A Fradinak gólt ollózó helyett beálló tini volt a Loki nyerőembere

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

A Fradinak gólt ollózó helyett beálló tini volt a Loki nyerőembere

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2019.02.19. 20:33

Minden elismerést megérdemel az Ajka.

A Fradinak gólt ollózó helyett beálló tini volt a Loki nyerőembere


Magyar Kupa nyolcaddöntő, első mérkőzés 


FC Ajka - DVSC 2-3 (0-0) 


Ajka, 2500 néző. Vezette: Bogár (Becséry, Baghy) 


FC Ajka: Horváth D. - Köles, Pákai (Csaba 85.), Kovács G., Csemer – Illés (Molnár 77.), Csizmadia, Nagy E. (Pavlitzky 72.), Kenderes, Horváth P. - Nagy K. 


DVSC: Kosicky - Cikos, Kinyik, Mészáros, Barna - Damásdi (Bárány 81.), Pávkovics, Kuti, Nagy K. (Jovanovic 55.) - Takács T., Zsóri (Pintér 65.) 


Gól: 0-1 Takács (59.), 1-1 Illés (60.), 1-2 Kuti (66.), 2-2 Kenderes (73.), 2-3 Pintér (91.)


Sárga lap: Damásdi (49.), Kenderes (55.), Kinyik (56.)


 


Nem hiába írtunk külön az Ajkáról reggel, amikor a Magyar Kupa legjobb 16 csapatának a kezdődő küzdelemsorozatait vezettük fel. Az Ajka volt ugyanis az egyetlen NB-s csapat, mely a bajnokságban és a kupában sem kapott még ki eddig, ráadásul az MK-ban az élvonalbeli MTK-t búcsúztatta az előző körben.


 


Schindler Szabolcs csapata most sem okozott csalódást, annak ellenére, hogy 3-2-es győzelmet ért el a DVSC az első mérkőzésen. Olyan találkozót játszott a két gárda, mely végig élvezetes, lüktető és fordulatos volt. 


 


Ha reálisan értékelnek (majd) a szakvezetők és a főszereplők, akkor arról értekeznek, hogy igazságos döntetlen született.


 


A Loki – és ez persze érthető – nem azzal a csapattal állt fel, mint szombaton, amikor hatalmas meccsen verte meg 2-1-re az NB I listavezetőjét, a Ferencvárost. Annak a meccsnek a hőse, a 93. percben az év gólját ollózó Zsóri Dániel ma kezdett, voltak ziccerei is, de nem talált be a kapuba.


 


Az Ajka végig egyenrangú ellenfél volt, ráadásul szép gólok is voltak a találkozón. A hazaiak kétszer is egyenlítettek, de a DVSC, akárcsak a bajnokin az FTC ellen, ismét szerzett gólt a legutolsó pillanatban, így előnyre tett szert a Debrecenben megrendezendő visszavágóra, melyet február 26-án rendeznek majd meg.


 


Az első gólnál Takács az alapvonalról, jobbról lőtt a hosszúba, majd 1 perccel később Illés, jobb oldali beadás után 6 méterről sarkalt a kapuba – ezzel lett 1-1. Utána Kuti 16 méterről lőtte szét a felső sarkot, majd Kenderes megpattanó, 18 méteres lövésének köszönhetően ismét egalizáltak a hazaiak. A 91. percben Pintér Ádám döntötte el a meccset szabadrúgásból tekert a kapuba. Pintér 17 éves, először szerepelt a felnőtt csapatban.


 


Az pedig, hogy Herczeg András, a DVSC vezetőedzője a Fradi ellen győztes gólt szerző Zóri helyére küldte be a pályára, túlságosan is meseszerű ahhoz, hogy igaz legyen.

Avatar
zaggar
Tartalék
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2015.04.09. 16:10
Tartózkodási hely: Ország gyöngye-aranya

Re: A Fradinak gólt ollózó helyett beálló tini volt a Loki nyerőembere

HozzászólásSzerző: zaggar » 2019.02.19. 20:41

Grat a Lokinak a győzelemhez, de az nekem kifejezetten tetszett, h az Ajka motiváltabban játszott, mint a komplett nb1-es mezőny :D
Újpest-Munkás
Serie A iránt érdekl?d? (Milan és a többiek)

"Az ön parancsa nekem nem parancs. Az én látható f?hatóságom az árkodi püspök meg a vallás- és közoktatásügyi miniszter, a láthatatlan meg, aki ígéreteimet számon tartja, maga a megváltó Krisztus."

Trinidad
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2006.04.23. 21:27
Tartózkodási hely: Death Valley

Re: A Fradinak gólt ollózó helyett beálló tini volt a Loki nyerőembere

HozzászólásSzerző: Trinidad » 2019.02.19. 21:07

A Nyeroember sokkal inkabb voltam en, mert vegig birtam nezni az egeszet... Zsori miket hagyott ki ;), de legalabb helyzetbe tudott kerulni...
Csak a Debrecen es a LOKI!!!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74933
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: A Fradinak gólt ollózó helyett beálló tini volt a Loki nyerőembere

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.02.19. 21:25

hoppá, új sztár született
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 137 vendég