Szombati foci: Fradi-Vidi!

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35120
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Szarka » 2022.04.17. 14:13

Adamek írta:
Szarka írta:
ManBat írta:ha ma nyernénk, két pontra a negyedik hely, még nem reménytelen a nemzetközi szereplés

Az kéne még nekünk, Felcsút és Kisvárda mellé egy Mezőkövesd. Angol negyedosztály összehoz több nézőt, mint a 3 csapat együtt.

oké de az angol negyedosztály 12 meccs egy versenynapon ellenben ez a három csapat ha megszakad se tud egyszerre 3 meccsnél többet vállalni, így nem nehéz a nézőszámháborút behúzni
amúgy a ZTE vagy a lilák plusz 1-2 eresével tudnánk lenyomni a az angolokat?

Hát azért több esélyt látok a liláknál egy nézőszámnövekedésre mint a Mezőkövesdnél. De persze, a Fradin kívül minden csapat nézőszáma siralmas.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2022.04.17. 17:03

hát, ez elment vadászni
Cseri pótlása időszerű volna
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
banok
Aranylabdás
Hozzászólások: 29067
Csatlakozott: 2005.03.20. 03:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: banok » 2022.04.17. 18:20

Javier Arizmendi írta:valaki tud segíteni, hogy minek építettek Szijjártóék 8 ezres stadit 11 milliárdért, ha a Fradi ellen sincs még fél ház se? másik kérdés, hogy a Fradisták vajon hallottak már a 42-es villamosról?


A második mondatot nem értem.

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2840
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2022.04.17. 18:52

banok írta:
Javier Arizmendi írta:valaki tud segíteni, hogy minek építettek Szijjártóék 8 ezres stadit 11 milliárdért, ha a Fradi ellen sincs még fél ház se? másik kérdés, hogy a Fradisták vajon hallottak már a 42-es villamosról?


A második mondatot nem értem.

arra gyanakszom, hogy azért nem mentek ki a Albert, bocsánat biztosítós staditól 7 km-re lévő, meccs közben is félig üres Bozsikba a Ződek ezrével, mert nem hallottak még a csodálatos 42-es villamosról, ami pedig pont odavisz.

a korábbi válaszok alapján arra kell gondoljak, hogy a tervezők túltolták kissé a Kispesti stadiont (is) méretileg. nem sokszor védem a magyar futballt, de a rögby országgal felesleges összehasonlítani minket, mivel Anglia lakossága 6-szor nagyobb, ott még a negyedik vonalban is Győr, Szombathely, Fehérvár, Kecsó, Nyíregy méretű városok csapatai játszanak. meg persze a félmilliós Bradford és Bristol. nem meglepő, hogy félmillió emberből több megy meccsre, mint Kisvárdán.
ETO

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2022.04.17. 19:04

Adamek írta:
Szarka írta:
Javier Arizmendi írta:valaki tud segíteni, hogy minek építettek Szijjártóék 8 ezres stadit 11 milliárdért, ha a Fradi ellen sincs még fél ház se? másik kérdés, hogy a Fradisták vajon hallottak már a 42-es villamosról?

Öh, a Fradin kívül ezt bármelyik csapatnak elmondhatod :)

Már a stadiont, nem a villamost :)

engem mondjuk pont érdekelne, hogy melyik szurkertábor tud többet a legendás 42 villamosról
Szerintem mi is ott vagyunk a témában!
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
banok
Aranylabdás
Hozzászólások: 29067
Csatlakozott: 2005.03.20. 03:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: banok » 2022.04.17. 19:08

Javier Arizmendi írta:
banok írta:
Javier Arizmendi írta:valaki tud segíteni, hogy minek építettek Szijjártóék 8 ezres stadit 11 milliárdért, ha a Fradi ellen sincs még fél ház se? másik kérdés, hogy a Fradisták vajon hallottak már a 42-es villamosról?


A második mondatot nem értem.

arra gyanakszom, hogy azért nem mentek ki a Albert, bocsánat biztosítós staditól 7 km-re lévő, meccs közben is félig üres Bozsikba a Ződek ezrével, mert nem hallottak még a csodálatos 42-es villamosról, ami pedig pont odavisz.

a korábbi válaszok alapján arra kell gondoljak, hogy a tervezők túltolták kissé a Kispesti stadiont (is) méretileg. nem sokszor védem a magyar futballt, de a rögby országgal felesleges összehasonlítani minket, mivel Anglia lakossága 6-szor nagyobb, ott még a negyedik vonalban is Győr, Szombathely, Fehérvár, Kecsó, Nyíregy méretű városok csapatai játszanak. meg persze a félmilliós Bradford és Bristol. nem meglepő, hogy félmillió emberből több megy meccsre, mint Kisvárdán.


