg akkor legyen szíves...

Most abba bele sem menve, hogy egyébként külföldön mennyire is piaci alapon működik, ahol hol a katari sejk játszadozik, vagy mondjuk a Barcelona milliárd eurós hitelekből bohóckodik.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16594
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.05.12. 12:27

tomi írta:
Nálam a sikert érmekben, teljesítményben mérik, nem pedig abban, hogy státuszukat elveszítő csapatok szurkolói keseregnek.

Mondj az elmúlt 6 évnél egyhuzamban sikeresebb időszakot a magyar fociban mondjuk az elmúlt 30-35 évből.

Azért abban a státuszelvesztésben jótékonyan közreműködött például az MLSZ is, meg az államilag feltunkolt kisvárosi brigádok, az Illés Akadémia legnagyobb felvásárlója a saját akadémiával rendelkező felcsúti klub. Kurvanagy sikertörténet a két ezüst és egy bronzérmük, jó sok fiatalt eladtak külföldre, mondjuk Splitben egy átigazolás időszak alatt több ifistát értékesítenek.
Részt vettünk két Európa-bajnokságon, ahová a létszámbővítés teremtette meg az eljutási lehetőséget, persze azzal élni is kellett. 15 éve még voltak meghatározó játékosaink a külföldi topligákban, most a legnagyobb reménység padozik Lipcsében. És ő sem a honi akadémiák terméke. 2009-ben bronzérmesek lettünk az U20-as vébén, most az U21-es házi rendezésű Eb-n sikerült alaposan lebőgni.

Mást gondolunk a siker fogalmáról, aki szerint ez a mostani éra egy sikerkorszak, az örüljön és tapsoljon neki, én innét az NB2 6. helyéről valahogy nem érzem annyira ezt hűdenagy előrelépést.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16594
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.05.12. 12:32

Adamek írta:
Savaria1919 írta:
Szarka írta:Rosszak a prioritasok, ilyen alapon minek mesz ki valogatott meccsre, ugy se nyerunk EBt, VBre meg ki se jutunk.
Minek megy ki 50.000 Newcastle drukker is, hat 1969 ota semmit se nyertek .
A Bundasban minek mennek ki a szurkolok, a munchenieken kivul?

Ez van, lejjebb kell adni a celokat (bar a Vidi igy is megszorongathatna a Fradit). Vagy keresni egy masik klubot :)

Ha már nézőszám, akkor azt szerintem nem érdemes kihagyni, hogy a hazai szurkolói élet alaposan szét lett verve az utóbbi években, ebben a szövetség és klubvezetés kiváló partnerek. Kezdve a a megbonyolított jegyértékesítéssel, majd a klubkártyás rendszerrel, amit szerencsére azóta - a Fradit kivéve - mindenhol eltöröltek. Nem tudnék mondani olyan magyar klubot a pesti és vidéki fellegvárak közül, ahol ne lett volna valami nézeteltérés a klubvezetéssel. Újpesten a címer-ügy, Kispesten még az öreg Hemi maga záratta le olykor a Kanyart, a fradisták Kubatov házánál is tüntettek, Vasas négy évet az NB2-ben töltött, és a sort hosszan lehente folytatni a Lokival, fehérváriakkal, diósgyőriekkel, meg mondjuk velünk is.
Nincs közönségvonzó tényező, szerethető csapat, se semmiféle siker. NB2 középmezőnyért legyenek tömegek Szombathelyen? Olyan spílerek miatt, akiknek a klub csak egy állomáshely, és ha kettő egyeneset tudnak rúgni, már viszi őket valamelyik élvonalbeli brigád cserepadot koptatni?

ez egy igen összetett kérdés, ki miért és miért nem jár ki meccsekre, szerintem kb ahány ember annyi a válasz
az én álláspontom szög egyszerű, kinőttem belőle, ő meg belőlem, ez a foci (profi) már nem az amit én szerettem nézni
ha az összes zavaró tényező elkopna, politika, zsoldosok, szar színvonal stb. visszatérnék vajh? szerintem tuti nem, az a korszakom lezárult
a foci az persze örök (persze csak addig ameddig járóképes vagyok), de az egy tök más téma

