Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

_carlos_
Légiós
Hozzászólások: 5724
Csatlakozott: 2009.12.04. 09:41
Tartózkodási hely: ms Zuiderdam

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: _carlos_ » 2018.06.26. 17:09

Ferencváros // Man Utd írta:
_carlos_ írta:
Ferencváros // Man Utd írta:Igen, túlpörgött a számláló.


a többi ország általánosságban rosszabb helyzetben van. Egy-egy város akad, ahol valami van, de alapvetően Argentína kiemelkedően civilizált a térségben.

Én ezt Peruról hallottam, meg hogy közbiztonság szempontjából sokkal jobb, mint a többi térségbeli országokban.
Bár arrafelé szinte minden országról olvastam meg hallottam már ilyen pro-kontra beszámolókat a témában.


Én Limában jártam meg még pár helyen, klasszik favela a nagyrésze. Limának van egy szép oldala, ahol van pláza meg minden, a másik oldalon meg a szokásos gépfegyveres őrök, taxival csomó helyre nem lehet behajtani. Chile még annyiban rosszabb, hogy ott az emberek is nagyon buták. Ecuadorban a strandon csontsovány gyerekekkel fociztunk, akik a helyi csapatban mentek edzésre, amikor mutattuk hogy ott a hajó amivel jöttünk, az volt a reakciójuk, hogy és az tele van étellel? A földrengés óta (Manta) ami két éve volt, ugyanis kaja nem nagyon van. Kolumbia egy fokkal jobbnak tűnt ezeknél, de Argentína az már olyasmi mintha Európában lennél, persze annak egy szegényebb országában. Buenos Aires külvárosa az olyasmi volt mint Magyarország a kilencvenes évek vége felé. De a belváros pl. nagyon szép.
Kispest távdrukker

_carlos_
Légiós
Hozzászólások: 5724
Csatlakozott: 2009.12.04. 09:41
Tartózkodási hely: ms Zuiderdam

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: _carlos_ » 2018.06.26. 17:14

Adamek írta:
cain írta:

Kód: Egész kijelölése

Armani,
Mercado - Otamendi - Rojo - Tagliafico,
Pérez - Mascherano - Banega,
Di María - Messi,
Higuaín


YESSZ, összeállt végre az ota-rojo böllérpáros!

Perez nem tud kikerülni


Meg Mascherano sem. Lo Celsot kellene sztem játszatni helyette. Egyébként di Maria középpályán is tudna játszani, Ancelotti alatt a Realban ott tolta és nagyon is jól ment neki. Mert úgy beférne Higuain is mint alkalmi balszélső, Messi mint jobbszélső-posztnélküli akármi és Aguero mint center. Vagy Higuain helyett valahogy Dybala.
Kispest távdrukker

Avatar
Reginald McFreez
Aranylabdás
Hozzászólások: 56035
Csatlakozott: 2006.12.23. 10:42

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: Reginald McFreez » 2018.06.26. 17:39

BSTH írta:
Ferencváros // Man Utd írta:" Amin ott a nép keresztülment az elmúlt évtizedekben..."

Azon végigment (vagy épp megy) még vagy 50 nép arrafelé. 1-2 kivételtől eltekintve, US-Mexikó határtól délre az egész környékre igazak a fenti paraméterek.

12 ország van ott és Falkland. Közép-Amerikával együtt is csak 20 ország. Ez az ötven hogy jött ki?

Buziskodsz.
Nancy - Why do you do that? The whole sexist thing? The whole oppression thing? Why do you do that?
Hooman - You guys scare the shit out of us.

