Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35063
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Szarka » 2018.07.08. 10:01

Reginald McFreez írta:
nyúl írta:
BSTH írta:Az első részben levezette a reális dolgot.
A döntő szerintem bármelyik ágon érdem.

Kurva jó kis zene, még 1996-ból az angliai EB-ről. De szép év volt az...

Three Lions (Football's Coming Home) (Official Video)
https://www.youtube.com/watch?v=RJqimlFcJsM
Az angolok okosan elengedték a belga meccset a csoportban. Ennek köszönhetően fognak döntőt játszani.
A horvátok nem fogják elbírni a fizikai nyomást két ilyen kizsigerelő meccs után. Ha valamiben jó az angol, az pont a testi erővel való felőrlés.

Csúnyán benézitek, Szarkával egyetemben. Na, de majd rájöttök...

"- Mire?
- Mire hármat számolok!"

A horvátok nem robotok. Nagyon kis esélyt adok neki, hogy lépést tartsanak az angolokkal. Persze egy tizenegyes, egy korai gól mindent felülír, az angolok is kihagyhatnak 20 helyzetet, de a legvalószínűbb, hogy a második felesben elkapják őket két góllal.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

BSTH

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.08. 10:04

Reginald McFreez írta:
Szarka írta:
Reginald McFreez írta:
Ja, így már értem, miért beszélsz hülyeségeket...

Mint pl? Hogy Anglia könnyű ágat kapott ( választotta gyakorlatilag) ? Hogy jóval pihentebb lesz? Hogy a hirvátok két kimerítő meccs mellé még sérültekkel is hátráltatva vannak? Mi hülyeség a levezetésemben?

Mivel úgy tűnik, pontosan látod, mikor és mit mondtál, ami hülyeség, így más nem tudok kitalálni, mint azt, hogy tudatosan provokálod a jószándékú népeket. Nem szép dolog. Vagy csak a reménytelen helyzetet próbálod számodra kedvezőbbé racionalizálni. Ez esetben érthető.

Szarka, meg a provokáció. Szerintem aludj egy jót!

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.07.08. 10:07

Szarka írta:
Reginald McFreez írta:
nyúl írta:Az angolok okosan elengedték a belga meccset a csoportban. Ennek köszönhetően fognak döntőt játszani.
A horvátok nem fogják elbírni a fizikai nyomást két ilyen kizsigerelő meccs után. Ha valamiben jó az angol, az pont a testi erővel való felőrlés.

Csúnyán benézitek, Szarkával egyetemben. Na, de majd rájöttök...

"- Mire?
- Mire hármat számolok!"

A horvátok nem robotok. Nagyon kis esélyt adok neki, hogy lépést tartsanak az angolokkal. Persze egy tizenegyes, egy korai gól mindent felülír, az angolok is kihagyhatnak 20 helyzetet, de a legvalószínűbb, hogy a második felesben elkapják őket két góllal.

Lépést tartani az angolokkal nem nagy cucc. Buta, kiismerhető erőfocit tolnak, ráadásul - pl. az oroszokkal ellentétben - túlértékelik a képességeiket. Erre az ilyen butus kis szurkolók még rá is erősítenek. Na mindegy, nem akarom én elrontani a szórakozásodat, a szurkolásodat, majd kedden-szerdán véget ér az álom.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.07.08. 10:08

BSTH írta:
Reginald McFreez írta:
Szarka írta:Mint pl? Hogy Anglia könnyű ágat kapott ( választotta gyakorlatilag) ? Hogy jóval pihentebb lesz? Hogy a hirvátok két kimerítő meccs mellé még sérültekkel is hátráltatva vannak? Mi hülyeség a levezetésemben?

Mivel úgy tűnik, pontosan látod, mikor és mit mondtál, ami hülyeség, így más nem tudok kitalálni, mint azt, hogy tudatosan provokálod a jószándékú népeket. Nem szép dolog. Vagy csak a reménytelen helyzetet próbálod számodra kedvezőbbé racionalizálni. Ez esetben érthető.

