Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2819
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2022.12.03. 23:48

tudja valaki, Dybala fog játszani ezen a vb-n? vagy majd a döntőn berakja a Depor legenda, és ő lövi a győztes gólt? mondjuk, amilyen formában néhány Serie A-s sztár van, nem biztos.

Nyúl úrnak: nem próbállak meg rávenni, hogy megkedveld a kroátokat, a minőségi újságpapírral kapcsolatos extrém igényeik után főleg. szerintem a legtöbb csapat és labdasportban jó arcok, kivétel talán Szimunics volt, meg Mario M. németországi usztasás tisztelgése sem tetszett annyira, de az viszont igen, amikor náluk elvileg erősebb csapatok ellen (német, angol, olasz) odateszik magukat. mondjuk a franciák ellen minden sportban mindig vesztenek, emiatt most már őket utálják a legjobban. de van az az Orsics a Dinamoban, korábban a Serie B-s Reggianaban megbukott, de simán lő mesterhármast Mourinho Spurse ellen, vagy bármelyik angol csapat ellen vállal egy-kettőt. természetesen az érem másik oldala, hogy eljönnek Pestre és Pátkai alázza őket. amúgy kedvenc Perisicsemről meg is feledkeztem, ő azért az Interben és a Bayernben játszva komolyan ott volt a világ élmezőnyében, amennyire hallom, most viszont rohadtul szenved röbgi országban. egyszerűen bírom ezt, a "felfele nyal, lefele tapos" helyetti, "felfele harcol, lefele le se szar" délszláv mentalitást. biztos van benne arrogancia, meg lehet találni benne egyéb negativumot, de én nem keresem.
még annyit, hogy fogalmam sincs hogyan, de lényegében minden labdajátékban van az összes délszláv országnak komoly klasszisa, tiszteletlenség a kivételeknek.

Szarka úrnak: megint úgy vitáztam, hogy nem is voltam képben. időközben megtekintettem az Uruguay-Ghana meccs összefoglalóját, minimum két tizit nem kaptak meg az Uruk, ami a továbbjutásukat, és Hyundaiország kiesését jelenthette volna. mindekit meg lehet venni, talán rémlik, de még Signorit is rávették a bundára, korábban Paolo Rossit. nyilván egy bírót könnyebb. egyetértek Adamekkel, mindenkinek van gyenge pontja (nők, party, fogadásfüggőség pl Buffon, Rooney), amivel meg lehet fogni, de talán még csak nem is erről van szó. ez egy nagy évvégi összejövetel a futball nevű szórakoztató ipari tevékenységben, olyan mint egy oscar gála, mindenki ugyanabban a bizniszben dolgozik, mindenki jól keres a klubjában, elképzelhető, hogy le vannak osztva a szerepek, ki ezt, ki azt a díjat kapja, minden megy tovább, a játékosok továbbra is jól keresnek a klubjaikban, ráadásul azokkal együtt, akikkel most egy hónapig elvileg ellenfelek.

Adameknek: jaja azt benézte a japó kapus, de a fritzek és a spanyolok ellen voltak jó dolgai. bajban leszek a kroát - japánon, mert tudnék mindkét csapatnak drukkolni valami német, angol, usákok csapat ellen.
ETO

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.12.04. 08:55

Ez jó, a Luzern húsz éves futballistájának a tiszteletére csináltatott külön mezt, és ünnepelt benne. Okos.
https://focivb2022.24.hu/hirek/2022/12/ ... -politika/
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51349
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.12.04. 10:00

SuperDepor írta:Ez jó, a Luzern húsz éves futballistájának a tiszteletére csináltatott külön mezt, és ünnepelt benne. Okos.
https://focivb2022.24.hu/hirek/2022/12/ ... -politika/

A nyugat azt hiszi, hogy kikényszerített békékkel fenn lehet tartani közép-kelet-európában a határokat - sosem lehetett, az hogy bizonyos országok most euro-atlanti tagok is max a konflitkusokat odázzák el, olyan béke, amit amerikában, az angoloknál, németeknél, franciáknál elképzelnek sosem lesz. Hamu alatt mindig izzik majd a parázs. Alig várja majd, hogy egymásnak ugorjon a magyar-román, magyar-ukrán, magyar-szlovák, magyar-szerb, magyar-horvát, magyar-szlovén, magyar-osztrák, moldáv-román, román, bolgár, szerb-bosnyák, szerb-román, szerb-albán, bolgár-macedón, macedón-görög, görög-albán, görög-török, szerb-horvát, horvát-bosnyák, szerb-montenegrói, török-ciprusi.
Ebből a szektorból egyedül a lengyelek váltak nyugissá, gyanítom az orosz gyűlölet és fenyegetés miatt, a csehek meg a tótok meg haverok vagy 120 éve. A 3 törpe balti meg együtt retteg a szovjetunió visszatérésétől, de a többi, ahogy fentebb írtam, alig várja, hogy elharapja egymás torkát.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74918
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.12.04. 11:10

