Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.08.29. 08:12

Lehetséges ellenfelek, sorsolás, további menetrend.

Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben


Íme, a Videoton közleménye:


 


"Az Európa Liga csoportkörének sorsolását Monacóban, a Grimaldi Forumban tartják augusztus 31-én, pénteken 13 órától. Az eseményt élőben lehet majd követni az uefa.com weboldalon.


 


Kalapok


 


Az Európa Liga főtáblája 48 csapatból áll, ám ellenfélül nem kaphatjuk a többi 47 csapat bármelyikét, mivel az UEFA a résztvevőket kalapokra (angolul: Pot) osztja. Mivel minden csoport 4 csapatból áll, 4 kalap van.


 


Azt, hogy melyik együttes melyik kalapba kerül, a sokszor emlegetett UEFA-koefficiens határozza meg, a legmagasabbal rendelkező 12 gárda értelemszerűen az 1. kalapba kerül, a 13-24. legmagasabbal rendelkezők a 2. kalapba, és így tovább.


 


A MOL Vidi FC 4,25-ös együtthatójával biztosan a 4. kalapba kap besorolást.


 


Megkötések


 


Az Európa Ligában magyar csapat ugyan csak egy szerepel, de más nemzetekből kettő vagy három együttes is bejuthat. Az UEFA kikötése szerint az azonos nemzetiségű együttesek a csoportkörben semmiképp nem kerülhetnek össze.


 


Ez azonban csak a megkötések egyik fele: a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség ugyanis arra is tekintettel van, hogy az azonos nemzetiségű csapatok "párban" legyenek. Kettő bejutása esetén az egyik a vörös, a másik a kék színt kapja a sorsolásra, ezzel biztosítva, hogy ne kelljen azonos időpontban pályára lépniük. A vörös színt kapók az A-F csoportokba, a kékek az G-L csoportokba kerülhetnek, az egy csoportegyüttesekbe kerülő gárdák mindig ugyanazzal a kezdési időponttal játszanak.


 


Az ukrán és az orosz csapatok politikai okokból nem játszhatnak egymással, így külön négyesbe kerülnek.


 


Ellenfelek


 


 




null



null





 


Bár a szerdai BL-selejtezők és a csütörtöki EL-selejtezők miatt néhány helyen az ellenfelek listája még nem végleges, az biztos, hogy a MOL Vidi FC a 4. kalapból várja a sorsolást.


 


 


A felsorolt együttesek (vagy párok) tehát biztosan a fent jelzett kalapokba kapnak besorolást. Rajtuk kívül azonban akad még olyan biztos csoportkörös résztvevő - tehát potenciális ellenfél -, amelynek kalapja egyelőre ismeretlen.


 


Eddig a 48 főtáblás helyből 27-et "töltöttünk be" a felsorolt klubokkal. A maradék 21-re 42 csapat pályázik, alább olvasható, melyikek, illetve mi a párharc jelenlegi állása.


 


 


 


Amennyiben csütörtökön elérik az EL-csoportkört, a MOL Vidi FC akár a BL-ből korábban kiejtett két ellenféllel, a PFC Ludogorets-cel (az odavágón Grúziában 1-0-ra nyertek az FK Torpedo Kutaisi ellen), és a Malmö FF-el (az odavágón hazai pályán 2-2-t játszottak a dán FC Midtjylland ellen) is találkozhat az ősz folyamán - az F91 Dudelange-zsal viszont semmiképp, mivel hozzánk hasonlóan ők is biztosan a 4. kalapba kapnának besorolást.


 


A sorsolás gyakorlati lebonyolítása


 


Bár elsőre pofonegyszerűnek hangzik, a sorsolás lebonyolításához számítógépes program segítségét is igénybe veszi az UEFA, amelynek természetesen a fentebb taglalt megkötések az okai.


 


A sorsolást az 1. kalap csapataival kezdik. A csapatnév felmutatását követően a számítógép kiválasztja, hogy a megadott információk és megkötések alapján a gárda melyik csoportokba illeszthető be. Az adott csapat a lehetséges kvartettek közül mindig az ABC-sorrend szerint elsőként állóba kerül.