Talán sokan elutaztak hosszúhétvégére de én sem értem, hogy miért voltak kevesen tegnap.

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2022.04.17. 19:20

Cselszky írta:Szomorú, hogy a Fradi megengedheti magának ezt a kocogós-sétálgatós lagymatag semmit, de hát idehaza nincs ellenfelük, így is tükörsima a bajnokság. Kérdés, Csercseszov képes-e majd úgy felpörgetni őket a nemzetközire, ahogy Rebrovnak az sikerült.
Szerintem nem kérdés,hogy nem fog neki menni!
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35120
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Szarka » 2022.04.17. 20:05

Javier Arizmendi írta:
banok írta:
Javier Arizmendi írta:valaki tud segíteni, hogy minek építettek Szijjártóék 8 ezres stadit 11 milliárdért, ha a Fradi ellen sincs még fél ház se? másik kérdés, hogy a Fradisták vajon hallottak már a 42-es villamosról?


A második mondatot nem értem.

arra gyanakszom, hogy azért nem mentek ki a Albert, bocsánat biztosítós staditól 7 km-re lévő, meccs közben is félig üres Bozsikba a Ződek ezrével, mert nem hallottak még a csodálatos 42-es villamosról, ami pedig pont odavisz.

a korábbi válaszok alapján arra kell gondoljak, hogy a tervezők túltolták kissé a Kispesti stadiont (is) méretileg. nem sokszor védem a magyar futballt, de a rögby országgal felesleges összehasonlítani minket, mivel Anglia lakossága 6-szor nagyobb, ott még a negyedik vonalban is Győr, Szombathely, Fehérvár, Kecsó, Nyíregy méretű városok csapatai játszanak. meg persze a félmilliós Bradford és Bristol. nem meglepő, hogy félmillió emberből több megy meccsre, mint Kisvárdán.

Pontosítok, nem az angol negyedosztály egészére utaltam, hanem egyetlen csapatára.

pl: a most a negyedik osztályból kieső Scunthorpe United ( NSo-n volt hír, hogy 72 év után búcsúznak az első négy osztályból ) legutóbbi hazai meccsén 4000 néző volt:

https://www.scunthorpe-united.co.uk/mat ... 22/#report

A 4.ik liga átlaga amúgy 4000 fő.
https://www.european-football-statistic ... league.htm

Persze nem a spanyol negyedosztállyal jövök, de mindegy is, maga a tény, hogy egy "falusi" trió mehetne a nemzetközi porondra már jelzésértékű, hogy a focink teljesen bázis nélküli, és a politikától függ annak sikere.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2840
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2022.04.18. 14:35

Szarka írta:Pontosítok, nem az angol negyedosztály egészére utaltam, hanem egyetlen csapatára.

pl: a most a negyedik osztályból kieső Scunthorpe United ( NSo-n volt hír, hogy 72 év után búcsúznak az első négy osztályból ) legutóbbi hazai meccsén 4000 néző volt:

https://www.scunthorpe-united.co.uk/mat ... 22/#report

A 4.ik liga átlaga amúgy 4000 fő.
https://www.european-football-statistic ... league.htm

Persze nem a spanyol negyedosztállyal jövök, de mindegy is, maga a tény, hogy egy "falusi" trió mehetne a nemzetközi porondra már jelzésértékű, hogy a focink teljesen bázis nélküli, és a politikától függ annak sikere.