Maradonapoli írta:
SuperDepor írta:Ez jó, a Luzern húsz éves futballistájának a tiszteletére csináltatott külön mezt, és ünnepelt benne. Okos.
https://focivb2022.24.hu/hirek/2022/12/ ... -politika/

A nyugat azt hiszi, hogy kikényszerített békékkel fenn lehet tartani közép-kelet-európában a határokat - sosem lehetett, az hogy bizonyos országok most euro-atlanti tagok is max a konflitkusokat odázzák el, olyan béke, amit amerikában, az angoloknál, németeknél, franciáknál elképzelnek sosem lesz. Hamu alatt mindig izzik majd a parázs. Alig várja majd, hogy egymásnak ugorjon a magyar-román, magyar-ukrán, magyar-szlovák, magyar-szerb, magyar-horvát, magyar-szlovén, magyar-osztrák, moldáv-román, román, bolgár, szerb-bosnyák, szerb-román, szerb-albán, bolgár-macedón, macedón-görög, görög-albán, görög-török, szerb-horvát, horvát-bosnyák, szerb-montenegrói, török-ciprusi.
Ebből a szektorból egyedül a lengyelek váltak nyugissá, gyanítom az orosz gyűlölet és fenyegetés miatt, a csehek meg a tótok meg haverok vagy 120 éve. A 3 törpe balti meg együtt retteg a szovjetunió visszatérésétől, de a többi, ahogy fentebb írtam, alig várja, hogy elharapja egymás torkát.

Keleten, Indokínában, Közép-Amerikában) egység vagy akár béke legyen, aki ebben hisz az akár hihetne a szivárvánnyal táplálkozó egyszarvúak létezésében is, az se sokkal furább gondolat
gondolj bele mi lenne ma ha Közép-Afrikában azzal a nyersanyag mennyiséggel helyi technológia és egységgé összeállt államok is társultak volna 1-200 évvel ezelőtt
a nyugati világnál alattomosabb és durvább terrorista nem létezik, ahol a nyersanyag van ott megcsinálja a tüzet, de úgy, hogy évszázadokra nem nő fű se utánuk, a technológiai fellegvárak meg szépen kamubékében, amit a jólét tart össze osztják az igét
szóval a nyugat nem hisz semmit, ő csak szépen csinálja a történelmet ahogy neki tetszik
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51349
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.12.04. 11:25

Adamek írta:
Maradonapoli írta:
SuperDepor írta:Ez jó, a Luzern húsz éves futballistájának a tiszteletére csináltatott külön mezt, és ünnepelt benne. Okos.
https://focivb2022.24.hu/hirek/2022/12/ ... -politika/

A nyugat azt hiszi, hogy kikényszerített békékkel fenn lehet tartani közép-kelet-európában a határokat - sosem lehetett, az hogy bizonyos országok most euro-atlanti tagok is max a konflitkusokat odázzák el, olyan béke, amit amerikában, az angoloknál, németeknél, franciáknál elképzelnek sosem lesz. Hamu alatt mindig izzik majd a parázs. Alig várja majd, hogy egymásnak ugorjon a magyar-román, magyar-ukrán, magyar-szlovák, magyar-szerb, magyar-horvát, magyar-szlovén, magyar-osztrák, moldáv-román, román, bolgár, szerb-bosnyák, szerb-román, szerb-albán, bolgár-macedón, macedón-görög, görög-albán, görög-török, szerb-horvát, horvát-bosnyák, szerb-montenegrói, török-ciprusi.
Ebből a szektorból egyedül a lengyelek váltak nyugissá, gyanítom az orosz gyűlölet és fenyegetés miatt, a csehek meg a tótok meg haverok vagy 120 éve. A 3 törpe balti meg együtt retteg a szovjetunió visszatérésétől, de a többi, ahogy fentebb írtam, alig várja, hogy elharapja egymás torkát.

