Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.12.03. 18:13

Bemutatkozik-e az Eb-selejtezőkön?

Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott


Mint jeleztük, Marco Rossi ma sajtótájékoztatót tartott, amit az nb1.hu élőben közvetített. Mint jeleztük, az összejövetelen az is bejelentésre került, hogy lehet-e magyar válogatott Loic Nego, a Vidi szélsője.


 


A nevét nem kimondva, de burkolt utalás formájában Szoboszlai Dominik (és társai) sorsára is rákérdeztek Rossinál, a kérdés úgy hangzott el, hogy van-e olyan magyar fiatal vagy fiatalok, akik bekerülhetnek a válogatottba az Eb-selejtezők során.


 


A szövetségi kapitány a válaszában elmondta, hogy nagyjából 30-35 mezőnyjátékost hívott be az összetartásokra és 4 kapus védett már. Alapvetően közülük tervezi majd kiválasztani azokat, akik szerepet kapnak, de hozzátette, minden fiatal teljesítményét figyelik (akár itthon, akár külföldön), akik hamarosan tagjai lehetnek majd a válogatottnak. Ám korosztálytól függetlenül kiemelkedően kell játszania az illetőnek a klubcsapatában, ahol neki kell jelentenie a különbséget az ellenféllel szemben. Most nem lát olyat, akit behívna tavasszal, de mindenféle nagyképűség nélkül mondja, hogy ha valaki nem kapott meghívót, annak két oka van: vagy nem érdemelte ki a játékával vagy azon a poszton volt nála jobb a válogatottban. Azért, mert az emberek azt gondolják, valakit, ki kellene próbálnia, az kevés. Mint mondta, gyorsan változnak a dolgok a fociban: valaki a most bálvány, de hamar idiótává válhat.


 

Trinidad
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2006.04.23. 21:27
Tartózkodási hely: Death Valley

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: Trinidad » 2018.12.03. 21:42

Pedig nagyon nem artana berakni, ha masert nem azert, mert seni mas nem tud normalisan szabadot rugni a csapatbol. O jobbal, Dzsuzsak ballal...
Csak a Debrecen es a LOKI!!!

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35068
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: Szarka » 2018.12.03. 23:22

Trinidad írta:Pedig nagyon nem artana berakni, ha masert nem azert, mert seni mas nem tud normalisan szabadot rugni a csapatbol. O jobbal, Dzsuzsak ballal...

Hagyjuk már, csak tönkre tennénk őt is a túlzott elvárásokkal.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74933
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.12.04. 08:02

Trinidad írta:Pedig nagyon nem artana berakni, ha masert nem azert, mert seni mas nem tud normalisan szabadot rugni a csapatbol. O jobbal, Dzsuzsak ballal...

a kettőt ha össze tudnánk szig-szalagozni egy fejjel (lehetőleg ne Zsuzsiéval) és a haszontalan lábak nélkül
újra lenne egy klasszisunk egy kiöregedő balos és egy csikó jobbossal
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

inreallife
Sztár
Hozzászólások: 3805
Csatlakozott: 2012.08.04. 23:06
Tartózkodási hely: a 3. csillag kapujaban

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: inreallife » 2018.12.04. 10:56

en is ugy vagyok vele, ha tud maganak helyet szoritani, akkor rakjuk be, ha nem, akkor ne. nem gondolom, hogy jelen pillanatban ki tudna szoritani a klein-nagy-nagy 3-as valamelyiket, szelsokent meg nem tudom mennyire van otthon a palyan. mondjuk a sallai sem volt egy nagy szam, amikor eloszor bekrult a valogatottba, de a multkori teljesitmenyere mar azt tudtam mondani, hogy helye van. nehez eltalalni a fiataloknal, hogy mikortol kene behivni, de azert az biztos kell hozza, hogy a klubcsapataban domboritson. az osztrak2-nel jobb helyre kene kerulnie. igazabol meg boven van ideje, nem kell kapkodni es felesleges elvarasokat megfogalmazni vele szemben...
kubatov takarodj!