Ne zavarj, amikor pánikolok - Tunyacsáp

Autodidakta vagyok. Ezt a szót is én tanítottam meg magamnak. - Brooke

John McClane
Aranylabdás
Hozzászólások: 60308
Csatlakozott: 2009.04.02. 18:29
Tartózkodási hely: Szombat

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: John McClane » 2018.06.26. 18:23

Látom Argentínát sem engedik felvirágozni a bértollnokok!
Cech-Ivanovic,Terry,Dragoner,Szkukalek-Lampard,Wedgbury-Kriston,Gera,Hazard-Drogba
Edzo:Jose Mourinho
Dibusz-Stockley,Gyepes,Carvalho,Ashley Cole-Essien,Lipcsei-Seydi,Lisztes,Podolski-Elding
Edzo:Kondas Elemer

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40721
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.06.26. 21:21

nagyon rosszul játszanak
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Libritor
Aranylabdás
Hozzászólások: 61573
Csatlakozott: 2007.01.31. 20:36
Tartózkodási hely: Mátészalka

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: Libritor » 2018.06.26. 21:36

A bíró mentené a balfasz argentinokat...

Avatar
nyúl
Kincstári Főegerész
Hozzászólások: 46285
Csatlakozott: 2005.09.14. 13:36

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: nyúl » 2018.06.26. 22:02

20 éve nem értem Nigériát. Mert hogy azóta nem láttam jónak világbajnokságon. Holott erősek, remekül tudnak futballozni, vannak egyéniségeik is (Musa a mezőny egyik legjobb képességű játékosa), mégsem akarnak igazán, nem működnek csapatként. Korábban azt éreztem néhány tornán, hogy a bojkottot súrolja nemtörődömségük. Most is továbbjutást herdáltak el. Otthon sok tíz millió a nyomorban vár valamit, aminek örülhet, ők meg lötyögnek. Ezért nem sajnálom őket, hogy egy indiszponált Argentína eléjük került.

_carlos_
Légiós
Hozzászólások: 5724
Csatlakozott: 2009.12.04. 09:41
Tartózkodási hely: ms Zuiderdam

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: _carlos_ » 2018.06.26. 22:06

nyúl írta:20 éve nem értem Nigériát. Mert hogy azóta nem láttam jónak világbajnokságon. Holott erősek, remekül tudnak futballozni, vannak egyéniségeik is (Musa a mezőny egyik legjobb képességű játékosa), mégsem akarnak igazán, nem működnek csapatként. Korábban azt éreztem néhány tornán, hogy a bojkottot súrolja nemtörődömségük. Most is továbbjutást herdáltak el. Otthon sok tíz millió a nyomorban vár valamit, aminek örülhet, ők meg lötyögnek. Ezért nem sajnálom őket, hogy egy indiszponált Argentína eléjük került.


ez nem lötyögés volt, ők a dobok ritmusát hallják, és arra játszanak. Pont az a baj, hogy az európai mentalitást, a küzdelmet meg a hajtást próbálják meg rájuk erőltetni.
Sajnos a gyerek kilőtte a ziccert a stadionból, utána sejthető volt hogy találnak egyet az argók. Fordítva is lehetett volna.
Kispest távdrukker

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40721
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.06.26. 22:15

_carlos_ írta:
nyúl írta:20 éve nem értem Nigériát. Mert hogy azóta nem láttam jónak világbajnokságon. Holott erősek, remekül tudnak futballozni, vannak egyéniségeik is (Musa a mezőny egyik legjobb képességű játékosa), mégsem akarnak igazán, nem működnek csapatként. Korábban azt éreztem néhány tornán, hogy a bojkottot súrolja nemtörődömségük. Most is továbbjutást herdáltak el. Otthon sok tíz millió a nyomorban vár valamit, aminek örülhet, ők meg lötyögnek. Ezért nem sajnálom őket, hogy egy indiszponált Argentína eléjük került.


ez nem lötyögés volt, ők a dobok ritmusát hallják, és arra játszanak. Pont az a baj, hogy az európai mentalitást, a küzdelmet meg a hajtást próbálják meg rájuk erőltetni.
Sajnos a gyerek kilőtte a ziccert a stadionból, utána sejthető volt hogy találnak egyet az argók. Fordítva is lehetett volna.

ezt nem nevezném bajnak, mert ezek nélkül a mai futballban szinte lehetetlen sikeresnek lenni
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