Keleten, Indokínában, Közép-Amerikában) egység vagy akár béke legyen, aki ebben hisz az akár hihetne a szivárvánnyal táplálkozó egyszarvúak létezésében is, az se sokkal furább gondolat
gondolj bele mi lenne ma ha Közép-Afrikában azzal a nyersanyag mennyiséggel helyi technológia és egységgé összeállt államok is társultak volna 1-200 évvel ezelőtt
a nyugati világnál alattomosabb és durvább terrorista nem létezik, ahol a nyersanyag van ott megcsinálja a tüzet, de úgy, hogy évszázadokra nem nő fű se utánuk, a technológiai fellegvárak meg szépen kamubékében, amit a jólét tart össze osztják az igét
szóval a nyugat nem hisz semmit, ő csak szépen csinálja a történelmet ahogy neki tetszik

Magyarul: továbbra is él a gyarmatosítás csak valami álszent kulturmarxista ideológiai térnyerés miatt becsomagolták szaloncukorba. Viszont a gyarmatokért vívtak már világháborút is...

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2819
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2022.12.04. 11:30

Maradonapoli írta: Alig várja majd, hogy egymásnak ugorjon a magyar-román, magyar-ukrán, magyar-szlovák, magyar-szerb, magyar-horvát, magyar-szlovén, magyar-osztrák, moldáv-román, román, bolgár, szerb-bosnyák, szerb-román, szerb-albán, bolgár-macedón, macedón-görög, görög-albán, görög-török, szerb-horvát, horvát-bosnyák, szerb-montenegrói, török-ciprusi.
Ebből a szektorból egyedül a lengyelek váltak nyugissá, gyanítom az orosz gyűlölet és fenyegetés miatt, a csehek meg a tótok meg haverok vagy 120 éve. A 3 törpe balti meg együtt retteg a szovjetunió visszatérésétől, de a többi, ahogy fentebb írtam, alig várja, hogy elharapja egymás torkát.

nyilvánvalóan mindegyik országban vannak olyan arcok, akik alig várják, hogy egymás torkának ugorjanak, de azért nagyon remélem, hogy a többség nem ilyen. az osztrák - magyar példát nem nagyon hiszem, a labancok a jólétüket miért kockáztatnák, hogy te meg én odamegyünk és feldúljuk Linzet, vagy egy alpesi kisvárost, esetleg rájuk gyújtjuk a hüttét? szerintem a futballszurkolói terep pont jó ahhoz, hogy akiket a harc érdekel, azok az erdőben, stadiban, vagy bárhol megoldhatják. a szerb-román, és a szerb-crna gorác háború biztosan odébb van még, ahogy a románok max annektálják majd moldáv testvéreiket, akik alig várják ezt. a cseh-szlovák barátság azért elég fura tud lenni, Hamsik is asszonta, hogy neki vannak magyar barátai, számára a legintenzívebb derbi a csehek elleni (akik totál lenézik a tótokat).
a lengyelek abszolult nem nyugisak, gondolj csak az Ustawkára, a felsoroltak közül ott van a legtöbb állandóan a harcra készülődő ember, és végül a görögök valóban roppant izgágák, de ők inkább ilyen rövid balhékra vevők, az hogy miután kitombolták magukat ne mehessenek a tengerpartra piálni, és egyéb, nem az életvitelük része. a spártaiak kihaltak.
amúgy az ukriknál is van egy komoly réteg, aki alig várta, hogy legyen egy jó kis háború.

Adamek úrral, mint oly sokszor, most is maximálisan egyetértek (a Nyugat az oka mindennek).
ETO

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74918
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.12.04. 11:32

Maradonapoli írta:
Adamek írta:
Maradonapoli írta:A nyugat azt hiszi, hogy kikényszerített békékkel fenn lehet tartani közép-kelet-európában a határokat - sosem lehetett, az hogy bizonyos országok most euro-atlanti tagok is max a konflitkusokat odázzák el, olyan béke, amit amerikában, az angoloknál, németeknél, franciáknál elképzelnek sosem lesz. Hamu alatt mindig izzik majd a parázs. Alig várja majd, hogy egymásnak ugorjon a magyar-román, magyar-ukrán, magyar-szlovák, magyar-szerb, magyar-horvát, magyar-szlovén, magyar-osztrák, moldáv-román, román, bolgár, szerb-bosnyák, szerb-román, szerb-albán, bolgár-macedón, macedón-görög, görög-albán, görög-török, szerb-horvát, horvát-bosnyák, szerb-montenegrói, török-ciprusi.
Ebből a szektorból egyedül a lengyelek váltak nyugissá, gyanítom az orosz gyűlölet és fenyegetés miatt, a csehek meg a tótok meg haverok vagy 120 éve. A 3 törpe balti meg együtt retteg a szovjetunió visszatérésétől, de a többi, ahogy fentebb írtam, alig várja, hogy elharapja egymás torkát.

