Csányi Sándort megerősítették tisztségeiben

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Csányi Sándort megerősítették tisztségeiben

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2019.02.07. 16:09

Hivatalos bejelentés.

Csányi Sándort megerősítették tisztségeiben


Megerősítette tisztségeiben az MLSZ elnökét az UEFA-kongresszusa: további négy évre beválasztották az Európai Labdarúgó-szövetség legmagasabb döntéshozatali testületébe, a végrehajtó bizottságba és Csányi Sándor továbbra is képviseli a kontinens érdekeit alelnökként a FIFA-nál, e mellett a magyar elnök lett az UEFA egyik alelnöke is - jelezte az MLSZ.


 


Rómában rendezték 55 ország részvételével az UEFA 43. tisztújító közgyűlését, melyen a testület újabb négy esztendőre a szlovén Aleksander Ceferint választotta a szervezet élére. A Magyar Labdarúgó Szövetség elnökét két szavazás érintette közvetlenül. A kongresszus újraválasztotta dr. Csányi Sándort a végrehajtó bizottságba, majd egy újabb szavazást követően ismételten ő lett az UEFA által kijelölt FIFA-alelnök is, méghozzá egyhangú voksolással. E két tisztség együttes betöltése példátlan sportdiplomáciai siker.


 


Az UEFA vezető döntéshozatali testületébe először 2015-ben szavazták be a magyar elnököt, aki a spanyol Angel Maria Villar távozása után, 2018-ban lett első ízben a FIFA alelnöke. Az UEFA vb-tagságról szóló mai szavazáson Csányi Sándor kapta a legtöbb szavazatot az összes jelölt közül, az 53 érvényes szavazólapból 49-en szerepelt az MLSZ elnökének neve.


 


A délután folyamán összeült az UEFA új összetételű végrehajtó bizottsága, és az alakuló ülésen Aleksander Ceferin bejelentette, hogy az európai szövetség egyik új alelnöke Csányi Sándor lesz a következő négyéves időszakra. Korábban sosem fordult elő, hogy magyar sportdiplomata egyszerre töltött be két ilyen magas rangú nemzetközi tisztséget, mint a FIFA és az UEFA alelnöki posztja. 


 


„A magyar labdarúgás fejlődését ismerték el azzal az európai sportvezetők, hogy e két tisztségre második alkalommal is megszavaztak – mondta el a döntést követően az mlsz.hu-nak Csányi Sándor –, a bizalom egyben azt is jelenti, hogy díjazták az elmúlt évek nemzetközi munkáját. Hazánk kiemelt feladatok előtt áll: ilyen sorozat még soha nem adódott a magyar labdarúgás történetében. Idén májusban Budapesten lesz az év női labdarúgó-eseménye, a BL-döntő, jövőre a valaha volt legnagyobb férfi Európa-bajnokságnak adunk otthont – tizenegy más ország mellett –, 2021-ben pedig a szlovénokkal közösen rendezünk U21-es Eb-t. Elégedettek akkor lehetünk, ha a sportág hátterének fejlődését a klubok, és ezáltal a magyar válogatottak szereplése is visszatükrözi.”


 


Csányi Sándor nemzetközi tisztségei:


 


UEFA


2010-2011         Fejlesztési és Technikai Bizottság alelnöke


2011-2015         Nemzeti Szövetségek Bizottságának alelnöke


2015-2017         Ifjúsági és Amatőr Bizottság elnöke


2015-2017         UEFA Gyerekekért Alapítvány – kuratóriumi tag


2015-2016         Nemzeti válogatottak Bizottsága elnökhelyettese, 2016-ban megbízott elnök


2015-                 UEFA végrehajtó bizottsági tag (újraválasztva 2019-ben)  


2017-                 Nemzeti Válogatottak Bizottsága elnöke


2017-                 Pénzügyi Bizottság tagja


2019-                 UEFA-alelnök


 


FIFA


2012-2015         A világbajnokság szervezőbizottságának tagja


2012-2014         A világbajnokság szervezőbizottsága irodájának tagja


2015-2017         Pénzügyi Bizottság tagja


2017-2018         FIFA-Tanács tagja


2018-                 FIFA alelnök (újraválasztva 2019-ben)

Avatar
moti77
Sztár
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2012.02.15. 00:34
Tartózkodási hely: Hóm Offísz

Re: Csányi Sándort megerősítették tisztségeiben

HozzászólásSzerző: moti77 » 2019.02.07. 20:40

Veled se fog a foci előrèbb lèpni, de főleg a magyar foci se! Te is csak a lóvèt látod ebben, ugyan úgy mint a többi zs&dó fattyaid, a qrva any&dat!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74928
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Csányi Sándort megerősítették tisztségeiben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.02.08. 06:49

ej de szépen csillog a pogimorzsa azon a bajszon
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

RAUL7
BL-menõ
Hozzászólások: 7854
Csatlakozott: 2010.02.26. 14:16

Re: Csányi Sándort megerősítették tisztségeiben

HozzászólásSzerző: RAUL7 » 2019.02.08. 07:39

Ennyi pozíció hogy fér bele a mindennapjaiba? Ezt valaki magyarázza már el. OTP, Bonafarm, MLSZ, UEFA, FIFA, meg faszom tudja még mik. Értem én, hogy delegál, de ez akkor is képtelenség, hogy ennyi feladatot jól ellásson.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74928
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Csányi Sándort megerősítették tisztségeiben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2019.02.08. 09:01

RAUL7 írta:Ennyi pozíció hogy fér bele a mindennapjaiba? Ezt valaki magyarázza már el. OTP, Bonafarm, MLSZ, UEFA, FIFA, meg faszom tudja még mik. Értem én, hogy delegál, de ez akkor is képtelenség, hogy ennyi feladatot jól ellásson.

ő legalább a házhoz kijárós gázszerelést nem erőlteti
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Csányi Sándort megerősítették tisztségeiben

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.02.08. 12:05

RAUL7 írta:Ennyi pozíció hogy fér bele a mindennapjaiba? Ezt valaki magyarázza már el. OTP, Bonafarm, MLSZ, UEFA, FIFA, meg faszom tudja még mik. Értem én, hogy delegál, de ez akkor is képtelenség, hogy ennyi feladatot jól ellásson.

jó eséllyel a focis dolgokhoz csak az arcát adja, néha bemegy mosolyogni meg pogácsatesztelőnek, amúgy meg a feladatait megcsinálják helyette
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
moti77
Sztár
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2012.02.15. 00:34
Tartózkodási hely: Hóm Offísz

Re: Csányi Sándort megerősítették tisztségeiben

HozzászólásSzerző: moti77 » 2019.02.08. 13:07

RAUL7 írta:Ennyi pozíció hogy fér bele a mindennapjaiba? Ezt valaki magyarázza már el. OTP, Bonafarm, MLSZ, UEFA, FIFA, meg faszom tudja még mik. Értem én, hogy delegál, de ez akkor is képtelenség, hogy ennyi feladatot jól ellásson.

Meg van neki, akik az ő jobb/bal keze alá dolgoznak, neki csak bólogatni kell rá, hogy megfelelő amit a tanácsasai kitalálnak. Ha jó amit kap, akkor azt adja elő a konferencián, ha nem tetszik neki, akkor változtatnak apróságokon, ès akkor azt adja elő. Valahogy így tudom elkèpzelni az ő beosztását. Csak mutatni kell neki a dagadt fejèt, ès vigyirogni, ahogy pènzt csinál belőle.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 105 vendég