Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.09.12. 10:13

Marad a Tour de France és a síugrók Négysáncversenye!

Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral


Inkább arról álmodozom tovább, hogy egyszer most már tényleg megnyerem a Tour de France-t vagy síugrók Négysáncversenyét, mintsem mondjuk a magyar válogatott szövetségi kapitánya vagy miniszterelnök legyen.


 


Ha az előbbi kettőt megnyerem (vagy csak az egyiket) mindenki elismeri, hogy abban a diszciplínában (vagy mindkettőben) én vagyok a legjobb. Ha viszont szövetségi kapitány vagy miniszterelnök lennék, akkor azzal kellene szembesülnöm, hogy mindenki meg van győződve arról, hogy saját maga jobban ért hozzá és, hogy én vagyok az, aki a legkevésbé. 


 


És ezt azért írom, mert régebben (1999-ig, az nb1.hu megalapításáig) én is rengeteg válogatott meccset néztem úgy, hogy nem fogadtam el, hogy „ez meg az játszik”, „miért nem cseréli ezt vagy azt le az edző” és egyebek. Mindezt úgy, hogy a felkészülésről, a játékosok állapotáról és más fontos, háttérben zajlódó eseményekről semmit nem tudtam. Pedig minden részlet kiemelten fontos azóta, amióta tudományos- és üzleti alapokra helyezték a labdarúgást is.


 



null



null




Én is arról álmodoztam, hogy mi támadunk a legtöbbet és a legszebben, mi mutatjuk be a legtrükkösebb cseleket és minden meccset megnyerünk. Ami azt jelenti, hogy nem fogtam fel, hogy azok az idők, amikor csak a technikai képességek döntenek, évtizedek óta elmúltak a labdarúgásban is. Mert addig, ameddig ez nem következett be, az egyik legjobbak voltunk, annak ellenére, hogy sajnos soha nem nyertünk világbajnokságot vagy Európa-bajnokságot.


 


Addig mi járattuk a labdát, cseleztünk, szép gólokat lőttünk, csak idővel egyre többet kaptunk, egyre inkább elfáradtunk a meccsek végére (majd előbb is), fokozatosan maradtak el a szép góljaink, támadásaink és a győzelmeink. Mert mi továbbra is trükköztünk, csak a többiek gyorsabban, erősebben kezdték el megcsinálni ugyanazokat az elemeket, amiket addig mi, magyarok tudtunk a legjobban.


 


De még utána is álmokat kergettünk, hogy majd mi irányítjuk továbbra is a játékot, mi játszunk szebben. Az ellenfeleink eközben meg inkább győzni akartak és a legtöbbször győztek ellenünk.


 


Aztán jött Dárdai Pál és Marco Rossi (utóbbi előbb a Honvéd kispadjára), akik elkezdték modernizálni a felfogásainkat. Az ő csapataik fegyelmezettek, szervezettek, alázatosak, harcosak, szakemberként pontosan tisztában vannak azzal, mit és hogyan lehet kihozni a rájuk bízott játékoskeretből. Ha a magyar válogatott nem képviselteti/képviseltette magát több játékossal a világ legjobb középpályásai és támadóinak a 100-as vagy 200-as listáján (3-400, de akár több is lehetne sajnos), akkor be kell látni, nem úgy leszünk jobbak a nálunk nívósabbnak tartott ellenfeleknél, hogy lefocizzuk őket a szó klasszikus értelmében, rámenve a szépségre. 


 


Dárda és Rossi is tudja: ha a magyar válogatott zártan, fegyelmezetten, harcosan és összeszedetten védekezik, akkor lehet építeni a magyar virtusra, elsősorban az (ellen)támadásoknál. Mindenki emlékezhet, hogy játszott a magyar válogatott Dárdai első meccsén Romániában majd a többi selejtezőn, és az Eb-n is, mert a franciaországi jó szereplésünk is az ő érdeme, nem Bernd Storcké. És Rossi irányításával Finnországban is volt arculata a csapatnak (1 pontot legalább megérdemelt volna) a görögök ellen meg pláne. Most komolyan: milyen gólokat rúgtunk már a helléneknek?