Persze, ha valami, akkor ez nagyon sokrétű. Apámat, Nagyapámat próbáltam többször is hívni meccsre, mindkettőjük nagy futballszerető (előbbi pont a váci foci sikerkorszakában ténykedett arrafelé, utóbbi bérletes volt az Újpesti Dózsa fénykorában), de az elmúlt években rendre nemet mondtak, az általad is említett indokok miatt. Abszolút megértem őket.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2022.05.12. 12:53

banok írta:24 :cool:
Irtó nehéz volt! :D
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75151
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.05.12. 13:13

MindigÚjpest írta:
banok írta:24 :cool:
Irtó nehéz volt! :D

nehézzé tehettétek volna
talán jó kis döntő lett volna
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21463
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Mech » 2022.05.12. 13:21

Savaria1919 írta:
Adamek írta:
Savaria1919 írta:Ha már nézőszám, akkor azt szerintem nem érdemes kihagyni, hogy a hazai szurkolói élet alaposan szét lett verve az utóbbi években, ebben a szövetség és klubvezetés kiváló partnerek. Kezdve a a megbonyolított jegyértékesítéssel, majd a klubkártyás rendszerrel, amit szerencsére azóta - a Fradit kivéve - mindenhol eltöröltek. Nem tudnék mondani olyan magyar klubot a pesti és vidéki fellegvárak közül, ahol ne lett volna valami nézeteltérés a klubvezetéssel. Újpesten a címer-ügy, Kispesten még az öreg Hemi maga záratta le olykor a Kanyart, a fradisták Kubatov házánál is tüntettek, Vasas négy évet az NB2-ben töltött, és a sort hosszan lehente folytatni a Lokival, fehérváriakkal, diósgyőriekkel, meg mondjuk velünk is.
Nincs közönségvonzó tényező, szerethető csapat, se semmiféle siker. NB2 középmezőnyért legyenek tömegek Szombathelyen? Olyan spílerek miatt, akiknek a klub csak egy állomáshely, és ha kettő egyeneset tudnak rúgni, már viszi őket valamelyik élvonalbeli brigád cserepadot koptatni?

ez egy igen összetett kérdés, ki miért és miért nem jár ki meccsekre, szerintem kb ahány ember annyi a válasz
az én álláspontom szög egyszerű, kinőttem belőle, ő meg belőlem, ez a foci (profi) már nem az amit én szerettem nézni
ha az összes zavaró tényező elkopna, politika, zsoldosok, szar színvonal stb. visszatérnék vajh? szerintem tuti nem, az a korszakom lezárult
a foci az persze örök (persze csak addig ameddig járóképes vagyok), de az egy tök más téma

Persze, ha valami, akkor ez nagyon sokrétű. Apámat, Nagyapámat próbáltam többször is hívni meccsre, mindkettőjük nagy futballszerető (előbbi pont a váci foci sikerkorszakában ténykedett arrafelé, utóbbi bérletes volt az Újpesti Dózsa fénykorában), de az elmúlt években rendre nemet mondtak, az általad is említett indokok miatt. Abszolút megértem őket.

Fatert én is hívom néha Pestre válogatott meccsre, nem érdekelte már sem az új Puskás, sem az Eb. Haladás meccsre már csak akkor megy ki, ha sikerül lebeszélni a régi cimborákkal, hogy menjenek együtt. Akkor is mindenről szó van csak a meccsről nem természetesen.
Pedig korábban a 80-as évek középéig nem hagyott ki egyetlen Haladás meccset sem. Sőt, a Sabaria meccseire is járt rendszeresen. Apja Oladon focizott a 60-as/70-es években. Zseniális képei vannak abból az időszakból. A hétvégi NB1/NB2-es fordulókat noteszban vezette minden hétvégén a rádiót hallgatva. A Sturm Graz elleni KEK meccsről beszélt állandóan gyerekkoromban. Most már nem érdekli. Eredményeken megnézi mit játszott a Hali és neki ennyiben kifújt.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75151
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.05.12. 13:26

Savaria1919 írta:
tomi írta:
Nálam a sikert érmekben, teljesítményben mérik, nem pedig abban, hogy státuszukat elveszítő csapatok szurkolói keseregnek.