Szarka, meg a provokáció. Szerintem aludj egy jót!

Tehát Szarka még ahhoz is buta, hogy provokáljon. Ez sértés, melyet kikérek magamnak az ő nevében, kérem!
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

Balambér
Profi
Hozzászólások: 2001
Csatlakozott: 2005.10.30. 17:54

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Balambér » 2018.07.08. 10:18

nyúl írta:
SAW írta:Mert nem érted, hogy milyen összetevők adják ki a horvát sikert.
Kurázsi, technika, játék, csapat, mind együtt van.
Épp most ejtették ki a házigazdát. Annál kevés nehezebb feladat felmerülni egy nagy tornán.
Így van. A horvát válogatott egységes, testileg-lelkileg erős. Egyértelműen nagy fegyvertényt hajtottak végre. Háromszor is hátrányos helyzetben voltak. Először, mert az oroszok szerezték a vezető gólt, ami megadta a meccs hangulatát, fellelkesítette a hazai publikumot. Másodszor, amikor a fordításukat az oroszok kiegyenlítették. Harmadszor pedig maga a büntetőpárbaj a házigazda ellen, ami szintén nem egyenlő felállás. A legjobb sportemberi erényeket vonultatták fel.
Bár az angolokat a körülmények miatt esélyesebbnek tartom, ettől a válogatottól azt sem érzem teljesíthetetlennek, ha az elődöntőben is győznek, mert hatalmas lelkierőt tudnak mozgósítani. Ha így lesz, nem kérdéses, hogy Modricnak kell kapnia idén az Aranylabdát. A szememben már most megérdemli (annak ellenére, melyik klub színeiben játszik).

Egyébként köszönöm az oroszoknak az élményeket. Itt az újabb bizonyíték, hogy szerényebb képességgel is lehet bárki méltó ellenfelévé válni. Minden emberi karakter és bajtársiasság kérdése. Erre a csapatra büszke lehet Oroszország.


mindketten olyan erényeket neveztek meg, ami mindhárom másik elődöntős csapat sajátja! az angolok, hogy mást ne mondjak a nagy tornák több mint feléről úgy estek ki, hogy nem nyertek büntetőpárbajt, most igen! vagy az aranygenerációs belga csapatot is mondhatnám, akik lefocizták a meccs felében az érinthetetlennek tűnő brazilokat, úgy, hogy egy Wales korábban végállomást jelentett hasonló helyzetben nekik! mindkét csapat úgy lépte át a saját árnyékát, hogy ehhez képest a horvátok tette kismiska...

nyilván mindenkinek egyénileg más más szimpatikus, az az össznépi pozitív hype a játékuk alapján indokolatlan a horvátoknak, én csak ennyit mondok!

Modricon még most is mosolygok, kihagyott egy tizit, a két berúgott tizije a büntetőpárbajokban meg gyakorlatilag négylevelű lóherével teleragasztott testtel történt, még most is visít a malac... :) ja igen, bevitte a kegyelemdöfést Argentinának, és "vezére" két amúgy nemtúlsokra tartott válogatott lutrikategóriás tizikkel kiverésének!
You'll never walk alone!

Pauly D
BL-menõ
Hozzászólások: 8656
Csatlakozott: 2008.08.26. 13:37
Tartózkodási hely: Nottingham

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Pauly D » 2018.07.08. 10:24

Szarka írta:
Reginald McFreez írta:
Szarka írta:Anglia megint jól jár. A horvátok két hosszabbításos, sérülésekkel gyengített csapata ideális a még eddig meg se izzadó angoloknak. Lehet 100%on elkapnák őket a horvátok, de esélyesebb, hogy a második félidőre már szétesnek, és lefutja őket Anglia.

Alapvetően angol drukker lennék, de egy ilyen könnyű ágon nem érdem a döntő :/
Kanet leszámítva nincs is angol akit megkedveltem volna.


Ja, így már értem, miért beszélsz hülyeségeket...

