Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74932
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.07.22. 11:07

velasco írta:
Adamek írta:
velasco írta:Minap láttam részleteket a 66-os magyar-brazilból. Szenzációs futbalisták voltak Benéék. Igazából Puskásék voltak egy 20-30 éves világszintű időszak kiteljesedéseinek csúcsai. Nem igazán jut eszembe még egy olyan ország aki a legszűkebb elitből ekkora visszaesést produkált az évtizedek alatt. Pl. uruk sem nyernek már vébét, de azért csak ott vannak a kieséses szakaszban. Ferenczi Attila kutat jó irányban szerintem. Elfelejtettünk magyarul focizni, ill. elbutultunk elődeink szellemi szintjéhez képest.

az uruguayiaknak is megvolt ez a szintű mélypont, csak nem ötven éven át, illetve ők nem kóboroltak a mélyponton vízszintes vonallá szélesítve azt hanem elindultak lassan felfelé
osztrákok, polákok, szintén elég magasról buktak hasonlóan mélyre de ők sem olyan tartósan


Igen. Megvizsgálták miért süllyedtek le, aztán gyökereiket nem elfelejtve megkezdték a felzárkózást. Braziloknál is mintha meg lett volna ez.

az argentinok fognak még hatalmasat szopni ha nem kapcsolnak időben
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.22. 11:11

Adamek írta:
velasco írta:
Adamek írta:az uruguayiaknak is megvolt ez a szintű mélypont, csak nem ötven éven át, illetve ők nem kóboroltak a mélyponton vízszintes vonallá szélesítve azt hanem elindultak lassan felfelé
osztrákok, polákok, szintén elég magasról buktak hasonlóan mélyre de ők sem olyan tartósan


Igen. Megvizsgálták miért süllyedtek le, aztán gyökereiket nem elfelejtve megkezdték a felzárkózást. Braziloknál is mintha meg lett volna ez.

az argentinok fognak még hatalmasat szopni ha nem kapcsolnak időben

valami 10-12 ponttal voltak lemaradva a braziloktól a mostani selejtezőkben is. tartós minőségromlás várható.

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.07.22. 11:27

Adamek írta:
Reginald McFreez írta:
Adamek írta:igazából nem jó magyar focit láttál (sajnos én sem a 82-es bekapcsolódáskor) hanem egy lötyögős focikorszakban egy a kor szellemével még pacsizó és a szintet még megugró magyar focit
igazából most ugyanazt a szintet látjuk magyar foci címszó alatt
talán aki a 60-70 közötti válogatottat látta az még tényleg láthatott valami korszerűt a mieinktől, de a fene se tudja azt se biztosan

Igazából de, jó magyar focit látott, hisz az akkor jónak számított, a mai - amihez viszonyítva már nem számít jónak - akkor még nem létezett. Mintha azt mondanád, hogy az F1-es autók nem képviselnek csúcstechnológiát, hiszen kétszáz év múlva antigravitációs párnákon fognak siklani hasonló versenyeken. Egyébként ilyen, időfüggetlen szempontból egyébként igazad van, ha jobban belegondolok. Meg persze nincs is.

mi az adott korszakban sem képviseltünk csúcstechnológiát, mondjuk mint most a svejciak vagy a polákok sem de azért ott vannak a erősebb kutyák közt
barátságos meccseken jól összevertünk mindenkit, a selejtezőkben komolyan számolni kellett velünk de ha eljött egy vérre menő tétmeccs valami nagykutya ellen ahol meg kellett és lehetett volna mutatni a dolgokat akkor repült be a türcsi ment a tingli-tangli remegő térdekkel

Na, amit leírtál, az kb. a "jó" kategória.

A csúcstechnológiás analógia természetesen nem volt igényesen kidolgozva, de azért szerintem érthető volt, mire akartam vele kilukadni.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46284
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: nyúl » 2018.07.22. 11:33

velasco írta:
Adamek írta:
BSTH írta:Kicsit korábban kezdtem, már a hetvennyolcas vébét láttam.

igazából nem jó magyar focit láttál (sajnos én sem a 82-es bekapcsolódáskor) hanem egy lötyögős focikorszakban egy a kor szellemével még pacsizó és a szintet még megugró magyar focit
igazából most ugyanazt a szintet látjuk magyar foci címszó alatt
talán aki a 60-70 közötti válogatottat látta az még tényleg láthatott valami korszerűt a mieinktől, de a fene se tudja azt se biztosan

