Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.11.06. 11:16

Népirtás elől menekültek az alapítók.

Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz


Tegnap jeleztük, hogy a csütörtöki, Vidi-PAOK mérkőzésnek az UEFA döntésének értelmében a török Ali Palabiyik lesz az összecsapás játékvezetője. Ugye minden egyes mérkőzéssel kapcsolatban kiemelten fontos a játékvezető és csapata, senkinek nem kell megmagyarázni, hogy miért. 


 


Ám ez most kiemelten fontos és erre egy Vidi-drukker hívta fel a figyelmünket, amiért örökké hálásak vagyunk neki.


 


A PAOK-ban a K-betű nem mást, mint Konstantinápolyt jelent, mert a klubot az Oszmán Birodalomból a népírtas elől menekült túlélők alapították (másképpen, a török-görög háború vesztesei, a görögök) az első világháború után. Konstantinápoly (ma Isztambul): a Római, a Bizánci és az Oszmán Birodalom fővárosa, a szultánnak, a legfőbb török hatóságoknak, a sejk-ül-iszlamnak, görög, örmény és örmény-katolikus patriárkának, római katolikus érseknek és nagy rabbinusnak székhelye volt. A PAOK emblémájában a bizánci stílusú kétfejű sas található meg.


 


Így nyugodtan kijelenthető, a bíróküldésnek történelmi vonatkozásai is vannak…


 

BSTH

Re: Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.11.06. 16:12

Előny a Vidinél. Ha török csapat lesz az ellenfél, jöjjön egy örmény bírói különítmény!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74995
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.11.06. 16:25

nehéz lehet (mondhatni kőkemény ám) ilyen előzmények mellett minden résztvevőnek ez a meccs
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51408
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2018.11.06. 16:33

Az! Emlékszem még Egernél is betámadtak minket! Török Bálint liberi!

BSTH

Re: Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.11.06. 17:54

Maradonapoli írta:Az! Emlékszem még Egernél is betámadtak minket! Török Bálint liberi!

Én már gyerekként is agymosott voltam. A Népsportban sokáig azt olvastam (képi olvasás, vagy mi) a Törekvés helyett, hogy Törökverés.

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51408
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2018.11.06. 18:06

BSTH írta:
Maradonapoli írta:Az! Emlékszem még Egernél is betámadtak minket! Török Bálint liberi!

Én már gyerekként is agymosott voltam. A Népsportban sokáig azt olvastam (képi olvasás, vagy mi) a Törekvés helyett, hogy Törökverés.

van egy olyan lejtő is budán ha jól tudom

BSTH

Re: Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.11.06. 18:24

Maradonapoli írta:
BSTH írta:
Maradonapoli írta:Az! Emlékszem még Egernél is betámadtak minket! Török Bálint liberi!

Én már gyerekként is agymosott voltam. A Népsportban sokáig azt olvastam (képi olvasás, vagy mi) a Törekvés helyett, hogy Törökverés.

van egy olyan lejtő is budán ha jól tudom

Törökverő útról tudok a Savoya Park környékén. Meg Gül baba türbéjéről.

Avatar
dingo
Sztár
Hozzászólások: 4149
Csatlakozott: 2008.10.05. 04:18
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz

HozzászólásSzerző: dingo » 2018.11.06. 19:31

"Ám ez most kiemelten fontos és erre egy Vidi-drukker hívta fel a figyelmünket, amiért örökké hálásak vagyunk neki.
A PAOK-ban a K-betű nem mást, mint Konstantinápolyt jelent,"


Komoly focioldal vagytok bazdmeg :D Akkor az is új, hogy az AEK csapatát is menekültek alapították?
ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS!ÁLOMSORSOLÁS! :D

"A fiatal dingó nagyon kedves jószág, ám felnőve bizalmatlanná, harapóssá, rendkívül önállóvá válik, ragadozó természete minduntalan kitör belőle, ezért háziállatként tartása semmiképpen nem ajánlott."

BSTH

Re: Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.11.06. 20:39

dingo írta:"Ám ez most kiemelten fontos és erre egy Vidi-drukker hívta fel a figyelmünket, amiért örökké hálásak vagyunk neki.
A PAOK-ban a K-betű nem mást, mint Konstantinápolyt jelent,"


Komoly focioldal vagytok bazdmeg :D Akkor az is új, hogy az AEK csapatát is menekültek alapították?

Igen náluk a "K" betű jelenti azt, hogy ők Kecskemétről menekültek el.

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2018.11.07. 06:58

BSTH írta:
dingo írta:"Ám ez most kiemelten fontos és erre egy Vidi-drukker hívta fel a figyelmünket, amiért örökké hálásak vagyunk neki.
A PAOK-ban a K-betű nem mást, mint Konstantinápolyt jelent,"


Komoly focioldal vagytok bazdmeg :D Akkor az is új, hogy az AEK csapatát is menekültek alapították?

Igen náluk a "K" betű jelenti azt, hogy ők Kecskemétről menekültek el.
:D
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74995
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.11.07. 07:41

Maradonapoli írta:
BSTH írta:
Maradonapoli írta:Az! Emlékszem még Egernél is betámadtak minket! Török Bálint liberi!

Én már gyerekként is agymosott voltam. A Népsportban sokáig azt olvastam (képi olvasás, vagy mi) a Törekvés helyett, hogy Törökverés.

van egy olyan lejtő is budán ha jól tudom

na jó, ott vannak furcsa dolgok, Farkastorki út is van ami tényleg már csak egy lépés a Nyúlszáj utcáig
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Ferencváros // Man Utd
BL-menõ
Hozzászólások: 7740
Csatlakozott: 2008.10.22. 13:20
Tartózkodási hely: IX - Bajnokok helye

Re: Vidi-PAOK: kőkemény ám, hogy török bíró lesz

HozzászólásSzerző: Ferencváros // Man Utd » 2018.11.07. 13:57

buzi kassai
29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 127 vendég