Mint pl? Hogy Anglia könnyű ágat kapott ( választotta gyakorlatilag) ? Hogy jóval pihentebb lesz? Hogy a hirvátok két kimerítő meccs mellé még sérültekkel is hátráltatva vannak? Mi hülyeség a levezetésemben?

Aztan a dan orosz annyival nehezebb ket csapat mint a kolumbia sved paros :lol:
Hajrá Diósgyőr!
Nottingham Forest

BSTH

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: BSTH » 2018.07.08. 10:34

Reginald McFreez írta:
BSTH írta:
Reginald McFreez írta:Mivel úgy tűnik, pontosan látod, mikor és mit mondtál, ami hülyeség, így más nem tudok kitalálni, mint azt, hogy tudatosan provokálod a jószándékú népeket. Nem szép dolog. Vagy csak a reménytelen helyzetet próbálod számodra kedvezőbbé racionalizálni. Ez esetben érthető.

Szarka, meg a provokáció. Szerintem aludj egy jót!

Tehát Szarka még ahhoz is buta, hogy provokáljon. Ez sértés, melyet kikérek magamnak az ő nevében, kérem!

Mondom: szunya, haver. :)

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74929
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.07.08. 10:54

Pauly D írta:
Szarka írta:
Reginald McFreez írta:
Ja, így már értem, miért beszélsz hülyeségeket...

Mint pl? Hogy Anglia könnyű ágat kapott ( választotta gyakorlatilag) ? Hogy jóval pihentebb lesz? Hogy a hirvátok két kimerítő meccs mellé még sérültekkel is hátráltatva vannak? Mi hülyeség a levezetésemben?

Aztan a dan orosz annyival nehezebb ket csapat mint a kolumbia sved paros :lol:

így ahogy mondja, Pál
ez az egész főág kabaré volt már ránézésre, egy tipikus anti-tornacsapat a legjobb köztük, akik feripléyből is megbuktak a vb-n, két betanított focit játszó skandi, hangulat hajtású kolumbiai favágók, önmaguk ellenségei tikk-takkosok, a kelet-belga örök ígéret horvátok és a leggyengébb képességű okán a legszimpibb talán a hazaiak csapata
egy jó formában focizó Dél-Korea is begyalogol innen a döntőbe ötből háromszor
aztán lehet, hogy nem így van, a negyeddöntőket már összefoglaló szinten sem néztem, lehet, hogy ott kibújt a foci a zsákból
várom már az eb-t hátha ott lesz valami érdekes a vidiobírón túl is
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: ManBat » 2018.07.08. 11:00

Adamek írta:
Pauly D írta:
Szarka írta:Mint pl? Hogy Anglia könnyű ágat kapott ( választotta gyakorlatilag) ? Hogy jóval pihentebb lesz? Hogy a hirvátok két kimerítő meccs mellé még sérültekkel is hátráltatva vannak? Mi hülyeség a levezetésemben?

Aztan a dan orosz annyival nehezebb ket csapat mint a kolumbia sved paros :lol:

így ahogy mondja, Pál
ez az egész főág kabaré volt már ránézésre, egy tipikus anti-tornacsapat a legjobb köztük, akik feripléyből is megbuktak a vb-n, két betanított focit játszó skandi, hangulat hajtású kolumbiai favágók, önmaguk ellenségei tikk-takkosok, a kelet-belga örök ígéret horvátok és a leggyengébb képességű okán a legszimpibb talán a hazaiak csapata
egy jó formában focizó Dél-Korea is begyalogol innen a döntőbe ötből háromszor
aztán lehet, hogy nem így van, a negyeddöntőket már összefoglaló szinten sem néztem, lehet, hogy ott kibújt a foci a zsákból
várom már az eb-t hátha ott lesz valami érdekes a vidiobírón túl is

az lesz még egy szép történet, ha Bakuból kell Londonba mennie egy csapatnak a kövi meccsre azon az eb-n, lesznek ott is csillaghullások ha szarul jön ki a stadionsorsolás
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51352
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2018.07.08. 11:01