 


Dárdai és Rossi tudja, milyen taktikai arculat kell a válogatottnak. És azt is, a nép nem ugrik csak arra, hogy régen jók voltunk, most is szépen cselezünk, de mindig kikapunk. Ahogy többször is mondták főszereplőink, a szurkoló akkor is csapat mellé áll, ha minden meccsen küzd és harcol, eredménytől függetlenül. 


 



null



null




Mert a cselezgetést lehet úgyis értelmezni, főleg kudarcoknál, hogy csak villogni, egyénieskedni akartak a játékosok, de amikor harcolnak, akkor nem előbb magukért, hanem Magyarországért, a válogatottért és a szurkolókért küzdenek és tesznek meg bármit is a pályán. 


 


És ha ez megy (Dárdaival és Rossival megy), akkor lehet Kiskokósan flikk-flakkozni a tizenhatoson belül, majd lazán lekészíteni a zsugát az érkező Kleinheislernek, aki halál könnyedén, mintha semmi nem lenne természetesebb, a Nagyvárad térről nyesi majd be köszönetképpen a pipába. 


 


Mert előtte megdolgozott érte! 


 


Görögország ellen is le voltak fektetve azok az alapok, melyekre meccs közben folyamatosan lehetett építkezni. 


 


Az építkezéseknek (mert egy meccsen a taktikát is fel kell építeni, sőt, folyamatosan készen kell állni a változtatásokra is) meg az a lényegük, hogy az alapra húzzák rá azt, ami a szemnek is tetszetős!


 


Ha nem tudunk védekezni, labdát szerezni, akkor soha nem fogunk szép gólokat rúgni, eredményesek lenni, mert nem lesz nálunk a labda.


 


Anélkül meg Puskásék sem tudtak gólokat szerezni!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75007
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.09.12. 10:20

jó lenne ha a 12. játékosunkról is szólnánk pár jó szót, nélküle nem nyerhettünk volna tegnap, ő a Szerencse és leginkább a mi kapunk előtt harcolt nagyot
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

inreallife
Sztár
Hozzászólások: 3805
Csatlakozott: 2012.08.04. 23:06
Tartózkodási hely: a 3. csillag kapujaban

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: inreallife » 2018.09.12. 10:31

szep magasztos iras, ami zarojelbe teszi storck eredmenyet. marpedig amagyar csapat csoportelsokent jutott tovabb a legjobb 16 koze, az pedig nem dardai aldasanak volt koszonheto, sajat maga nyilatkozta, hogy abszolut kivul allt. de azert eregessuk csak a meseket, hatha jon ra par like...
kubatov takarodj!

Xuja
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2610
Csatlakozott: 2006.03.18. 18:59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: Xuja » 2018.09.12. 11:38

Storckkal is volt egy nagyon szép időszakunk, csak aztán az atomjaira hullottunk. Lehet, Dárdaival se lett volna ez másképp. FInnországban meg kurvára nem érdemeltük pontot, reménytelenül fos játék volt az, kb egy ziccerünk volt az egyenlítésre 3 finn kapufa mellett.

inreallife
Sztár
Hozzászólások: 3805
Csatlakozott: 2012.08.04. 23:06
Tartózkodási hely: a 3. csillag kapujaban

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: inreallife » 2018.09.12. 11:41

Adamek írta:jó lenne ha a 12. játékosunkról is szólnánk pár jó szót, nélküle nem nyerhettünk volna tegnap, ő a Szerencse és leginkább a mi kapunk előtt harcolt nagyot

a mai fociban kurvara szamit a szerencse, mert keves gol esik. igy van eslye akar egy kisebb csapatnak is gyozelemre. ha meccsenkent lenne 10-15 gol, onnantol a penzfaktor sokkal jobban szamitana. franciaorszag meg egy valogatottat is kepes volt osszevasarolni, ahogy katar is eppen ezt teszi a tomeges honositassal keszul a vb-re. en sokkal inkabb orulok annak, hogy vegre volt jatekunk, az eredmenyektol fuggetlenul. jo jatekkal is ki lehet kapni, de majd lesznek meccsek, ahol meg is jon az eredmenye. ez is egy ilyen volt. amugy gula meg azon az egy golon is rajta volt, nem sokon mult, hogy foletolja. igen, kellett vedenie, de azert olyan vert helyzetben nemnagyon volt, amikor hatrafele pislogott, hogy most akkor bement-e vagy se.

