Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2019.03.22. 20:18

Javier Arizmendi írta:22 éve kinn voltam az üllőin az 1-7-en a szerbek ellen. akkor sem voltunk valami parádésak, pedig a mai csapatból senki se férne be az akkoriba. amúgy vasárnap esélyes egy hasonló eredmény, ha az usztasák futballozni akarnak. kiváncsian várom a meccs utáni eseményeket, és következményeket.

Nem indokolt ez az usztasázás.
Ennek a mai horvát brigádnak max annyi közük van Pavelićékhez, hogy a nyáron együtt mertek ünnepelni Zágrábban a Thompsonos Marko Perkovićcsal.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.

BSTH

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.03.22. 20:21

Tudom, 888...de érdekes észrevételek a magyar foci kapcsán.

Az MLSZ vezetősége előbújhatna a csigaházából és körülnézhetne egy kicsit

https://888.hu/article-az-mlsz-vezetose ... egy-kicsit

Tesoro
Tartalék
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2009.08.15. 22:04
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: Tesoro » 2019.03.22. 20:29

Pár gondolat a tegnapi meccsről.

1, A nagy szakértők szerint ezt a védekezésben 5, támadásban 3 védős felállást, amit tegnap próbáltunk játszani, az egyik legnehezebb "betanulni". Amennyire én tudom, a védőink egyike sem ezt játssza a klubcsapatában. Talán nem ezt kellene erőltetni, pláne, hogy ebben a rendszerben a két szélső védő szerepe a támadások építésében is rendkívül fontos, azonban mi ezen a poszton ( is ) elég "lyukasak" vagyunk.

2, Nyilván kicsi a merítési lehetőség, de ha a középpályánk támadóbb része az NB1-ből, szlovák ligából, illetve a horvát első osztályból áll össze ( Kovács, Kalmár, Kleinheisler ), akkor ott ezen a szinten túl sok kreatív megoldásra nem számíthatunk. Ha már egy szem, nagydarab csatárral játszunk, talán érdemesebb lenne a szélsőjátékot, a beadásokat erőltetni, hátha abból lenne valami. Tegnap sajnos az ellenfél kapujától 20 ( sajnos inkább 30 ) méterre látványosan megállt a tudomány. A sokat ( és sok esetben joggal ) szidott Dzsudzsák beállása legalább eredményezett 1-2 veszélyesnek tűnő helyzetet is. Ő és Varga R. talán a szélt meghúzva / befelé cselezgetve több lehetőséget tudna kreálni.

3, Amíg a csapat bő fele nem topbajnokságban játszik hétről hétre, felesleges elvárni, hogy a bajnokságban lévő meccseiken megszokottnál jóval nagyobb iramban is képesek legyenek meghozni azokat a jó döntéseket, amik a siker letéteményesei lehetnének.

4, Szoboszlai egyáltalán nem lógott ki ( igaz, felfelé sem ) a csapatból, ami ennyi idősen, illetve ennyi "rendes" felnőtt meccsel ( az osztrák 2 azért más szint lehet ) rendkívül biztató.

5, Gulácsitól hiányoznak a bravúrok. A kötelezőket stabilan fogja, de a válogatottban már az elmúlt időszakban is kapott pár olyan gólt, ami - legalábbis kívülről - védhetőnek tűnt.

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46279
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: nyúl » 2019.03.22. 20:39

BSTH írta:
nyúl írta:Vakon vagytok. Milyen osztályzatok ezek?
Lovrencsics nem tud beadni. Orban legalább futballista. Gula vastagon benne volt a másodikban. Nagy az egyetlen, aki a középpályán úgy mozgott, hogy tudta, milyen rendezvényen van.

A legjobb magyar Szalacsi volt. Dzsudzsák pedig a homoki bohóckodásban leépülve is kihagyhatatlan ebből a gyenge keretből. Szoboszlai is biztatóbb volt, mint a két piroska.

Szalacsi az Szalai? Bocsánat, kicsit tájékozatlan vagyok a témában.
Jaja. Copyright Adamek.

