Csütörtöki foci: csodára készül a Fradi és az Újpest

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Csütörtöki foci: csodára készül a Fradi és az Újpest

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.20. 14:06

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:Tök fasza lenne, ha nyerne a Pool végre egy PL-t. Még 1990-ben volt az utolsó bajnoki cím, Dalglish mesterrel. Aki ugye játszott is. Na, ő legenda. A Liverpool a skótokkal felturbózva kezdte a tevékenységet 1892-ben, és ma egy skótról van elnevezve az egykori Centenary Stand.
És a székekből kirakva a The King. Hatalmas.

Kép


Na jó, azért a szónak nem ennyire szoros értelmében használtam a legenda szót :D Helyesebb az ikon szó.

Nyilván. Itt volt pár cikk az újpesti ikonokról, legendákról. Kabát és Urbán kapcsán. Amin felröhögtem.

haha :) Egyébként arra gondoltam, hogy ha sikerülne PL-t, BL-t nyerni, és maradna gólerős még vagy 4-5 évig, akkor azért beleírná magát az ottani krónikákba.

inreallife
Sztár
Hozzászólások: 3805
Csatlakozott: 2012.08.04. 23:06
Tartózkodási hely: a 3. csillag kapujaban

Re: Csütörtöki foci: csodára készül a Fradi és az Újpest

HozzászólásSzerző: inreallife » 2018.07.20. 14:08

velasco írta:
inreallife írta:
velasco írta:Persze, ez jogos. Csak ha előre tudják, hogy még padozni sem fog sokuk, elég inkorrekt odacsábítani őket. Utána meg kölcsönbe sem adják oda. Pl. Tamás Krisztiánt megnézném mit alakítana ha huzamosabb ideig játszana valahol. Nagyon fura a karrierje eddig. Milan akadémia, utána Seria B csere, Slavia Praha fél szezon kezdő, aztán Gyirmót csere, tavaly óta a Vidinél is. U20-as vébén kezdő volt asszem. Nemrég odakerült a szokatlan mozgású Hangya, szóval már hárman vannak balhátvéd poszton. Nagyon fura lépések ezek nekem. Sóst meg szerintem csak azért vették meg, mert gyors. Valahol olvastam mikor nyilatkoztak róla, ezt emelték ki. Lehet Zotyáék ennyit értettek meg a modern fociból, hogy gyorsnak kell lenni :)

szerintem tipikus magyar story, megvesznek mindenkit, hogy ne mashol legyenek. ugy is lehet bajnoksagot nyerni, hogy a tobbiek vitorlajabol kifogod a szelet, mert a penz nalad van es az ero poziciojabol tudsz targyalni. mondjuk a fradi sem jobb ebbol a szempontbol, nem ertem miert nem az a vezerfonal, hogy legalabb 1 fiatalt benyomjanak a kezdobe, akar rotalva is. persze fontos, hogy jojjenek a meccsek, de szerintem egy bajnok aspiransnak bele kell fernie, hogy a rangadokon kivul elvigyen a csapat egy a rutint felcsipegeto 16-20 kozotti playert. erthetetlen...


Egyetértek. Nem kicsit pitiáner és szánalmas dolog ez. Nem megy ésszel, oldd meg pénzzel. Az elmúlt években láthattuk mit ér a magyar bajnoki cím Európában. Szerintem a két pénzes klubnál semmilyen koncepció nincs, mivel szakértelemmel nem rendelkeznek. Többszörös költségvetéssel megnyeri egyik vagy másik nagy nehezen a bajnokságot, utána meg erre hivatkozik sikeresség és szakmaiság címszó alatt. A Honvédnak és az Újpestnek talán együttvéve sincs akkora költségvetése mint az említett két gárdának, mégis a produktum ég és föld eddig. Kovács Zoli is inkább tűnik egy gerinctelen sutyeráknak, mint olyannak akinek van valós tudása ahhoz amit csinál.

en inkabb aljasnak mondnam. a cel szentesiti az eszkozt fele kozhellyel igazabol megmagyarazzuk, hogy miert csinalunk valamit, amit megvetnek az emberek. meltan megvetnek. na a kovacs nekem ilyen embernek tunik. lehet, hogy o belulrol egy csillamponi lelkuletu aranyember, de igazabol nem eleg annak lenni, annak is kell latszani es rola az jon le, hogy basszunk oda a tobbinek, mindegy hogyan. a dogoljon meg a szomszsed tehene remek magyar reprezentasa. penzt es ezaltal hatalmat is kapott, amivel nem el, hanem visszael. a velt vagy valos sikerek pedig nem kene, hogy igazoljak a modszereit, a magyar football megtisztulasa alatt az o eltuneset is ertem, semmivel sem jobb sot, igazabol a rovidtavu kvazi sikerei csak tovabb sorvasztjak az amugy is satnya magyar focit...
kubatov takarodj!

BSTH

Re: Csütörtöki foci: csodára készül a Fradi és az Újpest

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.20. 14:12

velasco írta:
BSTH írta:
velasco írta:
Na jó, azért a szónak nem ennyire szoros értelmében használtam a legenda szót :D Helyesebb az ikon szó.

Nyilván. Itt volt pár cikk az újpesti ikonokról, legendákról. Kabát és Urbán kapcsán. Amin felröhögtem.

haha :) Egyébként arra gondoltam, hogy ha sikerülne PL-t, BL-t nyerni, és maradna gólerős még vagy 4-5 évig, akkor azért beleírná magát az ottani krónikákba.