szerintem megkuzdottek a gyozelemert az elso feflidoben, majd megkuzdottek az eredmeny tartasaert a masodikban. nemnagyon volt ez jellemzo eddig a valogatottra. vagy egyikben, vagy masikban jeleskedtunk, mindkettoben nemigazan. az se volt eddig jellemzo, hogy 3 nappal a masik meccs utan jobban jatszunk, mint elotte, pedig akkora se voltunk szarok. a latvanyos technikai megoldasok meg olyan regota hianycikk a magyar fociban, hogy csak na. ha ugy gondolod szerencse volt, akkor en meg azt gondolom, hogy ez a jo csapat szerencseje volt, nem a felnotasoke, mert meg is dolgoztak erte...
kubatov takarodj!

Mrs.Dolcetti
Aranylabdás
Hozzászólások: 31315
Csatlakozott: 2006.08.21. 13:57
Tartózkodási hely: a Bozsik stadiontól 10km-re
Kapcsolat:

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: Mrs.Dolcetti » 2018.09.12. 11:57

Adamek írta:jó lenne ha a 12. játékosunkról is szólnánk pár jó szót, nélküle nem nyerhettünk volna tegnap, ő a Szerencse és leginkább a mi kapunk előtt harcolt nagyot

Lehet,de a bíró a görögökkel volt inkább, mezőnyben minden kétes szitunál nekik kedvezett.
"Hihetetlen büszke vagyok, hogy lehetõségem volt ez a gyönyörû országot, Magyarországot, képviselni."-Karl Erik Böhn

inreallife
Sztár
Hozzászólások: 3805
Csatlakozott: 2012.08.04. 23:06
Tartózkodási hely: a 3. csillag kapujaban

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: inreallife » 2018.09.12. 12:07

Mrs.Dolcetti írta:
Adamek írta:jó lenne ha a 12. játékosunkról is szólnánk pár jó szót, nélküle nem nyerhettünk volna tegnap, ő a Szerencse és leginkább a mi kapunk előtt harcolt nagyot

Lehet,de a bíró a görögökkel volt inkább, mezőnyben minden kétes szitunál nekik kedvezett.

en mar megszoktam, fradi meccseken mindig ez van, mintha valami eselykiegyenlito szerepe lenne a bironak. amig egy sallai meg szalai megorult, hogyan lehet igy vezetni egy meccset, varga meg lovre csak legyintett ra, hiszen ellenunk 1-2 kivetellel tenyleg minden meccsen erezhetoen ellenunk fujnak, szinte nincs olyan meccs, aminek a vegen nem irom oda, hogy bassza meg a biro, mert nem egy, nem ketto, fri penaltiz... :)
kubatov takarodj!

Avatar
BEARGRYLLS
Sztár
Hozzászólások: 4657
Csatlakozott: 2011.01.02. 19:52
Tartózkodási hely: Mainz

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: BEARGRYLLS » 2018.09.12. 12:15

Adamek írta:jó lenne ha a 12. játékosunkról is szólnánk pár jó szót, nélküle nem nyerhettünk volna tegnap, ő a Szerencse és leginkább a mi kapunk előtt harcolt nagyot

Az sajnos mindig kelleni fog, a mai foci legidegesítőbb része.Csak a napokban pl. a szlovénektől a bírók vettek el Cipruson egy valószínüleg három pontot érő érvényes találatot.Az észak írek lefocizták a bosnyákokat, volt vagy tizenöt szögletük, rengeteg lövés, helyzet miközben a bosnyákok két potyagolt szereztek és ezzel megnyerték a meccset 2-1 arányban.A svédeknek tíz percen múlott, hogy a semmivel megverjék a gyakorlatilag egész meccsen egykapuzó törököket.Ezekre a példákra nem lehet azt mondani, hogy a védekezés is ugyanolyan fontos része a játéknak mert ezeken a meccseken nem a védelmeken múlt, hogy ne zörögjenek a hálók.
Szívünk zöld-fehér, mindennél többet ér...
FK Anzsi Mahacskala