haha, olvastam a cikket és legújabbkori szokásom szerint, Jorge Andrade néven ott is éppen a magyar futballt védtem a fórumban. de tényleg :) Scunthorpe lakossága 82 ezer. 4 ezer néző volt. Kispest lakossága 61 ezer, itt is 4 ezer néző volt. :) pár évig ezen a fórumon valami olyasmi volt az aláírásom, hogy az angol negyedik, a német harmadik, és a spanyol, olasz és francia második vonalban is nagyobb a nézőszám mint nálunk, meg az összes 10 miliós országban is. de aztán beláttam, hogy ez a lakosságszám, és/vagy a tradiciók miatt is van, és hogy a régiónkban (kivétel persze Ausztria, talán a csehek) sehol sem jobb a helyzet. ilyenkor mindig eljutok oda, hogy kéne egy közép európai bajnokság (4 osztrák (ők hoznák a pénzt), 2 szlovák, 2 szerb, 2 vagy 3 kroát, 1 Maribor, 3-4 szőröstalpú és 3-4 magyar csapattal), ahol nem a kormányközeli falvainkat indítanánk. nem tom pl. hogy mi a jó a Partizánnak abban, hogy 30-ból 25 meccsét megnyeri +58-as gólkülönbséggel, mégis második, igaz 25 pontot ver a harmadikra a rác bajnokságban.
a bázisnélküliségre a bolgárok a legjobb példa, a 4-ik vonalból előkerülő Ludogorec 10 éve bajnok egy kisvárosból 0 bolgár játékossal, miközben a CSZKA ezer részre szakadt, a 200 ezres Burgasznak meg csődbe ment még az egyetlen másodosztályú csapata is (immár a harmadik csőd a városban). ja, nekem aztán nem hiányozna még az NB2-ből sem Manbat Kövesdje, vagy a Kisvárda, aprajafalváról nem is beszélve. :)
ETO

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35120
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Szarka » 2022.04.18. 14:49

Javier Arizmendi írta:
Szarka írta:Pontosítok, nem az angol negyedosztály egészére utaltam, hanem egyetlen csapatára.

pl: a most a negyedik osztályból kieső Scunthorpe United ( NSo-n volt hír, hogy 72 év után búcsúznak az első négy osztályból ) legutóbbi hazai meccsén 4000 néző volt:

https://www.scunthorpe-united.co.uk/mat ... 22/#report

A 4.ik liga átlaga amúgy 4000 fő.
https://www.european-football-statistic ... league.htm

Persze nem a spanyol negyedosztállyal jövök, de mindegy is, maga a tény, hogy egy "falusi" trió mehetne a nemzetközi porondra már jelzésértékű, hogy a focink teljesen bázis nélküli, és a politikától függ annak sikere.

haha, olvastam a cikket és legújabbkori szokásom szerint, Jorge Andrade néven ott is éppen a magyar futballt védtem a fórumban. de tényleg :) Scunthorpe lakossága 82 ezer. 4 ezer néző volt. Kispest lakossága 61 ezer, itt is 4 ezer néző volt. :) pár évig ezen a fórumon valami olyasmi volt az aláírásom, hogy az angol negyedik, a német harmadik, és a spanyol, olasz és francia második vonalban is nagyobb a nézőszám mint nálunk, meg az összes 10 miliós országban is. de aztán beláttam, hogy ez a lakosságszám, és/vagy a tradiciók miatt is van, és hogy a régiónkban (kivétel persze Ausztria, talán a csehek) sehol sem jobb a helyzet. ilyenkor mindig eljutok oda, hogy kéne egy közép európai bajnokság (4 osztrák (ők hoznák a pénzt), 2 szlovák, 2 szerb, 2 vagy 3 kroát, 1 Maribor, 3-4 szőröstalpú és 3-4 magyar csapattal), ahol nem a kormányközeli falvainkat indítanánk. nem tom pl. hogy mi a jó a Partizánnak abban, hogy 30-ból 25 meccsét megnyeri +58-as gólkülönbséggel, mégis második, igaz 25 pontot ver a harmadikra a rác bajnokságban.
a bázisnélküliségre a bolgárok a legjobb példa, a 4-ik vonalból előkerülő Ludogorec 10 éve bajnok egy kisvárosból 0 bolgár játékossal, miközben a CSZKA ezer részre szakadt, a 200 ezres Burgasznak meg csődbe ment még az egyetlen másodosztályú csapata is (immár a harmadik csőd a városban). ja, nekem aztán nem hiányozna még az NB2-ből sem Manbat Kövesdje, vagy a Kisvárda, aprajafalváról nem is beszélve. :)

Hát a Ludogorec vagy a BATE lehet a magyar klubfoci mintája. Egy államilag feltuningolt, légiósokkal kitömött csapat, ami akár a min.elnök kis falva is lehet majd ( de lehet, marad végleg a Fradi ), aki rendre "parádézik" külföldön, a többiek meg maradnak statisztának/edzőligának.