_carlos_
Légiós
Hozzászólások: 5724
Csatlakozott: 2009.12.04. 09:41
Tartózkodási hely: ms Zuiderdam

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: _carlos_ » 2018.06.26. 22:21

SuperDepor írta:ezt nem nevezném bajnak, mert ezek nélkül a mai futballban szinte lehetetlen sikeresnek lenni


ez nem biztos. Az afrikai stílus eléggé jó volt a kilencvenes években, de onnantól hogy tömegével jöttek Európába a játékosaik, a válogatottak párhuzamosan kezdtek romlani. Európai stílus alatt értem azt, hogy mindenkinek fix a helye a pályán, a támadások be vannak gyakorolva, tulajdonképpen hogy mindent előre meg akarnak tervezni az edzők, ahelyett, hogy egyéniségekre bíznák részben a dolgot meg a rögtönzésre. Volt azért ma is Nigériának egy pár olyan szép támadása, amit semelyik másik csapat nem csinált a VB-n, még a brazilok sem.
Kispest távdrukker

Avatar
ManBat
Aranylabdás
Hozzászólások: 21627
Csatlakozott: 2014.07.21. 18:56
Tartózkodási hely: ahol a szekeret tolják

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: ManBat » 2018.06.26. 22:24

Kép
:cool:
Az idő lejár
A világ megáll
Hogy hited mit ér
Arról bírád ítél


НИКОГАШ СЕВЕРНА!

Avatar
BEARGRYLLS
Sztár
Hozzászólások: 4657
Csatlakozott: 2011.01.02. 19:52
Tartózkodási hely: Mainz

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: BEARGRYLLS » 2018.06.26. 22:31

ManBat írta:Kép
:cool:


Az argentín Urbán Flóri aki Majkát másolja.
Szívünk zöld-fehér, mindennél többet ér...
FK Anzsi Mahacskala

SuperDepor
Moderátor
Hozzászólások: 40721
Csatlakozott: 2006.03.07. 23:03
Tartózkodási hely: Magyar-Osztrák Monarchia

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: SuperDepor » 2018.06.26. 22:31

_carlos_ írta:
SuperDepor írta:ezt nem nevezném bajnak, mert ezek nélkül a mai futballban szinte lehetetlen sikeresnek lenni


ez nem biztos. Az afrikai stílus eléggé jó volt a kilencvenes években, de onnantól hogy tömegével jöttek Európába a játékosaik, a válogatottak párhuzamosan kezdtek romlani. Európai stílus alatt értem azt, hogy mindenkinek fix a helye a pályán, a támadások be vannak gyakorolva, tulajdonképpen hogy mindent előre meg akarnak tervezni az edzők, ahelyett, hogy egyéniségekre bíznák részben a dolgot meg a rögtönzésre. Volt azért ma is Nigériának egy pár olyan szép támadása, amit semelyik másik csapat nem csinált a VB-n, még a brazilok sem.

Az erőfutball sztem teljesen elnyomja az improvizálást, az az afrikai stílus amiről beszélsz - ami valóban látványos volt - nem fog visszatérni, maximum pillanatokra, mint ma is. Azt még hozzátehetem, h sajnos.
Ne aggódjatok hát a holnapért mert a holnap majd aggódik magáért. Elég minden napnak a maga baja.

Avatar
Libritor
Aranylabdás
Hozzászólások: 61573
Csatlakozott: 2007.01.31. 20:36
Tartózkodási hely: Mátészalka

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: Libritor » 2018.06.26. 22:32

ManBat írta:Kép
:cool:

Gusztustalan egy gyökér. Sok volt a cucc.

Avatar
BEARGRYLLS
Sztár
Hozzászólások: 4657
Csatlakozott: 2011.01.02. 19:52
Tartózkodási hely: Mainz

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: BEARGRYLLS » 2018.06.26. 22:32

_carlos_ írta:
Ferencváros // Man Utd írta:
_carlos_ írta:
a többi ország általánosságban rosszabb helyzetben van. Egy-egy város akad, ahol valami van, de alapvetően Argentína kiemelkedően civilizált a térségben.