manderel
Légiós
Hozzászólások: 6649
Csatlakozott: 2011.10.14. 18:35
Tartózkodási hely: Gyirmót-B közép

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: manderel » 2018.12.04. 15:01

inreallife írta:en is ugy vagyok vele, ha tud maganak helyet szoritani, akkor rakjuk be, ha nem, akkor ne. nem gondolom, hogy jelen pillanatban ki tudna szoritani a klein-nagy-nagy 3-as valamelyiket, szelsokent meg nem tudom mennyire van otthon a palyan. mondjuk a sallai sem volt egy nagy szam, amikor eloszor bekrult a valogatottba, de a multkori teljesitmenyere mar azt tudtam mondani, hogy helye van. nehez eltalalni a fiataloknal, hogy mikortol kene behivni, de azert az biztos kell hozza, hogy a klubcsapataban domboritson. az osztrak2-nel jobb helyre kene kerulnie. igazabol meg boven van ideje, nem kell kapkodni es felesleges elvarasokat megfogalmazni vele szemben...

Nagy Ádi és Klein szerintem nem az ő posztja. Nagy Dominik inkább, őt lehet hogy ki is tudná szorítani, de ott van egy Kalmár is akit egyelőre nem valószínű.
Én mindenesetre kipróbálnám a srácot.
GYIRMÓT

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2018.12.04. 15:04

Szarka írta:
Trinidad írta:Pedig nagyon nem artana berakni, ha masert nem azert, mert seni mas nem tud normalisan szabadot rugni a csapatbol. O jobbal, Dzsuzsak ballal...

Hagyjuk már, csak tönkre tennénk őt is a túlzott elvárásokkal.
:lol:
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2018.12.04. 15:06

inreallife írta:en is ugy vagyok vele, ha tud maganak helyet szoritani, akkor rakjuk be, ha nem, akkor ne. nem gondolom, hogy jelen pillanatban ki tudna szoritani a klein-nagy-nagy 3-as valamelyiket, szelsokent meg nem tudom mennyire van otthon a palyan. mondjuk a sallai sem volt egy nagy szam, amikor eloszor bekrult a valogatottba, de a multkori teljesitmenyere mar azt tudtam mondani, hogy helye van. nehez eltalalni a fiataloknal, hogy mikortol kene behivni, de azert az biztos kell hozza, hogy a klubcsapataban domboritson. az osztrak2-nel jobb helyre kene kerulnie. igazabol meg boven van ideje, nem kell kapkodni es felesleges elvarasokat megfogalmazni vele szemben...
Hány éves? Persze nem szabad elvárni dolgokat,mert agyonnyomja ezeket a mentálisan toppon lévő ficsúrokat.
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35068
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: Szarka » 2018.12.04. 15:33

MindigÚjpest írta:
Szarka írta:
Trinidad írta:Pedig nagyon nem artana berakni, ha masert nem azert, mert seni mas nem tud normalisan szabadot rugni a csapatbol. O jobbal, Dzsuzsak ballal...

Hagyjuk már, csak tönkre tennénk őt is a túlzott elvárásokkal.
:lol:

Nincs ebben semmi vicc, 1-2 beégés a válogatottban, nem ír alá top klubhoz, már megtalálják őt is. A saját önbizalmát is leveri, ha a 25-30 évesek elnyomják. 17-18 éves, nincs 50 meccse felnőttek közt, nem hogy magas szinten ( horvát-wales-szlovák), tuti, hogy nem hozná azt a szintet, amit elvárnak tőle. Nem azt mondom, hogy 25 éves koráig várjunk, de legalább a Salzburgban legyen 50 meccse, vagy más felnőtt első osztályú ligában.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

inreallife
Sztár
Hozzászólások: 3805
Csatlakozott: 2012.08.04. 23:06
Tartózkodási hely: a 3. csillag kapujaban

