It's not coming home - megint lefocizta Belgium Angliát

Balambér
Profi
Hozzászólások: 2001
Csatlakozott: 2005.10.30. 17:54

Re: It's not coming home - megint lefocizta Belgium Angliát

HozzászólásSzerző: Balambér » 2018.07.15. 22:12

cain írta:
nyúl írta:Kálmán barátom állítja, az angolok a válogatottban sose tepernek igazán. Ha hajtanak, akkor se teljes odaadással, mint a kenyéradóik mezében. Mennek, mint a gép, ha a klubjaikról van szó - legyen PL, FA Kupa vagy BL, EL. Élesebbek, fenyegetőbbek.
Nem tudom, így van-e, de évtizedek óta valami ilyesmit érzek én is. Ahogy az első belga gól bement, azon is lehetett érezni, hogy lélekben elengedték ezt a tornát. Nem úgy álltak oda védekezni se, pedig azt tudnak. Az utolsó meccseiken alig lőttek kapura.
Ha angol szurkoló lennék, csalódást éreznék. Mert az angol szurkoló szívét-lelkét és temérdek pénzét áldozza azért, hogy lássa a fontmilliomos honfitársait fél szívvel felsülni. 7 meccs 3 győzelem, Kolumbia ellen szerencse, azóta akaratgyenge játék.
ifj. Knézy szerint övék lehet a jövő. Ezt hittük náluk egyénileg tehetségesebb angolokról is (Gascoigne, Scholes, Owen, Gerrard, Beckham, Lampard, Rooney). Mind elhasaltak a háromoroszlános mezben. Én nem hiszek bennük.

a legtöbb játékosuk a vb legjobb nyolc csapatát tekintve középszint. ha jó formában lettek volna + ox is ott van, akkor a szerencsés sorsolásukkal ugyanúgy a döntőbe juthattak volna, mint a horvátok. talán majd 2 év múlva jobban kijön nekik a lépés. jelenleg a világ legjobbjai készítik fel őket a pl-ben (pep, klopp, mou, poch, ehhez jött még sarri, dyche, emery és silva) szóval ezzel nem lehet gond.
legfeljebb azzal, hogy másokat is ők készítettek fel.


ez az angol válogatott nem csak "eredményben" különbözik a korábbiaktól, a leglényegesebb különbség, hogy nem akart többnek látszani mint ami, nem akart mást játszani, mint amire a keret alkalmas! mókás, mert a svéd meccset kivéve minden meccsükön kaptak gólt, de a legnagyobb különbséget én a védekezésben látom, ez a szervezettség korábban nem volt meg! pár játékos van csak, akinek az iskolatáskájában anno a fekete grafitceruzán kívül volt még más is, na ne egy szívárvány minden színében pompázó készletet képzeljünk el (= egyik sem egy labdaművész), de azért egy Alli-Lingard kiegészülve Rashforddal (és Sterlinggel) nem olyan rossz a középpályán (itt mindig felröhögtem, mikor unalmas erőfocival vádolták Angliát, ilyen középpályával ez létezhetetlen, az erőfoci alapvetése olyan fizikum, ami a lehető legtávolabb van ezektől a srácoktól), ha formában lennének, de nem voltak. Sterling duplanulla, pedig Mbappe szintű gyorsasággal van megáldva, a vébén annyira balfasz volt még önmagához képest is, hogy más gólkirály lett volna azokból a szituációkból! a szervezettebb védekezés és a potenciális támadók szar formája miatt sokkal kevesebb dolog sült el jól támadásban, mint ami elvárható, de ez az egész vébé teljesen vállalható angol szempontból! az elődöntő lehet csalódás maximum, nincs olyan csapat, akinek a vébé előtt azt mondod, hogy a horvátokkal játszhatsz a döntőbe jutásért, az ne írta volna rögtön alá! soha ilyen könnyen nem lehetett döntőbe kerülni, és ez igaz a horvátokra is, hangosan röhögök néha, h egy két tizikkel (kő-papír-ollónál egy fokkal nagyobb sportértékkel bíró dolog) kivívott (totál semmilyen csapatok ellen), meg egy hosszabbításos győzelem után lehengerlő menetelésről beszélni, pont ugyanolyanok, mint másik nyolc csapat, nekik jött az a plusz, ami a dánoknak, az oroszoknak, a spanyoloknak, a kolumbiaiaknak pl nem!

fiatalok, tényleg övék a jövő, én abszolút bizakodó vagyok, talán már a katari nov-decemberi vébén is előrébb végezhetnek...
You'll never walk alone!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 123 vendég