Én ezt Peruról hallottam, meg hogy közbiztonság szempontjából sokkal jobb, mint a többi térségbeli országokban.
Bár arrafelé szinte minden országról olvastam meg hallottam már ilyen pro-kontra beszámolókat a témában.


Én Limában jártam meg még pár helyen, klasszik favela a nagyrésze. Limának van egy szép oldala, ahol van pláza meg minden, a másik oldalon meg a szokásos gépfegyveres őrök, taxival csomó helyre nem lehet behajtani. Chile még annyiban rosszabb, hogy ott az emberek is nagyon buták. Ecuadorban a strandon csontsovány gyerekekkel fociztunk, akik a helyi csapatban mentek edzésre, amikor mutattuk hogy ott a hajó amivel jöttünk, az volt a reakciójuk, hogy és az tele van étellel? A földrengés óta (Manta) ami két éve volt, ugyanis kaja nem nagyon van. Kolumbia egy fokkal jobbnak tűnt ezeknél, de Argentína az már olyasmi mintha Európában lennél, persze annak egy szegényebb országában. Buenos Aires külvárosa az olyasmi volt mint Magyarország a kilencvenes évek vége felé. De a belváros pl. nagyon szép.

De irigyellek, nekem is terveim közt szerepel egy Dél-Amerikai körutazás.Mikor és mennyi időt voltál arra?
Szívünk zöld-fehér, mindennél többet ér...
FK Anzsi Mahacskala

Mrs.Dolcetti
Aranylabdás
Hozzászólások: 31315
Csatlakozott: 2006.08.21. 13:57
Tartózkodási hely: a Bozsik stadiontól 10km-re
Kapcsolat:

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: Mrs.Dolcetti » 2018.06.27. 07:21

ManBat írta:Kép
:cool:

Az ápoló nem elég erős,hogy lefogja...
"Hihetetlen büszke vagyok, hogy lehetõségem volt ez a gyönyörû országot, Magyarországot, képviselni."-Karl Erik Böhn

Avatar
Pető
Aranylabdás
Hozzászólások: 33587
Csatlakozott: 2008.05.08. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: Pető » 2018.06.27. 07:41

Tetszett az argentin szurkolók hozzálássa, ahogy 1-1-nél is rohadt nagy hangulatot csináltak és biztatták a csapatukat! 2-1-nél pedig elszabadult a pokol. Francia-Argentin a következő körben finom lesz.
Bayern München
DVTK
Depower

Avatar
ryanmckane
Aranylabdás
Hozzászólások: 95783
Csatlakozott: 2008.01.16. 14:26
Kapcsolat:

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: ryanmckane » 2018.06.27. 08:08

_carlos_ írta:
Ferencváros // Man Utd írta:
_carlos_ írta:
a többi ország általánosságban rosszabb helyzetben van. Egy-egy város akad, ahol valami van, de alapvetően Argentína kiemelkedően civilizált a térségben.

Én ezt Peruról hallottam, meg hogy közbiztonság szempontjából sokkal jobb, mint a többi térségbeli országokban.
Bár arrafelé szinte minden országról olvastam meg hallottam már ilyen pro-kontra beszámolókat a témában.


Én Limában jártam meg még pár helyen, klasszik favela a nagyrésze. Limának van egy szép oldala, ahol van pláza meg minden, a másik oldalon meg a szokásos gépfegyveres őrök, taxival csomó helyre nem lehet behajtani. Chile még annyiban rosszabb, hogy ott az emberek is nagyon buták. Ecuadorban a strandon csontsovány gyerekekkel fociztunk, akik a helyi csapatban mentek edzésre, amikor mutattuk hogy ott a hajó amivel jöttünk, az volt a reakciójuk, hogy és az tele van étellel? A földrengés óta (Manta) ami két éve volt, ugyanis kaja nem nagyon van. Kolumbia egy fokkal jobbnak tűnt ezeknél, de Argentína az már olyasmi mintha Európában lennél, persze annak egy szegényebb országában. Buenos Aires külvárosa az olyasmi volt mint Magyarország a kilencvenes évek vége felé. De a belváros pl. nagyon szép.