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: inreallife » 2018.12.04. 16:46

manderel írta:
inreallife írta:en is ugy vagyok vele, ha tud maganak helyet szoritani, akkor rakjuk be, ha nem, akkor ne. nem gondolom, hogy jelen pillanatban ki tudna szoritani a klein-nagy-nagy 3-as valamelyiket, szelsokent meg nem tudom mennyire van otthon a palyan. mondjuk a sallai sem volt egy nagy szam, amikor eloszor bekrult a valogatottba, de a multkori teljesitmenyere mar azt tudtam mondani, hogy helye van. nehez eltalalni a fiataloknal, hogy mikortol kene behivni, de azert az biztos kell hozza, hogy a klubcsapataban domboritson. az osztrak2-nel jobb helyre kene kerulnie. igazabol meg boven van ideje, nem kell kapkodni es felesleges elvarasokat megfogalmazni vele szemben...

Nagy Ádi és Klein szerintem nem az ő posztja. Nagy Dominik inkább, őt lehet hogy ki is tudná szorítani, de ott van egy Kalmár is akit egyelőre nem valószínű.
Én mindenesetre kipróbálnám a srácot.

Igazabol azert irtam, mert barmelyik kihagyhato, ha olyan taktikai felallassal jatszunk. De ahhoz az kene, hogy olyan szinten tudjon jatszani, hogy a mester elkezdjen gondolkodni rajta, hogyan es kinek a helyere rakja palyara a sracot. egyelore en is azt latom, hogy vannak paran elotte, igen kalmar is ilyen mar, pedig visszagondolva ott is nyomtak befele, de egeszen eddig csalodas volt a srac. mostmar egesz jo. szerintem nem baj, ha kap meg 1-2 ev halasztast, kalmarra is rafert volna...
kubatov takarodj!

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.12.04. 18:02

Szarka írta:
MindigÚjpest írta:
Szarka írta:Hagyjuk már, csak tönkre tennénk őt is a túlzott elvárásokkal.
:lol:

Nincs ebben semmi vicc, 1-2 beégés a válogatottban, nem ír alá top klubhoz, már megtalálják őt is. A saját önbizalmát is leveri, ha a 25-30 évesek elnyomják. 17-18 éves, nincs 50 meccse felnőttek közt, nem hogy magas szinten ( horvát-wales-szlovák), tuti, hogy nem hozná azt a szintet, amit elvárnak tőle. Nem azt mondom, hogy 25 éves koráig várjunk, de legalább a Salzburgban legyen 50 meccse, vagy más felnőtt első osztályú ligában.

Ha nincs felkészülve fizikailag és taktikailag, akkor ne játsszon. De ne az legyen a mérce, hogy hány éves, meg mennyit játszott a húgyos osztrák egyben... ilyen kibaszott egyszerű a képlet.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35068
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: Szarka » 2018.12.04. 19:38

Reginald McFreez írta:
Szarka írta:
MindigÚjpest írta: :lol:

Nincs ebben semmi vicc, 1-2 beégés a válogatottban, nem ír alá top klubhoz, már megtalálják őt is. A saját önbizalmát is leveri, ha a 25-30 évesek elnyomják. 17-18 éves, nincs 50 meccse felnőttek közt, nem hogy magas szinten ( horvát-wales-szlovák), tuti, hogy nem hozná azt a szintet, amit elvárnak tőle. Nem azt mondom, hogy 25 éves koráig várjunk, de legalább a Salzburgban legyen 50 meccse, vagy más felnőtt első osztályú ligában.

Ha nincs felkészülve fizikailag és taktikailag, akkor ne játsszon. De ne az legyen a mérce, hogy hány éves, meg mennyit játszott a húgyos osztrák egyben... ilyen kibaszott egyszerű a képlet.

