Wales is kipipálva: magyar reakciók – felkészül Szlovákia

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Wales is kipipálva: magyar reakciók – felkészül Szlovákia

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2019.06.12. 18:18

Szalai, Gulácsi, Szoboszlai, Nagy Ádám és Korhut elemzése.



Kép forrása: MLSZ
Wales ellen is nyert (1-0) a magyar válogatott, így már három ponttal vezeti a csoportját. Cosimo Ignuscio, Ryan Giggs és Pátkai Máté után további főszereplők elemeztek.

SZALAI ÁDÁM:
„A vége nagyon nehéz volt, látszott mindkét csapaton, hogy a szezon utolsó mérkőzése. Ettől függetlenül nagyon magabiztosan járattuk a labdát, birtokoltuk a labdát, kicsit talán az első félidőben lassabbak voltak a passzok. A második félidő nem úgy kezdődött, ahogy elterveztük, ettől függetlenül voltak helyzeteink. Hihetetlen boldog vagyok. Általában mindig találunk egy gólt, de a védekezésünk félelmetes. A Boti, a Willi, a Misi, a Gege, Guláról nem is beszélve. Máté, a két hatosunk az Ádival hihetetlen védőmunkát végeznek, ez mindenképpen változott az elmúlt évekhez képest. Az utolsó percekben nagyon fontos volt, hogy oda tudtam érni, de hát ilyenkor, amikor 1–0-ra vezetsz és 9 ponttal zárhatod a szezont és van még hátra 5 perc, ilyenkor teljesen mindegy, hogy melyik poszton játszol. Ez az, amit tudok. Harcolok folyamatosan, brusztolok a belső védőkkel, próbálok minél több védőt magamra hozni, így a társaknak sokkal több helyzetük lesz. Mind a Domininkak, mind a Balázsnak, most ismét a Máténak. Jókor volt jó helyen, látszik, hogy nagyon jó volt ez az együtt töltött két hét, akkor is, ha hosszú volt, nehéz volt. Másoknak már nyári szünet, mi pedig nagyon jól használtuk ki ezt a két hetet. Kilenc pont, ez egy nagyon jó kiinduló helyzet.”




SZOBOSZLAI DOMINK
A válogatott irányító középpályása szintén kiemelte, hogy bár jó eredmény négy mérkőzés után kilenc ponttal a csoport élén állni, a hátralévő meccseken a lehető legtöbb pontot kell begyűjtenie a csapatnak.

"Mindenki úgy áll hozzá ehhez a selejtezősorozathoz, hogy a cél az, hogy kijussunk a jövő évi Európa-bajnokságra, mert itthon, saját közönség előtt is szeretnénk játszani az Eb-n. Bakuban nem úgy ment, ahogy vártam volna magamtól. Közrejátszott sok minden, de próbáltam ma úgy kimenni a pályára, hogy akkor is megmutatom, tényleg jó játékos tudok lenni. Szerintem már lassan azon a ponton járok, hogy beilleszkedek [a csapatba], sokat segítenek nagyon a többiek, mint ahogy előző alkalommal is tették. Úgy érzem, egyre jobb a kapcsolatom mindenkivel.”





NAGY ÁDÁM
Az E csoport állását firtató kérdésre úgy reagált, előzetesen nem gondolták volna, hogy júniusban arról beszélhetnek, "egész jól állunk".

"Nyilvánvalóan sajnáljuk, hogy az első meccsen kikaptunk a szlovákoktól, de azt gondolom, hogy az azóta játszott három meccsel és három sikerrel maximálisan sikerült kijavítani a rossz rajtot, s persze a bakui győzelmet lehet kötelezőnek mondani, de Horvátország és Wales megverésével talán az elváráson túl teljesítettünk, és egy egész országot sikerült boldoggá tennünk" - jelentette ki a Bologna védekező középpályása.

Nagy Ádám azt mondta, a sikerek és a csoportelsőség kellő löketet és egyfajta "adrenalinfröccsöt" kell, hogy adjanak a válogatott játékosoknak, akiknek ezek után magabiztosságot kell árasztaniuk még akkor is, amikor idegenben lépnek pályára.