Minap láttam részleteket a 66-os magyar-brazilból. Szenzációs futbalisták voltak Benéék. Igazából Puskásék voltak egy 20-30 éves világszintű időszak kiteljesedéseinek csúcsai. Nem igazán jut eszembe még egy olyan ország aki a legszűkebb elitből ekkora visszaesést produkált az évtizedek alatt. Pl. uruk sem nyernek már vébét, de azért csak ott vannak a kieséses szakaszban. Ferenczi Attila kutat jó irányban szerintem. Elfelejtettünk magyarul focizni, ill. elbutultunk elődeink szellemi szintjéhez képest.
Akkor Baróti megengedhette magának, hogy itthon hagyja Göröcs Jánost és Tichy Lajost. Utoljára talán akkor voltunk erősek. De az atletikusabb szovjetek ellen már nem ment akkor se.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.22. 11:38

nyúl írta:
velasco írta:
Adamek írta:igazából nem jó magyar focit láttál (sajnos én sem a 82-es bekapcsolódáskor) hanem egy lötyögős focikorszakban egy a kor szellemével még pacsizó és a szintet még megugró magyar focit
igazából most ugyanazt a szintet látjuk magyar foci címszó alatt
talán aki a 60-70 közötti válogatottat látta az még tényleg láthatott valami korszerűt a mieinktől, de a fene se tudja azt se biztosan

Minap láttam részleteket a 66-os magyar-brazilból. Szenzációs futbalisták voltak Benéék. Igazából Puskásék voltak egy 20-30 éves világszintű időszak kiteljesedéseinek csúcsai. Nem igazán jut eszembe még egy olyan ország aki a legszűkebb elitből ekkora visszaesést produkált az évtizedek alatt. Pl. uruk sem nyernek már vébét, de azért csak ott vannak a kieséses szakaszban. Ferenczi Attila kutat jó irányban szerintem. Elfelejtettünk magyarul focizni, ill. elbutultunk elődeink szellemi szintjéhez képest.
Akkor Baróti megengedhette magának, hogy itthon hagyja Göröcs Jánost és Tichy Lajost. Utoljára talán akkor voltunk erősek. De az atletikusabb szovjetek ellen már nem ment akkor se.


Amíg a többiek stílusukat meghagyva fel tudtak zárkózni és modernizálni a focijukat, mi teljes vakvágányra kerültünk.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.22. 12:37

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:Azt mondta, sokat nem fog változtatni.

Tudom...ezért is mondanám már, hogy Rossi takarodj! :D

Szóval olyan nagy lehetősége nincsen pecázni. :-)

Most hallgattam egy MLSZ-es csókát, azt mondta Leekenstől fiatalítást vártak, ez nem történt meg, ezért is lett lapátra téve. Úgyhogy, eddig Rossi sem indul jó ponttal. Amúgy nem értem ezeket, megkeresik az edzőt, elmondják, hogy ezt és ezt várjuk el, vállalod-e, vagy nem. Ha csak ennyit tennének, már ment lett volna elpocsékolva ez a 4 meccs. Vitatkoztam tegnap itt egy taggal, aki szerint Zsuzsit meg Szalát kell játszatni egészen addig, amíg nem születik itthon is pár aranylabdás meg premier liga gólkirály. Talán ez pozitívum, hogy a szövetségben nem így gondolkoznak.

Avatar
Libritor
Aranylabdás
Hozzászólások: 61573
Csatlakozott: 2007.01.31. 20:36
Tartózkodási hely: Mátészalka

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: Libritor » 2018.07.22. 12:43

velasco írta:
nyúl írta:
velasco írta:Minap láttam részleteket a 66-os magyar-brazilból. Szenzációs futbalisták voltak Benéék. Igazából Puskásék voltak egy 20-30 éves világszintű időszak kiteljesedéseinek csúcsai. Nem igazán jut eszembe még egy olyan ország aki a legszűkebb elitből ekkora visszaesést produkált az évtizedek alatt. Pl. uruk sem nyernek már vébét, de azért csak ott vannak a kieséses szakaszban. Ferenczi Attila kutat jó irányban szerintem. Elfelejtettünk magyarul focizni, ill. elbutultunk elődeink szellemi szintjéhez képest.
Akkor Baróti megengedhette magának, hogy itthon hagyja Göröcs Jánost és Tichy Lajost. Utoljára talán akkor voltunk erősek. De az atletikusabb szovjetek ellen már nem ment akkor se.


Amíg a többiek stílusukat meghagyva fel tudtak zárkózni és modernizálni a focijukat, mi teljes vakvágányra kerültünk.

Amíg az alapok (fizikai felkészítés, taktikai képzettség, technikai alapok) nincsenek rendben, addig kár bármilyen stílusról beszélni, sajnos. Plusz mentális felkészítés...

A magyar játékos általában fejben, testben gyenge, taktikailag képzetlen... Technikailag lassú tempó mellett rendben van. És ez elsősorban nem a játékosok, hanem a képzés hibája. Amíg ez nem változik, a kapitány személye is huszadrangú. Sajnos.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.22. 12:56

Libritor írta:
velasco írta:
nyúl írta:Akkor Baróti megengedhette magának, hogy itthon hagyja Göröcs Jánost és Tichy Lajost. Utoljára talán akkor voltunk erősek. De az atletikusabb szovjetek ellen már nem ment akkor se.


