Rossi őket javasolja az olasz élvonalba a válogatottból

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Rossi őket javasolja az olasz élvonalba a válogatottból

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.12.16. 08:55

Elmondta, mire menne a Vidi és a Fradi Olaszországban.

Rossi őket javasolja az olasz élvonalba a válogatottból


 



Új szerepben Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. Az olasz szakvezető szeptemberben a nemzeti tizenegy kispadján, most pénteken pedig a DIGI Sport olasz labdarúgással foglalkozó magazinjában, a Csizmaszár szakértőjeként debütált, és felsorolta, kik azok a magyar labdarúgók, akik szerinte megállnák a helyüket a Serie A-ban. Egyúttal a Bolognában légióskodó Nagy Ádámot a válogatott nélkülözhetetlen játékosának nevezte.



 



"Remek volt. Kényelmesen éreztem magam. Jó és érdekes kérdéseket kaptam. Kicsit más ez, mint általában. Az olasz foci volt a téma. Normális esetben ugye a magyar labdarúgással kapcsolatban kapom a kérdéseket" - mondta a Sport24-nek Marco Rossi a Csizmaszár adása után. Persze az olasz és a magyar foci könnyen összekapcsolható, hiszen a kérdés mostanában elkerülhetetlen, miként játszik a magyar válogatott Nagy Ádám az olasz első osztályú Bolognában. "Idén kimondottan jól teljesít. Én élőben is láthattam, amikor a Bologna a Juventus ellen játszott, és akkor ő egyértelműen a legjobb játékos volt a pályán. Ritmus, intenzitás szempontjából is nyugodtan labdába rúghatna bármelyik európai topcsapatban. Ádám a válogatott számára, ha így folytatja, nélkülözhetetlen marad.”



Rossi szerint Nagy Ádámon kívül több magyar játékos is megállná a helyét az olasz ligában. "Úgy gondolom, van néhány olyan játékosunk, aki játszhatna Olaszországban. Vannak persze, akik Németországban futballoznak, de a szint hasonló a két ország labdarúgása között. Ők (Gulácsi Péter, Orbán Willi, Sallai Roland, Szalai Ádám, Dárdai Palkó – a szerk.) biztosan jók lennének a Serie A-ban. De vannak mások is, például Kádár Tamás, Kalmár Zsolt, vagy Holman Dávid. Ők minden bizonnyal játszhatnának Olaszországban.”



 



Rossi szerint a hétvégén éppen egymás ellen játszó Vidi és FTC magasan kiemelkedik a hazai mezőnyből, de az olasz mester még így sem biztos abban, hogy e két klub miként tudna szerepelni a Serie A-ban. "A Vidi szerzett egy csodás gólt csütörtökön a Chelsea ellen, és a fehérváriak jó kis meccset játszottak Európa egyik legjobb csapata ellen. Persze, az angolok nem a legjobb tizenegyükkel voltak itt, de ha a Chelsea játékosa vagy, akkor nagyon magas szinten játszó labdarúgónak kell lenned. Szóval, nem tudom, hogy a Vidi és a Fradi beférne-e a Serie A-ba, de az biztos, hogy egyikük sincs messze az olasz első osztály szintjétől.”


Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75002
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Rossi őket javasolja az olasz élvonalba a válogatottból

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.12.16. 09:02

a digóknak a vérükben van a bolondozás
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 158 vendég