"Horvátországban és Walesben is a három pont megszerzéséért kell kifutnunk a gyepre, de a következő mérkőzést itthon játsszuk a szlovákok ellen, először azon az összecsapáson kell mindent megtennünk a győzelemért" - jelentette ki Nagy.





GULÁCSI PÉTER
"Miután megszereztük a vezetést, ők nyilván egyenlíteni akartak, ezért lehetőségünk nyílt a gyorsabb ellentámadásokra, talán egy kicsi szerencsével a második gólunkat is berúghattuk volna, és akkor végképp eldől a meccs, de végül erre nem volt szükség a győzelemhez" - nyilatkozta a német Bundesligában harmadik RB Leipzig kapusa, aki szerint nem nőttek a válogatott esélyei az Eb-szereplésre, hanem a csapat életben tartotta az esélyt.

"Természetesen nagyon jó a nyári szünetnek úgy nekikezdeni, hogy vezetjük a csoportot, de a folytatásban négy nagyon fontos mérkőzés vár még ránk, amelyeken ki kell harcolnunk az Eb-részvételt" - tette hozzá Gulácsi.





KORHUT MIHÁLY
„Sikerült egy majdnem gólpasszt adnom, jól ment a csapatnak, jobban játszottunk, mint Azerbajdzsán ellen. Szereztünk egy gólt, de volt több helyzetünk is, míg Walesnek talán egy komolyabb lehetősége, úgy érzem, megérdemelten nyertünk és remélem, tudjuk folytatni ezt a jós sorozatot, köszönjük a nézőknek, hogy biztattak bennünket.”

A magyar válogatott az Eb-selejtező következő körében, szeptember 9-én fogadja majd Budapesten a szlovák csapatot
.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

BSTH

Re: Wales is kipipálva: magyar reakciók – felkészül Szlovákia

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.06.14. 09:04

A Boti, a Willi, a Misi, a Gege


A faszom. Ezt kihagytad Ádám.

Avatar
Snowblind
Aranylabdás
Hozzászólások: 26725
Csatlakozott: 2008.01.29. 12:37
Kapcsolat:

Re: Wales is kipipálva: magyar reakciók – felkészül Szlovákia

HozzászólásSzerző: Snowblind » 2019.06.14. 09:06

BSTH írta:A Boti, a Willi, a Misi, a Gege


A faszom. Ezt kihagytad Ádám.

?
teljesen alkalmatlan

BSTH

Re: Wales is kipipálva: magyar reakciók – felkészül Szlovákia

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.06.14. 09:12

Snowblind írta:
BSTH írta:A Boti, a Willi, a Misi, a Gege


A faszom. Ezt kihagytad Ádám.

?

Gyűlölöm a személynevek elé tett névelőt.

A Tibi.

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36786
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Wales is kipipálva: magyar reakciók – felkészül Szlovákia

HozzászólásSzerző: RC » 2019.06.14. 09:21

BSTH írta:
Snowblind írta:
BSTH írta:A Boti, a Willi, a Misi, a Gege


A faszom. Ezt kihagytad Ádám.

?

Gyűlölöm a személynevek elé tett névelőt.

A Tibi.

Szerintem az égvilágon semmi gond nincs vele.
SABARIA 1926

BSTH

Re: Wales is kipipálva: magyar reakciók – felkészül Szlovákia

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.06.14. 09:31

RC írta:
BSTH írta:
Snowblind írta:?

Gyűlölöm a személynevek elé tett névelőt.

A Tibi.

Szerintem az égvilágon semmi gond nincs vele.

Volt egy pesti fiú, aki az egyik szomszédos házban nyaralt gyerekkoromban. Bírtam, de már akkor is kivert a víz ettől.
Egyébként jogos amit írtál, valóban puszta kekeckedés a részemről, hiszen régen is használták így. Nem szabálytalan, csak fölösleges.

aszurkolo
Világsztár
Hozzászólások: 13606
Csatlakozott: 2005.11.05. 22:16
Tartózkodási hely: Kitiltva

Re: Wales is kipipálva: magyar reakciók – felkészül Szlovákia

HozzászólásSzerző: aszurkolo » 2019.06.14. 10:02

BSTH írta:
RC írta:
BSTH írta:Gyűlölöm a személynevek elé tett névelőt.