kicsit off, de erről szívesen olvasnék egy hosszabb beszámolót, ha esetleg van időd ilyesmit írni, az nem lenne rossz :)

_carlos_
Légiós
Hozzászólások: 5724
Csatlakozott: 2009.12.04. 09:41
Tartózkodási hely: ms Zuiderdam

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: _carlos_ » 2018.06.27. 09:52

BEARGRYLLS írta:De irigyellek, nekem is terveim közt szerepel egy Dél-Amerikai körutazás.Mikor és mennyi időt voltál arra?


Egy hónapot most márciusban. Buenos Airestől indultunk, megkerülve a Horn-fokot és a másik oldalon meg fel, át a Panama-csatornán és a vége Miamiban. Óceánjárókon dolgozom, szerencsére van rá módom hogy rövidebb időszakokra menjek és így egész jól egyensúlyban lehet tartani a dolgokat. Egyébként zongorista vagyok. :)
Túlságosan mélyen nincs időnk egy-egy kikötőt megnézni, általában egy napot vagyunk egy helyen, tehát pár óra maga a városnézés. Amiből sokat lehet tanulni az az, hogy közben a legénységben együtt laksz meg dolgozol sok más nemzetiségűvel. Itt pl. az egyik zenekar teljesen argentin volt, egy másik hajón volt perui szobatársam. Mexikót is csináltam korábban, őket nagyon bírom. Tulajdonképpen a parti országok közül egyedül Venezuelában és Brazíliában nem voltam.