A nézők számához nem a Kispesttel vetettem össze, hanem a Kisvárda-Felcsút-Mezőkövesd hármassal. na ők együtt nem adnak ki 4000 nézőt.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16520
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.04.18. 16:05

Szarka írta:
Javier Arizmendi írta:
Szarka írta:Pontosítok, nem az angol negyedosztály egészére utaltam, hanem egyetlen csapatára.

pl: a most a negyedik osztályból kieső Scunthorpe United ( NSo-n volt hír, hogy 72 év után búcsúznak az első négy osztályból ) legutóbbi hazai meccsén 4000 néző volt:

https://www.scunthorpe-united.co.uk/mat ... 22/#report

A 4.ik liga átlaga amúgy 4000 fő.
https://www.european-football-statistic ... league.htm

Persze nem a spanyol negyedosztállyal jövök, de mindegy is, maga a tény, hogy egy "falusi" trió mehetne a nemzetközi porondra már jelzésértékű, hogy a focink teljesen bázis nélküli, és a politikától függ annak sikere.

haha, olvastam a cikket és legújabbkori szokásom szerint, Jorge Andrade néven ott is éppen a magyar futballt védtem a fórumban. de tényleg :) Scunthorpe lakossága 82 ezer. 4 ezer néző volt. Kispest lakossága 61 ezer, itt is 4 ezer néző volt. :) pár évig ezen a fórumon valami olyasmi volt az aláírásom, hogy az angol negyedik, a német harmadik, és a spanyol, olasz és francia második vonalban is nagyobb a nézőszám mint nálunk, meg az összes 10 miliós országban is. de aztán beláttam, hogy ez a lakosságszám, és/vagy a tradiciók miatt is van, és hogy a régiónkban (kivétel persze Ausztria, talán a csehek) sehol sem jobb a helyzet. ilyenkor mindig eljutok oda, hogy kéne egy közép európai bajnokság (4 osztrák (ők hoznák a pénzt), 2 szlovák, 2 szerb, 2 vagy 3 kroát, 1 Maribor, 3-4 szőröstalpú és 3-4 magyar csapattal), ahol nem a kormányközeli falvainkat indítanánk. nem tom pl. hogy mi a jó a Partizánnak abban, hogy 30-ból 25 meccsét megnyeri +58-as gólkülönbséggel, mégis második, igaz 25 pontot ver a harmadikra a rác bajnokságban.
a bázisnélküliségre a bolgárok a legjobb példa, a 4-ik vonalból előkerülő Ludogorec 10 éve bajnok egy kisvárosból 0 bolgár játékossal, miközben a CSZKA ezer részre szakadt, a 200 ezres Burgasznak meg csődbe ment még az egyetlen másodosztályú csapata is (immár a harmadik csőd a városban). ja, nekem aztán nem hiányozna még az NB2-ből sem Manbat Kövesdje, vagy a Kisvárda, aprajafalváról nem is beszélve. :)

Hát a Ludogorec vagy a BATE lehet a magyar klubfoci mintája. Egy államilag feltuningolt, légiósokkal kitömött csapat, ami akár a min.elnök kis falva is lehet majd ( de lehet, marad végleg a Fradi ), aki rendre "parádézik" külföldön, a többiek meg maradnak statisztának/edzőligának.

A nézők számához nem a Kispesttel vetettem össze, hanem a Kisvárda-Felcsút-Mezőkövesd hármassal. na ők együtt nem adnak ki 4000 nézőt.

De mindháromnál akadt egy-egy helyi erős ember, aki akart ott futballt csinálni. Akadémiával, stadionnal, miegymással.
Nézőszámmal mérni itthon bármit is, irreális és felesleges, Hegyi Ivánon kívül más nagyon nem is puffog ezen. A futballunk a beleölt milliárdok ellenére döglődik, a csapatoknál nincsenek karakteres játékosok, helyi ikonok, akik miatt érdemes lenne meccsre járni. Ha most megkérdeznénk bárkit is, aki szereti és nagyjából követi a magyar focit, nem hiszem, hogy tudna mondjuk 3-4 játékost mondani bármelyik NB1-es csapatból. Távol álljon tőlem, hogy felmagasztaljam a kétezres évek honi sztárjait, de akkor legalább volt egy Újpest (Kovács Zoli, Rajczi Péter, Tisza Tibor), egy Fradi (Lisztes Krisztián, Lipcsei Péter, Dragóner Attila), egy Debreceni VSC (Dombi Tibor, Czvitkovics Péter, fénykorát élő Halmosi Péter), de kb minden klubból lehetne mondani 1-2 kiemelkedő spílert, akit az ellenfél szurkolói is ismertek (lehetett kit szidni).
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2840
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2022.04.20. 23:01