Keleten, Indokínában, Közép-Amerikában) egység vagy akár béke legyen, aki ebben hisz az akár hihetne a szivárvánnyal táplálkozó egyszarvúak létezésében is, az se sokkal furább gondolat
gondolj bele mi lenne ma ha Közép-Afrikában azzal a nyersanyag mennyiséggel helyi technológia és egységgé összeállt államok is társultak volna 1-200 évvel ezelőtt
a nyugati világnál alattomosabb és durvább terrorista nem létezik, ahol a nyersanyag van ott megcsinálja a tüzet, de úgy, hogy évszázadokra nem nő fű se utánuk, a technológiai fellegvárak meg szépen kamubékében, amit a jólét tart össze osztják az igét
szóval a nyugat nem hisz semmit, ő csak szépen csinálja a történelmet ahogy neki tetszik

Magyarul: továbbra is él a gyarmatosítás csak valami álszent kulturmarxista ideológiai térnyerés miatt becsomagolták szaloncukorba. Viszont a gyarmatokért vívtak már világháborút is...

kb
na, ennyi elég volt mára ez a téma értekezzünk a lényegről, futballról
(mármint a második leglényegesebbről a vaginák után)
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74918
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.12.04. 11:42

nem tudom elképzelni, hogy ne legyen nyolcaddöntős meglepetés, szóval a mai egyik tippem erről szól majd, a másik simaliba

Franc-Poloska 2-0, viszonylag hamar bedarálják a franciák a keleti nyugatiakat, aztán dögunalom egy órán át, a polákok gondolom bíznak majd az újabb játék nélküli továbbjutásban vagy nemtom miben

Anglia-Szenegál 1-1, meglepi másoknak de nem nekem
a szenegáliakat erőben felőrölni nem lehet, technikailag és taktikailag sajnos kétarcú a banda, de eléggé eltökéltnek érzem őket, szerintem hamar bevernek egyet és lesz egy jó másfél félidőnyi rohanás az idővel az angolok részéről, sajnos ki fognak egyenlíteni, ha kell akkor nem önerőből
a tizikre nem jósolnék semmit, de félő, hogy az afrikai idegeknek ez nagyon nem való, aztán hátha
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2819
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2022.12.04. 11:42

Szarka írta:Ilyen sincs. A kolumbiai vagy ázsiai fószer nem kockáztat topligával, hanem kisebb ligákra koncentrál, amin kisebb a figyelem, és olcsóbb/könnyebb a bundázás. Szerintem már topligákban nincs kifejezetten kifejezetten bunda, túl sok pénz van abban. Pl ki a franc akarna újat húzni az arab államokkal, vagy egy Abramoviccsal. Nem piszkálják ők a topligákat.
Egyszerűen ugyanakkora nyereményért jóval kisebb rizikó egy indiai bajnokit megbundázni, vagy egy szingapúri másodosztályt.

a Hyundai az elmúlt 20 évben 1 mrd dollárt költött a FIFÁra. kicsit félrementünk a kolumbiai és szingapúri fogadási csalókkak, itt egy olyan cégről beszélünk, aminek az éves bevétele 20%-lal meghaladja Magyarország teljes GDP-jét. amit ők a futballban akarnak, az kb. úgy lesz, természetesen üzletileg kiegyeznek azzal, akivel kell.
ETO

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51349
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.12.04. 11:57

Javier Arizmendi írta:
Maradonapoli írta: Alig várja majd, hogy egymásnak ugorjon a magyar-román, magyar-ukrán, magyar-szlovák, magyar-szerb, magyar-horvát, magyar-szlovén, magyar-osztrák, moldáv-román, román, bolgár, szerb-bosnyák, szerb-román, szerb-albán, bolgár-macedón, macedón-görög, görög-albán, görög-török, szerb-horvát, horvát-bosnyák, szerb-montenegrói, török-ciprusi.
Ebből a szektorból egyedül a lengyelek váltak nyugissá, gyanítom az orosz gyűlölet és fenyegetés miatt, a csehek meg a tótok meg haverok vagy 120 éve. A 3 törpe balti meg együtt retteg a szovjetunió visszatérésétől, de a többi, ahogy fentebb írtam, alig várja, hogy elharapja egymás torkát.

