Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.21. 21:10

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:Felének a nevét se hallottam. :-D


hehe :D mert nem akarod szívből a magyar futball előremenetelét, ezáltal nem figyeled a fickókat :D

Inkább a csalódottságból fakadó leszarom. :-)

pesszimista hajlamúaknál abszolút érthető :)

BSTH

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.21. 21:16

velasco írta:
BSTH írta:
velasco írta:
hehe :D mert nem akarod szívből a magyar futball előremenetelét, ezáltal nem figyeled a fickókat :D

Inkább a csalódottságból fakadó leszarom. :-)

pesszimista hajlamúaknál abszolút érthető :)

Én még láttam jó magyar focit.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.21. 21:23

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:Inkább a csalódottságból fakadó leszarom. :-)

pesszimista hajlamúaknál abszolút érthető :)

Én még láttam jó magyar focit.

Akkor meg főleg. Én koromnál fogva a Gellei érában kapcsolódtam be, kb. Gera első meccsei idejében. San Marinonak lőtt ollózós gólja az egyik első pozitív emlékem. Nem sok volt... :D

BSTH

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.21. 21:29

velasco írta:
BSTH írta:
velasco írta:pesszimista hajlamúaknál abszolút érthető :)

Én még láttam jó magyar focit.

Akkor meg főleg. Én koromnál fogva a Gellei érában kapcsolódtam be, kb. Gera első meccsei idejében. San Marinonak lőtt ollózós gólja az egyik első pozitív emlékem. Nem sok volt... :D

Kicsit korábban kezdtem, már a hetvennyolcas vébét láttam.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.21. 21:34

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:Én még láttam jó magyar focit.

Akkor meg főleg. Én koromnál fogva a Gellei érában kapcsolódtam be, kb. Gera első meccsei idejében. San Marinonak lőtt ollózós gólja az egyik első pozitív emlékem. Nem sok volt... :D

Kicsit korábban kezdtem, már hetvennyolcas vébét láttam.

Az elődeikhez képest ők sem voltak már sehol, sajna.

Norby
Világsztár
Hozzászólások: 10451
Csatlakozott: 2005.07.13. 00:37
Tartózkodási hely: Olad

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: Norby » 2018.07.21. 23:51

velasco írta:
velasco írta:
BSTH írta:Igen, ebben van valami. Szíved szerint hogyan állítanád össze a kezdő tizenegyünket?

Gulácsi - Bese, Korcsmár, Kádár, Tamás K. - Nagy Á. - Szántó, Vécsei - Vida K., Novothny (Futács), Sallai (Zsótér)


Hidi, Berecz, Szoboszlai, talán Sallói még


Akkor itt folytatom.
Gulácsi egyértelmű. Kádár szintén. Korcsmár szintén megállja a helyét Dániában. Bese Le Havre-ben játszik. Jobb nincs.
Tamás Krisztián a Serie B-ben is kevés volt. NB1-ben se tud érdemben alkotni. Egyértelműen kevés.
Nagy Ádám és Vécsei szintén jó vagy legalábbis egyértelműen nincs jobb. Szántó viszont túl sokat sérült.
De a támadósor...
Vida szlovák bajnoksága majdnem NB1 szint. És kapu előtt se túl meggyőző még itt sem. Novotny-nak volt egy jó szezonja magyar szinten. De egy vicc. Sallai cipruson játszik. Szintén elég alacsony szint. Válogatottban elég gyenge volt. Tudom, fiatal.

Cserék:
Futács: Vécsei mellett a másik hiányzó számomra. A keretben biztos.
Zsótér: Az sem tudtam ki ő. Jelenleg nem az a szint. Még NB1-ben is gyenge/átlagos statisztikája van.
Hidi: Spanyol2-ben 397 percet játszott az előző idényben. Kevés.
Berecz: Vidibe jelenleg nem fér be. Tudom most jött.
Szoboszlai: osztrák2. Ennyi erővel Nb2-ből is lehetne válogatni. Várjunk vele. Max. kipróbálni barátságos meccsen.
Sallói: amerikai bohócliga.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.22. 00:17

Norby írta:
velasco írta:
velasco írta:Gulácsi - Bese, Korcsmár, Kádár, Tamás K. - Nagy Á. - Szántó, Vécsei - Vida K., Novothny (Futács), Sallai (Zsótér)