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2019.03.22. 20:40

Tesoro írta:5, Gulácsitól hiányoznak a bravúrok. A kötelezőket stabilan fogja, de a válogatottban már az elmúlt időszakban is kapott pár olyan gólt, ami - legalábbis kívülről - védhetőnek tűnt.

Gulácsi a mai kor Király Gábora a 2000-es évekből.

Savariának: ja-ja tudom. milyen brigádok jönnek pestre?
ETO

BSTH

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.03.22. 20:43

nyúl írta:
BSTH írta:
nyúl írta:Vakon vagytok. Milyen osztályzatok ezek?
Lovrencsics nem tud beadni. Orban legalább futballista. Gula vastagon benne volt a másodikban. Nagy az egyetlen, aki a középpályán úgy mozgott, hogy tudta, milyen rendezvényen van.

A legjobb magyar Szalacsi volt. Dzsudzsák pedig a homoki bohóckodásban leépülve is kihagyhatatlan ebből a gyenge keretből. Szoboszlai is biztatóbb volt, mint a két piroska.

Szalacsi az Szalai? Bocsánat, kicsit tájékozatlan vagyok a témában.
Jaja. Copyright Adamek.

És Tunyacsáp kicsoda? Azt is emlegeti.

Avatar
RC
Moderátor
Hozzászólások: 36775
Csatlakozott: 2005.07.28. 00:16
Tartózkodási hely: Savaria

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: RC » 2019.03.22. 20:46

Javier Arizmendi írta:
Tesoro írta:5, Gulácsitól hiányoznak a bravúrok. A kötelezőket stabilan fogja, de a válogatottban már az elmúlt időszakban is kapott pár olyan gólt, ami - legalábbis kívülről - védhetőnek tűnt.

Gulácsi a mai kor Király Gábora a 2000-es évekből.

Savariának: ja-ja tudom. milyen brigádok jönnek pestre?

Szentpéterfa Ultras.
SABARIA 1926

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.03.22. 20:49

BSTH írta:Tudom, 888...de érdekes észrevételek a magyar foci kapcsán.

Az MLSZ vezetősége előbújhatna a csigaházából és körülnézhetne egy kicsit

https://888.hu/article-az-mlsz-vezetose ... egy-kicsit

jól beszél, valszeg hiába, esélytelennek érzek minden pozitív változást mindkét fronton
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

BSTH

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.03.22. 20:50

Adamek írta:
BSTH írta:Tudom, 888...de érdekes észrevételek a magyar foci kapcsán.

Az MLSZ vezetősége előbújhatna a csigaházából és körülnézhetne egy kicsit

https://888.hu/article-az-mlsz-vezetose ... egy-kicsit

jól beszél, valszeg hiába, esélytelennek érzek minden pozitív változást mindkét fronton

Dettó.

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46279
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: nyúl » 2019.03.22. 20:52

BSTH írta:
nyúl írta:
BSTH írta:Szalacsi az Szalai? Bocsánat, kicsit tájékozatlan vagyok a témában.
Jaja. Copyright Adamek.

És Tunyacsáp kicsoda? Azt is emlegeti.
Rossi. Engem Popeye-re emlékeztetett, de Tunyacsápra, Spongya Bob sunyi kollégájára jobban hasonlít.

BSTH

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.03.22. 20:55

nyúl írta:
BSTH írta:
nyúl írta:Jaja. Copyright Adamek.

És Tunyacsáp kicsoda? Azt is emlegeti.
Rossi. Engem Popeye-re emlékeztetett, de Tunyacsápra, Spongya Bob sunyi kollégájára jobban hasonlít.

Hát nekem nem ugrott be. De nem is ismertem ezt a figurát, csak Popejt.

raab
Sztár
Hozzászólások: 4294
Csatlakozott: 2013.02.19. 20:23
Tartózkodási hely: Gyõr

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: raab » 2019.03.22. 21:12

Lovrencsics 6-os "nem rajta ment el a meccs" tovább már nem is olvasom, ő indította 1-0-nál a szlovák támadást ami után 2-0 lett.
Ezen kívül persze tette a dolgát, futott, robotolt. küzdött jó beadást senki sem vár tőle, de a második gól előtt döntő hibát követett el.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára raab 2019.03.22. 21:14-kor.