Ha fel lenne készülve fizikálisan és taktikailag nem az osztrák kettőbe lenne kölcsönadva. Nem kell félni, 20 éves se lesz, és már be lesz hívva tuti, de most azért még pont, hogy fejlődésben van, az U21 megfelelő neki. Vagy ennek a sorozatnak a végén, vagy a következő kezdetén fog (kéne ) csatlakozni.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.12.04. 20:04

Szarka írta:
Reginald McFreez írta:
Szarka írta:Nincs ebben semmi vicc, 1-2 beégés a válogatottban, nem ír alá top klubhoz, már megtalálják őt is. A saját önbizalmát is leveri, ha a 25-30 évesek elnyomják. 17-18 éves, nincs 50 meccse felnőttek közt, nem hogy magas szinten ( horvát-wales-szlovák), tuti, hogy nem hozná azt a szintet, amit elvárnak tőle. Nem azt mondom, hogy 25 éves koráig várjunk, de legalább a Salzburgban legyen 50 meccse, vagy más felnőtt első osztályú ligában.

Ha nincs felkészülve fizikailag és taktikailag, akkor ne játsszon. De ne az legyen a mérce, hogy hány éves, meg mennyit játszott a húgyos osztrák egyben... ilyen kibaszott egyszerű a képlet.

Ha fel lenne készülve fizikálisan és taktikailag nem az osztrák kettőbe lenne kölcsönadva.

Ez egy vállalható közvetett érv azzal kapcsolatban, hogy nincs felkészülve. De az nem, hogy elmegy az önbizalma, megy ilyen szarságok. Erre csak annyit tudok mondani, hogy egész kurva karrierjéből nem lesz szar sem, ha már ilyen fiatalon holmi pár szar meccs után megnyekken lelkileg. Az olyan nem való profinak, oszt cső. Vagy picsoghat egész karrierje során valami nyálas szájú sportpszichológusnak.

Szóval ha a buzi energiaitalosok nem látják úgy, elég elég erős a rabszolgagyárukba, ellenben Rossi úgy látja, hogy kell neki a válogatottba, akkor uccu neki. Oszt ha megrokkan tőle lelkileg, tanulja ki a pásztor szakmát, vagy legyen szociológus, esetleg irány a Fradi vagy a Vidi, oszt nyugodtan élhet, amíg meg nem hal. Unom már pályára felhajtott szikkadt pinákat. Focistákat akarok látni, gladiátorokat. Ezt vállalták, nem azt, hogy körbenedvezzék a pályát, mint valami gusztustalan pucér csiga.

Érdekes, hogy fizikailag olyan jól tudják szűrni ezeket a tehetségeket, miért nem lehet kigyomlálni a lelkileg alkalmatlanokat is? Volt mind ez egy eszmefuttatás, nem Szoboszlaira célozva (aki szerintem épp elég tökös srác ahhoz, hogy klassz kis karriert fusson be), hanem a felvetődött téma apró popóján.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Trinidad
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2006.04.23. 21:27
Tartózkodási hely: Death Valley

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: Trinidad » 2018.12.04. 20:27

Ugy rugdossa a szabikat, mint Platini. Mar csak ezert is be kellene tenni, mint a rugokat az ami fociba. SZabi, jo szogbol, beall es gooool!!!!
Csak a Debrecen es a LOKI!!!

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35068
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: Szarka » 2018.12.04. 21:43

Reginald McFreez írta:
Szarka írta:
Reginald McFreez írta:Ha nincs felkészülve fizikailag és taktikailag, akkor ne játsszon. De ne az legyen a mérce, hogy hány éves, meg mennyit játszott a húgyos osztrák egyben... ilyen kibaszott egyszerű a képlet.

Ha fel lenne készülve fizikálisan és taktikailag nem az osztrák kettőbe lenne kölcsönadva.

Ez egy vállalható közvetett érv azzal kapcsolatban, hogy nincs felkészülve. De az nem, hogy elmegy az önbizalma, megy ilyen szarságok. Erre csak annyit tudok mondani, hogy egész kurva karrierjéből nem lesz szar sem, ha már ilyen fiatalon holmi pár szar meccs után megnyekken lelkileg. Az olyan nem való profinak, oszt cső. Vagy picsoghat egész karrierje során valami nyálas szájú sportpszichológusnak.