Ez a kör a mi szempontunkból elég nehéz volt, mert a déli, chilei kikötők teljesen civilizálatlanok, ráadásul délre haladva a tenger is egyre viharosabb. Nekünk óriási szerencsénk volt a Horn-foknál, mert tükörsima volt a tenger, ilyen gyakorlatilag ott nem létezik. Utána viszont brutális hullámok jöttek kb. 4-5 napig, nem tudtunk kikötni a tervezett helyen, mindenki tengeribeteg lett, és a berendezés rendesen leamortizálódott. A festményeket áruló galériában aukciót akartak tartani, és az összes kép leborult amit állványokra tettek, a digitális zongorákat fennhagyták a színpadon azok is a földön, az étteremben őrület, stb. Én személy szerint nagyon jól bírom szerencsére a tengert, de vannak pl. táncos showk is a nagyszínpadon ami vicces ilyen hullámoknál.
Falkland - Malvinas - szigetek tetszettek, nagyon erős a szél, olyasmi az egész, mint amit Skóciáról képzeltem. Rengeteg pingvin kolónia van ott, amit meg lehet látogatni. A sziget magán hordja a háború emlékét, mai napig rengeteg akna maradt a partvidék bizonyos részein. Zseniális viszont a fish and chips. Alaszkához is hasonlítható, van ez a világvégi tiszta levegő, ami egyszerre nagyon friss, másrészt folyamatosan azt kérdezgettem magamtól, hogy hogyan képes valaki ennyire messze leélni az életét mindentől.
Ushuaia a világ legdélebbi városa, itt pl. láttam egy hatalmas bálnát amint éppen kicentizve haladt át a hajó előtt keresztbe a kikötőben. Néha sajnos elütik a hajók őket. Érdekes megnézni itt a világ térképét az aktuális pozícióval, ha beforgatod úgy, hogy az orrod előtt legyen az Antarktisz, akkor látszik, hogy mennyire semmi nincs itt. Az antarktiszi expedíciókat szokták ebből a városból indítani, az öböl gyönyörű amiben fekszik. Itt vettem egy Mate tea fogyasztására alkalmas kis tököt, mivel minden argentin ezt issza egész nap, ki akartam próbálni, és egy ideig teljesen rá is voltam kattanva.
A Horn-fok számomra nagyon izgalmas volt, mert sok történetet olvastam korábban hajósokról, és emiatt nagy tisztelettel tekintettem a helyre. Innentől egy pár napig egészen földöntúli vidéken mentünk, a chilei fjordok sziklái között. Ezt legfeljebb fotón lehetne megpróbálni visszaadni. Folyamatosan változó időjárás, hideg szelek, és ez a nagyon barátságtalan, de gyönyörű vidék hatalmas hegyekkel és sziklákkal.
A chilei kikötők elég ijesztőek voltak, itt szembesülsz egyfajta buta bürökráciával. Minden kikötőben egy külön partraszállási engedélyt kellett vinni. Érdemes volt a hajón váltani pénzt, mert a kikötőben nem lehetett, és később már nem fogadtak el se dollárt, se bankkártyát. Maga Chile szintre kb. Mexikó lehet, de igazából mégis rosszabb, mert teljesen elszigetelt. Rengeteg bazár van, de mindegyik elképesztően vacak termékeket árul, az emberek összességében eléggé csúnyák és furák. Coquimbo városában végre eldöntöttük, hogy strandra megyünk, és a tripadvisor által legjobban értékelt helyszínre taxiztunk. De a strandon semmi nem volt, még egy sört sem lehetett kapni, se egy napernyőt, a víz hideg, hínáros és felkavart, viszont döglött fókák oszlottak a parton borzasztó bűzt árasztva. Ehhez hozzájön még a déli-féltekén extrán erős napsütés is, tehát pecsenyevörösre égtek többen, köztük én is. :)
Chile nagyon hosszú, és utána Peru pedig egy sivatag a partvidéken, egészen apró kikötőkben álltunk meg mint pl. General San Martin, meg utána valami, ami egészen a Mad Maxet juttatta eszembe. Sivatag, tenger, hatalmas konténerhajók, szegénység. Néhol egy-egy roncsot otthagytak a sekély vízben. Limában volt egy extra napunk viszont, és itt már jelentkezett a civilizáció. Uberrel nyomultunk be a Miraflores övezetbe, ami egy nagyon kellemes, sziklára épített vásárlóközpont és alatta meg strand. Lima amit láttam belőle klasszikus gyarmati spanyol város, olcsó és nagyon jó kaja volt, és itt már a kellemes páradús trópusi levegő elkezdődött. A kikötő területe viszont a szegénynegyedbe esik, ezért taxival oda nem lehetett behajtani, csak a szervezett buszokkal. A hajón egyébként filippínók és indonézok dolgoznak, minden kiszolgálómunkát ők csinálnak, a konyhát, takarítást, stb. És itt szembesültem a maffiájuk erejével, ugyanis éjszaka külön taxit biztosítottak a Manila bár nevezetű helyre, ami értelemszerűen a prostituáltakat jelentette. Tehát a hivatalos taxik nem jöhettek be, de azok igen, amik a kurvákhoz vitték a legénységet.. :) Dobos barátom annyira kedvet kapott ettől, hogy már azt tervezte, hogy látogatóként is behozhatná a neten kiválasztott lányokat a hajóra, és ez mekkora üzlet lenne. Peru egyébként alpakka vonalon nagyon erős, feltankoltunk nagyon olcsó pulcsikkal meg egyebekkel, mindenhol alpakkák.