Hidi, Berecz, Szoboszlai, talán Sallói még


Akkor itt folytatom.
Gulácsi egyértelmű. Kádár szintén. Korcsmár szintén megállja a helyét Dániában. Bese Le Havre-ben játszik. Jobb nincs.
Tamás Krisztián a Serie B-ben is kevés volt. NB1-ben se tud érdemben alkotni. Egyértelműen kevés.
Nagy Ádám és Vécsei szintén jó vagy legalábbis egyértelműen nincs jobb. Szántó viszont túl sokat sérült.
De a támadósor...
Vida szlovák bajnoksága majdnem NB1 szint. És kapu előtt se túl meggyőző még itt sem. Novotny-nak volt egy jó szezonja magyar szinten. De egy vicc. Sallai cipruson játszik. Szintén elég alacsony szint. Válogatottban elég gyenge volt. Tudom, fiatal.

Cserék:
Futács: Vécsei mellett a másik hiányzó számomra. A keretben biztos.
Zsótér: Az sem tudtam ki ő. Jelenleg nem az a szint. Még NB1-ben is gyenge/átlagos statisztikája van.
Hidi: Spanyol2-ben 397 percet játszott az előző idényben. Kevés.
Berecz: Vidibe jelenleg nem fér be. Tudom most jött.
Szoboszlai: osztrák2. Ennyi erővel Nb2-ből is lehetne válogatni. Várjunk vele. Max. kipróbálni barátságos meccsen.
Sallói: amerikai bohócliga.


Most itt a képességekre és játéktudásra gondoltam, nem arra, hogy ki mennyit játszik és éppen mi okból. Ennyi erővel Futács még a Championshipbe is kevés volt. Török kiesőnél se fért be. Viszont képességei Szalaiénál jobbak. Tamás K.-t meg úgy nézd, hogy most Szabó Jani játszik ott és azon a poszton senki nincs. Az én filozófiám szerint, nem feltétlenül annak kell játszania a válogatottban, aki a legtöbbet játszik a klubjában, hanem annak aki egyszerűen jobb. Ezért hívják válogatottnak. Különösen olyan helyzetben, mint nálunk, hogy alig van szóba jöhető játékos. Maradva Szabó J.-nél, hiába van fent minden percben, focizni nem tud. Én nem tudom Sallainál mit néztél, de amikor játszott kb. ő jelentette az egyetlen veszélyt a támadójátékunkban, azzal együtt, hogy én sem vagyok elájulva tőle. És nem az ész nélküli fiatalítás mellett vagyok, mint pl. Várhidi, hanem azt mondom, ha valaki legalább egyenlőt tud mutatni, mint a Dzsudzsák-Szalai Varga Roli trió, akkor egyértelműen a fiatalabb játsszon és Balázskáék húzzanak a picsába, mert amiket most leírtál a játékosokról, az úgynevezett rutinosokról minimum le tudtad volna ugyanezt. Esetleg a fiatalt utána el lehet adni jobb helyekre, válogatottsággal a háta mögött és esetleges jó játékkal. Nézd meg Kleinheisler esetét. Norvégiába rárúgta, kapus bevédte, Werder megvette. Utána bedobták bayern ellen az allianz arénában, olyan szinten lógott ki lefelé, hogy zavarták is a francba. Most ezzel azt akarom mondani, hogy még egy ilyen kőagynak is megadatik az esély csupán egy talált góltól, az más kérdés, hogy utána rájönnek hogy gyenge. Na mindegy hagyjuk is, te száraz adatokkal dolgozol, én képességeket és jövőképet nézek.

Avatar
adrenalin69
Aranylabdás
Hozzászólások: 18892
Csatlakozott: 2006.05.06. 16:50
Tartózkodási hely: Firenze
Kapcsolat:

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: adrenalin69 » 2018.07.22. 02:49

velasco írta:
BSTH írta:
velasco írta:Hát azért azt pár 25 év alatti is eljátssza, mint a 30 pluszosok. Kicsit több perspektívát látnék benne, mint hogy azt kelljen nézni hogy játszik Lovrencsics jobb bekket, vagy Szalai hogy botlik meg a labdában.

Igen, ebben van valami. Szíved szerint hogyan állítanád össze a kezdő tizenegyünket?

Gulácsi - Bese, Korcsmár, Kádár, Tamás K. - Nagy Á. - Szántó, Vécsei - Vida K., Novothny (Futács), Sallai (Zsótér)

Szántót felejtsd el!
Az Újpest csapata megszakítás nélkül,1912-óta nb1-es.
Vannak, akik nem eladók,
És hitüket belül hordják,
Nem látszik a gyöngy a sárban,
Mégis övék az ország.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.22. 03:00

adrenalin69 írta:
velasco írta:
BSTH írta:Igen, ebben van valami. Szíved szerint hogyan állítanád össze a kezdő tizenegyünket?

Gulácsi - Bese, Korcsmár, Kádár, Tamás K. - Nagy Á. - Szántó, Vécsei - Vida K., Novothny (Futács), Sallai (Zsótér)

Szántót felejtsd el!

miért?

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.07.22. 09:08

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:Inkább a csalódottságból fakadó leszarom. :-)

pesszimista hajlamúaknál abszolút érthető :)

Én még láttam jó magyar focit.

Majd látsz nemsokára, ha a 2Rule elkezdi gyártani a labdákat is...
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.07.22. 09:11

velasco írta:
adrenalin69 írta:
velasco írta:Gulácsi - Bese, Korcsmár, Kádár, Tamás K. - Nagy Á. - Szántó, Vécsei - Vida K., Novothny (Futács), Sallai (Zsótér)

Szántót felejtsd el!

miért?

Kép
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.22. 09:29

Reginald McFreez írta:
velasco írta:
adrenalin69 írta:Szántót felejtsd el!

miért?

Kép

Kép

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74813
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.07.22. 10:33

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:Én még láttam jó magyar focit.

Akkor meg főleg. Én koromnál fogva a Gellei érában kapcsolódtam be, kb. Gera első meccsei idejében. San Marinonak lőtt ollózós gólja az egyik első pozitív emlékem. Nem sok volt... :D

Kicsit korábban kezdtem, már a hetvennyolcas vébét láttam.

igazából nem jó magyar focit láttál (sajnos én sem a 82-es bekapcsolódáskor) hanem egy lötyögős focikorszakban egy a kor szellemével még pacsizó és a szintet még megugró magyar focit
igazából most ugyanazt a szintet látjuk magyar foci címszó alatt
talán aki a 60-70 közötti válogatottat látta az még tényleg láthatott valami korszerűt a mieinktől, de a fene se tudja azt se biztosan
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.07.22. 10:40

Adamek írta:
BSTH írta:
velasco írta:Akkor meg főleg. Én koromnál fogva a Gellei érában kapcsolódtam be, kb. Gera első meccsei idejében. San Marinonak lőtt ollózós gólja az egyik első pozitív emlékem. Nem sok volt... :D

Kicsit korábban kezdtem, már a hetvennyolcas vébét láttam.

igazából nem jó magyar focit láttál (sajnos én sem a 82-es bekapcsolódáskor) hanem egy lötyögős focikorszakban egy a kor szellemével még pacsizó és a szintet még megugró magyar focit
igazából most ugyanazt a szintet látjuk magyar foci címszó alatt
talán aki a 60-70 közötti válogatottat látta az még tényleg láthatott valami korszerűt a mieinktől, de a fene se tudja azt se biztosan

Igazából de, jó magyar focit látott, hisz az akkor jónak számított, a mai - amihez viszonyítva már nem számít jónak - akkor még nem létezett. Mintha azt mondanád, hogy az F1-es autók nem képviselnek csúcstechnológiát, hiszen kétszáz év múlva antigravitációs párnákon fognak siklani hasonló versenyeken. Egyébként ilyen, időfüggetlen szempontból egyébként igazad van, ha jobban belegondolok. Meg persze nincs is.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.22. 10:46

Adamek írta:
BSTH írta:
velasco írta:Akkor meg főleg. Én koromnál fogva a Gellei érában kapcsolódtam be, kb. Gera első meccsei idejében. San Marinonak lőtt ollózós gólja az egyik első pozitív emlékem. Nem sok volt... :D

Kicsit korábban kezdtem, már a hetvennyolcas vébét láttam.

igazából nem jó magyar focit láttál (sajnos én sem a 82-es bekapcsolódáskor) hanem egy lötyögős focikorszakban egy a kor szellemével még pacsizó és a szintet még megugró magyar focit
igazából most ugyanazt a szintet látjuk magyar foci címszó alatt
talán aki a 60-70 közötti válogatottat látta az még tényleg láthatott valami korszerűt a mieinktől, de a fene se tudja azt se biztosan

Minap láttam részleteket a 66-os magyar-brazilból. Szenzációs futbalisták voltak Benéék. Igazából Puskásék voltak egy 20-30 éves világszintű időszak kiteljesedéseinek csúcsai. Nem igazán jut eszembe még egy olyan ország aki a legszűkebb elitből ekkora visszaesést produkált az évtizedek alatt. Pl. uruk sem nyernek már vébét, de azért csak ott vannak a kieséses szakaszban. Ferenczi Attila kutat jó irányban szerintem. Elfelejtettünk magyarul focizni, ill. elbutultunk elődeink szellemi szintjéhez képest.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74813
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.07.22. 10:59

velasco írta:
Adamek írta:
BSTH írta:Kicsit korábban kezdtem, már a hetvennyolcas vébét láttam.

igazából nem jó magyar focit láttál (sajnos én sem a 82-es bekapcsolódáskor) hanem egy lötyögős focikorszakban egy a kor szellemével még pacsizó és a szintet még megugró magyar focit
igazából most ugyanazt a szintet látjuk magyar foci címszó alatt
talán aki a 60-70 közötti válogatottat látta az még tényleg láthatott valami korszerűt a mieinktől, de a fene se tudja azt se biztosan

Minap láttam részleteket a 66-os magyar-brazilból. Szenzációs futbalisták voltak Benéék. Igazából Puskásék voltak egy 20-30 éves világszintű időszak kiteljesedéseinek csúcsai. Nem igazán jut eszembe még egy olyan ország aki a legszűkebb elitből ekkora visszaesést produkált az évtizedek alatt. Pl. uruk sem nyernek már vébét, de azért csak ott vannak a kieséses szakaszban. Ferenczi Attila kutat jó irányban szerintem. Elfelejtettünk magyarul focizni, ill. elbutultunk elődeink szellemi szintjéhez képest.

az uruguayiaknak is megvolt ez a szintű mélypont, csak nem ötven éven át, illetve ők nem kóboroltak a mélyponton vízszintes vonallá szélesítve azt hanem elindultak lassan felfelé
osztrákok, polákok, szintén elég magasról buktak hasonlóan mélyre de ők sem olyan tartósan
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51159
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2018.07.22. 11:03

Adamek írta:
velasco írta:
Adamek írta:igazából nem jó magyar focit láttál (sajnos én sem a 82-es bekapcsolódáskor) hanem egy lötyögős focikorszakban egy a kor szellemével még pacsizó és a szintet még megugró magyar focit
igazából most ugyanazt a szintet látjuk magyar foci címszó alatt
talán aki a 60-70 közötti válogatottat látta az még tényleg láthatott valami korszerűt a mieinktől, de a fene se tudja azt se biztosan

Minap láttam részleteket a 66-os magyar-brazilból. Szenzációs futbalisták voltak Benéék. Igazából Puskásék voltak egy 20-30 éves világszintű időszak kiteljesedéseinek csúcsai. Nem igazán jut eszembe még egy olyan ország aki a legszűkebb elitből ekkora visszaesést produkált az évtizedek alatt. Pl. uruk sem nyernek már vébét, de azért csak ott vannak a kieséses szakaszban. Ferenczi Attila kutat jó irányban szerintem. Elfelejtettünk magyarul focizni, ill. elbutultunk elődeink szellemi szintjéhez képest.

az uruguayiaknak is megvolt ez a szintű mélypont, csak nem ötven éven át, illetve ők nem kóboroltak a mélyponton vízszintes vonallá szélesítve azt hanem elindultak lassan felfelé
osztrákok, polákok, szintén elég magasról buktak hasonlóan mélyre de ők sem olyan tartósan

Egy a jelszó tartós béke!

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.22. 11:05

Adamek írta:
velasco írta:
Adamek írta:igazából nem jó magyar focit láttál (sajnos én sem a 82-es bekapcsolódáskor) hanem egy lötyögős focikorszakban egy a kor szellemével még pacsizó és a szintet még megugró magyar focit
igazából most ugyanazt a szintet látjuk magyar foci címszó alatt
talán aki a 60-70 közötti válogatottat látta az még tényleg láthatott valami korszerűt a mieinktől, de a fene se tudja azt se biztosan

Minap láttam részleteket a 66-os magyar-brazilból. Szenzációs futbalisták voltak Benéék. Igazából Puskásék voltak egy 20-30 éves világszintű időszak kiteljesedéseinek csúcsai. Nem igazán jut eszembe még egy olyan ország aki a legszűkebb elitből ekkora visszaesést produkált az évtizedek alatt. Pl. uruk sem nyernek már vébét, de azért csak ott vannak a kieséses szakaszban. Ferenczi Attila kutat jó irányban szerintem. Elfelejtettünk magyarul focizni, ill. elbutultunk elődeink szellemi szintjéhez képest.

az uruguayiaknak is megvolt ez a szintű mélypont, csak nem ötven éven át, illetve ők nem kóboroltak a mélyponton vízszintes vonallá szélesítve azt hanem elindultak lassan felfelé
osztrákok, polákok, szintén elég magasról buktak hasonlóan mélyre de ők sem olyan tartósan


Igen. Megvizsgálták miért süllyedtek le, aztán gyökereiket nem elfelejtve megkezdték a felzárkózást. Braziloknál is mintha meg lett volna ez.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74813
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.07.22. 11:05

Reginald McFreez írta:
Adamek írta:
BSTH írta:Kicsit korábban kezdtem, már a hetvennyolcas vébét láttam.

igazából nem jó magyar focit láttál (sajnos én sem a 82-es bekapcsolódáskor) hanem egy lötyögős focikorszakban egy a kor szellemével még pacsizó és a szintet még megugró magyar focit
igazából most ugyanazt a szintet látjuk magyar foci címszó alatt
talán aki a 60-70 közötti válogatottat látta az még tényleg láthatott valami korszerűt a mieinktől, de a fene se tudja azt se biztosan

Igazából de, jó magyar focit látott, hisz az akkor jónak számított, a mai - amihez viszonyítva már nem számít jónak - akkor még nem létezett. Mintha azt mondanád, hogy az F1-es autók nem képviselnek csúcstechnológiát, hiszen kétszáz év múlva antigravitációs párnákon fognak siklani hasonló versenyeken. Egyébként ilyen, időfüggetlen szempontból egyébként igazad van, ha jobban belegondolok. Meg persze nincs is.

mi az adott korszakban sem képviseltünk csúcstechnológiát, mondjuk mint most a svejciak vagy a polákok sem de azért ott vannak a erősebb kutyák közt
barátságos meccseken jól összevertünk mindenkit, a selejtezőkben komolyan számolni kellett velünk de ha eljött egy vérre menő tétmeccs valami nagykutya ellen ahol meg kellett és lehetett volna mutatni a dolgokat akkor repült be a türcsi ment a tingli-tangli remegő térdekkel
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74813
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Összeállt a válogatott stábja, Gera Zoltánnal

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.07.22. 11:06

Maradonapoli írta:
Adamek írta:
velasco írta:Minap láttam részleteket a 66-os magyar-brazilból. Szenzációs futbalisták voltak Benéék. Igazából Puskásék voltak egy 20-30 éves világszintű időszak kiteljesedéseinek csúcsai. Nem igazán jut eszembe még egy olyan ország aki a legszűkebb elitből ekkora visszaesést produkált az évtizedek alatt. Pl. uruk sem nyernek már vébét, de azért csak ott vannak a kieséses szakaszban. Ferenczi Attila kutat jó irányban szerintem. Elfelejtettünk magyarul focizni, ill. elbutultunk elődeink szellemi szintjéhez képest.

az uruguayiaknak is megvolt ez a szintű mélypont, csak nem ötven éven át, illetve ők nem kóboroltak a mélyponton vízszintes vonallá szélesítve azt hanem elindultak lassan felfelé
osztrákok, polákok, szintén elég magasról buktak hasonlóan mélyre de ők sem olyan tartósan

Egy a jelszó tartós béke!

mi itt lenn aztán jól megtaláltuk a tartós lelki békénket, nem is eresztjük el
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google Adsense [Bot], Szarka valamint 129 vendég