Szóval ha a buzi energiaitalosok nem látják úgy, elég elég erős a rabszolgagyárukba, ellenben Rossi úgy látja, hogy kell neki a válogatottba, akkor uccu neki. Oszt ha megrokkan tőle lelkileg, tanulja ki a pásztor szakmát, vagy legyen szociológus, esetleg irány a Fradi vagy a Vidi, oszt nyugodtan élhet, amíg meg nem hal. Unom már pályára felhajtott szikkadt pinákat. Focistákat akarok látni, gladiátorokat. Ezt vállalták, nem azt, hogy körbenedvezzék a pályát, mint valami gusztustalan pucér csiga.

Érdekes, hogy fizikailag olyan jól tudják szűrni ezeket a tehetségeket, miért nem lehet kigyomlálni a lelkileg alkalmatlanokat is? Volt mind ez egy eszmefuttatás, nem Szoboszlaira célozva (aki szerintem épp elég tökös srác ahhoz, hogy klassz kis karriert fusson be), hanem a felvetődött téma apró popóján.

Te tudod a legjobban mekkora teher lehet egy ilyen fiatalon, nem lehet mindenki Zlatan... De itt is értsd jól. Ha egy fiatalt túl korán dobnak a mélyvízben, az igenis elbizonytalaníthatja, ha nem jön a siker, nem hozza az amúgy is túlzott elvárást. Vele se vagyunk sokkal esélyesebbek semelyik szomszédunk ellen, sőt ellenére lehet hogy kb 10 meccset játszott az osztrák elsőben, nincs rutinja, főleg nem ezen a szinten. Aztán persze bevállhat, de én nem kockáztatnám.

Rossi se tartja amúgy alkalmasnak, hisz nincs is a keretben, de a közönség nyomására behívhatja.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
Döglégy
Légiós
Hozzászólások: 5526
Csatlakozott: 2010.03.23. 00:15

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: Döglégy » 2018.12.04. 22:16

Szarka írta:
Reginald McFreez írta:
Szarka írta:Ha fel lenne készülve fizikálisan és taktikailag nem az osztrák kettőbe lenne kölcsönadva.

Ez egy vállalható közvetett érv azzal kapcsolatban, hogy nincs felkészülve. De az nem, hogy elmegy az önbizalma, megy ilyen szarságok. Erre csak annyit tudok mondani, hogy egész kurva karrierjéből nem lesz szar sem, ha már ilyen fiatalon holmi pár szar meccs után megnyekken lelkileg. Az olyan nem való profinak, oszt cső. Vagy picsoghat egész karrierje során valami nyálas szájú sportpszichológusnak.

Szóval ha a buzi energiaitalosok nem látják úgy, elég elég erős a rabszolgagyárukba, ellenben Rossi úgy látja, hogy kell neki a válogatottba, akkor uccu neki. Oszt ha megrokkan tőle lelkileg, tanulja ki a pásztor szakmát, vagy legyen szociológus, esetleg irány a Fradi vagy a Vidi, oszt nyugodtan élhet, amíg meg nem hal. Unom már pályára felhajtott szikkadt pinákat. Focistákat akarok látni, gladiátorokat. Ezt vállalták, nem azt, hogy körbenedvezzék a pályát, mint valami gusztustalan pucér csiga.

Érdekes, hogy fizikailag olyan jól tudják szűrni ezeket a tehetségeket, miért nem lehet kigyomlálni a lelkileg alkalmatlanokat is? Volt mind ez egy eszmefuttatás, nem Szoboszlaira célozva (aki szerintem épp elég tökös srác ahhoz, hogy klassz kis karriert fusson be), hanem a felvetődött téma apró popóján.

