Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2019.06.09. 08:57

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ
E-CSOPORT
Azerbajdzsán–MAGYARORSZÁG 1–3
Azerbajdzsán: Agajev – Medvegyev, Mammadov, Hüszejnov, Krivocsjuk – Ricard Almeida, Qarajev, Nazarov (Dadasov 86.)– Emreli , Dadasov (Ramazanov 59.), Sejdajev (Abdullajev 86.)
Szövetségi kapitány: Nikola Jurcevic
Magyarország: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orbán, Korhut – Nagy Á. – Dzsudzsák (Németh 86.), Kleinheisler (Pátkai 72.), Szoboszlai (Holman 58.), Nagy D. – Szalai.
Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Gólszerző: Emreli (69.) ill. Orbán (18., 53.), Holman (71.)
Sárga lap: Hüszejnov (40.), Nazarov (50.), Medvegyev (59.) ill. Szoboszlai (28.), Kleinheisler (68.), Dzsudzsák (87.)


Amikor kisorsolták az Eb-selejtező csoportjait, mindenki elkönyvelte, hogy Horvátország lesz majd az első, Magyarországnak a második helyért kell majd küzdenie Szlovákia és Wales társaságában. Azt is mindenki megállapította – teljesen jogosan -, hogy annak a válogatottnak, amelyik a második helyen akar végezni, oda-vissza vernie kell majd a leggyengébb láncszemnek tartott Azerbajdzsánt.

Éppen ezért esélyesként, de fontos teherrel a vállaikon léptek pályára a magyar válogatott tagjai Bakuban. Akik nem megilletődötten, hanem magabiztosan, és ami a legfontosabb, harcos szellemiségben vetették bele magukat a küzdelembe. Ez utóbbi kitétel a legfontosabb minden magyar szurkoló számára, de szintén kiemelten fontos (szakmai) tényező volt az is, hogy fegyelmezetten, szervezetten is játszottak Dzsudzsák Balázsék.


20 éves fennállása alatt az nb1.hu mindig is elfogult volt a világ legfontosabb csapatával, a magyar válogatottal, de most nem a szívünk (nem a fenéket nem, de pszt!), hanem az eszünk diktálta azt, hogy teljesen megérdemelten szereztük meg a vezetést.

Sokan, sokszor leírták már Dzsudzsák Balázst, de ismét bebizonyította, hogy nélkülözhetetlen alkotóeleme csapatunknak. Egész meccsen remek labdákkal szolgálta ki a társakat, most is a parádés szabadrúgása kellett ahhoz, hogy érkezhessen az azeri kapu elé a levegő (és egyébként a talaj) ura, Willi Orbán és megszerezze a vezetést.



Előnyünk birtokában nyugodtabb, megfontoltabb játékkal rukkolt elő a magyar válogatott, ez a szemlélet egyébként Marco Rossi összes csapatára jellemző volt eddig, ha megszerezte a vezetést. Vártuk, felmértük, mire lehet képes a hazai csapat hátrányban, majd a második félidő elejét úgy megnyomtuk, mintha tényleg minden azokon a perceken múlt volna.

És Dzsudzsák újabb beadása után (ezúttal szögletet végzett el remekül), Baráth segítségével Orbán ismét betalált a kapuba, így már megnyugtatóvá vált az előnyünk.



Dzsudzsák utána sajnos csak a kapufát rúgta szét (előtte is volt veszélyes szabadrúgása, amit bravúrral védett a kapus), majd ismét a szervezettebb játékra helyeztük a hangsúlyt.



A hazaik szépítésekor megállt a szívverésünk, de még mielőtt teljesen leállt volna a keringésünk Holman Dávid újraélesztette Magyarországot…


A 88. percben lehet, hogy fontos veszteség érte Magyarországot. Nem erre a meccsre értve, hanem a folytatásra. Marco Rossi ugyanis reklamált a bírónál, aki elküldte a szövetségi kapitányunkat a kispadtól, így lehet, hogy Wales ellen nem lehet majd ott a kispadon…



A LÉNYEG A LÉNYEG: TELJESEN MEGÉRDEMELT GYŐZELMET ARATTUNK!