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96365
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2018.09.12. 12:20

Adamek írta:jó lenne ha a 12. játékosunkról is szólnánk pár jó szót, nélküle nem nyerhettünk volna tegnap, ő a Szerencse és leginkább a mi kapunk előtt harcolt nagyot

Kellett, ahogy az ő góljukhoz, ott a partjelző meg is személyesítette.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 75007
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.09.12. 12:35

Cselszky írta:
Adamek írta:jó lenne ha a 12. játékosunkról is szólnánk pár jó szót, nélküle nem nyerhettünk volna tegnap, ő a Szerencse és leginkább a mi kapunk előtt harcolt nagyot

Kellett, ahogy az ő góljukhoz, ott a partjelző meg is személyesítette.

plusz Gúla
gyakorlatilag annál a fejesnél csak veszélyesebbek voltak
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
ravanelli
Toborzórajáró
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.04.06. 11:09

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: ravanelli » 2018.09.12. 17:39

Addig olvastam, hogy az eb szereplés Dárdai érdeme, és nem Storcké. Ez után, nem volt értelme tovább olvasom az egészet.
"A játékosok még véletlenül se higgyék azt, hogy ők tisztelik meg a közönséget, hanem éppen fordítva. A játékos érezze magát megtisztelve, hogy egy nemzet színeit képviselheti a nagyvilágban. Ez egy íratlan törvénye a közösség képviseletének, és ez nemcsak a sportra, hanem a világon minden másra igaz." Grosics Gyula

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.09.12. 17:41

ravanelli írta:Addig olvastam, hogy az eb szereplés Dárdai érdeme, és nem Storcké. Ez után, nem volt értelme tovább olvasom az egészet.

lehet vele ki sem jutottunk volna

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: ManBat » 2018.09.12. 17:46

velasco írta:
ravanelli írta:Addig olvastam, hogy az eb szereplés Dárdai érdeme, és nem Storcké. Ez után, nem volt értelme tovább olvasom az egészet.

lehet vele ki sem jutottunk volna

Lehet. De az is lehet, hogy vele találunk egy gólt a románok ellen, majd nem engedjük ki az utolsó utáni pillanatban a győzelmet a kezünkből Észak-Írországban, és akkor pótselejtezőzni se kell. De még az is lehet, hogy vele visszaléptünk volna a selejtezőtől, mert szimplán nincs kedve az egészhez. Lehetni minden lehet.
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.09.12. 18:22

ManBat írta:
velasco írta:
ravanelli írta:Addig olvastam, hogy az eb szereplés Dárdai érdeme, és nem Storcké. Ez után, nem volt értelme tovább olvasom az egészet.

lehet vele ki sem jutottunk volna

Lehet. De az is lehet, hogy vele találunk egy gólt a románok ellen, majd nem engedjük ki az utolsó utáni pillanatban a győzelmet a kezünkből Észak-Írországban, és akkor pótselejtezőzni se kell. De még az is lehet, hogy vele visszaléptünk volna a selejtezőtől, mert szimplán nincs kedve az egészhez. Lehetni minden lehet.

bukarestben meg helsinkiben találtunk. mindenki szerencséje véges.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Dárdai után Rossi is szembe megy a magyar árral

HozzászólásSzerző: ManBat » 2018.09.12. 18:25

velasco írta:
ManBat írta:
velasco írta:lehet vele ki sem jutottunk volna

Lehet. De az is lehet, hogy vele találunk egy gólt a románok ellen, majd nem engedjük ki az utolsó utáni pillanatban a győzelmet a kezünkből Észak-Írországban, és akkor pótselejtezőzni se kell. De még az is lehet, hogy vele visszaléptünk volna a selejtezőtől, mert szimplán nincs kedve az egészhez. Lehetni minden lehet.

bukarestben meg helsinkiben találtunk. mindenki szerencséje véges.

Az ég pedig kék, a fű zöld, a frázisod meg üres.
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 183 vendég