Amíg a többiek stílusukat meghagyva fel tudtak zárkózni és modernizálni a focijukat, mi teljes vakvágányra kerültünk.

Amíg az alapok (fizikai felkészítés, taktikai képzettség, technikai alapok) nincsenek rendben, addig kár bármilyen stílusról beszélni, sajnos. Plusz mentális felkészítés...

A magyar játékos általában fejben, testben gyenge, taktikailag képzetlen... Technikailag lassú tempó mellett rendben van. És ez elsősorban nem a játékosok, hanem a képzés hibája. Amíg ez nem változik, a kapitány személye is huszadrangú. Sajnos.

Fordítva. Pont a stílusunkból következett a magas szintű technikai, taktikai képzettség és szellemiség, fejbeli gyorsaság és ami a legfontosabb, a kreativitás. Magyarán több eszük volt a játékosoknak. A modernizáció egyik eleme lett volna a fizikai felkészítés. Nem kamuból hívtak minket Európa braziljainak. Ha ezekben a legjobbak között vagy, szembejöhet bármilyen vasakaratú, mentálisan erős győzni akaró angol vagy német válogatott. A sablonos játékukkal 10/9-szer esélyük sem volt a leleményes, ötletes focinkkal szemben. Képzés hibája egyetértek. Illetve annak hiánya, és a teljesen tévúton lévő, tudatlan edzők.

Avatar
ravanelli
Toborzórajáró
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.04.06. 11:09

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: ravanelli » 2018.07.22. 13:05

.............................Gulácsi(Megyeri)..........................
................Korcsmár.......Orbán.....Kádár/c/.........
..............(Guzmics)....(Otigba)...(Kecskés)........
Bese(Lovre)...........................................Korhut(Szalai)..
.......................................Nagy(Gazdag)................
................Kleini/Szántó/Szoboszlai......................
.................................................Nagy/Vécsei..........
.......................Sallai(Zsótér/Sallói).....…..........
.................................................................................
..............................Szalai(Futács/Novothny).........

3-5-1két wingbackel, az olaszok úgyis szeretik ezt. Bár talán egy Elek féle ütköző ember nem ártana egy jobb kiadásban a középpályára.
Nyílván a formának és a taktikának megfelelő embert kellene beválogatni. Időközben, akár fel is bukkanhat valaki, vagy akár jöhet a kis Dárdai is. Talán Balogh is magára talál,... Igazából jó lenne ha Zsótér és Gazdag külföldre menne, és esetleg Sallói Európába jönne.
"A játékosok még véletlenül se higgyék azt, hogy ők tisztelik meg a közönséget, hanem éppen fordítva. A játékos érezze magát megtisztelve, hogy egy nemzet színeit képviselheti a nagyvilágban. Ez egy íratlan törvénye a közösség képviseletének, és ez nemcsak a sportra, hanem a világon minden másra igaz." Grosics Gyula

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.22. 13:53

ravanelli írta:.............................Gulácsi(Megyeri)..........................
................Korcsmár.......Orbán.....Kádár/c/.........
..............(Guzmics)....(Otigba)...(Kecskés)........
Bese(Lovre)...........................................Korhut(Szalai)..
.......................................Nagy(Gazdag)................
................Kleini/Szántó/Szoboszlai......................
.................................................Nagy/Vécsei..........
.......................Sallai(Zsótér/Sallói).....…..........
.................................................................................
..............................Szalai(Futács/Novothny).........

3-5-1két wingbackel, az olaszok úgyis szeretik ezt. Bár talán egy Elek féle ütköző ember nem ártana egy jobb kiadásban a középpályára.
Nyílván a formának és a taktikának megfelelő embert kellene beválogatni. Időközben, akár fel is bukkanhat valaki, vagy akár jöhet a kis Dárdai is. Talán Balogh is magára talál,... Igazából jó lenne ha Zsótér és Gazdag külföldre menne, és esetleg Sallói Európába jönne.