Mondj az elmúlt 6 évnél egyhuzamban sikeresebb időszakot a magyar fociban mondjuk az elmúlt 30-35 évből.

Azért abban a státuszelvesztésben jótékonyan közreműködött például az MLSZ is, meg az államilag feltunkolt kisvárosi brigádok, az Illés Akadémia legnagyobb felvásárlója a saját akadémiával rendelkező felcsúti klub. Kurvanagy sikertörténet a két ezüst és egy bronzérmük, jó sok fiatalt eladtak külföldre, mondjuk Splitben egy átigazolás időszak alatt több ifistát értékesítenek.
Részt vettünk két Európa-bajnokságon, ahová a létszámbővítés teremtette meg az eljutási lehetőséget, persze azzal élni is kellett. 15 éve még voltak meghatározó játékosaink a külföldi topligákban, most a legnagyobb reménység padozik Lipcsében. És ő sem a honi akadémiák terméke. 2009-ben bronzérmesek lettünk az U20-as vébén, most az U21-es házi rendezésű Eb-n sikerült alaposan lebőgni.

Mást gondolunk a siker fogalmáról, aki szerint ez a mostani éra egy sikerkorszak, az örüljön és tapsoljon neki, én innét az NB2 6. helyéről valahogy nem érzem annyira ezt hűdenagy előrelépést.

egyetértek, ez nagyon nem sikersztori, ez egy megerőszakolt hulla sztorija
én Tomi első verzióját választanám, az amatőrizmust, mert ahogy írta is teljesen pontosan és jogosan a hazai szakembergárda és emberanyag arra elég
ami most van az egy életre pumpált szörny, részsikerek aránytalanul drágán, de ebből több nem is lehet mert a következő szint az sok nullával a végén lenne pénzügyileg, a mostani egy kimaxolt szar a középszint alján

viszont abban tökéletesen igaza van neki szintén, hogy valaki mindig hőbörögne és ez így természetes, valakinek mindig az NB2 hatodik helye lesz a pozija az erősorrendben, de ez akkor is úgy lenne ha lenne 20 BL szintű klubunk, annyiból különleges a mostani szitu, hogy itt a pénzszórók is full dilettánsok minden szinten nemcsak a futball szakemberek
ja és olyan, hogy tisztán piaci alapon foci nagyon nem létezik csak nagyjából a világ focijának pár százalékos szeletében, ahol van ott is érdemes lenne megnézni, hogy hogyan indult be a motor, szerintem lennének csontvázak az akadémiák műfüvei alatt
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2022.05.12. 13:26

tomi írta:
ManBat írta:
tomi írta:minek lett volna övék a fele, ha úgysem jöttek ki annyian? azért, hogy mi legyünk kevesebben? végre van egy meccs, amire kimegy 40 ezer ember de te megjelensz és követeled, hogy a fele menjen haza.
így sem töltötték meg a szektorukat.
fogd fel úgy, hogy fele-fele volt a stadion, ők ennyien jöttek, mi meg ennyien.

ilyen egyszerű, de ez az irigy szarrágás...

azért, hogy semleges legyen a semleges mérkőzés, nyilván ez Kubatov országában túl nagy kérés a zöldek felé
júdáspénzen szereztétek a tegnapi fiesztát, örüljetek a harminc ezüstnek, Júdea népe


még egyszer mondom: van egy 67 ezer fős stadion.
Fradisták kinn voltak a hivatalos adatok szerint 33 ezren.
Az pont a fele.

Az, hogy a paksiak a saját szektorukat sem töltötték meg, mindent elárul.

