Ennyien váltottak jegyet az NB I hétvégi meccseire

Avatar
BEARGRYLLS
Sztár
Hozzászólások: 4657
Csatlakozott: 2011.01.02. 19:52
Tartózkodási hely: Mainz

Re: Ennyien váltottak jegyet az NB I hétvégi meccseire

HozzászólásSzerző: BEARGRYLLS » 2018.11.27. 10:22

Cselszky írta:
BEARGRYLLS írta:Előző szezonból adatok a környező országokból, szerintem innen érdemes kiindulni:

Vagy azt is lehet vizsgálni, hogy miért járnak ki kevesebben, mint 15 éve, illetve kb. ugyanannyian, mint 8-10 éve, miközben 1000 milliárdos nagyságrendű pénzt öntöttek a sportágba.

Kibővült szabadidős lehetőségek napjainkban stb., sokat hangoztatott magyarázat de ezt én sem tartom elfogadható indoknak a beáramló pénz mennyiségét figyelembe véve.4000 körüli átlag nem lenne irreális elvárás.
Szívünk zöld-fehér, mindennél többet ér...
FK Anzsi Mahacskala

manderel
Légiós
Hozzászólások: 6649
Csatlakozott: 2011.10.14. 18:35
Tartózkodási hely: Gyirmót-B közép

Re: Ennyien váltottak jegyet az NB I hétvégi meccseire

HozzászólásSzerző: manderel » 2018.11.27. 10:26

manderel írta:Szerintem egy viszonylag szűk réteget leszámítva, nem csak hogy érdektelenek az emberek a hazai foci iránt, de sokaknak még ellenszenves is, hála annak hogy a kormány hóbortja, és kitüntetett támogatást élvez. Nehéz a stadionokba új embereket becsábítani, zömében csak a régi motorosok járnak, ők is egyre kevesebben.

Tudom, nem túl mérvadó, de szerintem az is sokat mondó hogy mennyien voltak ellenünk a csabai meccsen. Oké hogy NBII, oké hogy nem az a csapat vagyunk ami tömegeket mozgat meg.
De akkor is egy közel 60.000-es városban jártunk, a bajnokság élvonasaként, úgy hogy a hazaiak pedig a harmadikak voltak a meccs előtt. 321(!) ember volt kíváncsi rá..

Mármint éllovasaként. Hova tűnt a szerkesztésgomb a sötét témából?
GYIRMÓT

inreallife
Sztár
Hozzászólások: 3805
Csatlakozott: 2012.08.04. 23:06
Tartózkodási hely: a 3. csillag kapujaban

Re: Ennyien váltottak jegyet az NB I hétvégi meccseire

HozzászólásSzerző: inreallife » 2018.11.27. 11:14

Cselszky írta:
BEARGRYLLS írta:Előző szezonból adatok a környező országokból, szerintem innen érdemes kiindulni:

Vagy azt is lehet vizsgálni, hogy miért járnak ki kevesebben, mint 15 éve, illetve kb. ugyanannyian, mint 8-10 éve, miközben 1000 milliárdos nagyságrendű pénzt öntöttek a sportágba.

tobb dologra vazatnem vissza. elso es legfontosabb, hogy kormanyzati szinten megy a szurkoloirtas. pedig ok az, akik a masodlagos nezoket bevonzzak. a masik, hogy kiemelt kormanyprogram a magyar foci, innentol aki nem tartozik az akolba, ugy fuj ra, ahogy csak tud. meg akkor is, ha korabban rendszeresen meccsre jart. harmadreszt bunrossz birok, barmilyen meccset barmilyen eredmenyre el tudnak fujni, vicc. negyedreszt a szurkolok jobban akarnak, mint a jatekosok.

a magyar fociban a korulmenyek javultak, mert azt penzbol meg lehetett csinalni. az osszes tobbi, amibe a penzen kivul szuksegeltetik valami szaktudas, szervezes stb, mar vastagon elhasalt. marpedig romos stadionokat is meg lehet tolteni ugy, hogy leszakad, ha eppen abban van focira emlekezteto mozdulatsorok. nem veletlenul nem tudja csanyi "hozni" a nezoszamos igereteit, es nem is fogja, amig o es a szokasos pogacsazabalo kutyai ott vannak a fazek korul. az mlsznek egy hatterben a foci erdekeit kepviselo szervezetnek kene lennie, ehelyett ok akarnak lenni a foszereplok. arra meg senki nem kivancsi...
kubatov takarodj!

