Létfontosságú váltásról beszélt Gulácsiék mestere

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Létfontosságú váltásról beszélt Gulácsiék mestere

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2019.02.17. 09:35

A két gólszerző ugyanazt emelte ki.

Létfontosságú váltásról beszélt Gulácsiék mestere


A Bundesliga aktuális fordulóját sikerrel vette a mindkét magyar játékosával felálló RB Leipzig. A VfB Stuttgart otthonában arattak 3-1-es diadalt. A mérkőzés elején gyorsan megszerezték a vezetést, Yussuf Poulsen volt eredményes, de Orbán kezezését követően büntetőből egyenlíteni tudott ellenfelük, Gulácsi hiába érezte merre kell vetődnie. A második félidőben Marcel Sabitzer szerzett ismét vezetést, majd Poulsen duplázott.


 


A lipcseiek vezetőedzője, Ralf Rangnick elégedett volt a három pont megszerzésével, de kiemelte, játszottak már ennél sokkal jobban.


 


- Nem csak a formációnkat változtattuk meg a második félidőben, hanem a hozzáállásunkat is. Létfontosságú volt, hogy megmutassuk a játékunk másik oldalát a második játékrészben – idézi a trénert a klub weboldala. - Nem volt briliáns játék részünkről, és határozottan játszottunk már jobb meccset, de boldog vagyok, hogy úgy végződött, ahogy. Három nagyon fontos pontot szereztünk.


 


A két gólszerző Yussuf Poulsen és Marcel Sabitzer is egyetértett mesterükkel, mindketten a csapat nyugodtságát és türelmét emelték ki, ami hozzá segítette a csapatot a győzelemhez.


 


- Volt néhány rossz periódus a meccsen. A második félidőben jobbak voltunk, és támadóbban játszottunk. Türelmesek voltunk, helyzeteket alakítottunk ki, és megszereztük a góljaink. Végül megérdemelten nyertünk – nyilatkozta Poulsen.


 


- Küzdelmes meccs volt. A Stuttgart mindent megpróbált, hogy megállítson minket, beleértve rengeteg szerelést. Hosszú ideig működött, de nyugodtan játszottunk a második félidőben, hogy elvigyük a három pontot – fűzte hozzá Sabitzer. - Természetesen elégedett vagyok, hogy gólt szereztem, mert mostanában gyakrabban találtam el a kapufát, vagy hárították a lövésem. Boldogok vagyunk, hogy három fontos pontot szereztünk – nagyon meg akartuk tenni.


 


A sérülése után még nem tökéletes formában futballozó Emil Forsberg szerint megmutatták, hogy topcsapatról beszélünk a Leipzig kapcsán.


 


- Örülök, hogy ismét kezdhettem, és ott lehettem a pályán. Nagyszerű érzés volt. Remekül kezdtünk, és gyorsan gólt szereztünk. – mondta Forsberg. - Erőltettük a támadást a büntető után, és sokszor vesztettünk labdát. De félidőben azt mondtuk magunknak, megmutatjuk, hogy egy topcsapat vagyunk – és ezt is tettük.


 


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 137 vendég