ManBat írta:
Adamek írta:
Pauly D írta:Aztan a dan orosz annyival nehezebb ket csapat mint a kolumbia sved paros :lol:

így ahogy mondja, Pál
ez az egész főág kabaré volt már ránézésre, egy tipikus anti-tornacsapat a legjobb köztük, akik feripléyből is megbuktak a vb-n, két betanított focit játszó skandi, hangulat hajtású kolumbiai favágók, önmaguk ellenségei tikk-takkosok, a kelet-belga örök ígéret horvátok és a leggyengébb képességű okán a legszimpibb talán a hazaiak csapata
egy jó formában focizó Dél-Korea is begyalogol innen a döntőbe ötből háromszor
aztán lehet, hogy nem így van, a negyeddöntőket már összefoglaló szinten sem néztem, lehet, hogy ott kibújt a foci a zsákból
várom már az eb-t hátha ott lesz valami érdekes a vidiobírón túl is

az lesz még egy szép történet, ha Bakuból kell Londonba mennie egy csapatnak a kövi meccsre azon az eb-n, lesznek ott is csillaghullások ha szarul jön ki a stadionsorsolás

kibaszott nagy ökörség volt ez platínitől, de gondolom így több helyről kapta a kenőpénzeket

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74929
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.07.08. 11:06

Maradonapoli írta:
ManBat írta:
Adamek írta:így ahogy mondja, Pál
ez az egész főág kabaré volt már ránézésre, egy tipikus anti-tornacsapat a legjobb köztük, akik feripléyből is megbuktak a vb-n, két betanított focit játszó skandi, hangulat hajtású kolumbiai favágók, önmaguk ellenségei tikk-takkosok, a kelet-belga örök ígéret horvátok és a leggyengébb képességű okán a legszimpibb talán a hazaiak csapata
egy jó formában focizó Dél-Korea is begyalogol innen a döntőbe ötből háromszor
aztán lehet, hogy nem így van, a negyeddöntőket már összefoglaló szinten sem néztem, lehet, hogy ott kibújt a foci a zsákból
várom már az eb-t hátha ott lesz valami érdekes a vidiobírón túl is

az lesz még egy szép történet, ha Bakuból kell Londonba mennie egy csapatnak a kövi meccsre azon az eb-n, lesznek ott is csillaghullások ha szarul jön ki a stadionsorsolás

kibaszott nagy ökörség volt ez platínitől, de gondolom így több helyről kapta a kenőpénzeket

gondolod Kenő is benne volt?
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46284
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: nyúl » 2018.07.08. 11:06

Balambér írta:
nyúl írta:
SAW írta:Mert nem érted, hogy milyen összetevők adják ki a horvát sikert.
Kurázsi, technika, játék, csapat, mind együtt van.
Épp most ejtették ki a házigazdát. Annál kevés nehezebb feladat felmerülni egy nagy tornán.
Így van. A horvát válogatott egységes, testileg-lelkileg erős. Egyértelműen nagy fegyvertényt hajtottak végre. Háromszor is hátrányos helyzetben voltak. Először, mert az oroszok szerezték a vezető gólt, ami megadta a meccs hangulatát, fellelkesítette a hazai publikumot. Másodszor, amikor a fordításukat az oroszok kiegyenlítették. Harmadszor pedig maga a büntetőpárbaj a házigazda ellen, ami szintén nem egyenlő felállás. A legjobb sportemberi erényeket vonultatták fel.
Bár az angolokat a körülmények miatt esélyesebbnek tartom, ettől a válogatottól azt sem érzem teljesíthetetlennek, ha az elődöntőben is győznek, mert hatalmas lelkierőt tudnak mozgósítani. Ha így lesz, nem kérdéses, hogy Modricnak kell kapnia idén az Aranylabdát. A szememben már most megérdemli (annak ellenére, melyik klub színeiben játszik).

