Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.07.10. 14:18

„Shut up (magyarul: kussolj) negró, fa......ó g..i vagy!"

Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"


A Kisalföld beszámolóját változtatás nélkül közöljük:


 


"Futballmeccset nézett a bíróság hétfőn. A felvétel alapján Kassai néha erélyesen, de összességében tisztelettudóan beszélt.


 


„Így még nem láttak mérkőzést, én sem" – mondta dr. Megyes Géza, a Győri Törvényszék bírája a Kassai Viktor játékvezető által Lipták Zoltán labdarúgó ellen indított személyiségjogi per hétfői újabb tárgyalásán a hallgatóságnak. És valóban: a jelenlévők a tavaly áprilisi Diósgyőr–Vasas NB I-es mérkőzés első félidejének televíziós felvételét nézhették meg, de úgy, hogy közben nem a kommentátor és a közönség hangja hallatszott, hanem a játékvezető és az asszisztensek zárt rendszeren rögzített kommunikációja.


 


Az előzmény ismert: a meccs második félidejében a diósgyőri Lipták belemarkolt ellenfele, Felix Burmeister heréibe, amit a bíró piros lappal honorált. A kiállított focista nem hagyta el azonnal a pályát, hanem fenyegetően indult Kassai felé. A Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága öt meccsre eltiltotta a játékost, aki a verdikt enyhítése végett fegyelmi tárgyalást kért. A tárgyalás jegyzőkönyvét írta volna alá a szintén meghallgatott Kassai, amikor olvasta, hogy Lipták azt állította róla, a meccsen rasszista megjegyzéssel illette a diósgyőriek kameruni légiósát, Patrick Mevoungout. Lipták szerint a bíró a következőt mondta csapattársának: „Shut up (magyarul: kussolj) negró, fa......ó g..i vagy!" A játékvezető szerint ez nem igaz, emiatt pert indított a védő ellen. Mivel Liptáknak győri a bejegyzett lakcíme, a Miskolci Törvényszékről az ügy Győrbe került.


 




A hétfői tárgyaláson meghallgatott felvétel alapján Kassai néha erélyesen, de összességében tisztelettudóan beszélt a játékosokkal az első félidőben, amikor az ominózus sértés állítólag elhangzott. A „ne mutogasson már, nem kell csinálni a fesztivált" mondatnál durvább kijelentés nem hagyta el a száját. A felvétel minősége ugyanakkor nem volt a legjobb. Lipták ügyvédje, dr. Dányi Szilárd éppen azzal érvelt, hogy bizonyítékként nem fogadható el, mert a rendszer szerinte nem minden játékvezetői megszólalást rögzített.


 


Dr. Megyes Géza törvényszéki bíró is azt állapította meg, hogy a per tárgyát képező mondat még töredékesen sem volt hallható, azonban néha nem lehetett érteni az elhangzottakat. Kassai ügyvédje, dr. Bajáky Tamás viszont arra hívta fel a figyelmet, hogy annál a lefújt szabálytalanságnál, amelynél a játékvezető állítólag sértegetett, a tévéfelvétel alapján 15 méterre állt Mevoungoutól, és semmilyen kommunikáció nem volt köztük. Azt is hangsúlyozta, hogy a légiós fegyelmi tárgyalásra küldött írásbeli nyilatkozatában és bíróság előtt tett korábbi tanúvallomásában mást állított arról, hogy Kassai hányszor és milyen szavakkal szidta őt.


 


A per várhatóan ősszel folytatódik. Kassai azt szeretné, hogy a bíróság állapítsa meg a jogsértést és ítéljen meg 500 ezer forint sérelemdíjat. Az összeget sportcélra, a Diósgyőr utánpótlássportjáért létrejött Rakaczki Bence Alapítványnak ajánlaná fel."


 

BSTH

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.10. 14:44

Kevés irritálóbb focistát láttam magyar pályán, mint Lipták. Tököli hasonló kategória lett ződben például.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.07.10. 14:56

XD
"Az előzmény ismert: a meccs második félidejében a diósgyőri Lipták belemarkolt ellenfele, Felix Burmeister heréibe..."
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: ManBat » 2018.07.10. 15:19

BSTH írta:Kevés irritálóbb focistát láttam magyar pályán, mint Lipták. Tököli hasonló kategória lett ződben például.

Dilettantizmus részünkről ragaszkodni hozzá, csak úgy, mint Antalhoz.
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

BSTH

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.10. 15:28

ManBat írta:
BSTH írta:Kevés irritálóbb focistát láttam magyar pályán, mint Lipták. Tököli hasonló kategória lett ződben például.

Dilettantizmus részünkről ragaszkodni hozzá, csak úgy, mint Antalhoz.

Sosem tartottam jó spílernek, erre még jött egy számomra nem nyerő stílus.

sznot
Admin
Hozzászólások: 43792
Csatlakozott: 2005.04.17. 02:49
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: sznot » 2018.07.10. 15:49

A buta focista szerintem nem is tudta, hogy felveszik a bírók beszélgetéseit.
Én ebben az ügyben Kassainak hiszek.
Ami nincs fent YouTube-on, az meg sem történt, amit nem talál a Google, az nem is létezik, aki nincs regisztrálva Facebook-on, az nem is ember!

¡ɐssɐʌlolǝ ıʞɐ ǝʎlnɥ

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74933
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.07.10. 15:51

BSTH írta:Kevés irritálóbb focistát láttam magyar pályán, mint Lipták. Tököli hasonló kategória lett ződben például.

Juhász Rolihoz képest mindkettő ipari tanonc
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

BSTH

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.10. 15:54

Adamek írta:
BSTH írta:Kevés irritálóbb focistát láttam magyar pályán, mint Lipták. Tököli hasonló kategória lett ződben például.

Juhász Rolihoz képest mindkettő ipari tanonc

Az ő neve is felmerült. A gúnyos mosolyok, bírók megtapsolása, az alattomos cuccok az elmúlt 3-4 évből.
De azért Tökszi se volt kis pálya a bírólökéssel és a nyáltól fröccsenő arcba ordításaival.

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96335
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2018.07.10. 16:39

Komoly ügy...
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
nick2005
Sztár
Hozzászólások: 4556
Csatlakozott: 2006.05.16. 16:28

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: nick2005 » 2018.07.10. 17:23

Azért ez a Lipták elég "egyszerű" gyerek. Állít valamit, de még az állítólagos érintett, aki a saját csapattársa - Mevoungou - sem támasztja alá, amit mond......... akkor meg miről beszélünk? :)
########################
HAJRÁ HALI!

Avatar
Lobanovszkij
Tartalék
Hozzászólások: 1726
Csatlakozott: 2008.04.07. 21:47
Tartózkodási hely: Belföld

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: Lobanovszkij » 2018.07.10. 17:54

sznot írta:A buta focista szerintem nem is tudta, hogy felveszik a bírók beszélgetéseit.
Én ebben az ügyben Kassainak hiszek.

A videó félreértésre adhat okot. Ezek nem Lipták szavai, hanem Usztics Mátyás színművész monológja az Angyalbőrben című sorozat egyik epizódjából.
Gyõri ETO FC
Everybody do you, ingem rövi-do-you

sznot
Admin
Hozzászólások: 43792
Csatlakozott: 2005.04.17. 02:49
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: sznot » 2018.07.10. 19:51

Lobanovszkij írta:
sznot írta:A buta focista szerintem nem is tudta, hogy felveszik a bírók beszélgetéseit.
Én ebben az ügyben Kassainak hiszek.

A videó félreértésre adhat okot. Ezek nem Lipták szavai, hanem Usztics Mátyás színművész monológja az Angyalbőrben című sorozat egyik epizódjából.


Sose jöttem volna rá.
Ami nincs fent YouTube-on, az meg sem történt, amit nem talál a Google, az nem is létezik, aki nincs regisztrálva Facebook-on, az nem is ember!

¡ɐssɐʌlolǝ ıʞɐ ǝʎlnɥ

BSTH

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.11. 06:33

Lobanovszkij írta:
sznot írta:A buta focista szerintem nem is tudta, hogy felveszik a bírók beszélgetéseit.
Én ebben az ügyben Kassainak hiszek.

A videó félreértésre adhat okot. Ezek nem Lipták szavai, hanem Usztics Mátyás színművész monológja az Angyalbőrben című sorozat egyik epizódjából.

Nincs benne, hogy olajbogyó.

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40699
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.07.11. 07:47

nick2005 írta:Azért ez a Lipták elég "egyszerű" gyerek. Állít valamit, de még az állítólagos érintett, aki a saját csapattársa - Mevoungou - sem támasztja alá, amit mond......... akkor meg miről beszélünk? :)

nem igazán érdekel ez pernek nevezett bohóckodás, de egyszer már alátámasztotta
https://24.hu/sport/foci/2018/04/12/kas ... birosagon/
ha volna egy kis esze Liptáknak, már régen megegyezett volna Kassaival, ráadásul így, h a Rakaczki Alapítványnak ajánlaná fel az 500 ezer forintot,
gondolom, h korábban sem volt rosszul fizetett játékos, nálunk 36 hónapja keres kb. 5 millió/hó
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

BSTH

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.11. 07:54

SuperDepor írta:
nick2005 írta:Azért ez a Lipták elég "egyszerű" gyerek. Állít valamit, de még az állítólagos érintett, aki a saját csapattársa - Mevoungou - sem támasztja alá, amit mond......... akkor meg miről beszélünk? :)

nem igazán érdekel ez pernek nevezett bohóckodás, de egyszer már alátámasztotta
https://24.hu/sport/foci/2018/04/12/kas ... birosagon/
ha volna egy kis esze Liptáknak, már régen megegyezett volna Kassaival, ráadásul így, h a Rakaczki Alapítványnak ajánlaná fel az 500 ezer forintot,
gondolom, h korábban sem volt rosszul fizetett játékos, nálunk 36 hónapja keres kb. 5 millió/hó

Jól meg van fizetve azért, amit nyújt.

Avatar
nick2005
Sztár
Hozzászólások: 4556
Csatlakozott: 2006.05.16. 16:28

Re: Kassai és Lipták pere: fókuszban a "négerezés"

HozzászólásSzerző: nick2005 » 2018.07.11. 20:46

BSTH írta:
SuperDepor írta:
nick2005 írta:Azért ez a Lipták elég "egyszerű" gyerek. Állít valamit, de még az állítólagos érintett, aki a saját csapattársa - Mevoungou - sem támasztja alá, amit mond......... akkor meg miről beszélünk? :)

nem igazán érdekel ez pernek nevezett bohóckodás, de egyszer már alátámasztotta
https://24.hu/sport/foci/2018/04/12/kas ... birosagon/
ha volna egy kis esze Liptáknak, már régen megegyezett volna Kassaival, ráadásul így, h a Rakaczki Alapítványnak ajánlaná fel az 500 ezer forintot,
gondolom, h korábban sem volt rosszul fizetett játékos, nálunk 36 hónapja keres kb. 5 millió/hó

Jól meg van fizetve azért, amit nyújt.


És korábban a Győr meg a Vidi sem fizethetett túl rosszul.
########################
HAJRÁ HALI!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 121 vendég