Mrs.Dolcetti
Aranylabdás
Hozzászólások: 31315
Csatlakozott: 2006.08.21. 13:57
Tartózkodási hely: a Bozsik stadiontól 10km-re
Kapcsolat:

Re: Ennyien váltottak jegyet az NB I hétvégi meccseire

HozzászólásSzerző: Mrs.Dolcetti » 2018.11.27. 13:30

ManBat írta:Erőn felül dobogós csapatért 1556 néző? Oké hogy albérlet, de városon belül maradva ez nem túl erős szám a kispestieknél.

Viszont ennek a fele lemegy 7végén Fehérvárra :D A csak hazai járó közép vagy idősebb korosztály eltűnt nálunk.
"Hihetetlen büszke vagyok, hogy lehetõségem volt ez a gyönyörû országot, Magyarországot, képviselni."-Karl Erik Böhn

bebé88
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2011.10.30. 13:27
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Ennyien váltottak jegyet az NB I hétvégi meccseire

HozzászólásSzerző: bebé88 » 2018.11.27. 16:50

Javier Arizmendi írta:
bebé88 írta:Dac - Trencsén 7777
Sepsi - Astra 2000

divat lett Dac meccsre járni. hat éve 1500 volt az átlag, amikor kiestek.


akkor egy szélhámos volt a tulaj, de előtte míg nem ismertük meg őt, akkor is kimentünk 5 ezren az öreg stadionba.
azóta már új felvidéki magyar tulaj, akinek jelent is valamit a csapat. új stadion, jó csapat, mellesleg nagyon fiatal 21,8 az átlag életkor, ami szerintem azért nem semmi így, hogy 2. helyen állunk.
DAC 1904
Ferencváros
Chelsea

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4149
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Ennyien váltottak jegyet az NB I hétvégi meccseire

HozzászólásSzerző: dingo » 2018.11.27. 19:09

inreallife írta:
Cselszky írta:
BEARGRYLLS írta:Előző szezonból adatok a környező országokból, szerintem innen érdemes kiindulni:

Vagy azt is lehet vizsgálni, hogy miért járnak ki kevesebben, mint 15 éve, illetve kb. ugyanannyian, mint 8-10 éve, miközben 1000 milliárdos nagyságrendű pénzt öntöttek a sportágba.

tobb dologra vazatnem vissza. elso es legfontosabb, hogy kormanyzati szinten megy a szurkoloirtas. pedig ok az, akik a masodlagos nezoket bevonzzak. a masik, hogy kiemelt kormanyprogram a magyar foci, innentol aki nem tartozik az akolba, ugy fuj ra, ahogy csak tud. meg akkor is, ha korabban rendszeresen meccsre jart. harmadreszt bunrossz birok, barmilyen meccset barmilyen eredmenyre el tudnak fujni, vicc. negyedreszt a szurkolok jobban akarnak, mint a jatekosok.

a magyar fociban a korulmenyek javultak, mert azt penzbol meg lehetett csinalni. az osszes tobbi, amibe a penzen kivul szuksegeltetik valami szaktudas, szervezes stb, mar vastagon elhasalt. marpedig romos stadionokat is meg lehet tolteni ugy, hogy leszakad, ha eppen abban van focira emlekezteto mozdulatsorok. nem veletlenul nem tudja csanyi "hozni" a nezoszamos igereteit, es nem is fogja, amig o es a szokasos pogacsazabalo kutyai ott vannak a fazek korul. az mlsznek egy hatterben a foci erdekeit kepviselo szervezetnek kene lennie, ehelyett ok akarnak lenni a foszereplok. arra meg senki nem kivancsi...