Puszillak, további jó irigykedést, mert a legelső kommenttel elárultad, hogy igazából csak féltékeny vagy.

ez neked fele-fele? furcsa a pesti matek
Kép
akkor lenne igazad, ha a másik felét amiről beszélsz, azt megnyitották volna a paksiaknak, de a felső karéj soha nem lett eladásra felkínálva
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

tomi

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: tomi » 2022.05.12. 13:33

ManBat írta:
tomi írta:
ManBat írta:azért, hogy semleges legyen a semleges mérkőzés, nyilván ez Kubatov országában túl nagy kérés a zöldek felé
júdáspénzen szereztétek a tegnapi fiesztát, örüljetek a harminc ezüstnek, Júdea népe


még egyszer mondom: van egy 67 ezer fős stadion.
Fradisták kinn voltak a hivatalos adatok szerint 33 ezren.
Az pont a fele.

Az, hogy a paksiak a saját szektorukat sem töltötték meg, mindent elárul.

Puszillak, további jó irigykedést, mert a legelső kommenttel elárultad, hogy igazából csak féltékeny vagy.

ez neked fele-fele? furcsa a pesti matek
Kép
akkor lenne igazad, ha a másik felét amiről beszélsz, azt megnyitották volna a paksiaknak, de a felső karéj soha nem lett eladásra felkínálva


direkt játszod a hülyét?
olvasd már el, amit írtam.

a paksiak a saját szektorukat sem töltötték meg.
minek nyitottak volna akkor meg nekik olyan szektorokat vásárlásra, ha az alap verzió is sok volt?

vagy akkor újra kérdezem, fradistából is 2500 kellett volna, hogy legyen?

ha lett volna elég paksi, nekik is megnyitották volna. nem volt. pont.

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2022.05.12. 13:34

tomi írta:De továbbra is oda lyukadunk ki, hogy az nem megy, hogy jó focit is akarunk, meg 25 tradicionális csapatot is az élvonalban, amikor látható, hogy a magyar piac nagyjából 1 max. 2 csapatot tud életben tartani saját erőből.

Viccesnek érzem a kesergést, hogy állami pénzből köcsög Fradi, miközben a többi csapatra egy-két kivételt leszámítva rekord alacsony az érdeklődés.

El kell fogadni, a magyar foci vagy piaci alapon elhal a nepáli bajnokság szintjén, mert jelenleg ennyi a magyar szakértelem, vagy pedig piactorzítva állami pénzből gründol kirakatcsapatot és a válogatott szezonális sikerein eléldegél.

Továbbra sem látom azt a forgatókönyvet, hogy itt PIACI alapon hogyan tudna működni a foci, de valaki mondja már meg akkor legyen szíves...

Most abba bele sem menve, hogy egyébként külföldön mennyire is piaci alapon működik, ahol hol a katari sejk játszadozik, vagy mondjuk a Barcelona milliárd eurós hitelekből bohóckodik.
Piaci alapon jelenleg egy magyar csapat sincs saját erőből. Ti meg köcsögök vagytok,mindegy,hogy milyen pénzen. A többi nagyjából áll.
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2022.05.12. 13:34

tomi írta:
ManBat írta:
tomi írta:
még egyszer mondom: van egy 67 ezer fős stadion.
Fradisták kinn voltak a hivatalos adatok szerint 33 ezren.
Az pont a fele.

Az, hogy a paksiak a saját szektorukat sem töltötték meg, mindent elárul.

Puszillak, további jó irigykedést, mert a legelső kommenttel elárultad, hogy igazából csak féltékeny vagy.

ez neked fele-fele? furcsa a pesti matek
Kép
akkor lenne igazad, ha a másik felét amiről beszélsz, azt megnyitották volna a paksiaknak, de a felső karéj soha nem lett eladásra felkínálva


direkt játszod a hülyét?
olvasd már el, amit írtam.

a paksiak a saját szektorukat sem töltötték meg.
minek nyitottak volna akkor meg nekik olyan szektorokat vásárlásra, ha az alap verzió is sok volt?

vagy akkor újra kérdezem, fradistából is 2500 kellett volna, hogy legyen?

ha lett volna elég paksi, nekik is megnyitották volna. nem volt. pont.

nem, megnyitott szektorokból kellett volna, hogy ugyanannyi legyen mindkét fél számára, ugyanúgy, mint bármelyik kupadöntőn, ahova nem a Fradi jutott be az elmúlt 10 évben
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2022.05.12. 13:44