Ez így korrekt is. Jogos.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Csütörtöki foci: csodára készül a Fradi és az Újpest

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.20. 14:18

inreallife írta:
velasco írta:
inreallife írta:szerintem tipikus magyar story, megvesznek mindenkit, hogy ne mashol legyenek. ugy is lehet bajnoksagot nyerni, hogy a tobbiek vitorlajabol kifogod a szelet, mert a penz nalad van es az ero poziciojabol tudsz targyalni. mondjuk a fradi sem jobb ebbol a szempontbol, nem ertem miert nem az a vezerfonal, hogy legalabb 1 fiatalt benyomjanak a kezdobe, akar rotalva is. persze fontos, hogy jojjenek a meccsek, de szerintem egy bajnok aspiransnak bele kell fernie, hogy a rangadokon kivul elvigyen a csapat egy a rutint felcsipegeto 16-20 kozotti playert. erthetetlen...


Egyetértek. Nem kicsit pitiáner és szánalmas dolog ez. Nem megy ésszel, oldd meg pénzzel. Az elmúlt években láthattuk mit ér a magyar bajnoki cím Európában. Szerintem a két pénzes klubnál semmilyen koncepció nincs, mivel szakértelemmel nem rendelkeznek. Többszörös költségvetéssel megnyeri egyik vagy másik nagy nehezen a bajnokságot, utána meg erre hivatkozik sikeresség és szakmaiság címszó alatt. A Honvédnak és az Újpestnek talán együttvéve sincs akkora költségvetése mint az említett két gárdának, mégis a produktum ég és föld eddig. Kovács Zoli is inkább tűnik egy gerinctelen sutyeráknak, mint olyannak akinek van valós tudása ahhoz amit csinál.

en inkabb aljasnak mondnam. a cel szentesiti az eszkozt fele kozhellyel igazabol megmagyarazzuk, hogy miert csinalunk valamit, amit megvetnek az emberek. meltan megvetnek. na a kovacs nekem ilyen embernek tunik. lehet, hogy o belulrol egy csillamponi lelkuletu aranyember, de igazabol nem eleg annak lenni, annak is kell latszani es rola az jon le, hogy basszunk oda a tobbinek, mindegy hogyan. a dogoljon meg a szomszsed tehene remek magyar reprezentasa. penzt es ezaltal hatalmat is kapott, amivel nem el, hanem visszael. a velt vagy valos sikerek pedig nem kene, hogy igazoljak a modszereit, a magyar football megtisztulasa alatt az o eltuneset is ertem, semmivel sem jobb sot, igazabol a rovidtavu kvazi sikerei csak tovabb sorvasztjak az amugy is satnya magyar focit...


Teljesen igazad van. Nem akartam drasztikusan fogalmazni, de nekem is elsőként jutottak eszembe az aljas, aljadék, féregnyúlvány szavak....az utolsó hosszú mondat különösen ül.

Avatar
velasco
Tartalék
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.06.20. 00:10

Re: Csütörtöki foci: csodára készül a Fradi és az Újpest

HozzászólásSzerző: velasco » 2018.07.20. 16:52

BSTH írta:
velasco írta:
BSTH írta:Tök fasza lenne, ha nyerne a Pool végre egy PL-t. Még 1990-ben volt az utolsó bajnoki cím, Dalglish mesterrel. Aki ugye játszott is. Na, ő legenda. A Liverpool a skótokkal felturbózva kezdte a tevékenységet 1892-ben, és ma egy skótról van elnevezve az egykori Centenary Stand.
És a székekből kirakva a The King. Hatalmas.

Kép


Na jó, azért a szónak nem ennyire szoros értelmében használtam a legenda szót :D Helyesebb az ikon szó.

Nem biztos, hogy érdekel, de ez valami nagyon nagy győzelem volt.

https://youtu.be/fCkbw2x_OZI

És itt egy film, ami szép. Akkor is megnézném, ha valami realos lenne, mint ahogy a Gól! címűt is meglestem. :)
Tényleg szép egy film. "Winning is Believing". Kölcsönözhető a Will magyarul is.

https://www.youtube.com/watch?v=Q1bbYfdgKh0


Az isztambuli csoda nyarán, 2005-ben volt itt Zegen U19-es női Eb. Itt voltak az angol csajok is. A lelátón szóba elegyedtem a kezdetleges angoltudásommal (voltam vagy 14 éves) egy angol nézővel. Nem emlékszem már, hogy konkrétan liverpooli volt-e, de arra, igen, hogy ott volt a döntőn. Foci közelében dolgozott az ürge, erre is emlékszem, ezért jött el Zalába is. Mesélte, hogy mekkora őrület volt az az este. Poén volt, kérdezte hogy kell magyarul buzdítani az angolokat, aztán vicces kiejtéssel kiabálta, hogy hajrá angolok :D Megmaradt bennem a sztori, mint első nemzetközi kapcsolatok szárnypróbálgatásaim egyike :D

Ha ilyen focis filmek, igaz nem focistákról hanem szurkolókról szól, de az egyik kedvenc filmem a Green Street Hooligans. Többször is láttam. Charlie Hunnam meg hogy kinőtte magát azóta.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 206 vendég