Azt beszélik, visszatérhet az Újpest legendás ultra csoportja

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Azt beszélik, visszatérhet az Újpest legendás ultra csoportja

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2019.03.13. 08:23

Maga a történelem éledhetne fel!

Azt beszélik, visszatérhet az Újpest legendás ultra csoportja


1992 őszén jelentős változások történtek az újpesti szurkolói életben. Innentől kezdve még szervezettebb keretek között folytatódott tovább a leghangosabb, legfanatikusabb szurkolók együttműködése a lila-fehér színek alatt. 


 


Megalakult ugyanis az Ultra Viola Bulldogs, Magyarország örökké emlékezetes ultra csoportja. Az a csoport, mely szervezettségében és ami a legfontosabb, szurkolásának a minőségében egészen szenzációsat alkotott. Már a bemelegítésnél elkezdték biztatni az övéiket és az őrületes, mindent elsöprő, minőségi buzdítás tényleg a lefújás pillanatáig tartott.


 




 


Az UVB tagjait soha nem érdekelte, hogy hol kell szurkolni, mennyi a mérkőzés állása, mi a tét, hányadik helyet foglalja el imádott csapatuk, az Újpest a tabellán. Csak a szurkolás, csak az Újpest segítése volt a lényeg.


 


Élőképeiktől sokaknak esett le az álluk, kiírásaik mindig frappánsak, célba találóak voltak. A társaság még a Cégbíróságra is be volt jegyezve.


 


Aztán a szurkolói regisztráció miatt visszavonulót fújtak, helyüket a Viola Fidelity vette át, akik szintén letették a lila-fehér névjegyüket az asztalra, hosszú éveken át, amiért szintén minden elismerést megérdemelnek.


 




 


Ám a régi, legendás időkben és akkor, amikor a két tábor együtt szurkolt a többi csoporttal, az Újpest mérkőzésein olyan hangos és olyan minőségi szurkolás volt, hogy a lila sereg a lelátókon nem a 12., hanem a 12. és a 13. játékos is volt a csapat számára. Ennyit jelent(ett) az összefogás.


 


És ha hinni lehet a szervezett szurkolói szubkultúra tagjai között terjengő információknak, akkor elképzelhető, hogy az UVB (tényleg) visszatér. Még nincsen megszervezve semmi, még nincsenek konkrét, hivatalos lépések az ügyben, de a drukkerek már beszélnek róla és nem csak az újpestiek.


 


Ez is jelzi, mekkora fejleményről/eseményről lenne szó...

Avatar
Robi90
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2006.03.10. 20:12

Re: Azt beszélik, visszatérhet az Újpest legendás ultra csoportja

HozzászólásSzerző: Robi90 » 2019.03.13. 08:50

Már rebesgették ezt egy párszor, aztán soha nem lett belőle semmi. Ennyi év után nem tudom, hogy minőségben és mennyiségben ez mekkora előrelépést jelentene, bár szerintem sokkal rosszabb nem lenne a jelenleginél. A Fidelity - minden tiszteletem ellenére - nem képes a vezető tábor szerepét betölteni.
Örülnék, ha a régi UVB visszatérne, de arra minimális esélyt látok...

Avatar
imici
Aranylabdás
Hozzászólások: 17925
Csatlakozott: 2005.08.11. 16:30
Tartózkodási hely: Tengeri fõd

Re: Azt beszélik, visszatérhet az Újpest legendás ultra csoportja

HozzászólásSzerző: imici » 2019.03.13. 08:54

Jó lenne. Nem tudom hogy pletyka vagy annál is gyengébb.
Hajrá Fradi! Hajrá Nagyvárad!
DePower, minden másra ott a Mászterkárd

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Azt beszélik, visszatérhet az Újpest legendás ultra csoportja

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2019.03.13. 12:22

Szerintem ehhez vissza kéne kapnunk a címerünket.
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

John McClane
Aranylabdás
Hozzászólások: 60308
Csatlakozott: 2009.04.02. 18:29
Tartózkodási hely: Szombat

Re: Azt beszélik, visszatérhet az Újpest legendás ultra csoportja

HozzászólásSzerző: John McClane » 2019.03.13. 12:32

Vicces lenne.
Cech-Ivanovic,Terry,Dragoner,Szkukalek-Lampard,Wedgbury-Kriston,Gera,Hazard-Drogba
Edzo:Jose Mourinho
Dibusz-Stockley,Gyepes,Carvalho,Ashley Cole-Essien,Lipcsei-Seydi,Lisztes,Podolski-Elding
Edzo:Kondas Elemer

Avatar
Paszmosz
Toborzórajáró
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.03.16. 22:46
Tartózkodási hely: Újpest

Re: Azt beszélik, visszatérhet az Újpest legendás ultra csoportja

HozzászólásSzerző: Paszmosz » 2019.03.13. 13:24

Eleve csaak akkor jöhetne szóba, ha visszaállítanák a régi címert.
Továbbá már nem vezető csoportként jönnének visza, hanem beállnának a Fidelity mögé (persze ez is hozhatna javulást), legalábbis FAT szavai erre engednek következtetni.
"Pár év múlva a régi címerrel a szívünk felett, telt házas meccseken új világot teremtünk, amikor is végre újra ott ülök majd az utolsó sorban a B Terasz jobb oldalán, újságot olvasgatva, amikor pedig eljön a pillanat, lemegyek a dobomhoz, és mellettem az öreg capokkal követjük majd a kapu mögötti fiatalokat.
Mert másképpen nincsen értelme. "


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Adamek valamint 129 vendég