Egyébként köszönöm az oroszoknak az élményeket. Itt az újabb bizonyíték, hogy szerényebb képességgel is lehet bárki méltó ellenfelévé válni. Minden emberi karakter és bajtársiasság kérdése. Erre a csapatra büszke lehet Oroszország.


mindketten olyan erényeket neveztek meg, ami mindhárom másik elődöntős csapat sajátja! az angolok, hogy mást ne mondjak a nagy tornák több mint feléről úgy estek ki, hogy nem nyertek büntetőpárbajt, most igen! vagy az aranygenerációs belga csapatot is mondhatnám, akik lefocizták a meccs felében az érinthetetlennek tűnő brazilokat, úgy, hogy egy Wales korábban végállomást jelentett hasonló helyzetben nekik! mindkét csapat úgy lépte át a saját árnyékát, hogy ehhez képest a horvátok tette kismiska...

nyilván mindenkinek egyénileg más más szimpatikus, az az össznépi pozitív hype a játékuk alapján indokolatlan a horvátoknak, én csak ennyit mondok!

Modricon még most is mosolygok, kihagyott egy tizit, a két berúgott tizije a büntetőpárbajokban meg gyakorlatilag négylevelű lóherével teleragasztott testtel történt, még most is visít a malac... :) ja igen, bevitte a kegyelemdöfést Argentinának, és "vezére" két amúgy nemtúlsokra tartott válogatott lutrikategóriás tizikkel kiverésének!
Persze, egyetértek a belgákra vonatkozó véleménnyel! Bár szerintem tőlük már nem jött váratlanul a kiugrás.

Modric "malacát" máshogy látom. Vezéregyéniség, remek középpályás, számos kulcspassza van. Bevitt egy kis nemzetet a vb elődöntőjébe. S ugye BL-győztes is.
Ki érdemelné meg jobban az elismerést?

Avatar
Maradonapoli
Aranylabdás
Hozzászólások: 51352
Csatlakozott: 2006.01.30. 20:52

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Maradonapoli » 2018.07.08. 11:09

Adamek írta:
Maradonapoli írta:
ManBat írta:az lesz még egy szép történet, ha Bakuból kell Londonba mennie egy csapatnak a kövi meccsre azon az eb-n, lesznek ott is csillaghullások ha szarul jön ki a stadionsorsolás

kibaszott nagy ökörség volt ez platínitől, de gondolom így több helyről kapta a kenőpénzeket

gondolod Kenő is benne volt?

tőlem kapta a fizetését

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: ManBat » 2018.07.08. 11:10

Maradonapoli írta:
ManBat írta:
Adamek írta:így ahogy mondja, Pál
ez az egész főág kabaré volt már ránézésre, egy tipikus anti-tornacsapat a legjobb köztük, akik feripléyből is megbuktak a vb-n, két betanított focit játszó skandi, hangulat hajtású kolumbiai favágók, önmaguk ellenségei tikk-takkosok, a kelet-belga örök ígéret horvátok és a leggyengébb képességű okán a legszimpibb talán a hazaiak csapata
egy jó formában focizó Dél-Korea is begyalogol innen a döntőbe ötből háromszor
aztán lehet, hogy nem így van, a negyeddöntőket már összefoglaló szinten sem néztem, lehet, hogy ott kibújt a foci a zsákból
várom már az eb-t hátha ott lesz valami érdekes a vidiobírón túl is

az lesz még egy szép történet, ha Bakuból kell Londonba mennie egy csapatnak a kövi meccsre azon az eb-n, lesznek ott is csillaghullások ha szarul jön ki a stadionsorsolás

kibaszott nagy ökörség volt ez platínitől, de gondolom így több helyről kapta a kenőpénzeket

egy full azeri eb-t nehéz lett volna megmagyarázni, Leveles Szepp is belebukott a nagytestvérnél a katari vb-be
így gázos kenőpénz is jár egy csomó, és meg se lincselik
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35063
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Szarka » 2018.07.08. 11:11

Pauly D írta:
Szarka írta:
Reginald McFreez írta:
Ja, így már értem, miért beszélsz hülyeségeket...

