Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2019.01.15. 20:34

Hivatalos bejelentés.

Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok


Íme, az MLSZ bejelentése:


 


"A sporttörvény változása után jelentősen egyszerűsödik a jegyvásárlás. Változatlan lebonyolításban folytatódnak a professzionális bajnokságok. Budapest készül a 2020-as Eb-re.


 


Az MLSZ elnöke többször hangoztatta: a szurkolási körülmények javulásával, valamint a komolyabb atrocitás nélküli elmúlt időszak tükrében indokolt a jegyrendszer módosítása, és sürgette a jogszabályok enyhítését.


 


A sporttörvény tavaly évvégi módosítása (2018. évi CXXXV. törvény) több ponton is változtatott a sportrendezvények jegyértékesítésével és biztosításával kapcsolatos rendelkezéseken. A módosítások érintik a beléptető rendszerek alkalmazásával és a névre szóló jegyértékesítéssel kapcsolatos korábbi rendelkezéseket is.


 


Az MLSZ mai elnökségi ülésén úgy döntött, hogy a jogszabállyal összhangban a jövőben csak a kiemelt, vagy fokozott biztonsági kockázatú mérkőzéseken lesz kötelezettség a névre szóló jegyértékesítés. Az egyéb (normál besorolású) mérkőzéseken a rendező klubok dönthetnek arról, hogy működtetik-e a beléptető rendszert, és névre szólóan értékesítik-e a jegyeket. Továbbra is az ő feladatuk a rend és biztonság megteremtése. Ugyanez a szempont érvényes az MLSZ saját bonyolítású eseményeire is, azaz a normál biztonsági minősítésű hazai válogatott mérkőzéseken szurkolói kártya nélkül lehet majd jegyeket venni.


 


Érdemes ugyanakkor megtartani a szurkolói kártyákat, hiszen a válogatott szurkolói klubtagságot csak kártyabirtokosok szerezhetnek, a klubtagok számára pedig további szolgáltatásokat (elővétel, jegyárkedvezmény, nyereményjátékok) nyújt a szövetség.


 


A mérkőzések túlnyomó részénél tehát teljes mértékben a klubok határoznak arról, milyen módon értékesítik a jegyeket rendezvényeikre. 


 


Az elnökség elfogadta az NB I és az NB II következő idényre vonatkozó versenykiírását, amelyekben nem történt változtatás, azaz változatlan feltételek mellett folytatódik a két professzionális liga küzdelemsorozata 2019-2020-ban is.


 


Az elnökség beszámolót hallgatott meg a 2020-as, részben hazai rendezésű Európa-bajnokság szervezésének előrehaladásáról. Az UEFA másfél év múlva története legnagyobb rendezvényét bonyolítja le a kontinens 12 országában, közöttük Magyarországon, a Puskás Stadionban, ahol három csoportmérkőzést és egy nyolcaddöntőt rendeznek 2020 júniusában. A tornára összesen 3 millió szurkolót várnak a helyszíneken.


 


Döntés született arról is, hogy a strandlabdarúgás teljes működése kikerül az MLSZ versenyrendszeréből, ezzel biztosítva lehetőséget a szakág „önrendelkezésre”. Arra, hogy a strandlabdarúgás, más tevékenységekhez, például az igen eredményes mini labdarúgáshoz, lábteniszhez, footgolfhoz vagy Teqballhoz hasonlóan, önálló szakmai, pénzügyi és szervezeti felépítés mellett folytathassa tevékenységét."

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.01.15. 21:03

aligha fogja bárki is csak azért visszavezetni a cetlikéket, hogy aztán az összes Fradi-látogatásnál lehessen megint évi 1/2 alkalomra beizzítani a diktálós rencert
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.01.15. 21:04

nb1.hu12 írta:Ugyanez a szempont érvényes az MLSZ saját bonyolítású eseményeire is, azaz a normál biztonsági minősítésű hazai válogatott mérkőzéseken szurkolói kártya nélkül lehet majd jegyeket venni.

mondjuk ez egy érdekes és szépen elrejtett félmondat, ezek szerint kiemelt kockázatú válogatott meccsre kötelező lesz a kártya?
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4146
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: dingo » 2019.01.15. 21:14

ManBat írta:
nb1.hu12 írta:Ugyanez a szempont érvényes az MLSZ saját bonyolítású eseményeire is, azaz a normál biztonsági minősítésű hazai válogatott mérkőzéseken szurkolói kártya nélkül lehet majd jegyeket venni.

mondjuk ez egy érdekes és szépen elrejtett félmondat, ezek szerint kiemelt kockázatú válogatott meccsre kötelező lesz a kártya?


