Majdnem eldőlt Usain Bolt sorsa

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Majdnem eldőlt Usain Bolt sorsa

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.10.23. 17:43

Tagadták a sajtó értesüléseit.

Majdnem eldőlt Usain Bolt sorsa


A világ leggyorsabb embere, Usain Bolt évekkel ezelőtt is hangoztatta már, hogy kipróbálná magát a labdarúgás világában is. Idővel mindenki komolyan vette a kijelentéseit, pláne Ausztráliában a Central Coast Mariners vezetői, akik edzés- és játéklehetőséget is biztosítottak az ikonikus sprinternek. Ám a jelek szerint mégsem igazolják le, hiába rúgott egyszer két gólt egy tesztmeccsen.


 


A klub jelezte, nem tudják állni Bolt anyagi igényeit (ha csak nem csatlakozik hozzájuk egy szponzor, amelyik segít nekik), ám a számokról nem tettek említést, viszont leszögezték, ameddig nincs megállapodás, a volt atléta nem tud tétmeccseken pályára lépni, ám egyéni edzéseken és nem tétmeccseken részt vehet.


 


A sajtó persze lecsapott sztorira, mint jelezték, a klub 80 ezer eurót kínált Boltnak (25 millió forint körüli az összeg), míg a játékos – az állítások szerint – ennek a húszszorosát kérte. Ausztráliában az is nehezíti a helyzetet, hogy a szövetség fizetési korlátozást vezetett be.


 


A klub egyébként jelezte, a számok nem felelnek meg a valóságnak…


 


Ezt nem tudjuk biztosan, azt viszont igen – főleg azért, mert láttuk Bolt góljait -, hogy a most 32 éves jamaicai, ha még korábban kezd el foglalkozni a futballal, akkor sokkal könnyebb helyzetben lenne és lehet, hogy nem csak Ausztráliában…


 

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Majdnem eldőlt Usain Bolt sorsa

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.10.23. 18:49

Még fizetést is kér? Azt hittem, h azért akar focizni, mert szeret. Lassan rájöhetne, hogy a szeretet kevés, és valami gubanc van az elképzelésében, mert ahová ő beférne ott nem fizetnek a játékosoknak.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Pauly D
BL-menõ
Hozzászólások: 8656
Csatlakozott: 2008.08.26. 13:37
Tartózkodási hely: Nottingham

Re: Majdnem eldőlt Usain Bolt sorsa

HozzászólásSzerző: Pauly D » 2018.10.23. 18:53

Ket egyeneset nem tud a labdaba rugni ez a szerencsetlen es meg neki vannak fizetesi elvarasai :lol:
Hajrá Diósgyőr!
Nottingham Forest

Avatar
nick2005
Sztár
Hozzászólások: 4556
Csatlakozott: 2006.05.16. 16:28

Re: Majdnem eldőlt Usain Bolt sorsa

HozzászólásSzerző: nick2005 » 2018.10.23. 19:20

Ha jobban belegondolunk mindkét fél érthető bizonyos szempontból.

Az ausztrál csapatnak nyilván korlátozottak a lehetőségei, nem tud sztárokat megfizetni. Valószínű ők is úgy gondolták, hogy Bolt szeret focizni és ők lehetőséget biztosítanak neki. Gondolom annyi fizetést kínálnak, amennyit más hasonló képességű játékosoknak. Jogos!

Bolt meg - az ő szempontjából - teljesen érthetően abban gondolkodik, hogy neki a neve azért egy fogalom (még ha egy másik sportágban is). És nyilván sokkal többen fognak kimenni meccsre, sokkal többen fogják olvasni az ausztrál csapat weboldalát, ahol talán hirdetések is vannak ……………………… sokkal többet fog megjelenni a csapat - kizárólag Bolt miatt - a tévében, az interneten világszerte. Én sem hallottam soha róluk korábban. Elég nyilvánvaló, hogy az érdeklődés középpontjában helyezi a csapatot, ami mérhető, pénzben is kifejezhető. És mivel ez az ő nevének köszönhető, szeretné megkérni ennek az árát. Ez is jogos!
########################
HAJRÁ HALI!

Mrs.Dolcetti
Aranylabdás
Hozzászólások: 31315
Csatlakozott: 2006.08.21. 13:57
Tartózkodási hely: a Bozsik stadiontól 10km-re
Kapcsolat:

Re: Majdnem eldőlt Usain Bolt sorsa

HozzászólásSzerző: Mrs.Dolcetti » 2018.10.23. 20:13

nick2005 írta:Ha jobban belegondolunk mindkét fél érthető bizonyos szempontból.

Az ausztrál csapatnak nyilván korlátozottak a lehetőségei, nem tud sztárokat megfizetni. Valószínű ők is úgy gondolták, hogy Bolt szeret focizni és ők lehetőséget biztosítanak neki. Gondolom annyi fizetést kínálnak, amennyit más hasonló képességű játékosoknak. Jogos!

Bolt meg - az ő szempontjából - teljesen érthetően abban gondolkodik, hogy neki a neve azért egy fogalom (még ha egy másik sportágban is). És nyilván sokkal többen fognak kimenni meccsre, sokkal többen fogják olvasni az ausztrál csapat weboldalát, ahol talán hirdetések is vannak ……………………… sokkal többet fog megjelenni a csapat - kizárólag Bolt miatt - a tévében, az interneten világszerte. Én sem hallottam soha róluk korábban. Elég nyilvánvaló, hogy az érdeklődés középpontjában helyezi a csapatot, ami mérhető, pénzben is kifejezhető. És mivel ez az ő nevének köszönhető, szeretné megkérni ennek az árát. Ez is jogos!

Kicsit hasonló ez a történet ahhoz amikor Jordan baseballozni ment. Szerintem ő sem kapott egetverő fizut.
"Hihetetlen büszke vagyok, hogy lehetõségem volt ez a gyönyörû országot, Magyarországot, képviselni."-Karl Erik Böhn

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74928
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Majdnem eldőlt Usain Bolt sorsa

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.10.23. 21:16

menjen Zsuzsiékhoz, ott focizni sem kell nagyon tudni és lóvé is van dögivel
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51351
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Majdnem eldőlt Usain Bolt sorsa

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2018.10.23. 21:39

Adamek írta:menjen Zsuzsiékhoz, ott focizni sem kell nagyon tudni és lóvé is van dögivel

nem ló vé van dögivel, hanem te ve

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51351
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Majdnem eldőlt Usain Bolt sorsa

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2018.10.23. 21:41

Egyébként ebből REAC lesz!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 81 vendég