nyilvánvalóan mindegyik országban vannak olyan arcok, akik alig várják, hogy egymás torkának ugorjanak, de azért nagyon remélem, hogy a többség nem ilyen. az osztrák - magyar példát nem nagyon hiszem, a labancok a jólétüket miért kockáztatnák, hogy te meg én odamegyünk és feldúljuk Linzet, vagy egy alpesi kisvárost, esetleg rájuk gyújtjuk a hüttét? szerintem a futballszurkolói terep pont jó ahhoz, hogy akiket a harc érdekel, azok az erdőben, stadiban, vagy bárhol megoldhatják. a szerb-román, és a szerb-crna gorác háború biztosan odébb van még, ahogy a románok max annektálják majd moldáv testvéreiket, akik alig várják ezt. a cseh-szlovák barátság azért elég fura tud lenni, Hamsik is asszonta, hogy neki vannak magyar barátai, számára a legintenzívebb derbi a csehek elleni (akik totál lenézik a tótokat).
a lengyelek abszolult nem nyugisak, gondolj csak az Ustawkára, a felsoroltak közül ott van a legtöbb állandóan a harcra készülődő ember, és végül a görögök valóban roppant izgágák, de ők inkább ilyen rövid balhékra vevők, az hogy miután kitombolták magukat ne mehessenek a tengerpartra piálni, és egyéb, nem az életvitelük része. a spártaiak kihaltak.
amúgy az ukriknál is van egy komoly réteg, aki alig várta, hogy legyen egy jó kis háború.

Adamek úrral, mint oly sokszor, most is maximálisan egyetértek (a Nyugat az oka mindennek).

Nyilván az osztrák példa baromság, velük akkor sem robbanna ki jó eséllyel konfliktus, ha az összes többivel igen, gondoltam is rá, hogy kihagyjam, de a Rongyosgárda munkássága előtt tisztelegve mégis benn hagytam őket. De elvi szinten: nyilván nem Linz feldúlására menne a dolog, hanem az Őrvidék visszaszerzésére.
-A szerb-román konfliktust szintén egy 100 éves viszályból eredeztettem, nevezetesen az antant a Bánátot véletlenül odaígérte mindkét félnek és 1918 után egy francia hadosztály kellett beküldeni a rác és oláh csapatok közé, mert egy hajszálon múlt, hogy egymásnak ugorjanak, a nagyobb részét végül a románoknak ítélték oda.
- Montenegró kapcsán: tengerpart, régi jugoszlávia, nosztalgia, hódítás, a szerbek azért az a népség, akik sosem bírnak magukkal...
- Hamsik bátyó jó arc alapvetően, tuti vannak magyar felmenői - másképp nem is lehetne az
- nem egyéni, hanem politikai szinten értendők ezek a gondolatok jobbára, amiket megfogalmaztam
- lengyelekről tudom, hogy imádnak bunyózni, de attól még ők velünk ellentétben nem annyira álmodoznak Lemberg visszaszerzéséről, kvázi elfogadták a jelenlegi helyzetet. Pont most van erről egy jó kis cikk a 24-en: https://24.hu/kulfold/2022/12/04/orosz- ... dentizmus/
- egyetértek, a görögök inkább nyugisak, ott inkább azt nézem ki, hogy Ördogán szultán kezd el izgágáskodni velük - ha a helyzet úgy kívánja
- Ukrajnában - lehet őket utálni vagy szeretni - most kovácsolódik egy valódi nemzetállam, ennél fogva kurva erős lesz ott a nacionalizmus minimum 50-100 évig, de ez természetes ugyanezeken a dolgokon átestek olyan országok is, mint a német vagy olaszok a 19. század második felében - ellenben ezt valszeg csak az oroszok felé fogják negatívba nyomni, mert bármi más a nyugati támogatás elvesztésével járna (kivéve: belarusz, ott szerintem nyugati jóváhagyással akcióznának, ha azok belekeverednének a konfliktusba, segítenének megdönteni Lukas Jankó rezsimjét)