Emellett, még mással is el tudják ütni az emberek az idejüket, és amiről gyakran megfeledkeznek, hogy rengetegen elmentek külföldre, akik "aktív szorkoló" korúak.
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

BSTH

Re: Ennyien váltottak jegyet az NB I hétvégi meccseire

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.11.27. 20:03

bebé88 írta:
Javier Arizmendi írta:
bebé88 írta:Dac - Trencsén 7777
Sepsi - Astra 2000

divat lett Dac meccsre járni. hat éve 1500 volt az átlag, amikor kiestek.


akkor egy szélhámos volt a tulaj, de előtte míg nem ismertük meg őt, akkor is kimentünk 5 ezren az öreg stadionba.
azóta már új felvidéki magyar tulaj, akinek jelent is valamit a csapat. új stadion, jó csapat, mellesleg nagyon fiatal 21,8 az átlag életkor, ami szerintem azért nem semmi így, hogy 2. helyen állunk.

Baszki, tavalyig én szélhálmosnak tudtam. Idén jöttem rá, hogy az tképpen szélhámos.

inreallife
Sztár
Hozzászólások: 3805
Csatlakozott: 2012.08.04. 23:06
Tartózkodási hely: a 3. csillag kapujaban

Re: Ennyien váltottak jegyet az NB I hétvégi meccseire

HozzászólásSzerző: inreallife » 2018.11.28. 10:18

dingo írta:Emellett, még mással is el tudják ütni az emberek az idejüket, és amiről gyakran megfeledkeznek, hogy rengetegen elmentek külföldre, akik "aktív szorkoló" korúak.

ezzel a massal is el tudjak utni az idejuket szoveggel nem tudok egyet erteni, legalabbis ebben a formaban. a vilag tobbi orszagaban is megvannak ezek a mas lehetosegek, megis vannak olyan stadionok, ahol "orokolni" lehet a berletvasarlas jogat. ez pedig azert van, mert mas minoseget kepvisel a foci. magyarorszagon pl egy starwars premier siman ki tudja nyirni a nezoszamokat, mert az emberek minosegibb szorakozasnak elik meg, mint a meccsnezest. egesz egyszeruen minosegi problema van, a versenyhelyzet nem azert produkal ilyen szamokat, mert szelesebb lett a valasztek, hiszen ezek mashol is megtalalhatoak, hanem azert, mert irtozatosan lesullyedt a szinvonal es ezzel egyutt a tarsadalmi megiteles is.

hozza tartozik, hogy a fidesz kifejezetten fel az onszervezodo csoportoktol, tehat a "szurkolovegzalo" torveny nem veletlenul belyegzi meg ezt a tarsadalmi csoportot. az mlsz szinten idiotakent kezeli a szurkolokat, tovabb erositve azt a pusztito tevkepzetet, hogy a meccsnezes nem mas, mint valami tomegverekedes light. amig ilyen stigmakat kap a magyar foci az allami finanszirozas egyebkent visszataszito formaja mellett, addig nemnagyon lesz valtozas. plane, ha a NER kepviselok szotyikopkodo meeting termeve fokozzak le a stadionokat. ki a fasz akarna oda onszantabol bemenni?

en se veletlenul nem jarok mar meccsre, megelegeltem a kubatovi, orbaniai, csanyi es garancsi fele hazibajnoksagot. a gyerek kimenne, dehat az apja nelkul nem tud, ez van. streamen megnezem, irok is rola, buszke leszek a 3. csillagra is, ha valaha osszejon, de igen sommas velemenyem van a magyar bajnoksagrol es annak minden reszet erinto kapcsolodasi pontjairol...
kubatov takarodj!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 122 vendég