grat a Ződeknek, tiszta sor volt. ma is látszott kb. hogy miért nem játszik több magyar tehetség az NB1-ben. magyar szinten egész jó kis akadémia kölkei ellen ha kellett volna 10-et rúgnak a szovjet edző emberei. a kölkök kapcsán nem Liptákra gondolok, hanem Vitális, Tuboly, Farkas, Kovács, Klausz féle brigádra. nyilván lehet ez még jobb is, meg nem a fradit kell megverni, de hát na. és akkor még ott van valahol Ottika nagyképességű fia, meg a Fő szinházrendezőjé, és asszem a régi Vidi kapus Mitring ivadéka is nálunk szerepel, bár ő néha egészen jól mozog a 3-ik osztályban.
ETO

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21423
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Mech » 2022.04.21. 08:30

Javier Arizmendi írta:grat a Ződeknek, tiszta sor volt. ma is látszott kb. hogy miért nem játszik több magyar tehetség az NB1-ben. magyar szinten egész jó kis akadémia kölkei ellen ha kellett volna 10-et rúgnak a szovjet edző emberei. a kölkök kapcsán nem Liptákra gondolok, hanem Vitális, Tuboly, Farkas, Kovács, Klausz féle brigádra. nyilván lehet ez még jobb is, meg nem a fradit kell megverni, de hát na. és akkor még ott van valahol Ottika nagyképességű fia, meg a Fő szinházrendezőjé, és asszem a régi Vidi kapus Mitring ivadéka is nálunk szerepel, bár ő néha egészen jól mozog a 3-ik osztályban.

Lesz dolga slovnaft Oszinak bőven. Elég bukó projektnek tűnik ez. Gondolom aki kettő egyeneset tud rúgni a Fehér Miklós akadémián már viszi is ki a DAC-hoz.

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35120
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Szarka » 2022.04.21. 09:13

Mech írta:
Javier Arizmendi írta:grat a Ződeknek, tiszta sor volt. ma is látszott kb. hogy miért nem játszik több magyar tehetség az NB1-ben. magyar szinten egész jó kis akadémia kölkei ellen ha kellett volna 10-et rúgnak a szovjet edző emberei. a kölkök kapcsán nem Liptákra gondolok, hanem Vitális, Tuboly, Farkas, Kovács, Klausz féle brigádra. nyilván lehet ez még jobb is, meg nem a fradit kell megverni, de hát na. és akkor még ott van valahol Ottika nagyképességű fia, meg a Fő szinházrendezőjé, és asszem a régi Vidi kapus Mitring ivadéka is nálunk szerepel, bár ő néha egészen jól mozog a 3-ik osztályban.

Lesz dolga slovnaft Oszinak bőven. Elég bukó projektnek tűnik ez. Gondolom aki kettő egyeneset tud rúgni a Fehér Miklós akadémián már viszi is ki a DAC-hoz.

Ezért se értem ezt a kritikát. Az ETO a bedolese utan meg csak vegetal, a tehetsegei valszeg olyanok, akiket mar 3 klub is elkuldott, vagy hardcore Gyoriek. Akarmilyen tulaja is van most, meg csak most kezdheti rendbe rakni ezt a klubot. Ilyenkor osszemerni oket a Fradival olyan, mintha a Leedset viszonyitottuk volna a Chelseahez 2007 ben. ( bár ahogy olvastam, pont akkoriban bucsuztattak az MUt az FA kupaban, szoval nem a legjobb pelda :) )
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Mech
Aranylabdás
Hozzászólások: 21423
Csatlakozott: 2009.07.21. 15:39
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Mech » 2022.04.21. 09:24

Szarka írta:
Mech írta:
Javier Arizmendi írta:grat a Ződeknek, tiszta sor volt. ma is látszott kb. hogy miért nem játszik több magyar tehetség az NB1-ben. magyar szinten egész jó kis akadémia kölkei ellen ha kellett volna 10-et rúgnak a szovjet edző emberei. a kölkök kapcsán nem Liptákra gondolok, hanem Vitális, Tuboly, Farkas, Kovács, Klausz féle brigádra. nyilván lehet ez még jobb is, meg nem a fradit kell megverni, de hát na. és akkor még ott van valahol Ottika nagyképességű fia, meg a Fő szinházrendezőjé, és asszem a régi Vidi kapus Mitring ivadéka is nálunk szerepel, bár ő néha egészen jól mozog a 3-ik osztályban.