 


A sorsolás mind a 4 kalap folyamán a fentiek szerint zajlik.


 


Miután mind a 48 résztvevő nevét felmutatták és az esemény lezárult, az UEFA ismételten igénybe veszi a számítógépes program segítségét, hogy a menetrendet kialakítsa.


 


Minden kialakított négyes minden csapata bármiféle rangsortól függetlenül 1 és 4 között kap egy számot, ez határozza meg később, hogy melyik gárdák mikor, hol, kivel mérkőznek. A számítógép azt is figyelembe veszi, hogy az azonos stadionban játszó csapatok (például az AC Milan és az Internazionale) ne rendezzenek egy játéknapon hazai meccset, illetve igyekszik elkerülni, hogy a kora télre játékra gyakran alkalmatlanná váló stadionokban találkozóra kerüljön sor (jellemzően Oroszországban okoz ez problémát).


 


Menetrend


 


Miután minden csapat kapott egy számot 1 és 4 között (ezek a számok nem a kalapokat jelölik), a menetrend az alábbiak szerint alakul ki:


 


 


Az, hogy klubunk pontosan hány órakor kezd, csak a sorsolást követően alakul ki, de a két lehetséges időpont helyi idő szerint 18:55 és 21:00 - Kelet-Európában magyar idő szerint ennél korábban is rendezhetnek találkozókat.


 


Helyszín


 


A MOL Vidi FC hazai Európa Liga-mérkőzéseire az AEK elleni rájátszáshoz hasonlóan a Groupama Arénában kerül sor.


 


Jegyinformációkkal várhatóan a jövő hét folyamán jelentkezünk."


 

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74995
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.08.29. 08:43

akkor lesz pár halasztás a bajnokságban
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40737
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.08.29. 09:03

Adamek írta:akkor lesz pár halasztás a bajnokságban

Lehet, h jön a Villarreal az Üllőire, ezzel egy kisebb álmod valósággá válhat. Jaj, de várjál már........... most jut eszembe, h nem is veletek játszanak :)
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

RAUL7
BL-menõ
Hozzászólások: 7857
Csatlakozott: 2010.02.26. 14:16

Re: Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

HozzászólásSzerző: RAUL7 » 2018.08.29. 09:17

SuperDepor írta:
Adamek írta:akkor lesz pár halasztás a bajnokságban

Lehet, h jön a Villarreal az Üllőire, ezzel egy kisebb álmod valósággá válhat. Jaj, de várjál már........... most jut eszembe, h nem is veletek játszanak :)

Nem egy álmodozó típus az öreg. Mondjuk egy John Deere kombájnt szívesen elvezetne, úgy tudom. Most aratják a napraforgót, biztos jól jönne egy kis segítség.

Ferencváros // Man Utd
BL-menõ
Hozzászólások: 7740
Csatlakozott: 2008.10.22. 13:20
Tartózkodási hely: IX - Bajnokok helye

Re: Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

HozzászólásSzerző: Ferencváros // Man Utd » 2018.08.29. 09:20

Adamek írta:akkor lesz pár halasztás a bajnokságban

Kisebb csoda, hogy megtartják a hétvégi meccsünket :)
29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40737
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.08.29. 09:23

RAUL7 írta:
SuperDepor írta:
Adamek írta:akkor lesz pár halasztás a bajnokságban

Lehet, h jön a Villarreal az Üllőire, ezzel egy kisebb álmod valósággá válhat. Jaj, de várjál már........... most jut eszembe, h nem is veletek játszanak :)

Nem egy álmodozó típus az öreg. Mondjuk egy John Deere kombájnt szívesen elvezetne, úgy tudom. Most aratják a napraforgót, biztos jól jönne egy kis segítség.