Én is így értettem. A szőrösök ellenin kívül melyik európai csapat elleni lehet még kiemelt?
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.01.15. 21:16

dingo írta:
ManBat írta:
nb1.hu12 írta:Ugyanez a szempont érvényes az MLSZ saját bonyolítású eseményeire is, azaz a normál biztonsági minősítésű hazai válogatott mérkőzéseken szurkolói kártya nélkül lehet majd jegyeket venni.

mondjuk ez egy érdekes és szépen elrejtett félmondat, ezek szerint kiemelt kockázatú válogatott meccsre kötelező lesz a kártya?


Én is így értettem. A szőrösök ellenin kívül melyik európai csapat elleni lehet még kiemelt?

pl most jön egy tót csörte
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4146
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: dingo » 2019.01.15. 21:30

ManBat írta:
dingo írta:
ManBat írta:mondjuk ez egy érdekes és szépen elrejtett félmondat, ezek szerint kiemelt kockázatú válogatott meccsre kötelező lesz a kártya?


Én is így értettem. A szőrösök ellenin kívül melyik európai csapat elleni lehet még kiemelt?

pl most jön egy tót csörte


Igen, de egyszer játszottunk velük itthon, nem épp tegnap, honnan tudhatnám kiemelt lesz-e
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.01.15. 21:43

dingo írta:
ManBat írta:
dingo írta:
Én is így értettem. A szőrösök ellenin kívül melyik európai csapat elleni lehet még kiemelt?

pl most jön egy tót csörte


Igen, de egyszer játszottunk velük itthon, nem épp tegnap, honnan tudhatnám kiemelt lesz-e

a bütykös taxitársaság kb. mindent kiemel ahol akár csak esély is van hirigre, anno a Pápa-Fradik is kiemeltek voltak, pedig hát ott a Takony Bikers aligha tervezett véres lelátói leszámolást
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Robi90
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2006.03.10. 20:12

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: Robi90 » 2019.01.16. 06:27

dingo írta:
ManBat írta:
nb1.hu12 írta:Ugyanez a szempont érvényes az MLSZ saját bonyolítású eseményeire is, azaz a normál biztonsági minősítésű hazai válogatott mérkőzéseken szurkolói kártya nélkül lehet majd jegyeket venni.

mondjuk ez egy érdekes és szépen elrejtett félmondat, ezek szerint kiemelt kockázatú válogatott meccsre kötelező lesz a kártya?


Én is így értettem. A szőrösök ellenin kívül melyik európai csapat elleni lehet még kiemelt?

Izrael, szlovák, de talán még a szerb is...

Avatar
Robi90
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2006.03.10. 20:12

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: Robi90 » 2019.01.16. 06:33

A regisztráció nagy felháborodást váltott ki, mára pedig a regisztráció eltörlése szerintem 20 embert se mozgat meg.
Elvették az emberek kedvét a meccsre járástól, sokan csak elvétve mennek ki kedvenceik aktuális megmérettetésére.
Bár nem is gondolom, hogy cél lenne több szurkolót, nézőt a stadionokba csábítani.

Avatar
G_Gergely
Serdülõ
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2016.05.04. 16:34
Tartózkodási hely: a Föld nevű bolygó...

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: G_Gergely » 2019.01.16. 08:52

Robi90 írta:A regisztráció nagy felháborodást váltott ki, mára pedig a regisztráció eltörlése szerintem 20 embert se mozgat meg.
Elvették az emberek kedvét a meccsre járástól, sokan csak elvétve mennek ki kedvenceik aktuális megmérettetésére.
Bár nem is gondolom, hogy cél lenne több szurkolót, nézőt a stadionokba csábítani.