Mint pl? Hogy Anglia könnyű ágat kapott ( választotta gyakorlatilag) ? Hogy jóval pihentebb lesz? Hogy a hirvátok két kimerítő meccs mellé még sérültekkel is hátráltatva vannak? Mi hülyeség a levezetésemben?

Aztan a dan orosz annyival nehezebb ket csapat mint a kolumbia sved paros :lol:

Az angol könnyű ágat a belgához, illetve ahhoz az ághoz nézem. A horvátoknak is könnyebb ág volt ez, de ők legalább nem trükközve jutottak ide, másrészt az esélyeikről van szó, miszerint jóval fáradtabbak lesznek, sérültjeik is vannak, így könnyebb kihívást jelentenek az angoloknak..
Az alap kiindulás meg csak az volt, hogy Anglia könnyen jut a döntőbe, szemben a másik ággal.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
Adamek
Flegma
Hozzászólások: 74929
Csatlakozott: 2005.06.20. 10:18
Tartózkodási hely: nekem a Balaton a Himalája

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Adamek » 2018.07.08. 11:19

nyúl írta:
Balambér írta:
nyúl írta:Így van. A horvát válogatott egységes, testileg-lelkileg erős. Egyértelműen nagy fegyvertényt hajtottak végre. Háromszor is hátrányos helyzetben voltak. Először, mert az oroszok szerezték a vezető gólt, ami megadta a meccs hangulatát, fellelkesítette a hazai publikumot. Másodszor, amikor a fordításukat az oroszok kiegyenlítették. Harmadszor pedig maga a büntetőpárbaj a házigazda ellen, ami szintén nem egyenlő felállás. A legjobb sportemberi erényeket vonultatták fel.
Bár az angolokat a körülmények miatt esélyesebbnek tartom, ettől a válogatottól azt sem érzem teljesíthetetlennek, ha az elődöntőben is győznek, mert hatalmas lelkierőt tudnak mozgósítani. Ha így lesz, nem kérdéses, hogy Modricnak kell kapnia idén az Aranylabdát. A szememben már most megérdemli (annak ellenére, melyik klub színeiben játszik).

Egyébként köszönöm az oroszoknak az élményeket. Itt az újabb bizonyíték, hogy szerényebb képességgel is lehet bárki méltó ellenfelévé válni. Minden emberi karakter és bajtársiasság kérdése. Erre a csapatra büszke lehet Oroszország.


mindketten olyan erényeket neveztek meg, ami mindhárom másik elődöntős csapat sajátja! az angolok, hogy mást ne mondjak a nagy tornák több mint feléről úgy estek ki, hogy nem nyertek büntetőpárbajt, most igen! vagy az aranygenerációs belga csapatot is mondhatnám, akik lefocizták a meccs felében az érinthetetlennek tűnő brazilokat, úgy, hogy egy Wales korábban végállomást jelentett hasonló helyzetben nekik! mindkét csapat úgy lépte át a saját árnyékát, hogy ehhez képest a horvátok tette kismiska...

nyilván mindenkinek egyénileg más más szimpatikus, az az össznépi pozitív hype a játékuk alapján indokolatlan a horvátoknak, én csak ennyit mondok!

Modricon még most is mosolygok, kihagyott egy tizit, a két berúgott tizije a büntetőpárbajokban meg gyakorlatilag négylevelű lóherével teleragasztott testtel történt, még most is visít a malac... :) ja igen, bevitte a kegyelemdöfést Argentinának, és "vezére" két amúgy nemtúlsokra tartott válogatott lutrikategóriás tizikkel kiverésének!
Persze, egyetértek a belgákra vonatkozó véleménnyel! Bár szerintem tőlük már nem jött váratlanul a kiugrás.