Losoncon van egy ismerősömnek, összehozhatom vele.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Mantequilla
Aranylabdás
Hozzászólások: 28691
Csatlakozott: 2007.10.02. 17:59
Tartózkodási hely: El Pollo Loco

Re: Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

HozzászólásSzerző: Mantequilla » 2018.08.29. 09:31

Megjártuk Európát és magunkkal is hoztuk! ;)
"A texasiról kiderült, hogy jóindulatú, nagylelk? és kedves ember. Három nap múlva mindenki utálta."

VIDEOTON
¡VIVA LA MEHEECO!

RAUL7
BL-menõ
Hozzászólások: 7857
Csatlakozott: 2010.02.26. 14:16

Re: Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

HozzászólásSzerző: RAUL7 » 2018.08.29. 09:37

SuperDepor írta:
RAUL7 írta:
SuperDepor írta:Lehet, h jön a Villarreal az Üllőire, ezzel egy kisebb álmod valósággá válhat. Jaj, de várjál már........... most jut eszembe, h nem is veletek játszanak :)

Nem egy álmodozó típus az öreg. Mondjuk egy John Deere kombájnt szívesen elvezetne, úgy tudom. Most aratják a napraforgót, biztos jól jönne egy kis segítség.

Losoncon van egy ismerősömnek, összehozhatom vele.

Dunakeszinél északabbra nem szokott menni, de egy próbát megérhet.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74995
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.08.29. 09:46

Ferencváros // Man Utd írta:
Adamek írta:akkor lesz pár halasztás a bajnokságban

Kisebb csoda, hogy megtartják a hétvégi meccsünket :)

ne is mondd, nagy dilemmában vagyok, most akkor itt be kell állnunk mögéjük a nagy közös érdek kampánnyal egyetértésben vagy ha visszafogottan is de maradhatunk a saját csapatunkkal
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74995
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.08.29. 09:49

SuperDepor írta:
Adamek írta:akkor lesz pár halasztás a bajnokságban

Lehet, h jön a Villarreal az Üllőire, ezzel egy kisebb álmod valósággá válhat. Jaj, de várjál már........... most jut eszembe, h nem is veletek játszanak :)

sose álmodtam még ilyet, ha nagyon látni akarnám őket elutaznék feléjük, de a sóherségem általában mindent legyőz
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40737
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.08.29. 09:58

Adamek írta:
SuperDepor írta:
Adamek írta:akkor lesz pár halasztás a bajnokságban

Lehet, h jön a Villarreal az Üllőire, ezzel egy kisebb álmod valósággá válhat. Jaj, de várjál már........... most jut eszembe, h nem is veletek játszanak :)

sose álmodtam még ilyet, ha nagyon látni akarnám őket elutaznék feléjük, de a sóherségem általában mindent legyőz

Amiket én szoktam álmodni annak egytől egyig a pszichiátria topikban van a helye
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74995
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.08.29. 10:07

SuperDepor írta:
Adamek írta:
SuperDepor írta:Lehet, h jön a Villarreal az Üllőire, ezzel egy kisebb álmod valósággá válhat. Jaj, de várjál már........... most jut eszembe, h nem is veletek játszanak :)

sose álmodtam még ilyet, ha nagyon látni akarnám őket elutaznék feléjük, de a sóherségem általában mindent legyőz

Amiket én szoktam álmodni annak egytől egyig a pszichiátria topikban van a helye

nos igen, a robotkurvák és növendékbárányok tényleg speciális esetek
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Sztárcsapatok ellen játszhat a Vidi az El-csoportkörben

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.08.29. 11:46

Adamek írta:
Ferencváros // Man Utd írta:
Adamek írta:akkor lesz pár halasztás a bajnokságban

Kisebb csoda, hogy megtartják a hétvégi meccsünket :)

ne is mondd, nagy dilemmában vagyok, most akkor itt be kell állnunk mögéjük a nagy közös érdek kampánnyal egyetértésben vagy ha visszafogottan is de maradhatunk a saját csapatunkkal

egy a tábor, egy a zászló, nincs apelláta. ha nem állsz be a Vidislavia mögé, hazaáruló vagy


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 119 vendég