A szezon bohózata: megszólalt a DVSC "gyűrűs" játékosa

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

A szezon bohózata: megszólalt a DVSC "gyűrűs" játékosa

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.08.18. 17:57

Így kell bemutatkozni - vagy sem...

A szezon bohózata: megszólalt a DVSC "gyűrűs" játékosa


 



Eredetileg kezdőként lépett pályára a DVSC hátvédje, Erik Cikos, azonban gyűrűje miatt kénytelen volt kihagyni az egész összecsapást.


 


A Debrecen-MTK találkozó hat perccel később kezdődött, Berke Balázs játékvezető ugyanis a kezdés előtt leparancsolta a pályáról a DVSC védőjét, Cikost, akinek gyűrű volt az ujján. Mivel az ékszert több módszerrel sem sikerült levenni a szlovák jobbhátvéd kezéről, a helyén végül Kusnyír Erik kezdett.



3-3-as döntetlennel végződött találkozó után a Cikos az M4 Sportnak beszélt a nem mindennapi esetről.


 




„Sosem történt még velem ilyen, pedig szerintem több mint három éve játszom ebben a gyűrűben. Sehogy sem tudtam levenni a kezemről, mondtam is a játékvezetőnek, azonban azt mondta, nem játszhatok így" - nyilatkozta a 30 éves jobbhátvéd, hozzátette, emlékszik, hogy a Real Madrid legendájának, Raúlnak a gólöröme is olyan volt, hogy a kezén lévő gyűrűt csókolgatta, és senki sem vetette le vele.



„Nem értem, hogy nekem miért nem engedték meg, hogy így focizzak. Próbáltam leragasztani is, de ez sem hatotta meg a játékvezetőt" - elárulta, eddig sosem ragasztotta le, szimplán csak az ékszerben játszott. Egy-egy alkalommal, például egy éve volt olyan játékvezető, aki megkérte, hogy ragassza le, de különösebb gond sosem volt ebből.



„A jövő heti meccs előtt sem fogom levenni, mert egyszerűen tényleg nem tudom. Szóval meglátjuk mi lesz majd, de remélem, hogy a játékvezető úgy dönt, ha leragasztom, akkor mehet a játék" - mondta bizakodva, majd viccesen hozzátette: „más esetben, ennyi volt számomra a szezon".


 


Meccs utáni interjújában a Loki vezetőedzője, Herczeg András is kitért a különös esetre: „Nem tudom a szabályzat mit mond. Eddig tudott benne játszani, most a játékvezető nem engedte. Tényleg nem tudom, hogy a szabály, mit mond ilyenkor."



Az MLSZ aktuális szabálykönyvében az erre vonatkozó rész így szól:



A játékos nem használhat olyan felszerelést és nem viselhet semmi olyat, ami veszélyes.



Mindenfajta ékszer (nyaklánc, gyűrű, karkötő, fülbevaló, bőrpánt, gumipánt, stb.) viselése tilos, azokat le kell venni. Az ékszerek ragasztószalaggal történő lefedése nem megengedett.



Ezek alapján a játékvezető teljes joggal nem engedte játszani Cikost, eddig úgy tűnik a nagyon jóindulatúak voltak vele a bírók.



Cikos mérkőzés kapcsán elmondta, nem elégedett a 3-3-as döntetlennel, mert buta gólokat kaptak, azonban az mindenképp pozitív, hogy vissza tudtak jönni kétgólos hátrányból is és hittek abban, hogy gólt tudnak szerezni.

Forrest Gump
BL-menõ
Hozzászólások: 7558
Csatlakozott: 2010.01.07. 16:56
Tartózkodási hely: Milyen jó nélküled!
Kapcsolat:

Re: A szezon bohózata: megszólalt a DVSC "gyűrűs" játékosa

HozzászólásSzerző: Forrest Gump » 2018.08.18. 19:02

Hagyjuk már.
Ennyi erővel a mezszárt is be kell tűrnie nadrágba különben nem lehet játszani - ez addig megy is amíg egy cserejátékos pályára nem lép, abban a pillanatban kiszedi, akkor meg kell állítani a játékot és felszólítani minden játékost hogy legyen szíves betűrni?
"Te hoztál fel minket a nagyok közé, és Te tettél minket is naggyá. Egy igaz ember, igazi mester, egy darabka történelem... Ez mind Te vagy nekünk. Köszönünk mindent! Isten veled, Garamvölgyi Lajos!"
https://www.youtube.com/watch?v=zFxLXFErbUU

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: A szezon bohózata: megszólalt a DVSC "gyűrűs" játékosa

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2018.08.19. 00:42

Egyszeri humornak elment. Jövő héten őt valószínűleg külön is ellenőrzi majd a bíró, bárki legyen is az.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Trinidad
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2006.04.23. 21:27
Tartózkodási hely: Death Valley

Re: A szezon bohózata: megszólalt a DVSC "gyűrűs" játékosa

HozzászólásSzerző: Trinidad » 2018.08.19. 04:43

Ketlem, hogy mas csapatokban ne lenne gyurus. Nem veletlen, hogy minket szivatnak es nem a "menoket"...
Csak a Debrecen es a LOKI!!!

Avatar
cain
Aranylabdás
Hozzászólások: 34450
Csatlakozott: 2005.06.13. 17:54
Tartózkodási hely: nagyfalu

Re: A szezon bohózata: megszólalt a DVSC "gyűrűs" játékosa

HozzászólásSzerző: cain » 2018.08.19. 12:23

talán még az előző évezredben változtatták ezt meg, hogy nem elég leragasztani, le kell venni.
Life is death, death is life.
No life, no death.
Life is life, death is death.

Pauly D
BL-menõ
Hozzászólások: 8656
Csatlakozott: 2008.08.26. 13:37
Tartózkodási hely: Nottingham

Re: A szezon bohózata: megszólalt a DVSC "gyűrűs" játékosa

HozzászólásSzerző: Pauly D » 2018.08.19. 12:33

Amiota leszakadt az ujja golorom kozben egy faszinak azota kulon figyelnek a gyurure.
Hajrá Diósgyőr!
Nottingham Forest


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 162 vendég