Pont, hogy a játékosokhoz kell igazítani a taktikát. Nem kell feltétlen követni a 3 védős divatot, úgy kell felállni amire az egyes játékosok alkalmasak. Bár Rossi tényleg ezt játszatja mindenhol. Amúgy sem a játékrendszeren van a hangsúly, 4-2-3-1, 4-3-3, 3-5-2 stb. nem ez a lényeg. Kapuban nekem is Gula és Megyeri a favorit, itthonról talán Grófot kéne kipróbálni. Besére már én is gondoltam, mint RWB, mivelhogy középpályásból lett védő, és magassága ellenére nem lassú. Franciáknál tele gyors afrikaiakkal nem véletlenül kezdő. Szalai Attila sztem belső védőbe jó lesz, szélre azért nem olyan dinamikus. Ballábas, ami hiánycikk. Orban valószínű csak azért jönne mert máshova nem kell, akkor meg maradjon ahol van. Otigbát nem tartom egy nagy számnak, de nagyjából elmegy ha nincs más, bár a nyilatkozata miatt nem kéne, hogy helye legyen. Kecskés még kinőheti magát, most jó helyre került. Guzmics Lovre már felejtősek, csak foglalják a helyet az újaktól. Korhutra mindenképp szükség van, legnagyobb hiányposzt. Gazdag sztem is jó, de alig van gólja, gólpassza, pedig mindig játszik és már 22 évesen illene többet vállalni. Mindig Berecczel hasonlítom össze, szvsz Zsombi jobb játékos. Kleinheisler sokszor megmutatta mit tud, felejtős az esztelen rohangálása. Szántó, Szoboszlai bennük tudunk reménykedni. Vécseit már évek óta hívni kéne. Múltkor láttam Inter ellen edzőmeccseltek, labdabiztosnak, technikásnak tűnt. Én még Tajtit is simán hívnám, ha jó lesz idén. Sallai, Zsótér, Sallói, ők tipikus szélsők, és azt 3 védős rendszerben nem igazán lehet kihasználni, inkább 4-3-3-ban. Egyértelműen játszatni kell őket. Balogh Norbi nagyon hurka volt eddig. Szalaitól én rosszul vagyok. Másik kettőnek már eljött volna az ideje. Egy Gattuso típus tényleg jól jönne középpályán, nem tűnt fel nekem senki olyan. Nagy Ádi igaz, hogy vézna, viszont ebből adódóan elég mozgékony, fordulékony és vannak jó szerelései, közbeavatkozásai. Védőmunkáját kellene neki kihasználni, mert támadni nemigen tud. Elekkel sztem egy baj van, hogy iszonyat darabos. Magasabb szinten egyszerűen csak lassítja a csapatot. Minél többen a szóba jöhetők közül jó lenne ha el tudnának menni jobb helyekre edződni, ez egyértelmű. Nincs más út csak a generációváltás, ezt ők is tudják hozni amit az elmúlt évek emberei, szóval legalább lenne valamiféle perspektíva, jövőkép. Máshogy nincs értelme gondolkozni.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.22. 14:18

velasco írta:
ravanelli írta:.............................Gulácsi(Megyeri)..........................
................Korcsmár.......Orbán.....Kádár/c/.........
..............(Guzmics)....(Otigba)...(Kecskés)........
Bese(Lovre)...........................................Korhut(Szalai)..
.......................................Nagy(Gazdag)................
................Kleini/Szántó/Szoboszlai......................
.................................................Nagy/Vécsei..........
.......................Sallai(Zsótér/Sallói).....…..........
.................................................................................
..............................Szalai(Futács/Novothny).........

3-5-1két wingbackel, az olaszok úgyis szeretik ezt. Bár talán egy Elek féle ütköző ember nem ártana egy jobb kiadásban a középpályára.
Nyílván a formának és a taktikának megfelelő embert kellene beválogatni. Időközben, akár fel is bukkanhat valaki, vagy akár jöhet a kis Dárdai is. Talán Balogh is magára talál,... Igazából jó lenne ha Zsótér és Gazdag külföldre menne, és esetleg Sallói Európába jönne.


