Visszatért a leghűségesebb

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Visszatért a leghűségesebb

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2019.03.17. 12:13

Ő játszik a legrégebb óta ugyanabban a csapatban.

Visszatért a leghűségesebb


Vannak olyan játékosok, akik egyből eszükbe jutnak az átlag szurkolóknak akkor, ha egy adott csapatról van szó. A Haladással kapcsolatban Király Gábor és Halmosi Péter azok, akik egyből jelképezik mindazt, amit a szombathelyi alakulat jelez. Azért is ők, mert a Hali iránt táplált érzelmeik mellett a teljesítményük is feljogosítja őket arra, hogy ismertek, elismertek legyenek. Mindketten válogatottak lettek, külföldön is megfordultak, elismerésre méltó pályafutást futottak be.


 


Ám van a Haladásban egy játékos, aki egész életében sehol máshol nem játszott. És ő az a futballista, aki a jelenlegi NB I-es játékosok közül a legrégebb óta játszik ugyanabban a klubban. A bajnokság előtt, július 19-én, az alábbiakat nyilatkozta a Blikknek:


 


„Továbbra is ugyanolyan lelkesedéssel járok az edzésekre, mint 16 évvel ezelőtt. Szeretem a focit, motivált vagyok. Elsősorban a családom ad erőt a karrieremhez. A négyéves kislányom, a feleségem és a hamarosan születendő ikreink ösztönöznek minél jobb teljesítményre. Fizikailag kifogástalanul teljesítettem a terheléses teszteken, az a célom, hogy az új idényben is alapemberként számoljon velem a szakmai stáb. Remélem, a tavaszi szezonhoz hasonlóan jó formában kezdjük majd meg a bajnokságot.”


 




És Schimmer Szabolcs, merthogy róla van szó, alapemberként volt számon tartva a bajnokság elején is. A szeptember 15-én megrendezett, Kisvárda elleni meccsig kezdő volt, majd 29-én játszott még a Paks ellen, csereként. Azóta viszont nem lépett pályára, mert aktuális szakmai stáb Jurij Habovda szerepeltetésében látta a megoldást a jobb oldali védő posztján. Az ukrán viszont eddig még nem igazán nyerte el a szurkolók szimpátiáját.


 


Az FTC ellen nem játszhatott a légiós 5 sárga lapja miatt, így Schimmer visszakerült a kezdőcsapatba és teljesen megfelelő teljesítménnyel rukkolt elő. Eddig összesen 236 NB I-es mérkőzésen lépett pályára a Haliban és 5-ször volt eredményesebb.


 


De az adatoknál a hatása, a társak általi elismertsége sokkal fontosabb: Király Gábor kiállítása után senkiben fel nem merült, hogy nem ő érdemli meg a csapatkapitányi karszalagot...


 


A Haladásnak már a becsülete a tét a bajnokság hátralévő részében, Schimernél meg senki nem tudja jobban a pályán, hogy mit is jelent ez!

Avatar
nick2005
Sztár
Hozzászólások: 4556
Csatlakozott: 2006.05.16. 16:28

Re: Visszatért a leghűségesebb

HozzászólásSzerző: nick2005 » 2019.03.18. 00:23

Rózsa Dani is csak a Haliban játszott eddig. Éppen múltkor olvastam erről egy összeállítást. Schimi előbb került a felnőtt csapatba, ezért hosszabb ideje a csapat tagja. Jó, hogy vannak még ilyen játékosok. Habovdával nem vagyunk előbbre sokkal.
########################
HAJRÁ HALI!

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Visszatért a leghűségesebb

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2019.03.18. 06:09

Ha már tisztelegtek előtte, illő lenne következetesen helyesen írni a nevét...
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74918
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Visszatért a leghűségesebb

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.03.18. 06:55

azt hittem Blankó kapta meg a neki kijáró fogadtatást
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 89 vendég