...Szerintem szeretnének ezek az idióta mlsz-esek több nézőt a stadionokba, biztos vagyok benne, hogy tömött stadionokat szeretnének....De!...sajnos valami álomvilágban élnek és azt hiszik, hogy focimeccsre valami átszellemült elit és kisgyerekes családok akarnak járni csak az "elvetemült drukkerek" miatt maradnak távol...közben kurvára csak a fanatikusokat és a szimpla drukkereket érdekli ez a mai foci...Tudom, hogy "Urak" és "Családok" is járnak focimeccsre de nem Ők teszik ki a TÖMEGET!!! Ezt kéne megértsék, hogy a FOCIMECCS az nem színházi előadás! Hiába etetik magukat azzal, hogy külföldön kúltúrált szurkolás van....Nincs, csak éppen nem értenek olaszul-angolul-németül-spanyolul stb...
Illetve ha nem VIP vendégként érkeznének focimeccsre akkor rádöbbennének, hogy milyen atrocitásteli egy idegenbeli vagy akár hazai focimeccs!!!

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2820
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2019.01.16. 11:45

dingo írta:
ManBat írta:
nb1.hu12 írta:Ugyanez a szempont érvényes az MLSZ saját bonyolítású eseményeire is, azaz a normál biztonsági minősítésű hazai válogatott mérkőzéseken szurkolói kártya nélkül lehet majd jegyeket venni.

mondjuk ez egy érdekes és szépen elrejtett félmondat, ezek szerint kiemelt kockázatú válogatott meccsre kötelező lesz a kártya?


Én is így értettem. A szőrösök ellenin kívül melyik európai csapat elleni lehet még kiemelt?

kroátok gyünnek. a Torcida meglátja Futácsot és kész a baj. de azért emlékszünk:

http://www.blikk.hu/sport/foci-eb-2016/ ... ta/6kw9bvb
http://www.boon.hu/magyar-focistat-vert ... 5-01212462

2004-ben, ha jól emlékszem, mikor Matyi alatt ott jártunk, rendesen szarrá dobálták a magyar szurkolói konvojt.
ETO

Javier Arizmendi
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2820
Csatlakozott: 2006.01.18. 17:32

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: Javier Arizmendi » 2019.01.16. 11:49

G_Gergely írta:
Robi90 írta:A regisztráció nagy felháborodást váltott ki, mára pedig a regisztráció eltörlése szerintem 20 embert se mozgat meg.
Elvették az emberek kedvét a meccsre járástól, sokan csak elvétve mennek ki kedvenceik aktuális megmérettetésére.
Bár nem is gondolom, hogy cél lenne több szurkolót, nézőt a stadionokba csábítani.

...Szerintem szeretnének ezek az idióta mlsz-esek több nézőt a stadionokba, biztos vagyok benne, hogy tömött stadionokat szeretnének....De!...sajnos valami álomvilágban élnek és azt hiszik, hogy focimeccsre valami átszellemült elit és kisgyerekes családok akarnak járni csak az "elvetemült drukkerek" miatt maradnak távol...közben kurvára csak a fanatikusokat és a szimpla drukkereket érdekli ez a mai foci...Tudom, hogy "Urak" és "Családok" is járnak focimeccsre de nem Ők teszik ki a TÖMEGET!!! Ezt kéne megértsék, hogy a FOCIMECCS az nem színházi előadás! Hiába etetik magukat azzal, hogy külföldön kúltúrált szurkolás van....Nincs, csak éppen nem értenek olaszul-angolul-németül-spanyolul stb...
Illetve ha nem VIP vendégként érkeznének focimeccsre akkor rádöbbennének, hogy milyen atrocitásteli egy idegenbeli vagy akár hazai focimeccs!!!

valóban fogalmuk sincs az egészről. annyira tudnak csak külföldiül, hogy megértik a klubok marketing szövegeit. a valóság amúgy itthon is csak zavarni szokta őket. hozzá nem értésüket azzal bizonyítják, hogy még egy cseh szint sincs meg.
ETO

Avatar
Döglégy
Légiós
Hozzászólások: 5526
Csatlakozott: 2010.03.23. 00:15

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: Döglégy » 2019.01.16. 13:02

Robi90 írta:A regisztráció nagy felháborodást váltott ki, mára pedig a regisztráció eltörlése szerintem 20 embert se mozgat meg.
Elvették az emberek kedvét a meccsre járástól, sokan csak elvétve mennek ki kedvenceik aktuális megmérettetésére.
Bár nem is gondolom, hogy cél lenne több szurkolót, nézőt a stadionokba csábítani.