Pont, hogy a játékosokhoz kell igazítani a taktikát. Nem kell feltétlen követni a 3 védős divatot, úgy kell felállni amire az egyes játékosok alkalmasak. Bár Rossi tényleg ezt játszatja mindenhol. Amúgy sem a játékrendszeren van a hangsúly, 4-2-3-1, 4-3-3, 3-5-2 stb. nem ez a lényeg. Kapuban nekem is Gula és Megyeri a favorit, itthonról talán Grófot kéne kipróbálni. Besére már én is gondoltam, mint RWB, mivelhogy középpályásból lett védő, és magassága ellenére nem lassú. Franciáknál tele gyors afrikaiakkal nem véletlenül kezdő. Szalai Attila sztem belső védőbe jó lesz, szélre azért nem olyan dinamikus. Ballábas, ami hiánycikk. Orban valószínű csak azért jönne mert máshova nem kell, akkor meg maradjon ahol van. Otigbát nem tartom egy nagy számnak, de nagyjából elmegy ha nincs más, bár a nyilatkozata miatt nem kéne, hogy helye legyen. Kecskés még kinőheti magát, most jó helyre került. Guzmics Lovre már felejtősek, csak foglalják a helyet az újaktól. Korhutra mindenképp szükség van, legnagyobb hiányposzt. Gazdag sztem is jó, de alig van gólja, gólpassza, pedig mindig játszik és már 22 évesen illene többet vállalni. Mindig Berecczel hasonlítom össze, szvsz Zsombi jobb játékos. Kleinheisler sokszor megmutatta mit tud, felejtős az esztelen rohangálása. Szántó, Szoboszlai bennük tudunk reménykedni. Vécseit már évek óta hívni kéne. Múltkor láttam Inter ellen edzőmeccseltek, labdabiztosnak, technikásnak tűnt. Én még Tajtit is simán hívnám, ha jó lesz idén. Sallai, Zsótér, Sallói, ők tipikus szélsők, és azt 3 védős rendszerben nem igazán lehet kihasználni, inkább 4-3-3-ban. Egyértelműen játszatni kell őket. Balogh Norbi nagyon hurka volt eddig. Szalaitól én rosszul vagyok. Másik kettőnek már eljött volna az ideje. Egy Gattuso típus tényleg jól jönne középpályán, nem tűnt fel nekem senki olyan. Nagy Ádi igaz, hogy vézna, viszont ebből adódóan elég mozgékony, fordulékony és vannak jó szerelései, közbeavatkozásai. Védőmunkáját kellene neki kihasználni, mert támadni nemigen tud. Elekkel sztem egy baj van, hogy iszonyat darabos. Magasabb szinten egyszerűen csak lassítja a csapatot. Minél többen a szóba jöhetők közül jó lenne ha el tudnának menni jobb helyekre edződni, ez egyértelmű. Nincs más út csak a generációváltás, ezt ők is tudják hozni amit az elmúlt évek emberei, szóval legalább lenne valamiféle perspektíva, jövőkép. Máshogy nincs értelme gondolkozni.


Sőt, még az sem lenne hülyeség, hogy ne a kapitány állítsa össze a keretet, hanem max. egy kijelölt teamben részt vállalva ajánlásokat téve legyen eldöntve, bevonva az U21-es edzőt, képzett játékosmegfigyelőket. Szigorúan ügyelni az ügynökök, súgók távoltartására.

Avatar
ravanelli
Toborzórajáró
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.04.06. 11:09

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: ravanelli » 2018.07.22. 15:16

velasco írta:
ravanelli írta:.............................Gulácsi(Megyeri)..........................
................Korcsmár.......Orbán.....Kádár/c/.........
..............(Guzmics)....(Otigba)...(Kecskés)........
Bese(Lovre)...........................................Korhut(Szalai)..
.......................................Nagy(Gazdag)................
................Kleini/Szántó/Szoboszlai......................
.................................................Nagy/Vécsei..........
.......................Sallai(Zsótér/Sallói).....…..........
.................................................................................
..............................Szalai(Futács/Novothny).........

3-5-1két wingbackel, az olaszok úgyis szeretik ezt. Bár talán egy Elek féle ütköző ember nem ártana egy jobb kiadásban a középpályára.
Nyílván a formának és a taktikának megfelelő embert kellene beválogatni. Időközben, akár fel is bukkanhat valaki, vagy akár jöhet a kis Dárdai is. Talán Balogh is magára talál,... Igazából jó lenne ha Zsótér és Gazdag külföldre menne, és esetleg Sallói Európába jönne.


Pont, hogy a játékosokhoz kell igazítani a taktikát. Nem kell feltétlen követni a 3 védős divatot, úgy kell felállni amire az egyes játékosok alkalmasak. Bár Rossi tényleg ezt játszatja mindenhol. Amúgy sem a játékrendszeren van a hangsúly, 4-2-3-1, 4-3-3, 3-5-2 stb. nem ez a lényeg. Kapuban nekem is Gula és Megyeri a favorit, itthonról talán Grófot kéne kipróbálni. Besére már én is gondoltam, mint RWB, mivelhogy középpályásból lett védő, és magassága ellenére nem lassú. Franciáknál tele gyors afrikaiakkal nem véletlenül kezdő. Szalai Attila sztem belső védőbe jó lesz, szélre azért nem olyan dinamikus. Ballábas, ami hiánycikk. Orban valószínű csak azért jönne mert máshova nem kell, akkor meg maradjon ahol van. Otigbát nem tartom egy nagy számnak, de nagyjából elmegy ha nincs más, bár a nyilatkozata miatt nem kéne, hogy helye legyen. Kecskés még kinőheti magát, most jó helyre került. Guzmics Lovre már felejtősek, csak foglalják a helyet az újaktól. Korhutra mindenképp szükség van, legnagyobb hiányposzt. Gazdag sztem is jó, de alig van gólja, gólpassza, pedig mindig játszik és már 22 évesen illene többet vállalni. Mindig Berecczel hasonlítom össze, szvsz Zsombi jobb játékos. Kleinheisler sokszor megmutatta mit tud, felejtős az esztelen rohangálása. Szántó, Szoboszlai bennük tudunk reménykedni. Vécseit már évek óta hívni kéne. Múltkor láttam Inter ellen edzőmeccseltek, labdabiztosnak, technikásnak tűnt. Én még Tajtit is simán hívnám, ha jó lesz idén. Sallai, Zsótér, Sallói, ők tipikus szélsők, és azt 3 védős rendszerben nem igazán lehet kihasználni, inkább 4-3-3-ban. Egyértelműen játszatni kell őket. Balogh Norbi nagyon hurka volt eddig. Szalaitól én rosszul vagyok. Másik kettőnek már eljött volna az ideje. Egy Gattuso típus tényleg jól jönne középpályán, nem tűnt fel nekem senki olyan. Nagy Ádi igaz, hogy vézna, viszont ebből adódóan elég mozgékony, fordulékony és vannak jó szerelései, közbeavatkozásai. Védőmunkáját kellene neki kihasználni, mert támadni nemigen tud. Elekkel sztem egy baj van, hogy iszonyat darabos. Magasabb szinten egyszerűen csak lassítja a csapatot. Minél többen a szóba jöhetők közül jó lenne ha el tudnának menni jobb helyekre edződni, ez egyértelmű. Nincs más út csak a generációváltás, ezt ők is tudják hozni amit az elmúlt évek emberei, szóval legalább lenne valamiféle perspektíva, jövőkép. Máshogy nincs értelme gondolkozni.