Aztán jött Manta, Ecuador, itt egy kicsit felhős napunk volt, de ez már teljesen trópusi időjárás volt, harminc fok körül és brutális páratartalommal. Az egyenlítő környéke mindenhol ilyen, gyakorlatilag semmit nem lehet csinálni, annyira kikészíti a szervezetet. Itt kihívtak minket az ekvadoriak egy strandfocimeccsre és kénytelenek voltunk legázolni őket. Vicces volt hogy nem hitték el, hogy én nem tudok spanyolul, megkérték, hogy mondjak valamit a saját nyelvemen, majd megkérdezték hogy hol van Magyarország. Végül abban maradtunk, hogy egy másik kontinensen. Itt volt még hogy a hajónkra mutatva egyből azt kérdezték, hogy ugye ez tele van kajával? Később ekvadori kaszinós munkatárs világosított fel az ország gazdasági helyzetét illetően, meg hogy két éve itt hatalmas földrengés volt. Egyébként ekvadorban usa dollár a hivatalos pénz, ami felüdülés volt, nem kellett semmilyen helyi hülyeségre átváltani. Itt is egy nagyon jó helyi specialitást ettem amit valami ottani növényből készítettek, és egyébként minden banánból van vagy mindenben van banán.
Panamaváros teljesen váratlanul jelentkezik a dzsungel közepén, van ó és újváros része is, az óváros az egy nagyon pöpec koloniális városka, minden modern bolttal, hotelekkel, szépen megcsinálva. Mindenhol kávé, csoki, tényleg brutál jó a kávé, bár az én abszolút kedvencem az Kolumbia ebből a szempontból. Érdekes hogy a kávékultúra ettől délebbre egyáltalán nem létezik, ott a presszó kávé egy jó két decit jelent, mint pl. a németeknél vagy az amcsiknál. Itt kell ugye céget alapítani, itt a vöröslámpás negyedet szintén az orrodba tolják, beszámolók szerint három havonta cserélik a lányokat, mert annyi ideig tart egy munkavállalási engedély. Nem akarom részletezni, de azért Kolumbia felől igen jó nők tudnak érkezni...
Panama-csatorna, itt is borzalmas az időjárás, teljesen érthető, hogy ez miért készült el ilyen nehezen. Ha jól számolom 15-ik alkalommal mentem át rajta (ebből csak 4 volt teljes hosszában), tehát nekem nem volt túl érdekes, de ha még nem voltál arra, akkor ez is jópofa. Szépen feltöltik meg leengedik a hajót, és egy nagyon szűk csatornában kell manőverezni. A mi hajónknak kb 15 centi hely volt mindkét oldalán, persze úgy építették, hogy még éppen beférjen. Itt van még Colón nevű város, ami egy brutális környék, a kikötőn kívül nem érdemes próbálkozni, mindenhol gépfegyveres katonák, hatalmas szögesdrótok stb. Óriási a szegénység. Én csodaként látom Panama kijutását, egy elképesztően szegény ország - leszámítva persze Panamavárost.
Ezután még egy kis strandolás belefért a Kajmán-szigeteken, ez egy igazi karib strand, mint a fényképeken, kristálytiszta víz, pálmafák, rengeteg turista, mindenki Coronát iszik, szól a Reggaeton meg a Dancehall zene, Jerk chicken a fő étel, stb.
Ilyesmi, bocs az offért. :) Most ősszel ha minden jól megy a karibra megyek.
Kispest távdrukker

Cselszky
Aranylabdás
Hozzászólások: 96354
Csatlakozott: 2006.07.21. 12:19
Tartózkodási hely: Budapest (Debrecen)

Re: Általános sztrájk Argentínában – és még Messiéknek sincs sok esélyük a továbbjutásra

HozzászólásSzerző: Cselszky » 2018.06.27. 10:12

Carlos, az lejött eddig is, hogy sokfelé jársz, de így részleteiben nekem teljes újdonság volt, mit csinálsz és merre.
Szerintem gyakrabban írhatnál kis színeseket, pl. az Utazás topikba. Ezt élmény volt olvasni. A döntő többségünk sosem járt arra, és valószínűleg nem is fog.
GARAMVÖLGYI LAJOS (1952-2008) :( Köszönet mindenért, Gara! MIKLÓS FEHÉR (1979 - PARA SEMPRE) Tóth Móni, nyugodj békében! :( Soha nem feledünk! R.I.P. Baldj! :( DVSC-TEVA!


Vissza: “www.nb1.hu”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 180 vendég