A Tibi.

Szerintem az égvilágon semmi gond nincs vele.

Volt egy pesti fiú, aki az egyik szomszédos házban nyaralt gyerekkoromban. Bírtam, de már akkor is kivert a víz ettől.
Egyébként jogos amit írtál, valóban puszta kekeckedés a részemről, hiszen régen is használták így. Nem szabálytalan, csak fölösleges.

A keleti nyelvterületen nem használnak névelőt a személynevek előtt, ezért az onnan származók fülét sérti, ha Budapesten ezt hallják: az Anna, sőt, a Bodrogi. Kazinczy az északkeleti nyelvjárási területről származott, és az ő tekintélye révén jórészt ez a nyelvjárás lett a köznyelv alapja. A dunántúliak is megtanulták a szabályt, de csak írásban alkalmazzák, és furcsállnák, ha a szomszéd így érdeklődne: Itthon van Pisti? (Némelyek úgy vélik, hogy a Dunántúlon osztrák hatásra terjedt el a személynév előtti névelőhasználat. Nemigen hiszem, mert ez németül sem szabályos.) Budapesten keverednek a nyelvjárások, ennek megfelelően a személynevek előtti névelőhasználat is ingadozik, mégpedig úgy tűnik, hogy ezúttal a dunántúli használat tör előre.

BSTH

Re: Wales is kipipálva: magyar reakciók – felkészül Szlovákia

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.06.14. 10:09

aszurkolo írta:
BSTH írta:
RC írta:Szerintem az égvilágon semmi gond nincs vele.

Volt egy pesti fiú, aki az egyik szomszédos házban nyaralt gyerekkoromban. Bírtam, de már akkor is kivert a víz ettől.
Egyébként jogos amit írtál, valóban puszta kekeckedés a részemről, hiszen régen is használták így. Nem szabálytalan, csak fölösleges.

A keleti nyelvterületen nem használnak névelőt a személynevek előtt, ezért az onnan származók fülét sérti, ha Budapesten ezt hallják: az Anna, sőt, a Bodrogi. Kazinczy az északkeleti nyelvjárási területről származott, és az ő tekintélye révén jórészt ez a nyelvjárás lett a köznyelv alapja. A dunántúliak is megtanulták a szabályt, de csak írásban alkalmazzák, és furcsállnák, ha a szomszéd így érdeklődne: Itthon van Pisti? (Némelyek úgy vélik, hogy a Dunántúlon osztrák hatásra terjedt el a személynév előtti névelőhasználat. Nemigen hiszem, mert ez németül sem szabályos.) Budapesten keverednek a nyelvjárások, ennek megfelelően a személynevek előtti névelőhasználat is ingadozik, mégpedig úgy tűnik, hogy ezúttal a dunántúli használat tör előre.

Hát én ilyen hevesi gyerek vagyok, sérti a fülemet és a szememet. De néha nekem is besikerül. Ezt is direkt írtam, mert mindjárt megfutom magam. Ma még felvállaltan betámadok valakit.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Wales is kipipálva: magyar reakciók – felkészül Szlovákia

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.06.14. 15:44

BSTH írta:
Snowblind írta:
BSTH írta:A Boti, a Willi, a Misi, a Gege


A faszom. Ezt kihagytad Ádám.

?

Gyűlölöm a személynevek elé tett névelőt.

A Tibi.

+1, az egyik legundorítóbb és legidegesítőbb nyelvtani hiba, kurva szomorú hogy beépült a köznyelvbe
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Wales is kipipálva: magyar reakciók – felkészül Szlovákia

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2019.06.14. 19:29

RC írta:
BSTH írta:
Snowblind írta:?

Gyűlölöm a személynevek elé tett névelőt.

A Tibi.

Szerintem az égvilágon semmi gond nincs vele.

Szemmel sem több, mint pl. a "fogyik"-kal, "pattanik"-kal, mindegyik nyelvtanilag helytelen, táj jellegű szóhasználat, leszámítva, hogy a nevek névelőzése elfogadott, míg a félreikezés ciki.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 116 vendég