A csoport további programja:
június 11.:
Azerbajdzsán-Szlovákia, Baku 18.00
MAGYARORSZÁG-Wales, Groupama Aréna 20.45

szeptember 6.:
Wales-Azerbajdzsán, Cardiff 20.45
Szlovákia-Horvátország 20.45

szeptember 9.:
Azerbajdzsán-Horvátország, Baku 18.00
MAGYARORSZÁG-Szlovákia, Groupama Aréna 20.45

október 10.:
Horvátország-MAGYARORSZÁG 20.45
Szlovákia-Wales 20.45

október 13.:
MAGYARORSZÁG-Azerbajdzsán, Groupama Aréna 18.00
Wales-Horvátország, Cardiff 20.45

november 16.:
Azerbajdzsán-Wales, Baku 18.00
Horvátország-Szlovákia 20.45

november 19.:
Wales-MAGYARORSZÁG, Cardiff 20.45
Szlovákia-Azerbajdzsán 20.45
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
BEARGRYLLS
Sztár
Hozzászólások: 4657
Csatlakozott: 2011.01.02. 19:52
Tartózkodási hely: Mainz

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: BEARGRYLLS » 2019.06.09. 09:14

Sokat dobálták magukat a mieink és fetrengtek, Szalai járt ebben az élen szokás szerint de ismét bejött.
Szívünk zöld-fehér, mindennél többet ér...
FK Anzsi Mahacskala

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74924
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.06.09. 09:48

a végén még kijutunk Budapestre
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2019.06.09. 10:55

Ez munka volt. Végre megérkeztünk a szintünkre, ahol végre dolgozunk is. Innen ki lehet indulni. A csoda illúzió, az eredmény eredmény.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2019.06.09. 10:58

Adamek írta:a végén még kijutunk Budapestre

Budapest, de csodás! Ami biztos, hogy régen vezettünk csoportot selejtezőben. Nem is tudom, mikor, ebben te, ti jobbak vagytok.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74924
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.06.09. 11:11

Reginald McFreez írta:
Adamek írta:a végén még kijutunk Budapestre

Budapest, de csodás! Ami biztos, hogy régen vezettünk csoportot selejtezőben. Nem is tudom, mikor, ebben te, ti jobbak vagytok.

ha tipoelnem kellene azt mondanám, hogy régen
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2019.06.09. 17:25

Walest meg kell verni kedden és akkor az élen nyaralunk! :cool:
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
banok
Aranylabdás
Hozzászólások: 29048
Csatlakozott: 2005.03.20. 03:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: banok » 2019.06.09. 18:14

Nem vagyok elégedetlen a tegnap látottakkal.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.06.09. 18:40

MindigÚjpest írta:Walest meg kell verni kedden és akkor az élen nyaralunk! :cool:

igazából ha hozzuk az eddigi hazai formánkat és itthon mindenkit elkapunk, akkor tkp. kint is vagyunk az eb-n ha a horvátok hoznak minden maradékot
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16491
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2019.06.09. 18:57

A meccsbe csak belenéztem néhány percre, de az eredmény, és a csoportbeli helyezésünk tetszik. Remélem a walesiek elleni találkozó után is hasonlóan ideális helyről várhatjuk a folytatást.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74924
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.06.11. 06:51

Savaria1919 írta:A meccsbe csak belenéztem néhány percre, de az eredmény, és a csoportbeli helyezésünk tetszik. Remélem a walesiek elleni találkozó után is hasonlóan ideális helyről várhatjuk a folytatást.

durva ezt leírni, de ha ma nyerünk a horvátok és mi irányítjuk a csoport sorsát, a többieknek rohanniuk kell majd és közben egymást vesézik majd ki
de ehhez ma nyerni kőne
vagy győzni
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Gunners
Aranylabdás
Hozzászólások: 21806
Csatlakozott: 2009.02.28. 19:33
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: Gunners » 2019.06.11. 07:27

Ma nagyon kéne a győzelem, annyira nem fekszik nekünk a brit stílus de hátha.
Go Gunners Hajrá Videoton

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74924
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.06.11. 08:26

Gunners írta:Ma nagyon kéne a győzelem, annyira nem fekszik nekünk a brit stílus de hátha.

brit stílust ma már csak Izland játszik
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16491
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2019.06.11. 22:43

Adamek írta:
Savaria1919 írta:A meccsbe csak belenéztem néhány percre, de az eredmény, és a csoportbeli helyezésünk tetszik. Remélem a walesiek elleni találkozó után is hasonlóan ideális helyről várhatjuk a folytatást.

durva ezt leírni, de ha ma nyerünk a horvátok és mi irányítjuk a csoport sorsát, a többieknek rohanniuk kell majd és közben egymást vesézik majd ki
de ehhez ma nyerni kőne
vagy győzni

Sikerült!
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74924
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Azerbajdzsán - Magyarország 1:3

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.06.11. 22:49

Savaria1919 írta:
Adamek írta:
Savaria1919 írta:A meccsbe csak belenéztem néhány percre, de az eredmény, és a csoportbeli helyezésünk tetszik. Remélem a walesiek elleni találkozó után is hasonlóan ideális helyről várhatjuk a folytatást.

durva ezt leírni, de ha ma nyerünk a horvátok és mi irányítjuk a csoport sorsát, a többieknek rohanniuk kell majd és közben egymást vesézik majd ki
de ehhez ma nyerni kőne
vagy győzni

Sikerült!

így van
egy nagy öreg bölcs szavait tudnám csak ismételgetni, az nyer aki győz
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 120 vendég