Adamek írta:
MindigÚjpest írta:
banok írta:24 :cool:
Irtó nehéz volt! :D

nehézzé tehettétek volna
talán jó kis döntő lett volna
Csak mi igyekeztünk,a zsoldos hadsereg nem annyira. Megverték a zetét 4:0-ra,bent maradtunk. Azóta lófasz és esti fény.
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2022.05.12. 13:51

tomi írta:Nálam a sikert érmekben, teljesítményben mérik, nem pedig abban, hogy státuszukat elveszítő csapatok szurkolói keseregnek.

Mondj az elmúlt 6 évnél egyhuzamban sikeresebb időszakot a magyar fociban mondjuk az elmúlt 30-35 évből.

1995: Fradi 16 csapatos BL részvétel
1996: atlantai olimpia részvétel 16 csapat közt
1997: VB pótselejtező csodás eredménnyel

de a 2000-es évek végén is, amikor ti mindenki megelégedésére a másodosztályban voltatok, a Loki halomba nyerte a bajnoki címeket, BL és EL csopi körben voltak a Civisek, az szerinted miért nem volt ekkora sikerkorszak mint ez a mostani?

habár még nem tartok ott, mint EmberDenevér kolléga, de talán próbálj egy kis szerénységet felszedni valahonnan. most lenne mire szerénynek lenned és lennetek, nem kéne porig alázva fikázni a szemétdombot, ahol éppen most ti vagytok a kiskakasok, a mi pénzünkből.

nem tisztem védeni a setétváriakat, de amig a ti költségvetésetek 12 milliárd, az övék 6. szóval legjobb esetben is tévedsz, esetleg csúsztatsz, amikor arról beszélsz, hogy egyenlőek a feltételek.

a válogatott korábban is kijuthatott volna EB-kre, ha fél Európa (24 ország) ott lehetett volna, de akkoriban 16 volt a max létszám. vb-re kijutni most sem volt esélyünk, Albánia mutatta meg, hogy mekkora előrelépésben vagyunk. a klubcsapataink így is kiesnek július 6-án tiszteletreméltó amatőr csapatok ellen.

érdekes módon, máshol (kroátok, szerbek) tud lenni jó foci állami pénzek nélkül (már helyi állami pénz nélkül, mert a magyar állam ott is nyomul), tótoknál, lengyeleknél a csapatok tudnak maguknak stadit építeni, állami csecs nélkül, környékbeli országok tudnak világklasszis közeli játékosokat nevelni (Lewa, Skriniar, Schick, Vlahovics, Tadics, meg a fél horvát válogatott.

Kispesten egész jó szakmai munka folyik, csak van az a Ződ csapat a 9-ik kerületben, amelyik amióta itt ez az új világ, folyton Kispesthez köthető játékosokat igazol, a mindenki kedvence Dragónertól és Tóth Mihálytól kezdve Bárányoson át, a legutóbbi időkben Lanzafameig, Botkáig és Vécseiig.

nem értem miért zavar téged a Kisvárda, ugyanazt csinálják kicsiben, amit ti, csak nekik nem pártigazgatójuk van, hanem korábbi miniszterük. kebledre kéne ölelned őket.

rátok sem volt túl nagy érdeklődés a másodosztályban, akkoriban kijelenthető volt, hogy a Fradira nincs igény, a Lokira van.

a többit Mech, Savaria és Manbat leírta.

és hogy én is írjak egy olyat, hogy a kettő együtt nem megy, mert látom szereted: a kettő együtt nem megy, hogy ti vagytok a Nemzet Kincse, és kiálltok a kupadöntőre 8 külföldivel, közte egy halom afrikaival.
ETO

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96405
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.05.12. 13:55

tomi írta:De továbbra is oda lyukadunk ki, hogy az nem megy, hogy jó focit is akarunk, meg 25 tradicionális csapatot is az élvonalban, amikor látható, hogy a magyar piac nagyjából 1 max. 2 csapatot tud életben tartani saját erőből.