Mondjuk ebben az is benne van h szinte sehova nem kellett regisztráció. Bemondtad a neved Bettikének és kaptál jegyet.
BSTH szövegei semmivel sem erősebbek adrenalinénál.
BSTH tiltása kettős mérce.
BSTH tiltása nevetséges, oldjátok fel!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.01.16. 13:39

Döglégy írta:
Robi90 írta:A regisztráció nagy felháborodást váltott ki, mára pedig a regisztráció eltörlése szerintem 20 embert se mozgat meg.
Elvették az emberek kedvét a meccsre járástól, sokan csak elvétve mennek ki kedvenceik aktuális megmérettetésére.
Bár nem is gondolom, hogy cél lenne több szurkolót, nézőt a stadionokba csábítani.

Mondjuk ebben az is benne van h szinte sehova nem kellett regisztráció. Bemondtad a neved Bettikének és kaptál jegyet.

Ez a regisztráció konkrétan.
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: ManBat » 2019.01.16. 13:44

Robi90 írta:A regisztráció nagy felháborodást váltott ki, mára pedig a regisztráció eltörlése szerintem 20 embert se mozgat meg.
Elvették az emberek kedvét a meccsre járástól, sokan csak elvétve mennek ki kedvenceik aktuális megmérettetésére.
Bár nem is gondolom, hogy cél lenne több szurkolót, nézőt a stadionokba csábítani.

Na igen, emlékszem még az MLSZ felpromózott tenderére az azóta természetesen kukázott spanyol céges jegyrendszerről, ami tök véletlenül behozta a regisztrációt még a kötelezővé lépése előtt, és tök véletlenül a 6 rendszerbe bevett csapat közt pont ott voltak a már évekkel előtte megtört Fradin kívül nagy szurkolói bázissal rendelkezők, Újpest, DVTK, Haladás - talán egyedül a Pécs maradt ki az áldott jóságból. Emlékszem ahogyan a Kispest elleni '12 őszi meccsen, ahol Tandia egy életre tönkrevágta Csirszki karrierjét, szépen kettéváltak a szervezett csoportok az Y szektort üresen hagyva, mintegy a jövőt előrejelzendő. Az UVB-t konkrétan a regisztráció elleni tiltakozás hagyta a lelátón kívül, majd lettek házon belül kinyírva.
Most meg a kártyarendszer után még ez is épp elég volt ahhoz, hogy ezt a békát már mindenki lenyelje.
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

pmatyi
Ifista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.06.03. 11:06

Re: Egyszerűsödik a jegyvásárlás, maradnak a létszámok

HozzászólásSzerző: pmatyi » 2019.01.16. 14:01

Robi90 írta:A regisztráció nagy felháborodást váltott ki, mára pedig a regisztráció eltörlése szerintem 20 embert se mozgat meg.
Elvették az emberek kedvét a meccsre járástól, sokan csak elvétve mennek ki kedvenceik aktuális megmérettetésére.
Bár nem is gondolom, hogy cél lenne több szurkolót, nézőt a stadionokba csábítani.

Pontosan így van. A csapatom amikor feljutott az nb1be a teljes szezont kihagytam, mert nem voltam hajlandó kiáltani a kártyát. Szomorú voltam minden szombaton, amikor hallottam a "tömeg" morajlasat a stadion felől, úgy éreztem meglopott a BMLSZ. Most ott tartok, hogy az nb2 ben, ahol nem kell kártya évente max 2 meccsre megyek ki, akkor is azért mert kurvara nincs semmi dolgom/programom. A szurkoló azt szereti, ha úgy érzi, hogy a csapat az övé is, közösen működnek. Akkor amikor minden lehető fórumon érezteti veled, hogy egy megturt kellemetlenség vagy csupán elmegy a kedved az egésztől.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 109 vendég