Te tudod a legjobban mekkora teher lehet egy ilyen fiatalon, nem lehet mindenki Zlatan... De itt is értsd jól. Ha egy fiatalt túl korán dobnak a mélyvízben, az igenis elbizonytalaníthatja, ha nem jön a siker, nem hozza az amúgy is túlzott elvárást. Vele se vagyunk sokkal esélyesebbek semelyik szomszédunk ellen, sőt ellenére lehet hogy kb 10 meccset játszott az osztrák elsőben, nincs rutinja, főleg nem ezen a szinten. Aztán persze bevállhat, de én nem kockáztatnám.

Rossi se tartja amúgy alkalmasnak, hisz nincs is a keretben, de a közönség nyomására behívhatja.

Én úgy képzelem, hogy ha el is megy az önbizalma átmenetileg, teher alatt nő a pálma alapon sose árthat tapasztalatot szerezni 17 évesen. Akkor 19-20 évesen már nem éri akkora meglepetésként a nemzetközi foci. A Nemzetek Ligája pont elég kis tétű sorozat lett volna ahhoz, hogy áldozzunk neki egy helyet a középpályán, a selejtezők szerintem se kísérletezésre valók.

Ja és ennek az egésznek nyilván az lenne az értelme, hogy 3-4 év múlva legyen esély egy európai szinten is jegyzett játékosra, aki a következő Dzsudzsákunk lehetne. Nem pedig az h most mi történik, nyilván _most_ nem oszt nem szoroz h Szoboszlai vagy Kalmár játszik-e azon a poszton, mindkettő elporoszkál ott középen egy finnek ellen.
BSTH szövegei semmivel sem erősebbek adrenalinénál.
BSTH tiltása kettős mérce.
BSTH tiltása nevetséges, oldjátok fel!

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35068
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: Szarka » 2018.12.04. 23:09

Döglégy írta:
Szarka írta:
Reginald McFreez írta:Ez egy vállalható közvetett érv azzal kapcsolatban, hogy nincs felkészülve. De az nem, hogy elmegy az önbizalma, megy ilyen szarságok. Erre csak annyit tudok mondani, hogy egész kurva karrierjéből nem lesz szar sem, ha már ilyen fiatalon holmi pár szar meccs után megnyekken lelkileg. Az olyan nem való profinak, oszt cső. Vagy picsoghat egész karrierje során valami nyálas szájú sportpszichológusnak.

Szóval ha a buzi energiaitalosok nem látják úgy, elég elég erős a rabszolgagyárukba, ellenben Rossi úgy látja, hogy kell neki a válogatottba, akkor uccu neki. Oszt ha megrokkan tőle lelkileg, tanulja ki a pásztor szakmát, vagy legyen szociológus, esetleg irány a Fradi vagy a Vidi, oszt nyugodtan élhet, amíg meg nem hal. Unom már pályára felhajtott szikkadt pinákat. Focistákat akarok látni, gladiátorokat. Ezt vállalták, nem azt, hogy körbenedvezzék a pályát, mint valami gusztustalan pucér csiga.

Érdekes, hogy fizikailag olyan jól tudják szűrni ezeket a tehetségeket, miért nem lehet kigyomlálni a lelkileg alkalmatlanokat is? Volt mind ez egy eszmefuttatás, nem Szoboszlaira célozva (aki szerintem épp elég tökös srác ahhoz, hogy klassz kis karriert fusson be), hanem a felvetődött téma apró popóján.

Te tudod a legjobban mekkora teher lehet egy ilyen fiatalon, nem lehet mindenki Zlatan... De itt is értsd jól. Ha egy fiatalt túl korán dobnak a mélyvízben, az igenis elbizonytalaníthatja, ha nem jön a siker, nem hozza az amúgy is túlzott elvárást. Vele se vagyunk sokkal esélyesebbek semelyik szomszédunk ellen, sőt ellenére lehet hogy kb 10 meccset játszott az osztrák elsőben, nincs rutinja, főleg nem ezen a szinten. Aztán persze bevállhat, de én nem kockáztatnám.

Rossi se tartja amúgy alkalmasnak, hisz nincs is a keretben, de a közönség nyomására behívhatja.