Modric "malacát" máshogy látom. Vezéregyéniség, remek középpályás, számos kulcspassza van. Bevitt egy kis nemzetet a vb elődöntőjébe. S ugye BL-győztes is.
Ki érdemelné meg jobban az elismerést?

crmessi mint általában
Peter Rufai - Benedict Iroha, Stephen Keshi, Okechukwu Uche - Sunday Oliseh - Finidi George, Emmanuel Amunike, Augustine "Jay-Jay" Okocha - Victor Ikpeba, Rashidi Yekini - Daniel Amokachi

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96330
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2018.07.08. 11:34

Szarka írta:
Pauly D írta:
Szarka írta:Mint pl? Hogy Anglia könnyű ágat kapott ( választotta gyakorlatilag) ? Hogy jóval pihentebb lesz? Hogy a hirvátok két kimerítő meccs mellé még sérültekkel is hátráltatva vannak? Mi hülyeség a levezetésemben?

Aztan a dan orosz annyival nehezebb ket csapat mint a kolumbia sved paros :lol:

Az angol könnyű ágat a belgához, illetve ahhoz az ághoz nézem. A horvátoknak is könnyebb ág volt ez, de ők legalább nem trükközve jutottak ide, másrészt az esélyeikről van szó, miszerint jóval fáradtabbak lesznek, sérültjeik is vannak, így könnyebb kihívást jelentenek az angoloknak..
Az alap kiindulás meg csak az volt, hogy Anglia könnyen jut a döntőbe, szemben a másik ággal.

Elméletileg igaz, de szűk 4 nap alatt összevakarhatják és felszívhatják magukat a horvátok, a sérülteket összedrótozhatják, 2 meccset kell még valahogy kibírniuk, és nem a belga vagy francia csapattal kerültek szembe, hanem "csak" az angolokkal, akik ellen jó esélyeik lehetnek, ez is motivációt jelenthet. Már így is bevonultak a történelembe, illetőleg valami történelmit ismételtek, de a vb-döntő elérése egyszeri lehetőségnek és megismételhetetlennek tűnik, így simán mozgósíthatnak olyan extra energiákat, amiket ki sem nézel belőlük. De persze az is lehet, hogy tényleg elkészültek az erejükkel, ugyanakkor nem venném készpénznek, hogy a 120 perc és dupla tizipárbaj, meg a sántikálások kulcstényezőnek bizonyulnak. Ha erővel jobban is bírják majd az angolok, egy-egy Rakitic-bomba vagy Modric-kulcspassz felülírhat mindent, ez pedig simán bennük van, az angoloknál kevésbé látok váratlan húzásokra képes játékosokat, nekik mások az erényeik. De ha annyit nyújtanak a horvátok, mint az elmúlt két meccsen, akkor az max. egy újabb tizipárbajra lehet elég, amúgy leginkább erre is tippelnék.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!

Avatar
Szarka
Aranylabdás
Hozzászólások: 35063
Csatlakozott: 2005.03.21. 17:25

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Szarka » 2018.07.08. 11:49

Cselszky írta:
Szarka írta:
Pauly D írta:Aztan a dan orosz annyival nehezebb ket csapat mint a kolumbia sved paros :lol:

Az angol könnyű ágat a belgához, illetve ahhoz az ághoz nézem. A horvátoknak is könnyebb ág volt ez, de ők legalább nem trükközve jutottak ide, másrészt az esélyeikről van szó, miszerint jóval fáradtabbak lesznek, sérültjeik is vannak, így könnyebb kihívást jelentenek az angoloknak..
Az alap kiindulás meg csak az volt, hogy Anglia könnyen jut a döntőbe, szemben a másik ággal.