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2019.03.22. 21:13

BSTH írta:
Adamek írta:
nyúl írta:Grobbelaar se volt egy olajfestmény, de védeni tudott.

naja, de most Lipsy elvtárs unatkozik vagy csak nem jutott hozzá a napi mákkészítményéhez

Az kicsoda?

Az szerintem én lennék. Csak próbáltam szellenteni egyet abba a légörvénybe, amelyikben Ádámi Prof. Habil. Dr. Emeritus olyan gyakran kritizálja férfitársai arcvonásait. Ártatlan önszórakoztatás volt, amire a férfiak isteni ujjakkal vázolt arcú ősapja nagyon helyesen rámutatott.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.03.22. 21:14

raab írta:Lovrencsics 6-os "nem rajta ment el a meccs" tovább már nem is olvasom, ő indította 1-0-nál a szlovák támadást ami után 2-0 lett.

borzasztóak ezek, konkrétan a saját szemüknek sem hisznek
Gulácsi volt a majdnem legjobbja a mezőnynek
véghül is gólok nélkül értékelve talán
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.03.22. 21:15

Reginald McFreez írta:
BSTH írta:
Adamek írta:naja, de most Lipsy elvtárs unatkozik vagy csak nem jutott hozzá a napi mákkészítményéhez

Az kicsoda?

Az szerintem én lennék. Csak próbáltam szellenteni egyet abba a légörvénybe, amelyikben Ádámi Prof. Habil. Dr. Emeritus olyan gyakran kritizálja férfitársai arcvonásait. Ártatlan önszórakoztatás volt, amire a férfiak isteni ujjakkal vázolt arcú ősapja nagyon helyesen rámutatott.

köszönöm az igazolást kolléga
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2019.03.22. 21:17

BSTH írta:
nyúl írta:
BSTH írta:És Tunyacsáp kicsoda? Azt is emlegeti.
Rossi. Engem Popeye-re emlékeztetett, de Tunyacsápra, Spongya Bob sunyi kollégájára jobban hasonlít.

Hát nekem nem ugrott be. De nem is ismertem ezt a figurát, csak Popejt.

Tényleg hasonít amúgy:

KépKép
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

BSTH

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.03.22. 21:22

Reginald McFreez írta:
BSTH írta:
nyúl írta:Rossi. Engem Popeye-re emlékeztetett, de Tunyacsápra, Spongya Bob sunyi kollégájára jobban hasonlít.

Hát nekem nem ugrott be. De nem is ismertem ezt a figurát, csak Popejt.

Tényleg hasonít amúgy:

KépKép

Sose nézek ilyen cuccokat.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2019.03.22. 21:26

BSTH írta:Tudom, 888...de érdekes észrevételek a magyar foci kapcsán.

Az MLSZ vezetősége előbújhatna a csigaházából és körülnézhetne egy kicsit

https://888.hu/article-az-mlsz-vezetose ... egy-kicsit

https://index.hu/sport/futball/2019/03/ ... nevelesek/
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74817
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.03.22. 22:33

közben ma a magyarul nem tudó csehszlovákok elég masszívan nyelik a gombócokat
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Savaria1919
Aranylabdás
Hozzászólások: 16417
Csatlakozott: 2012.06.24. 08:36
Tartózkodási hely: Haliwood
Kapcsolat:

Re: Szlovákia-Magyarország: Osztályozónapló

HozzászólásSzerző: Savaria1919 » 2019.03.23. 00:02

Adamek írta:közben ma a magyarul nem tudó csehszlovákok elég masszívan nyelik a gombócokat

Lesüllyedtek hozzánk. De már rég, utoljára talán a 2008-as EB-n volt erős csapatuk.
Szombathely jobban szereti a Haladást, mert érzi, hogy szeretetével nem sztárokat és egyéneket támogat, hanem az eszményien tiszta amatőr sportszellemet.
Ez a tiszta sport a Haladás érdeme. A Haladás mindegyik játékosa él-hal az egyesületért, s a csapat minden mérkőzésén mindig megtesz mindent, ami tőle telik, akár az NB2-ben játszik, akár az NB1-ben.
- Képes Sport 1940.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 83 vendég