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51349
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.12.04. 11:59

Adamek írta:
Maradonapoli írta:
Adamek írta:Keleten, Indokínában, Közép-Amerikában) egység vagy akár béke legyen, aki ebben hisz az akár hihetne a szivárvánnyal táplálkozó egyszarvúak létezésében is, az se sokkal furább gondolat
gondolj bele mi lenne ma ha Közép-Afrikában azzal a nyersanyag mennyiséggel helyi technológia és egységgé összeállt államok is társultak volna 1-200 évvel ezelőtt
a nyugati világnál alattomosabb és durvább terrorista nem létezik, ahol a nyersanyag van ott megcsinálja a tüzet, de úgy, hogy évszázadokra nem nő fű se utánuk, a technológiai fellegvárak meg szépen kamubékében, amit a jólét tart össze osztják az igét
szóval a nyugat nem hisz semmit, ő csak szépen csinálja a történelmet ahogy neki tetszik

Magyarul: továbbra is él a gyarmatosítás csak valami álszent kulturmarxista ideológiai térnyerés miatt becsomagolták szaloncukorba. Viszont a gyarmatokért vívtak már világháborút is...

kb
na, ennyi elég volt mára ez a téma értekezzünk a lényegről, futballról
(mármint a második leglényegesebbről a vaginák után)

Adamek úrtól is elvették a földjeit, a paraszt már a gyárba jár, nem a ganajat pakolja az istállója mögött.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51349
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.12.04. 12:11

Javier Arizmendi írta:
Maradonapoli írta: Alig várja majd, hogy egymásnak ugorjon a magyar-román, magyar-ukrán, magyar-szlovák, magyar-szerb, magyar-horvát, magyar-szlovén, magyar-osztrák, moldáv-román, román, bolgár, szerb-bosnyák, szerb-román, szerb-albán, bolgár-macedón, macedón-görög, görög-albán, görög-török, szerb-horvát, horvát-bosnyák, szerb-montenegrói, török-ciprusi.
Ebből a szektorból egyedül a lengyelek váltak nyugissá, gyanítom az orosz gyűlölet és fenyegetés miatt, a csehek meg a tótok meg haverok vagy 120 éve. A 3 törpe balti meg együtt retteg a szovjetunió visszatérésétől, de a többi, ahogy fentebb írtam, alig várja, hogy elharapja egymás torkát.

Adamek úrral, mint oly sokszor, most is maximálisan egyetértek (a Nyugat az oka mindennek).

Öööö... akkor szerintetek a nyugati tanítás bűn. Nem vagytok ti véletlenül Boko Haram tagok...?

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51349
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.12.04. 12:15

Adamek írta:nem tudom elképzelni, hogy ne legyen nyolcaddöntős meglepetés, szóval a mai egyik tippem erről szól majd, a másik simaliba

Franc-Poloska 2-0, viszonylag hamar bedarálják a franciák a keleti nyugatiakat, aztán dögunalom egy órán át, a polákok gondolom bíznak majd az újabb játék nélküli továbbjutásban vagy nemtom miben

Anglia-Szenegál 1-1, meglepi másoknak de nem nekem
a szenegáliakat erőben felőrölni nem lehet, technikailag és taktikailag sajnos kétarcú a banda, de eléggé eltökéltnek érzem őket, szerintem hamar bevernek egyet és lesz egy jó másfél félidőnyi rohanás az idővel az angolok részéről, sajnos ki fognak egyenlíteni, ha kell akkor nem önerőből
a tizikre nem jósolnék semmit, de félő, hogy az afrikai idegeknek ez nagyon nem való, aztán hátha

Nem érzek mára sem meglepit. Az lepne meg, ha lenne meglepi.A nyolcaddöntő arra jó, hogy a máker/vitézkedő csoportból továbbjutó kis fodballnemzeteket kipöccintsék a nagyok a további játékból. Eleve hülyeség vb-t rendezni, kurva sokat spórolnának a költségeken, ha eleve csak a 8 legjobb juthatna ki a világranglistáról.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2022.12.04. 12:21