Én úgy képzelem, hogy ha el is megy az önbizalma átmenetileg, teher alatt nő a pálma alapon sose árthat tapasztalatot szerezni 17 évesen. Akkor 19-20 évesen már nem éri akkora meglepetésként a nemzetközi foci. A Nemzetek Ligája pont elég kis tétű sorozat lett volna ahhoz, hogy áldozzunk neki egy helyet a középpályán, a selejtezők szerintem se kísérletezésre valók.

Ja és ennek az egésznek nyilván az lenne az értelme, hogy 3-4 év múlva legyen esély egy európai szinten is jegyzett játékosra, aki a következő Dzsudzsákunk lehetne. Nem pedig az h most mi történik, nyilván _most_ nem oszt nem szoroz h Szoboszlai vagy Kalmár játszik-e azon a poszton, mindkettő elporoszkál ott középen egy finnek ellen.

Csak ne az új Koman vagy Németh legyen...
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74933
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.12.05. 06:50

Szarka írta:
Döglégy írta:
Szarka írta:Te tudod a legjobban mekkora teher lehet egy ilyen fiatalon, nem lehet mindenki Zlatan... De itt is értsd jól. Ha egy fiatalt túl korán dobnak a mélyvízben, az igenis elbizonytalaníthatja, ha nem jön a siker, nem hozza az amúgy is túlzott elvárást. Vele se vagyunk sokkal esélyesebbek semelyik szomszédunk ellen, sőt ellenére lehet hogy kb 10 meccset játszott az osztrák elsőben, nincs rutinja, főleg nem ezen a szinten. Aztán persze bevállhat, de én nem kockáztatnám.

Rossi se tartja amúgy alkalmasnak, hisz nincs is a keretben, de a közönség nyomására behívhatja.

Én úgy képzelem, hogy ha el is megy az önbizalma átmenetileg, teher alatt nő a pálma alapon sose árthat tapasztalatot szerezni 17 évesen. Akkor 19-20 évesen már nem éri akkora meglepetésként a nemzetközi foci. A Nemzetek Ligája pont elég kis tétű sorozat lett volna ahhoz, hogy áldozzunk neki egy helyet a középpályán, a selejtezők szerintem se kísérletezésre valók.

Ja és ennek az egésznek nyilván az lenne az értelme, hogy 3-4 év múlva legyen esély egy európai szinten is jegyzett játékosra, aki a következő Dzsudzsákunk lehetne. Nem pedig az h most mi történik, nyilván _most_ nem oszt nem szoroz h Szoboszlai vagy Kalmár játszik-e azon a poszton, mindkettő elporoszkál ott középen egy finnek ellen.

Csak ne az új Koman vagy Németh legyen...

kizárt, inkább Farkas Balázs vagy Filkor lesz
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2018.12.05. 07:03

Reginald McFreez írta:
Szarka írta:
Reginald McFreez írta:Ha nincs felkészülve fizikailag és taktikailag, akkor ne játsszon. De ne az legyen a mérce, hogy hány éves, meg mennyit játszott a húgyos osztrák egyben... ilyen kibaszott egyszerű a képlet.

Ha fel lenne készülve fizikálisan és taktikailag nem az osztrák kettőbe lenne kölcsönadva.

Ez egy vállalható közvetett érv azzal kapcsolatban, hogy nincs felkészülve. De az nem, hogy elmegy az önbizalma, megy ilyen szarságok. Erre csak annyit tudok mondani, hogy egész kurva karrierjéből nem lesz szar sem, ha már ilyen fiatalon holmi pár szar meccs után megnyekken lelkileg. Az olyan nem való profinak, oszt cső. Vagy picsoghat egész karrierje során valami nyálas szájú sportpszichológusnak.