Lesz dolga slovnaft Oszinak bőven. Elég bukó projektnek tűnik ez. Gondolom aki kettő egyeneset tud rúgni a Fehér Miklós akadémián már viszi is ki a DAC-hoz.

Ezért se értem ezt a kritikát. Az ETO a bedolese utan meg csak vegetal, a tehetsegei valszeg olyanok, akiket mar 3 klub is elkuldott, vagy hardcore Gyoriek. Akarmilyen tulaja is van most, meg csak most kezdheti rendbe rakni ezt a klubot. Ilyenkor osszemerni oket a Fradival olyan, mintha a Leedset viszonyitottuk volna a Chelseahez 2007 ben. ( bár ahogy olvastam, pont akkoriban bucsuztattak az MUt az FA kupaban, szoval nem a legjobb pelda :) )

Nem rossz az ETO utánpótlása, legutóbb ugye Kerkezt passzolták el a Milanhoz. Még ha csak pár évet is volt náluk inkább ezt úgy értem, hogy a kapcsolati rendszerük biztos nem rossz. Plusz ugye az Audi elméletileg csak a felnőtt csapat mögül szállt ki, az akadémiát ugyanúgy támogatják, mint eddig. De ezt majd a győriek megerősítik, ha valóban így van.
Egyébként az U19-es kiemelt bajnokságban harmadikak, úgy hogy közben az NB3-ban is indítanak csapatot ETO Akadémia néven, és ott meg negyedikek a 18 csapatból.

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2840
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2022.04.21. 20:53

Mech írta:Nem rossz az ETO utánpótlása, legutóbb ugye Kerkezt passzolták el a Milanhoz. Még ha csak pár évet is volt náluk inkább ezt úgy értem, hogy a kapcsolati rendszerük biztos nem rossz. Plusz ugye az Audi elméletileg csak a felnőtt csapat mögül szállt ki, az akadémiát ugyanúgy támogatják, mint eddig. De ezt majd a győriek megerősítik, ha valóban így van.
Egyébként az U19-es kiemelt bajnokságban harmadikak, úgy hogy közben az NB3-ban is indítanak csapatot ETO Akadémia néven, és ott meg negyedikek a 18 csapatból.

én is azt írtam, hogy magyar szinten egész jó kis akadémia a miénk. jaja, ahogy írtad, Világi valszeg lerabol minket a Dac kedvéért. én Kerkezt nem tartom ETO nevelésnek vagy ilyesmi, ahogy szintén írtad, másfél évet ha volt nálunk. szerintem Ausztriából jött valami füles. Tubolyból talán, és Vitálisból lesz elsőosztályú játékos, Farkas Keszőt nem tudom még megmondani. ennyi.

Szarkának: nem konkrétan a miénket szidtam, hanem a légiósok által elnyomott, komplett magyar utánpótlást. kit rakjon be Csercseszov, vagy a várdai mágus? aki 18, főleg 20 évesen a magyar másodosztályból nem világít, mint a sarki fény, abból sajnos már nem lesz semmi. kivétel Sigér. meg Nistelrooy.
ETO

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96368
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.04.22. 20:28

Hogy lehet így védekezni, hogy lehet ennyire lélektelenül játszani. Legalább szépen halnának meg, nem ennyire beleszarok módon. Nagyjából 2-3 játékoson látni, hogy akarna valamit, de a többiek mintha a meccs előtt feladták volna, nem is beszélve Mártonról, aki már az előzetes interjúban egy megtört ember benyomását keltette, mint aki elkönyvelte a kiesést, képzelem, mennyire hatékonyan tudja feltüzelni egy ilyen arc a játékosait…
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2022.04.22. 20:32