Javier Arizmendi írta:
Maradonapoli írta: Alig várja majd, hogy egymásnak ugorjon a magyar-román, magyar-ukrán, magyar-szlovák, magyar-szerb, magyar-horvát, magyar-szlovén, magyar-osztrák, moldáv-román, román, bolgár, szerb-bosnyák, szerb-román, szerb-albán, bolgár-macedón, macedón-görög, görög-albán, görög-török, szerb-horvát, horvát-bosnyák, szerb-montenegrói, török-ciprusi.
Ebből a szektorból egyedül a lengyelek váltak nyugissá, gyanítom az orosz gyűlölet és fenyegetés miatt, a csehek meg a tótok meg haverok vagy 120 éve. A 3 törpe balti meg együtt retteg a szovjetunió visszatérésétől, de a többi, ahogy fentebb írtam, alig várja, hogy elharapja egymás torkát.

nyilvánvalóan mindegyik országban vannak olyan arcok, akik alig várják, hogy egymás torkának ugorjanak, de azért nagyon remélem, hogy a többség nem ilyen. az osztrák - magyar példát nem nagyon hiszem, a labancok a jólétüket miért kockáztatnák, hogy te meg én odamegyünk és feldúljuk Linzet, vagy egy alpesi kisvárost, esetleg rájuk gyújtjuk a hüttét? szerintem a futballszurkolói terep pont jó ahhoz, hogy akiket a harc érdekel, azok az erdőben, stadiban, vagy bárhol megoldhatják. a szerb-román, és a szerb-crna gorác háború biztosan odébb van még, ahogy a románok max annektálják majd moldáv testvéreiket, akik alig várják ezt. a cseh-szlovák barátság azért elég fura tud lenni, Hamsik is asszonta, hogy neki vannak magyar barátai, számára a legintenzívebb derbi a csehek elleni (akik totál lenézik a tótokat).
a lengyelek abszolult nem nyugisak, gondolj csak az Ustawkára, a felsoroltak közül ott van a legtöbb állandóan a harcra készülődő ember, és végül a görögök valóban roppant izgágák, de ők inkább ilyen rövid balhékra vevők, az hogy miután kitombolták magukat ne mehessenek a tengerpartra piálni, és egyéb, nem az életvitelük része. a spártaiak kihaltak.
amúgy az ukriknál is van egy komoly réteg, aki alig várta, hogy legyen egy jó kis háború.

Adamek úrral, mint oly sokszor, most is maximálisan egyetértek (a Nyugat az oka mindennek).

A szlovák - cseh viszony helyzetét megerősíthetem - vannak szlovák kollégáim. Általában sokkal jobban utaljak a cseheket, mint a magyarokat, és igen pont azért, mert a csehek legalább úgy lenézik a szlovákokat, mint a magyarok a románokat.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96324
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2022.12.04. 12:22

Az eddigi 50-ből összesen nem láttam 8-10-et, sajnos sűrű az év vége, sok a meló, nekem teljesen ütik az elfoglaltságaim a vb-t. Általában a hétvégi meccseket is kénytelen vagyok szkippelni. Maradnak a rövid összefoglalók (vagy még azok sem). A negyeddöntőktől azért próbálok bekapcsolódni.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74918
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.12.04. 12:39

Maradonapoli írta:
Adamek írta:nem tudom elképzelni, hogy ne legyen nyolcaddöntős meglepetés, szóval a mai egyik tippem erről szól majd, a másik simaliba

Franc-Poloska 2-0, viszonylag hamar bedarálják a franciák a keleti nyugatiakat, aztán dögunalom egy órán át, a polákok gondolom bíznak majd az újabb játék nélküli továbbjutásban vagy nemtom miben

Anglia-Szenegál 1-1, meglepi másoknak de nem nekem
a szenegáliakat erőben felőrölni nem lehet, technikailag és taktikailag sajnos kétarcú a banda, de eléggé eltökéltnek érzem őket, szerintem hamar bevernek egyet és lesz egy jó másfél félidőnyi rohanás az idővel az angolok részéről, sajnos ki fognak egyenlíteni, ha kell akkor nem önerőből
a tizikre nem jósolnék semmit, de félő, hogy az afrikai idegeknek ez nagyon nem való, aztán hátha

Nem érzek mára sem meglepit. Az lepne meg, ha lenne meglepi.A nyolcaddöntő arra jó, hogy a máker/vitézkedő csoportból továbbjutó kis fodballnemzeteket kipöccintsék a nagyok a további játékból. Eleve hülyeség vb-t rendezni, kurva sokat spórolnának a költségeken, ha eleve csak a 8 legjobb juthatna ki a világranglistáról.

igazából amit én meglepinek írok az csak egy dolognehezítés, de már ez is jól fog esni - ha bejön
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74918
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2022.12.04. 12:41

Cselszky írta:Az eddigi 50-ből összesen nem láttam 8-10-et, sajnos sűrű az év vége, sok a meló, nekem teljesen ütik az elfoglaltságaim a vb-t. Általában a hétvégi meccseket is kénytelen vagyok szkippelni. Maradnak a rövid összefoglalók (vagy még azok sem). A negyeddöntőktől azért próbálok bekapcsolódni.