Szóval ha a buzi energiaitalosok nem látják úgy, elég elég erős a rabszolgagyárukba, ellenben Rossi úgy látja, hogy kell neki a válogatottba, akkor uccu neki. Oszt ha megrokkan tőle lelkileg, tanulja ki a pásztor szakmát, vagy legyen szociológus, esetleg irány a Fradi vagy a Vidi, oszt nyugodtan élhet, amíg meg nem hal. Unom már pályára felhajtott szikkadt pinákat. Focistákat akarok látni, gladiátorokat. Ezt vállalták, nem azt, hogy körbenedvezzék a pályát, mint valami gusztustalan pucér csiga.

Érdekes, hogy fizikailag olyan jól tudják szűrni ezeket a tehetségeket, miért nem lehet kigyomlálni a lelkileg alkalmatlanokat is? Volt mind ez egy eszmefuttatás, nem Szoboszlaira célozva (aki szerintem épp elég tökös srác ahhoz, hogy klassz kis karriert fusson be), hanem a felvetődött téma apró popóján.
Tökéletes hozzászólás.
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

inreallife
Sztár
Hozzászólások: 3805
Csatlakozott: 2012.08.04. 23:06
Tartózkodási hely: a 3. csillag kapujaban

Re: Szoboszlai Dominik és a felnőtt válogatott

HozzászólásSzerző: inreallife » 2018.12.05. 12:23

Szarka írta:Te tudod a legjobban mekkora teher lehet egy ilyen fiatalon, nem lehet mindenki Zlatan... De itt is értsd jól. Ha egy fiatalt túl korán dobnak a mélyvízben, az igenis elbizonytalaníthatja, ha nem jön a siker, nem hozza az amúgy is túlzott elvárást. Vele se vagyunk sokkal esélyesebbek semelyik szomszédunk ellen, sőt ellenére lehet hogy kb 10 meccset játszott az osztrák elsőben, nincs rutinja, főleg nem ezen a szinten. Aztán persze bevállhat, de én nem kockáztatnám.

Rossi se tartja amúgy alkalmasnak, hisz nincs is a keretben, de a közönség nyomására behívhatja.

Hm. En alacsonyabb osztalyban jatszottam eleg jol ment, ifi golkiraly voltam, a csk is en voltam es tokossegert sem a szomszedba jartam. 17 evesen aztan mentem en is a melyvizbe a nagycsapat egyik baratsagos meccsere, igazabol serultek voltak a csatarok, kellett valaki. Gaz volt, ereztem, hogy nagyon nem passzolok oda, es kivulrol szerintem hatvanyozottan jobban latszott. Tok mas volt a tempo, az erokulonbseg stb. Magas, de kakabelu gyerek voltam, kb ugy ereztem magam, mint egy amerikai foci meccsen, amikor a falember foldhoz bassza a futo jatekost. Pedig rugtam golt is, amikor osztonbol megcsinaltam a helyzetet, de en is hamar felfogtam, hogy nagy a tavolsag a ketto kozott, es joidore visszakerultem az ifi csapatba. "Bemutatkoztam", de igazabol senkinek nem volt ez jo, en sem voltam felkeszulve, es ok sem tudtak megkonnyiteni a szitut, mas kavehaz volt.

De szerintem ez a kulonbseg most is megvan. Neztem az egyik u21-es meccset, basszus ritka szar volt mindenki. A Zsoter, aki csk lett ujpesten, kifejezetten harmatos jatekot produkalt. Pedig az arc megvan nala is, duzzad az egotol, a felmuveltsege inkabb csak negyed muveltseg, de nem is a filozofiai fejtegetese miatt igazoltak le. Alacsony, de pitbull jellegu player, es megse tudott vezer lenni az u21-ben. Nem veletlenul mondta rossi, hogy mentalis nevelesre van szukseg, az ego boostolasa helyett a motivaciot kene felporgetni, a magyar edzok nem is ertik, mi a kulonbseg a ketto kozott. Szoval en is inkabb varnek az ifju titannal, minimum eroben fel kene hozni, hogy ne boxzsak legyen a palyan es mentalisan is nagyon fel kene kesziteni, mert ott mar nem tucatplayerek ellen kell jatszania, hiszen valogatott tucatplayerek lesznek. :)
kubatov takarodj!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 103 vendég