Viccesnek érzem a kesergést, hogy állami pénzből köcsög Fradi, miközben a többi csapatra egy-két kivételt leszámítva rekord alacsony az érdeklődés.

El kell fogadni, a magyar foci vagy piaci alapon elhal a nepáli bajnokság szintjén, mert jelenleg ennyi a magyar szakértelem, vagy pedig piactorzítva állami pénzből gründol kirakatcsapatot és a válogatott szezonális sikerein eléldegél.

Továbbra sem látom azt a forgatókönyvet, hogy itt PIACI alapon hogyan tudna működni a foci, de valaki mondja már meg akkor legyen szíves...

Most abba bele sem menve, hogy egyébként külföldön mennyire is piaci alapon működik, ahol hol a katari sejk játszadozik, vagy mondjuk a Barcelona milliárd eurós hitelekből bohóckodik.

Leírtad a lényeget. Na de ezt elhazudják, és valami organikus, generális fejlődésként írják le. Előadják, hogy a magyar futball fantasztikus fejlődésen ment keresztül (ez egyedül talán az infrastuktúrára igaz, ami nem tartalmi elem), hatalmas az előrelépés, miközben ez messze nem igaz. Nem Laidouni és Mmaee a magyar futball (ők egy piactorzítva állami pénzből gründolt kirakatcsapat zsoldosai), hanem pl. az akadémiák tragikuma Debrecentől Szombathelyig, a megtermelt piacképes játékosok hiánya, a PL-ben, Serie A-ban, La Liga-ban játszó 0 db magyar, vagy az, hogy az angol 3-ba csontutolsóként kieső csapat honosított játékosától ájuldoznak, ez a mi nagy sikerünk.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2022.05.12. 14:07

Javier Arizmendi írta:
tomi írta:Nálam a sikert érmekben, teljesítményben mérik, nem pedig abban, hogy státuszukat elveszítő csapatok szurkolói keseregnek.

Mondj az elmúlt 6 évnél egyhuzamban sikeresebb időszakot a magyar fociban mondjuk az elmúlt 30-35 évből.

1995: Fradi 16 csapatos BL részvétel
1996: atlantai olimpia részvétel 16 csapat közt
1997: VB pótselejtező csodás eredménnyel

de a 2000-es évek végén is, amikor ti mindenki megelégedésére a másodosztályban voltatok, a Loki halomba nyerte a bajnoki címeket, BL és EL csopi körben voltak a Civisek, az szerinted miért nem volt ekkora sikerkorszak mint ez a mostani?

habár még nem tartok ott, mint EmberDenevér kolléga, de talán próbálj egy kis szerénységet felszedni valahonnan. most lenne mire szerénynek lenned és lennetek, nem kéne porig alázva fikázni a szemétdombot, ahol éppen most ti vagytok a kiskakasok, a mi pénzünkből.

nem tisztem védeni a setétváriakat, de amig a ti költségvetésetek 12 milliárd, az övék 6. szóval legjobb esetben is tévedsz, esetleg csúsztatsz, amikor arról beszélsz, hogy egyenlőek a feltételek.

a válogatott korábban is kijuthatott volna EB-kre, ha fél Európa (24 ország) ott lehetett volna, de akkoriban 16 volt a max létszám. vb-re kijutni most sem volt esélyünk, Albánia mutatta meg, hogy mekkora előrelépésben vagyunk. a klubcsapataink így is kiesnek július 6-án tiszteletreméltó amatőr csapatok ellen.

érdekes módon, máshol (kroátok, szerbek) tud lenni jó foci állami pénzek nélkül (már helyi állami pénz nélkül, mert a magyar állam ott is nyomul), tótoknál, lengyeleknél a csapatok tudnak maguknak stadit építeni, állami csecs nélkül, környékbeli országok tudnak világklasszis közeli játékosokat nevelni (Lewa, Skriniar, Schick, Vlahovics, Tadics, meg a fél horvát válogatott.