Cselszky írta:Hogy lehet így védekezni, hogy lehet ennyire lélektelenül játszani. Legalább szépen halnának meg, nem ennyire beleszarok módon. Nagyjából 2-3 játékoson látni, hogy akarna valamit, de a többiek mintha a meccs előtt feladták volna, nem is beszélve Mártonról, aki már az előzetes interjúban egy megtört ember benyomását keltette, mint aki elkönyvelte a kiesést, képzelem, mennyire hatékonyan tudja feltüzelni egy ilyen arc a játékosait…

kicsit zizegtem a mai meccstől, ez volt a libások utolsó reménye, de Szépe szerencsére ma is bizonyította, miért eresztettük szélnek a télen fél év mellőzés után, utána pedig a minimális tartásukkal is összeomlottak - Pillár gólja tanári példa a mentális összeomlásra, fel sem mertek, fel sem akartak ugrani egy simán levédekezhető, majdnem az ötös vonalára érkező szöglethez
mi ezzel azt hiszem, végérvényesen bentmaradtunk, ennyit a károgókról - még a Kispest kiesése lenne szép, akkor a Vasas feljutása ellenére is csökkenne a pöstiek száma
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16520
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2022.04.22. 20:44

ManBat írta:
Cselszky írta:Hogy lehet így védekezni, hogy lehet ennyire lélektelenül játszani. Legalább szépen halnának meg, nem ennyire beleszarok módon. Nagyjából 2-3 játékoson látni, hogy akarna valamit, de a többiek mintha a meccs előtt feladták volna, nem is beszélve Mártonról, aki már az előzetes interjúban egy megtört ember benyomását keltette, mint aki elkönyvelte a kiesést, képzelem, mennyire hatékonyan tudja feltüzelni egy ilyen arc a játékosait…

kicsit zizegtem a mai meccstől, ez volt a libások utolsó reménye, de Szépe szerencsére ma is bizonyította, miért eresztettük szélnek a télen fél év mellőzés után, utána pedig a minimális tartásukkal is összeomlottak - Pillár gólja tanári példa a mentális összeomlásra, fel sem mertek, fel sem akartak ugrani egy simán levédekezhető, majdnem az ötös vonalára érkező szöglethez
mi ezzel azt hiszem, végérvényesen bentmaradtunk, ennyit a károgókról - még a Kispest kiesése lenne szép, akkor a Vasas feljutása ellenére is csökkenne a pöstiek száma

Ahhoz csoda kéne gyirmóti részről, ha pontot szereznek hétvégén a kispestiek, szerintem végérvényesen eldől. A nagy kérdések innentől kezdve a következő bajnokságra vonatkoznak.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: Fradi-Vidi!

HozzászólásSzerző: ManBat » 2022.04.22. 20:53

Savaria1919 írta:
ManBat írta:
Cselszky írta:Hogy lehet így védekezni, hogy lehet ennyire lélektelenül játszani. Legalább szépen halnának meg, nem ennyire beleszarok módon. Nagyjából 2-3 játékoson látni, hogy akarna valamit, de a többiek mintha a meccs előtt feladták volna, nem is beszélve Mártonról, aki már az előzetes interjúban egy megtört ember benyomását keltette, mint aki elkönyvelte a kiesést, képzelem, mennyire hatékonyan tudja feltüzelni egy ilyen arc a játékosait…

kicsit zizegtem a mai meccstől, ez volt a libások utolsó reménye, de Szépe szerencsére ma is bizonyította, miért eresztettük szélnek a télen fél év mellőzés után, utána pedig a minimális tartásukkal is összeomlottak - Pillár gólja tanári példa a mentális összeomlásra, fel sem mertek, fel sem akartak ugrani egy simán levédekezhető, majdnem az ötös vonalára érkező szöglethez
mi ezzel azt hiszem, végérvényesen bentmaradtunk, ennyit a károgókról - még a Kispest kiesése lenne szép, akkor a Vasas feljutása ellenére is csökkenne a pöstiek száma

Ahhoz csoda kéne gyirmóti részről, ha pontot szereznek hétvégén a kispestiek, szerintem végérvényesen eldől. A nagy kérdések innentől kezdve a következő bajnokságra vonatkoznak.

én azt érzem, hogy Aurélék csodát tudnak tenni vasárnap - más kérdés, hogy még akkor sincs saját kezükben a sorsuk, ugyanakkor a Kispest sorsolása borzalmasan adja ki magát piros-fekete szemszögből
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 140 vendég