én szerintem még ennyit se, de legalább kommentelek ezerrel róluk ahogy illik
szóval van valami igazolás az eddigi távolmaradásra a heveny kommentelésektől?
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51349
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2022.12.04. 12:44

Adamek írta:
Cselszky írta:Az eddigi 50-ből összesen nem láttam 8-10-et, sajnos sűrű az év vége, sok a meló, nekem teljesen ütik az elfoglaltságaim a vb-t. Általában a hétvégi meccseket is kénytelen vagyok szkippelni. Maradnak a rövid összefoglalók (vagy még azok sem). A negyeddöntőktől azért próbálok bekapcsolódni.

én szerintem még ennyit se, de legalább kommentelek ezerrel róluk ahogy illik
szóval van valami igazolás az eddigi távolmaradásra a heveny kommentelésektől?

én nyertem srácok: 0 meccs
összefoglalókból sem láttam összesen 3 percnél többet

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46284
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: nyúl » 2022.12.04. 12:50

Maradonapoli írta:
Adamek írta:
Cselszky írta:Az eddigi 50-ből összesen nem láttam 8-10-et, sajnos sűrű az év vége, sok a meló, nekem teljesen ütik az elfoglaltságaim a vb-t. Általában a hétvégi meccseket is kénytelen vagyok szkippelni. Maradnak a rövid összefoglalók (vagy még azok sem). A negyeddöntőktől azért próbálok bekapcsolódni.

én szerintem még ennyit se, de legalább kommentelek ezerrel róluk ahogy illik
szóval van valami igazolás az eddigi távolmaradásra a heveny kommentelésektől?

én nyertem srácok: 0 meccs
összefoglalókból sem láttam összesen 3 percnél többet

Két meccset láttam, de gátlástalanul írok róluk.
Rájöttem, jobb is, ha elképzelem, mint ha nézem őket.
Egyébként is a barát-ellenség dichotómiában tudok csak értelmet adni a focinak és magamnak hangulatot csinálni hozzá. Nem érdekel az xG és más hasonló analitikus álokosság.
Az itteni kommentek jobban szórakoztatnak, mint maga a torna.

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35044
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Pótselejtező: Romániát is fogadhatnánk a döntőben

HozzászólásSzerző: Szarka » 2022.12.04. 12:53

Javier Arizmendi írta:
Szarka írta:Ilyen sincs. A kolumbiai vagy ázsiai fószer nem kockáztat topligával, hanem kisebb ligákra koncentrál, amin kisebb a figyelem, és olcsóbb/könnyebb a bundázás. Szerintem már topligákban nincs kifejezetten kifejezetten bunda, túl sok pénz van abban. Pl ki a franc akarna újat húzni az arab államokkal, vagy egy Abramoviccsal. Nem piszkálják ők a topligákat.
Egyszerűen ugyanakkora nyereményért jóval kisebb rizikó egy indiai bajnokit megbundázni, vagy egy szingapúri másodosztályt.

a Hyundai az elmúlt 20 évben 1 mrd dollárt költött a FIFÁra. kicsit félrementünk a kolumbiai és szingapúri fogadási csalókkak, itt egy olyan cégről beszélünk, aminek az éves bevétele 20%-lal meghaladja Magyarország teljes GDP-jét. amit ők a futballban akarnak, az kb. úgy lesz, természetesen üzletileg kiegyeznek azzal, akivel kell.

Arra kulon irtam, hogy ez nem a NER, a Hyundai nem fog dél-koreaiaknak bundázni, mert se nem nyer rajta piacilag ( nem lesz több kocsieladása ettöl ) , sem nem annyira nacionalisták. Most ki nem keresem hogy egyáltalán ki a többségi tulajdonos és az igazgatótanács milyen nemzetiségű.
De maradjunk annyiban, ha a Hyundai/Fifa tovább akarta volna lökni öket, akkor az bírói segítség lett volna, nem játékos-lefizetés.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 105 vendég