Kispesten egész jó szakmai munka folyik, csak van az a Ződ csapat a 9-ik kerületben, amelyik amióta itt ez az új világ, folyton Kispesthez köthető játékosokat igazol, a mindenki kedvence Dragónertól és Tóth Mihálytól kezdve Bárányoson át, a legutóbbi időkben Lanzafameig, Botkáig és Vécseiig.

nem értem miért zavar téged a Kisvárda, ugyanazt csinálják kicsiben, amit ti, csak nekik nem pártigazgatójuk van, hanem korábbi miniszterük. kebledre kéne ölelned őket.

rátok sem volt túl nagy érdeklődés a másodosztályban, akkoriban kijelenthető volt, hogy a Fradira nincs igény, a Lokira van.

a többit Mech, Savaria és Manbat leírta.

és hogy én is írjak egy olyat, hogy a kettő együtt nem megy, mert látom szereted: a kettő együtt nem megy, hogy ti vagytok a Nemzet Kincse, és kiálltok a kupadöntőre 8 külföldivel, közte egy halom afrikaival.

plusz ugye a kijutó válogatottba adott a Fradi
-egy szem általuk nevelt Nagy Ádámot, aki Bolognában majdnem meg is bukott, és a Bristol pofozta helyre,
-a Kispest-nevelés, általad is említett Botkát, aki a covid szünet óta inkább hátráltatja, mint segíti a válogatottat,
-illetve perememberként néha felbukkan Sigér, aki eredetileg egyszem balmazújvárosi okés szezon után került az Üllőire csere cseréje cseréjének, valószínűleg ma épp Soroksáron lenne Gyömbér mögött cskhelyettes, ha nincs egy páratlan sérüléshullám a Fradinál, közvetlenül az odaérkezte után, szóval kimondottan nem hiteles a korábban Paintsil, Ramírez, Hüsing, majd Zubkov, Szignyevics, Haratyin, végül most Mmaee-tesók, Boli, Tokmac nevekkel fémjelzett zsoldosalakulatnak betudni a válogatott sikereket - az egyenlőtlenség miatt pedig a koefficiens-építgetés is csak arra jó, hogy jövőre ne a lett ötödik, hanem egy körrel később becsatlakozva mondjuk a Young Boys ejtse ki csípőből a második helyezettet (már ha valaha is feljebb lépünk az 1 BL, 2 EKL leosztásról)

az állami csecsből fejlesztéshez azért odabiggyeszteném, hogy a szlovákok is állami pénzből építették az új stadionjaik, nem egyet tök feleslegesen (pl. a 12 ezres lakosságszámú Miava akkor elsőosztályú Spartakjának, akik egy erőn felüli bronzérem után fél évvel csődbe is mentek szépen, azóta a harmadosztályban vitézkednek)
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

tomi

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: tomi » 2022.05.12. 14:11

MindigÚjpest írta:
tomi írta:De továbbra is oda lyukadunk ki, hogy az nem megy, hogy jó focit is akarunk, meg 25 tradicionális csapatot is az élvonalban, amikor látható, hogy a magyar piac nagyjából 1 max. 2 csapatot tud életben tartani saját erőből.

Viccesnek érzem a kesergést, hogy állami pénzből köcsög Fradi, miközben a többi csapatra egy-két kivételt leszámítva rekord alacsony az érdeklődés.

El kell fogadni, a magyar foci vagy piaci alapon elhal a nepáli bajnokság szintjén, mert jelenleg ennyi a magyar szakértelem, vagy pedig piactorzítva állami pénzből gründol kirakatcsapatot és a válogatott szezonális sikerein eléldegél.

Továbbra sem látom azt a forgatókönyvet, hogy itt PIACI alapon hogyan tudna működni a foci, de valaki mondja már meg akkor legyen szíves...

Most abba bele sem menve, hogy egyébként külföldön mennyire is piaci alapon működik, ahol hol a katari sejk játszadozik, vagy mondjuk a Barcelona milliárd eurós hitelekből bohóckodik.
Piaci alapon jelenleg egy magyar csapat sincs saját erőből. Ti meg köcsögök vagytok,mindegy,hogy milyen pénzen. A többi nagyjából áll.


Legalabb egy Dozsas ne lenne ilyen heves ha allami hatszelrol van szo.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég