Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.07.20. 13:13

Nem szeretett volna a második csapatban játszani.

Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista


 



Némi meglepetésre hazatért a Málagától Tajti Mátyás, aki a Diósgyőrben sportigazgatóként dolgozó édesapjával ismét együtt dolgozhat. A Barcelonát is megjárt, 19 éves magyar reménység a DIGI Sport híradójának azt mondta: azért jött el Spanyolországból, mert nem akart 22-23 éves koráig várni arra, hogy lehetőséget kapjon.





„Bíztak bennem, és huzakodtak, hogy elengedjenek-e vagy ne. A szezonban 35 meccsből 30 meccset végigjátszottam kezdőként, és jól is ment a játék, felvittek a felnőttcsapathoz, edzőmeccseken is játszattak, azt láttam, hogy bíznak bennem. Csak ugye, még 19 éves voltam, és ott nem szeretik a fiatal játékosokat bedobni a mély vízbe, meg szokták várni, ameddig 22-23 évesek lesznek. És amikor már felkészült a futballista fizikálisan, mentálisan, akkor teszik be. Én nem szerettem volna ennyit várni. A két-három évvel idősebb csapattársaim is mindannyian a második csapat tagjai voltak, én pedig nem szerettem volna két évig még a második csapatban játszani. Ezért döntöttem úgy, hogy váltok” – nyilatkozta a Sport24-nek Tajti Mátyás.




Arról is mesélt, hogyan került ismét egy csapatba az édesapjával. „Már régóta beszéltük Fernandóval (Fernando Fernández, a Diósgyőr edzője – a szerk.), hogy ide akar hozni, és amikor már tudtuk, hogy el akarok jönni, utána nevezték ki az édesapámat, ami már csak hab volt a tortán. Nem terveztem, hogy leszek még vele egy csapatban, mert a Puskás Akadémiánál sokáig dolgoztunk együtt.”




Tajti első NB I-es mérkőzésére azonban még várni kell, mert edzéshiány miatt egyelőre külön készül társaitól. A DVTK így biztos, hogy új középpályása nélkül lép pályára vasárnap, a Ferencváros elleni idegenbeli bajnoki nyitányon.


 






Fernando Fernández arról beszélt, hogy az FTC ellen is bízik a győzelemben. „Azt akarom látni, hogy minden meccset meg akarunk nyerni, és hogy merünk bátor támadófocit játszani. Ez az, amit szeretnék.”




A csapatnál konkrét célok nincsenek, de a középmezőnyt azért szeretnék elérni a miskolciak. „Ha csak 12 csapat küzd egymással a bajnokságban, az mindig nagyon nehéz, mert a klubok hasonló szinten vannak. Persze ketten-hárman nagyobb költségvetéssel gazdálkodnak – a Ferencváros, a Vidi és a Puskás -, de a többiek hasonló helyzetben vannak. A különbséget majd az jelenti, hogy ki dolgozik jobban, ki kezdi jobban a bajnokságot” – fogalmazott az andalúz edző.




„Tavaly és tavalyelőtt is egy hajszálon múlt a bennmaradásunk, most nem szeretnénk ennyire a végére hagyni ezt a dolgot, úgyhogy nagyon fontos, hogy eredményesek legyünk, és ebben szerintem léptünk előre, de ez majd a bajnoki mérkőzéseken el fog dőlni, hogy mennyire” – mondta a csapat védője, Lipták Zoltán.

extex
Aranylabdás
Hozzászólások: 19502
Csatlakozott: 2011.03.30. 08:11
Tartózkodási hely: IV. ; XIX. ; XXII.

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: extex » 2018.07.20. 13:14

:lol:

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: ManBat » 2018.07.20. 13:17

Arc az van...
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
imici
Aranylabdás
Hozzászólások: 17925
Csatlakozott: 2005.08.11. 16:30
Tartózkodási hely: Tengeri fõd

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: imici » 2018.07.20. 13:20

ManBat írta:Arc az van...

Kíváncsi vagyok hogy mit fog mutatni, még reménykedem hogy lehet belőle focista.
Hajrá Fradi! Hajrá Nagyvárad!
DePower, minden másra ott a Mászterkárd

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.20. 13:52

imici írta:
ManBat írta:Arc az van...

Kíváncsi vagyok hogy mit fog mutatni, még reménykedem hogy lehet belőle focista.

Van azért abban realitás, amit elmondott.

Itt láthatjátok a Malaga felnőttben, edzőmeccsen, értelmes csapatok ellen:
https://www.youtube.com/watch?v=eO1d3t4TjLA

Avatar
PTi
Tartalék
Hozzászólások: 1053
Csatlakozott: 2016.10.28. 16:08

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: PTi » 2018.07.20. 14:16

Bajner is hasonlókat nyilatkozott

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74816
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.07.20. 14:30

Leó is, ráadásul ő túl alacsony is volt
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

RAUL7
BL-menõ
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2010.02.26. 14:16

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: RAUL7 » 2018.07.20. 14:39

Adamek írta:Leó is, ráadásul ő túl alacsony is volt

jaja
a faluban egy munkakerülő arc mondta egyszer, hogy azért nem vették fel valahova, mert túl magas. Nem tudom hova felvételizett, bánya nincs a környéken.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40668
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.07.20. 14:44

Remélem, h sokkal jobb lesz, mint amire a közvélemény taksálja, Adamek nagy szerencsétek, h vasárnap még nem vetjük be.
Az viszont ritka nagy marhaság, h 22-23 éves korig nem szeretik a játékosokat bevetni a spanyolok. A negyedosztály viszont már nagyon vékony, ha komolyabb terve lett volna a Malaganak vele, akkor kölcsön adja a másodosztályba.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40668
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.07.20. 14:45

RAUL7 írta:
Adamek írta:Leó is, ráadásul ő túl alacsony is volt

jaja
a faluban egy munkakerülő arc mondta egyszer, hogy azért nem vették fel valahova, mert túl magas. Nem tudom hova felvételizett, bánya nincs a környéken.

harckocsivezetőnek
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74816
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.07.20. 14:48

SuperDepor írta:
RAUL7 írta:
Adamek írta:Leó is, ráadásul ő túl alacsony is volt

jaja
a faluban egy munkakerülő arc mondta egyszer, hogy azért nem vették fel valahova, mert túl magas. Nem tudom hova felvételizett, bánya nincs a környéken.

harckocsivezetőnek

szarvasgombatúrónak
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.20. 14:51

SuperDepor írta:Remélem, h sokkal jobb lesz, mint amire a közvélemény taksálja, Adamek nagy szerencsétek, h vasárnap még nem vetjük be.
Az viszont ritka nagy marhaság, h 22-23 éves korig nem szeretik a játékosokat bevetni a spanyolok. A negyedosztály viszont már nagyon vékony, ha komolyabb terve lett volna a Malaganak vele, akkor kölcsön adja a másodosztályba.

Nyilván nem egy kimagasló tehetség ő sem. Lehet, ha nem a kiesés ellen küzdenek tavaly, akkor bedobják egyszer kétszer. Aztán másodosztályúak lettek ők maguk is.

Avatar
krisztian
Admin
Hozzászólások: 97079
Csatlakozott: 2008.02.07. 22:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: krisztian » 2018.07.20. 15:03

Most komolyan ez a fiú azt akarja előadni, hogy arrafelé nem dobálják a mélyvízbe a fiatalokat? :D Lol.
“Ha egy kérdés megoldható, felesleges aggódni miatta. Ha nem lehet megoldani, az aggódás nem segít.”
LAZIO GRANDE LAZIO! A ROMA LA LAZIO C’E’ SOLO LA LAZIO
دولة اسرائيل Facebook Torna Club
1526. augusztus 29. Nem felejtünk!

BSTH

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.20. 15:12

krisztian írta:Most komolyan ez a fiú azt akarja előadni, hogy arrafelé nem dobálják a mélyvízbe a fiatalokat? :D Lol.

A net korában ilyet dumálni igazi balfaszság. Dehogynem.
Kis lista az apádfasza mellé... (nem a Tiéd, övé).

https://www.transfermarkt.com/primera-d ... sition_id=

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.20. 15:23

BSTH írta:
krisztian írta:Most komolyan ez a fiú azt akarja előadni, hogy arrafelé nem dobálják a mélyvízbe a fiatalokat? :D Lol.

A net korában ilyet dumálni igazi balfaszság. Dehogynem.
Kis lista az apádfasza mellé... (nem a Tiéd, övé).

https://www.transfermarkt.com/primera-d ... sition_id=

haha azért ez kemény :D akkor egyszerűen nem volt elég jó, ennyi.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2018.07.20. 15:23

BSTH írta:
krisztian írta:Most komolyan ez a fiú azt akarja előadni, hogy arrafelé nem dobálják a mélyvízbe a fiatalokat? :D Lol.

A net korában ilyet dumálni igazi balfaszság. Dehogynem.
Kis lista az apádfasza mellé... (nem a Tiéd, övé).

https://www.transfermarkt.com/primera-d ... sition_id=

Nem a saját klubjára célzott?
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.20. 15:25

Cselszky írta:
BSTH írta:
krisztian írta:Most komolyan ez a fiú azt akarja előadni, hogy arrafelé nem dobálják a mélyvízbe a fiatalokat? :D Lol.

A net korában ilyet dumálni igazi balfaszság. Dehogynem.
Kis lista az apádfasza mellé... (nem a Tiéd, övé).

https://www.transfermarkt.com/primera-d ... sition_id=

Nem a saját klubjára célzott?

ahogy néztem, ott is volt pár 20 év körüli srác

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2018.07.20. 16:02

velasco írta:
Cselszky írta:
BSTH írta:A net korában ilyet dumálni igazi balfaszság. Dehogynem.
Kis lista az apádfasza mellé... (nem a Tiéd, övé).

https://www.transfermarkt.com/primera-d ... sition_id=

Nem a saját klubjára célzott?

ahogy néztem, ott is volt pár 20 év körüli srác

A transfermarkt alapján 11 darab 22 évesnél fiatalabb játékosuk volt a bő (40 fős) keretben, akik közül 2, jóindulattal 3 kapott komolyabb szerepet az A csapatban. Szóval nem lehetetlen bekerülni, de nem is könnyű. "Meg szokták várni, ameddig 22-23 évesek lesznek", mondja Tajti, szóval nem azt mondja, hogy mindenkinél, csak zömében, ami az adatok alapján nem tűnik hazugságnak. De amúgy nekem tök mindegy. Gondolom, hogy felmérte az esélyeit, úgy ítélte meg, kevés esélye lenne felkerülni. Azt nem tudom, hogy a másodosztályban nem lett volna-e erre több esély. Nem akart ezzel kísérletezni. Ő tudja.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.20. 16:17

Cselszky írta:
velasco írta:
Cselszky írta:Nem a saját klubjára célzott?

ahogy néztem, ott is volt pár 20 év körüli srác

A transfermarkt alapján 11 darab 22 évesnél fiatalabb játékosuk volt a bő (40 fős) keretben, akik közül 2, jóindulattal 3 kapott komolyabb szerepet az A csapatban. Szóval nem lehetetlen bekerülni, de nem is könnyű. "Meg szokták várni, ameddig 22-23 évesek lesznek", mondja Tajti, szóval nem azt mondja, hogy mindenkinél, csak zömében, ami az adatok alapján nem tűnik hazugságnak. De amúgy nekem tök mindegy. Gondolom, hogy felmérte az esélyeit, úgy ítélte meg, kevés esélye lenne felkerülni. Azt nem tudom, hogy a másodosztályban nem lett volna-e erre több esély. Nem akart ezzel kísérletezni. Ő tudja.

Ezért is írtam fentebb, hogy azért realitása is van a mondandójának, főleg annak fényében, hogy kiesés ellen harcoltak. Plusz még lehet pont az ő posztján szerepeltek alapemberek. Persze az is igaz, hogy ha annyira jó lenne akkor legalább a keretben benne lett volna. A legjobbak mindig egy szűk kisebbség, a zöme pedig marad a második csapatban. Szerintem jól döntött, hogy hazajött. Itt kinőheti magát, ha tényleg van benne potenciál.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96289
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Túl fiatal volt a spanyol ligához a magyar focista

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2018.07.20. 17:28

velasco írta:
Cselszky írta:
velasco írta:ahogy néztem, ott is volt pár 20 év körüli srác

A transfermarkt alapján 11 darab 22 évesnél fiatalabb játékosuk volt a bő (40 fős) keretben, akik közül 2, jóindulattal 3 kapott komolyabb szerepet az A csapatban. Szóval nem lehetetlen bekerülni, de nem is könnyű. "Meg szokták várni, ameddig 22-23 évesek lesznek", mondja Tajti, szóval nem azt mondja, hogy mindenkinél, csak zömében, ami az adatok alapján nem tűnik hazugságnak. De amúgy nekem tök mindegy. Gondolom, hogy felmérte az esélyeit, úgy ítélte meg, kevés esélye lenne felkerülni. Azt nem tudom, hogy a másodosztályban nem lett volna-e erre több esély. Nem akart ezzel kísérletezni. Ő tudja.

Ezért is írtam fentebb, hogy azért realitása is van a mondandójának, főleg annak fényében, hogy kiesés ellen harcoltak. Plusz még lehet pont az ő posztján szerepeltek alapemberek. Persze az is igaz, hogy ha annyira jó lenne akkor legalább a keretben benne lett volna. A legjobbak mindig egy szűk kisebbség, a zöme pedig marad a második csapatban. Szerintem jól döntött, hogy hazajött. Itt kinőheti magát, ha tényleg van benne potenciál.

Én is így érzem. Ha pedig egy felfújt lufi, akkor durranjon ki mihamarabb, aztán haladjunk tovább.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég