Hat éve hunyt el az egyetlen sportújságíró, akit mindenhol tiszteltek az ultrák

nb1.hu12
Toborzórajáró
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012.03.10. 16:00

Hat éve hunyt el az egyetlen sportújságíró, akit mindenhol tiszteltek az ultrák

HozzászólásSzerző: nb1.hu12 » 2018.07.07. 11:46

Döbbenetes volt az utolsó írása – mutatjuk.

Hat éve hunyt el az egyetlen sportújságíró, akit mindenhol tiszteltek az ultrák


Június hetedike soha nem könnyű az nb1.hu számára!


 


Hat évvel ezelőtt ezen a napon következett be az, amiről azt hittük, soha nem fog megtörténi. De mégis bekövetkezett, mert elhunyt Imre Mátyás, az nb1.hu alapítója- és örökös főszerkesztője.


 


Matyi mindenkit ismert, a Matyit mindenki ismerte. Mindent és mindenkiről tudott mindent, hetekkel, de volt, hogy hónapokkal előre tudta, hogy mi, hol, mikor és meddig fog történni. Senki nem tudott nála többet és jobban dolgozni, senki nem volt jobb nála, az oknyomozásban pláne nem, és ha éppen szépíráshoz szottyant kedve, akkor is lazán fölözött le mindenkit. 


 


Imre Mátyás az egyetlen sportújságíró, akit mindenhol tiszteltek még a legkeményebb ultrák is. Nem félt senkitől és semmitől.


 


Amikor a legutóbbi horvát-magyar után a pirosnál álló magyar sportújságírók konvojára több hullámban, kövekkel, ütőfegyverekkel támadtak a zágrábiak, egyből, elsőként ugrott ki a kocsijából (azt zúták szét elsőnek, mert mindig ő/mi mentünk legelöl) és csak ennyit mondott: „gyere, vagy kirúglak!”. Az Újpest-Dinamo előtt (és ezt egy újpesti ultra elmondásából tudom), egyedül rendszabályozta meg a románok leghangosabbját a vendégbejáratnál, a ZTE-Dinamo előtti bunyónál a győri parkolóban a saját pénzéből vett felszerelését áldozta fel azért, hogy fizikailag segítsen a magyaroknak.


 


Imre Mátyás volt a legnagyobb fradista, akit valaha ismertem, de minden más csapatot és szurkolótábort őszintén és mélyen tisztelt. 


 



null



null




Hat évvel ezelőtt az Eb-n dolgozott, de már úgy, hogy tudta, mi vár rá… Ezt írta ki a Facebookra:


 


„1957. szeptember 10-én reggel 6.35-kor kezdődött az én Truman-showm, ami egészen idáig meglehetős sikerrel futott. Az Eb előtt egy nappal aztán közölték velem, hogy tüdőrákom van, ma pedig azt, hogy gyors lefolyású lesz, és nem fogok sokat szenvedni. Mivel külön-külön nem tudok mindenkitől elbúcsúzni, itt teszem meg, egyúttal elnézést kérve azoktól, akiket esetleg megbántottam.


Csapó...


(június 28.)”


 


Imre Mátyás halálakor az Index így emlékezett meg példaképünkről:


 


„Ötvennégy éves korában, súlyos betegség után elhunyt Imre Mátyás sportújságíró, az UEFA médiaosztályának munkatársa.


 


Pályáját a Nemzeti Sportnál kezdte, volt a magyar futballválogatott sajtófőnöke, majd az UEFA-médiához került, személyes, több mint húsz éve baráti viszony fűzte az UEFA-elnök Michel Platinihez.


 


A donyecki sajtóközpont vezetőjeként részt vett a lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokság szervezésében, de a tornáról betegsége miatt idő előtt hazautazott. A donyecki portugál-spanyol elődöntőt már nem látta a helyszínen, Budapestre utazott, a Korányi kórházban töltötte utolsó napjait.


 


Korábban éveken át részt vett a France Football Aranylabdásának kiválasztásában, magyar újságíróként ő szavazhatott.”


 


 


Imre Mátyás az nb1.hu mellett a Magyar Aranylabda-díj alapítója is.


 


Nyugodj továbbra is békében, Matyi! 


 


Mindig hiányzol…


 

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Hat éve hunyt el az egyetlen sportújságíró, akit mindenhol tiszteltek az ultrák

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.07.07. 17:45

Nyugodjék békében.

Ti meg minden erőtökkel próbáljatok az ő munkásságához méltó módon dolgozni a jövőben. A jelenlegi, öndicsőítő / kényelmes / hatásvadász aljabulvárral napról napra mélyebbre süllyedtek. Szerintetek mit szólna ahhoz, ami itt megy, amivé süllyedt a szeretett sportlapja?
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

BSTH

Re: Hat éve hunyt el az egyetlen sportújságíró, akit mindenhol tiszteltek az ultrák

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.07. 17:55

Matyi nagy figura volt. Kábé ezerszer tiltott ki, a hőskorban 990 alkalommal, utána meg vagy tízszer.

redblueheart
Kulcsjátékos
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2010.06.19. 11:06
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Hat éve hunyt el az egyetlen sportújságíró, akit mindenhol tiszteltek az ultrák

HozzászólásSzerző: redblueheart » 2018.07.08. 02:51

"Az Újpest-Dinamo előtt (és ezt egy újpesti ultra elmondásából tudom), egyedül rendszabályozta meg a románok leghangosabbját a vendégbejáratnál"

Mikor játszott az Újpest a Dinamo Bukaresttel? Újpest-Steaua Bukarest meccsre emlékszem, de Dinamo Bukarest meccs szerintem a kupában nem volt.

BSTH

Re: Hat éve hunyt el az egyetlen sportújságíró, akit mindenhol tiszteltek az ultrák

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.08. 06:12

redblueheart írta:"Az Újpest-Dinamo előtt (és ezt egy újpesti ultra elmondásából tudom), egyedül rendszabályozta meg a románok leghangosabbját a vendégbejáratnál"

Mikor játszott az Újpest a Dinamo Bukaresttel? Újpest-Steaua Bukarest meccsre emlékszem, de Dinamo Bukarest meccs szerintem a kupában nem volt.

Edzőmeccs nem lehetett? Én sem emlékszem, nem is találom.

Avatar
MindigÚjpest
fanatikus
Hozzászólások: 14806
Csatlakozott: 2009.04.17. 09:30
Tartózkodási hely: otthon,munkahely

Re: Hat éve hunyt el az egyetlen sportújságíró, akit mindenhol tiszteltek az ultrák

HozzászólásSzerző: MindigÚjpest » 2018.07.08. 08:48

BSTH írta:
redblueheart írta:"Az Újpest-Dinamo előtt (és ezt egy újpesti ultra elmondásából tudom), egyedül rendszabályozta meg a románok leghangosabbját a vendégbejáratnál"

Mikor játszott az Újpest a Dinamo Bukaresttel? Újpest-Steaua Bukarest meccsre emlékszem, de Dinamo Bukarest meccs szerintem a kupában nem volt.

Edzőmeccs nem lehetett? Én sem emlékszem, nem is találom.
Dinamo Kijevvel játszottunk edzőmeccset. Ez még a nyolcvanas években volt.
Sosem felejtem el, volt hogy fociról mentünk át a Komjádiba, ott voltunk a BEK meneteléskor, világsztár csapatunk volt, aminek az egyik legfényesebben ragyogó csillaga Benedek Tibi volt. Nyugodj Békében bajnok!

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40739
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Hat éve hunyt el az egyetlen sportújságíró, akit mindenhol tiszteltek az ultrák

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.07.08. 08:57

Reginald McFreez írta:Nyugodjék békében.

Ti meg minden erőtökkel próbáljatok az ő munkásságához méltó módon dolgozni a jövőben. A jelenlegi, öndicsőítő / kényelmes / hatásvadász aljabulvárral napról napra mélyebbre süllyedtek. Szerintetek mit szólna ahhoz, ami itt megy, amivé süllyedt a szeretett sportlapja?

Pontosan, és akkor még nem is beszéltünk a sok elírásról, ami rendszeres (ma pl. a DVTK - Bardejov /szlovák II. o./ alcíme - Gólösszefoglaló a szerb verésről, illetve ebben a cikkben is kérdéses a Dinamo meccs, ahol román szurkolókról írnak).
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: RAUL7 valamint 243 vendég