Orban kapcsán nem értek egyet, mert pillanatnyilag nem vagyunk abban a helyzetben, hogy finnyáskodjunk. A formáció valóban nem annyira fontos, különben is 3-5-2/3-6-1-ről gyorsan lehet váltani 4-3-3-ra ez esetben. Bese egy sorral vissza, Kádár ki a szélre, Korhut pedig lecserélve.
Berecz szerintem nem fog túl sokat játszani a következő szezonban.
A szokásos két bekk mellett szerintem 9 poszton is rettentő gyér a választék. Nálam még mindenképp Szalai az első. Nikolics sajnos gyengébb ellenfelek ellen lett gólkirály, nem véletlen, hogy a lengyeleknél a blben nem volt kezdő. Böde, Priskin felejtős. Eppelt sem hiszem, hogy válogatott szint. Futács ugyan gólkirály volt, de minden második szezonja sérülésre megy el.
Az nb1-ből pedig nem igazán van olyan fiatal kilences aki berobbani látszik, sőt a kezdőben se nagyon kerülnek, és ez már tényleg borzasztó.
Sőt igazából Gazdagon és Zsótéren kívül nem látok egyetlen olyan magyar fiatalabbnak mondható játékost, akit belátható időn belül elvinnének külföldre, mint a két Nagyot, Sallait, Baloghot, Kleinheisler, Langot,... a korosztályból.
"A játékosok még véletlenül se higgyék azt, hogy ők tisztelik meg a közönséget, hanem éppen fordítva. A játékos érezze magát megtisztelve, hogy egy nemzet színeit képviselheti a nagyvilágban. Ez egy íratlan törvénye a közösség képviseletének, és ez nemcsak a sportra, hanem a világon minden másra igaz." Grosics Gyula

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.22. 15:57

ravanelli írta:
velasco írta:
ravanelli írta:.............................Gulácsi(Megyeri)..........................
................Korcsmár.......Orbán.....Kádár/c/.........
..............(Guzmics)....(Otigba)...(Kecskés)........
Bese(Lovre)...........................................Korhut(Szalai)..
.......................................Nagy(Gazdag)................
................Kleini/Szántó/Szoboszlai......................
.................................................Nagy/Vécsei..........
.......................Sallai(Zsótér/Sallói).....…..........
.................................................................................
..............................Szalai(Futács/Novothny).........

3-5-1két wingbackel, az olaszok úgyis szeretik ezt. Bár talán egy Elek féle ütköző ember nem ártana egy jobb kiadásban a középpályára.
Nyílván a formának és a taktikának megfelelő embert kellene beválogatni. Időközben, akár fel is bukkanhat valaki, vagy akár jöhet a kis Dárdai is. Talán Balogh is magára talál,... Igazából jó lenne ha Zsótér és Gazdag külföldre menne, és esetleg Sallói Európába jönne.


Pont, hogy a játékosokhoz kell igazítani a taktikát. Nem kell feltétlen követni a 3 védős divatot, úgy kell felállni amire az egyes játékosok alkalmasak. Bár Rossi tényleg ezt játszatja mindenhol. Amúgy sem a játékrendszeren van a hangsúly, 4-2-3-1, 4-3-3, 3-5-2 stb. nem ez a lényeg. Kapuban nekem is Gula és Megyeri a favorit, itthonról talán Grófot kéne kipróbálni. Besére már én is gondoltam, mint RWB, mivelhogy középpályásból lett védő, és magassága ellenére nem lassú. Franciáknál tele gyors afrikaiakkal nem véletlenül kezdő. Szalai Attila sztem belső védőbe jó lesz, szélre azért nem olyan dinamikus. Ballábas, ami hiánycikk. Orban valószínű csak azért jönne mert máshova nem kell, akkor meg maradjon ahol van. Otigbát nem tartom egy nagy számnak, de nagyjából elmegy ha nincs más, bár a nyilatkozata miatt nem kéne, hogy helye legyen. Kecskés még kinőheti magát, most jó helyre került. Guzmics Lovre már felejtősek, csak foglalják a helyet az újaktól. Korhutra mindenképp szükség van, legnagyobb hiányposzt. Gazdag sztem is jó, de alig van gólja, gólpassza, pedig mindig játszik és már 22 évesen illene többet vállalni. Mindig Berecczel hasonlítom össze, szvsz Zsombi jobb játékos. Kleinheisler sokszor megmutatta mit tud, felejtős az esztelen rohangálása. Szántó, Szoboszlai bennük tudunk reménykedni. Vécseit már évek óta hívni kéne. Múltkor láttam Inter ellen edzőmeccseltek, labdabiztosnak, technikásnak tűnt. Én még Tajtit is simán hívnám, ha jó lesz idén. Sallai, Zsótér, Sallói, ők tipikus szélsők, és azt 3 védős rendszerben nem igazán lehet kihasználni, inkább 4-3-3-ban. Egyértelműen játszatni kell őket. Balogh Norbi nagyon hurka volt eddig. Szalaitól én rosszul vagyok. Másik kettőnek már eljött volna az ideje. Egy Gattuso típus tényleg jól jönne középpályán, nem tűnt fel nekem senki olyan. Nagy Ádi igaz, hogy vézna, viszont ebből adódóan elég mozgékony, fordulékony és vannak jó szerelései, közbeavatkozásai. Védőmunkáját kellene neki kihasználni, mert támadni nemigen tud. Elekkel sztem egy baj van, hogy iszonyat darabos. Magasabb szinten egyszerűen csak lassítja a csapatot. Minél többen a szóba jöhetők közül jó lenne ha el tudnának menni jobb helyekre edződni, ez egyértelmű. Nincs más út csak a generációváltás, ezt ők is tudják hozni amit az elmúlt évek emberei, szóval legalább lenne valamiféle perspektíva, jövőkép. Máshogy nincs értelme gondolkozni.


Orban kapcsán nem értek egyet, mert pillanatnyilag nem vagyunk abban a helyzetben, hogy finnyáskodjunk. A formáció valóban nem annyira fontos, különben is 3-5-2/3-6-1-ről gyorsan lehet váltani 4-3-3-ra ez esetben. Bese egy sorral vissza, Kádár ki a szélre, Korhut pedig lecserélve.
Berecz szerintem nem fog túl sokat játszani a következő szezonban.
A szokásos két bekk mellett szerintem 9 poszton is rettentő gyér a választék. Nálam még mindenképp Szalai az első. Nikolics sajnos gyengébb ellenfelek ellen lett gólkirály, nem véletlen, hogy a lengyeleknél a blben nem volt kezdő. Böde, Priskin felejtős. Eppelt sem hiszem, hogy válogatott szint. Futács ugyan gólkirály volt, de minden második szezonja sérülésre megy el.
Az nb1-ből pedig nem igazán van olyan fiatal kilences aki berobbani látszik, sőt a kezdőben se nagyon kerülnek, és ez már tényleg borzasztó.
Sőt igazából Gazdagon és Zsótéren kívül nem látok egyetlen olyan magyar fiatalabbnak mondható játékost, akit belátható időn belül elvinnének külföldre, mint a két Nagyot, Sallait, Baloghot, Kleinheisler, Langot,... a korosztályból.


Kádár sztem komolyabb szinten nem szélsővédő, hanem belső. Poznanban oldalt volt, Kijevben már csak belül. Manapság már kellenek a mozgékony emberek a védelem szélére. Arra a posztra Korhuton kívül nekem Tamás K. a jelöltem a Vidiből. tudom, hogy csere ember, de ilyen szituban simán kellene hívni, mert ő azért nem rossz. Fel is idegesítettem magam azon, hogy Bereczet odavitték a Vidihez padozni, pedig jó kis játékos lenne a következő évek szempontjából. Legtöbb poszton vérszegények vagyunk, ez világos. Szalait úgy nézd, hogy ha mondjuk Futács, Niko vagy Németh K. van ott az auszik ellen a ziccernél, akkor az gól. Labdaügyetlen az ember, szó szerint. Niko, Futács gólkirályságának okait teljesen osztom. Viszont nekünk nem a franciákat kell megvernünk, hanem pl. Svájcot meg a szerbeket. Eppel, Böde, Priskin tényleg kuka. Novothny sem egy nagy szám, de azért az esélyt megérdemelné szerintem. Fejjátéka tűnt fel nekem, hogy abban jó. Azért az nem hátrány egy csapatnak. A középcsatárhiány miatt még az anélkül való felállás is eszembe jutott, hamis kilencessel, visszavont csatár, amolyan Hidegkutisan :) Erre Németh Krisz vagy Vida Krisz alkalmas lehet. Bár Németh is megy lefele sajnos, pedig igazi jó kis árnyékék ő. Be is tudja rúgni meg le is tudja passzolni, van esze. Nikolicsot vele együtt lett volna jó játszatni, és akkor még egy kis sebesség és játék is lett volna bennünk előrejátékban az EB-n. Gazdagot sztem ha nem kezd el támadásban mutatni valamit akkor NB1-ben ragad. Nagy Ádin kívül gondolom az újpesti a másik Nagy. Őt nem szúrtam ki annyira, de mintha valami német harmadosztályba tolta volna régebben. Mondjuk a Neftci ellen feltűnt, hogy nem rossz. Jó hogy írtad Langot. Láttam olyat tőle, hogy készülődik a támadó lövésre ő meg nem lép ki inkább odébb húzz magát, hogy ne kelljen játékba avatkoznia, meg hasonlók. Mintha csalná a futballt. Luftja svájc ellen nem volt gyenge :D remélem, többet nem jön. Nem nagyon van senki aki eligazolhatna Nb1-ből, az biztos. Talán az a pár srác aki nyugati akadémiákon fejlődik. Hát így állunk, nem túl fényesen. Én azért mindig bízom a fejlődésben, még ha kicsi is az.

Avatar
ravanelli
Toborzórajáró
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.04.06. 11:09

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: ravanelli » 2018.07.22. 16:16

Én úgy látom, hogy hiába volt Némethnek nagy tehetsége, az önmagában semmit nem ér. Belőle, Nikolicsból és Futásból is hiányzott valami, ami Szálainak megvan. Nem véletlenül kezdi tizedik szezonját egy topligában, és a negyedik csapatában.
A másik három a közelébe sem járt egy top ligás csapatnak. Sőt, egy top 10-12-es ligában sem tudták tartósan megmaradni, Németh két szezon után kikopott a hollandoktól, ahogy Futács a törököktől. Nikolics pedig még oda sem jutott el.

Egyébként nem Nagy Dánielre, hanem Dominikre gondolok, persze ha domborít valamit a Legiaban.
"A játékosok még véletlenül se higgyék azt, hogy ők tisztelik meg a közönséget, hanem éppen fordítva. A játékos érezze magát megtisztelve, hogy egy nemzet színeit képviselheti a nagyvilágban. Ez egy íratlan törvénye a közösség képviseletének, és ez nemcsak a sportra, hanem a világon minden másra igaz." Grosics Gyula

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.22. 17:26

ravanelli írta:Én úgy látom, hogy hiába volt Némethnek nagy tehetsége, az önmagában semmit nem ér. Belőle, Nikolicsból és Futásból is hiányzott valami, ami Szálainak megvan. Nem véletlenül kezdi tizedik szezonját egy topligában, és a negyedik csapatában.
A másik három a közelébe sem járt egy top ligás csapatnak. Sőt, egy top 10-12-es ligában sem tudták tartósan megmaradni, Németh két szezon után kikopott a hollandoktól, ahogy Futács a törököktől. Nikolics pedig még oda sem jutott el.

Egyébként nem Nagy Dánielre, hanem Dominikre gondolok, persze ha domborít valamit a Legiaban.


Különösebben nagy tehetsége Némethnek sem volt, játékintelligenciában emelkedett a többi magyar fölé. Niko egy nagyon profi befejezőcsatár, azon a szinten ahol játszik, játszott. Futács semmi extra, annyi különbözteti meg Szalaitól, hogy technikásabb. Szala nagy küzdő és kitartó, szerintem ezért van ott. Illetve az ok prózaibb is lehet, odakerült a Bundesligába, volt egy kiugró szezonja és bekerült a vérkeringésbe. El is vitte a Schalke. Persze nem kellett sok, hogy rájöjjenek a valós tudására. 1 év után távozott. (Ugyanez volt Kleinheislerrel is.) Azért a jó mainzi idénye után nem nagyon lett alapember sehol. Ha ránéznek a CV-jére, ott áll, hogy Schalke, azért úgy szívesebben igazolnak le. Szerencsésen alakult a karrierje ilyen szempontból. Nikolics is rúgott volna 12 gólt a Mainzban, ebben biztos vagyok. Szóval sok minden múlik egy karrier. Nagy Dominik nekem meglepetés, hogy most kezdő is volt a Legiaban. Sokan szidják, szerintem azért van benne tehetség, de amit eddig mutatott, az nagyon kevés. Úgy néz ki, most itt lesz neki az alkalom.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Adamek valamint 198 vendég