Elméletileg igaz, de szűk 4 nap alatt összevakarhatják és felszívhatják magukat a horvátok, a sérülteket összedrótozhatják, 2 meccset kell még valahogy kibírniuk, és nem a belga vagy francia csapattal kerültek szembe, hanem "csak" az angolokkal, akik ellen jó esélyeik lehetnek, ez is motivációt jelenthet. Már így is bevonultak a történelembe, illetőleg valami történelmit ismételtek, de a vb-döntő elérése egyszeri lehetőségnek és megismételhetetlennek tűnik, így simán mozgósíthatnak olyan extra energiákat, amiket ki sem nézel belőlük. De persze az is lehet, hogy tényleg elkészültek az erejükkel, ugyanakkor nem venném készpénznek, hogy a 120 perc és dupla tizipárbaj, meg a sántikálások kulcstényezőnek bizonyulnak. Ha erővel jobban is bírják majd az angolok, egy-egy Rakitic-bomba vagy Modric-kulcspassz felülírhat mindent, ez pedig simán bennük van, az angoloknál kevésbé látok váratlan húzásokra képes játékosokat, nekik mások az erényeik. De ha annyit nyújtanak a horvátok, mint az elmúlt két meccsen, akkor az max. egy újabb tizipárbajra lehet elég, amúgy leginkább erre is tippelnék.

Nem láttam a ruszkik elleni meccset, de ahogy elmesélték, az extra energiákat már felélték a hosszabbításban, pont azért, hogy összejöjjön az elődöntő.
Persze hajtani fognak, amíg bírják, de egy kizsigerelt, összedrótozott csapat nem ugyanaz, mint amelyik rápihenve készül egy összecsapásra. Az angolok elalibiztek egy csoportmeccset, nem kellett kihajtaniuk magukat egyik meccsen se. Ez még a döntőben is sokat érhet, ha odajutnak, mert a francia-belga duó is rendesen kihajtotta magát.

Én is írtam, hogy egy korai gól felülírhat mindent, de az szinte biztos, hogy az angolok fizikálisan felül fogják múlni a horvátokat. És azért ők sem egy kutyaütő gárda. Nincs Modricuk, de nem is kell, 1-2 gyors támadás, és a horvátok csak 2 méter hátrányból nézik, ahogy Kane simán begurítja a lasztit a sérülése miatt lassabban vetődő Subasic mellett.

Edit: elfelejtettem, hogy Kolumbiát hosszabbításban verték, javítva.
Magyarország - Newcastle - Real Madrid , ebben a sorrendben.
"Intensity is our Identity"

Móni, Boston United, baldj: Nyugodjanak békében

Avatar
HattoriHanzo
chef
Hozzászólások: 28198
Csatlakozott: 2005.09.19. 11:58
Tartózkodási hely: Oroszlány
Kapcsolat:

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: HattoriHanzo » 2018.07.08. 12:16

Túlzónak érzem a horvátok oddsait. Nálam simán 50-50, ehhez képest a kroát tj 2.20 - ment is párban a francia továbbjutással.
Csak a paranoiások élik túl...
ORBÁN EGY GECI!

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Szombati foci: újabb vb-negyeddöntők

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.07.08. 12:17

Adamek írta:
Pauly D írta:
Szarka írta:Mint pl? Hogy Anglia könnyű ágat kapott ( választotta gyakorlatilag) ? Hogy jóval pihentebb lesz? Hogy a hirvátok két kimerítő meccs mellé még sérültekkel is hátráltatva vannak? Mi hülyeség a levezetésemben?

Aztan a dan orosz annyival nehezebb ket csapat mint a kolumbia sved paros :lol:

így ahogy mondja, Pál
ez az egész főág kabaré volt már ránézésre, egy tipikus anti-tornacsapat a legjobb köztük, akik feripléyből is megbuktak a vb-n, két betanított focit játszó skandi, hangulat hajtású kolumbiai favágók, önmaguk ellenségei tikk-takkosok, a kelet-belga örök ígéret horvátok és a leggyengébb képességű okán a legszimpibb talán a hazaiak csapata
egy jó formában focizó Dél-Korea is begyalogol innen a döntőbe ötből háromszor
aztán lehet, hogy nem így van, a negyeddöntőket már összefoglaló szinten sem néztem, lehet, hogy ott kibújt a foci a zsákból
várom már az eb-t hátha ott lesz valami érdekes a vidiobírón túl is

Bullshit alátámasztó bullshittelés a legmagasabb szinten.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 103 vendég