Nagyon méltón emlékeznek meg Fehér Miklósról

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Nagyon méltón emlékeznek meg Fehér Miklósról

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2019.01.20. 21:53

Már elkezdődött az emlékhét.

Nagyon méltón emlékeznek meg Fehér Miklósról


 



Fehér Miklós, a Győri ETO és több portugál csapat – utolsóként a világhírű Benfica –, valamint nem utolsósorban a magyar válogatott közönségkedvenc labdarúgója idén január 25-én lesz tizenöt éve, hogy tragikusan fiatalon a futballpályán elhunyt. A 2004-ben rendezett Guimaraes–Benfica bajnoki mérkőzés utolsó perceiben esett össze, majd nem sokkal később a kórházban már nem tudták megmenteni az életét. A játékos családja és nevelőegyesülete, az ETO együtt méltóképpen szeretne megemlékezni a gólerős csatárról - számol be róla a kisalfold.hu.



 



Az Edda Művek népszerű klasszikusának két sorát – „Örökre velünk maradsz, őrizzük mosolyodat" – választották ennek mottójául. Győrött már pénteken megkezdődtek a Fehér Miki-emlékhetek eseményei: az ETO első csapatának öltözőjében a játékosok jelenlétében felvonták Miki egyik kedvenc zöld-fehér mezét, amelyet viselt. A halálának évfordulóján, január 25-én 10 órakor a győri Szabadi úti temetőben található sírjánál lesz koszorúzás. Ezen részt vesz az ETO vezetése, NB II-es csapata és ott lesznek a Fehér Miklósról elnevezett akadémia képviselői. Erre az eseményre várják a klub szurkolóit, szimpatizánsait és mindenkit, aki szeretné leróni tiszteletét a játékos emléke előtt.



Másnap, vagyis január 26-án zárt körű emlékestet tartanak az ETO Parkban. Ezen részt vesz Fehér Miklós családja, az ETO 1997/98-as csapatának tagjai, a hajdani magyar válogatott képviseletében pedig Fehér Csaba, Herczeg Miklós, Lakos Pál és Gellei Imre szövetségi kapitány. Az eseményen köszöntőt mond Mányi József, az ETO tulajdonosa, Soós Imre, a klub ügyvezetője és valamennyi ETO-s és jóbarát nevében Stark Péter. Fehér Miklós relikviáiból ideiglenes kiállítás nyílik a VIP-teremben, megnyitja Kovács István. A tervek szerint az érdeklődők számára később lesz lehetőség tárlatvezetésre.



Portugáliában január 25-én este sugároznak emlékműsort Mikiről, ezen a testvére, Fehér Orsolya képviseli a családot. Portugáliában egyébként is példaértékűen őrzik a magyar futballista emlékét. A minden tekintetben patinás Benfica stadionjában a klub három emblematikus alakja kapott eddig szobrot: az aranylabdás Eusebio, Guttmann Béla kiváló edző és az egykori győri csatár, Fehér Miklós.


BSTH

Re: Nagyon méltón emlékeznek meg Fehér Miklósról

HozzászólásSzerző: BSTH » 2019.01.21. 04:47

Pedig a Benfica máig nyögi a Guttmann-átkot.

Szegény Miki...az méltó volt, mikor a temetés után rögtön ellopta valaki a Benfica sálat.

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Nagyon méltón emlékeznek meg Fehér Miklósról

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2019.01.21. 07:11

BSTH írta:Pedig a Benfica máig nyögi a Guttmann-átkot.

Szegény Miki...az méltó volt, mikor a temetés után rögtön ellopta valaki a Benfica sálat.
Ezt nem is értem.
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 104 vendég